Welcome to hell or heaven frpg
- Staff és tagok által keresett karakterek -

• Brooklyn Bridge - Dover Street •
reveal your secrets

Abaddon

Brooklyn Bridge - Dover Street - Page 5 Tenor
☩ Történetem :
☩ Reagok :
356
☩ Rang :
Lovas, a Háború
☩ Play by :
Cam Gigandet
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szomb. Május 27, 2017 12:04 am
Következő oldal Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Mindennek ára van
Kaye && Abaddon
Music • szószám: Ide • Credit:

Szavaira nincs időm reagálni hiszen hirtelen iramodok meg. A vágás milliméterekre úszik el bőrétől s csupán hosszú hajából nyisszant le egy kicsiny tincset mely komótosan hull a föld felé. Nem rest a nő sem, jól mozog. Egy vágással próbálja elérni a térd feletti szakaszt. Én is csupán millimétereket vétettem, ő is így jár mert nem állok meg, tovább lépve fordulok s így a lábam sem marad a helyén, éppen annyit mozdul, hogy a vágás szelét megérezzem s előttem suhanjon. Mondhatjuk, hogy 0-0. Kezei közt rutinos mozdulattal perdül meg a két acél. Pörgetni a bazári majom is tudja, nekem ez édes kevés. De legalább a mozdulatból leszűrhetem, hogy valóban nem először forgatja a kezében, helyes ez jó jel. Én nem cifrázom túl a dolgokat, eddig sem tettem, sem beton karcolás, sem egyéb látvány elem. Leszámítva egyet. Mely második csapásom nyomán jelenik majd meg. Mivel, hogy nem állok le. Jobbomban a penge újra villan s ha célt is tévesztett, de tovább vezetve a mozdulatot, mintha csak szemből támadnék, de végül parányit irányt váltok, megperdülök saját tengelyem körül és lehetőleg ellépve mellette rogyasztok kissé, karom is az utolsó pillanatban nyílik ki, hogy megpróbáljam elkaszálni fordulásból a térdhajlatát, a fegyver markolatával első sorban s nem a pengével. Talán sikerül kis extra erővel kikapni a lábát és földre vinnem. Egy próbát megér nemde? De a csapás nyomán egy apróság történik, mi talán fel sem tűnik... De a mellettünk lévő téglaépület tetőszerkezetéről egy cserép alá hullik, s nem sokkal mellettünk szilánkokra törve csókolja meg a töredezett betont. Ha sikerrel perdülök mellé akkor rogyasztás közben egy pillanatra megláthatja a csuklya alatt rejlő olajos fekete szemek egyikét melyből semmi jó nem kecsegtet.

Vendég
reveal your secrets

Anonymous

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Pént. Május 26, 2017 3:29 pm

Abaddon & Kaye
Ha az életben maradás a tét, nem éri meg némi fájdalom?
Meg sem lepődöm, hogy nem árulja el kilétét, számítottam erre. – Gyere, akkor ígérek neked egy- két pofont. – sokatmondóan vigyorodom el, most már biztosan tudva, hogy itt nincs mese. Vártam volna még az alakításához valami betonkarcolást a penge hegyével, de az elmarad.  Átjárja testem az a bizonyos euforikus érzés, amely minden ütköztet előtt. Szinte viszket a tenyerem,- a markolatokra ráfogok-, de azért még megpróbálom jobb belátásra bírni. Sikertelenül. Talán túlságosan megszerettem a veszélyt, hogy az utolsó pillanatig húzzam. Számítottam hasonlóra, hogy megmutassa bizony nem akárki. Ahogy ő mozdul, úgy mozdulok én is. Nincs időm arra, hogy bárhova is lépjek, s amilyen gyors ő, annyira nem vagyok én az, így csak maradok a helyemen, s hátra hajolok, hogy elkerüljem a nyakamat célba vevő ezüst halált. Tervem, hogy míg kellő távolságban van, bal tőrömmel vágást ejtsek térde felett, a lágy szöveten, majd ebből az állásból kifordulva, perdüljek a háta mögé, kivont fegyverekkel. Nem látom, csak érzem szelét a pengének, ahogy miniméterekre suhan át az arcom felett. Utánam libbenő hajamból sikerül lenyesnie néhány tincset, mely hangtalanul hullik a földre. A fazonigazítás megvolt, majd mondok érte egy köszönetet. Felmérem úgy sikerült- e a támadásom, ahogy elterveztem, közben, hogy én se maradjak ki a műsor csinálásból, megperdítem kezemben tőreimet, lássa tudok vele bánni. Továbbra is kivárok, egyelőre ő van fölényben.

reveal your secrets

Abaddon

☩ Történetem :
☩ Reagok :
356
☩ Rang :
Lovas, a Háború
☩ Play by :
Cam Gigandet
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Pént. Május 26, 2017 2:01 pm

Mindennek ára van
Kaye && Abaddon

Néhány nappal korábban, még alig tudtam ki a nő ki most a sikátorutcában áll s kérdések halmazával küzd elméjében. Kellően messzire ér a kezem, s ha kell magam megyek, nem szeretem másra bízni a fontos ügyeket. Persze akadnak azért kivételek. Mindennek megvan az ára, az információnak pedig igen borsos, de hát az én rangommal megfizetem, nem okoz gondot. Főleg azzal a nyakamon ami épp készülőben van. Ilyenkor az ember - esetemben démon - nem fukarkodhat. De mindig találni olyat akinek szüksége van valamire az információért cserébe. Hát így keveredtünk ide, a Brooklyn híd lábánál lévő utcába, a törmelékkel teli szegények negyedébe.

Kérdésre nem torpanok meg, folytatom a lépéseimet.
- Mindent a maga idejében.
Válaszolom röviden, egyelőre nem fontos a kilétem, első körben én akarok megbizonyosodni arról, hogy valóban ő e az akinek mondják. Fenyegetéses felvetése parányi mosolyt csal arcom azon alsó részére melyet látni lehet a csuklya alól.
- A fenyegetés a gyengék fegyvere.
Reagálok röviden a napi betevő boncolgatására. Idő közben kellő közelségbe értem hozzá, mire monológja végére ér s elhangzik az a bizonyos "de...", nos akkor rugóként pattannak az izmok a lábban és lendítenek előre, villámgyors tempót diktálva rövidítem le a maradék távot. Láthatóan nem emberi sebességre vall a mozgás, balra lépek mellette és lendítem a pengét egy erőteljes vágásra, mellkas-nyak magasságban ahogy ellépek mellette elkaszálhassam, kiderül mennyire gyors a hírhedt vadász.
Vendég
reveal your secrets

Anonymous

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Pént. Május 26, 2017 10:18 am

Abaddon & Kaye
Ha az életben maradás a tét, nem éri meg némi fájdalom?
Egy drog díler, két rablógyilkos, egy tolvaj kurva, két démon, egyikért se hullajtok könnyeket. S egy angyal… gondolatára sajdul meg kissé a szívem, - de a munka az munka- ahogy számba veszem a ma éjszaka termését. ~ És még éppen csak elmúlt éjfél.~ Tekintek fel az égre, ahogy a kihalt sikátor kaviccsal szórt betonját koptatom. Csendre és minél kevesebb feltűnésre vágyom. S mi lenne ehhez alkalmasabb helyszín, mint a söpredék leharcolt negyede, amelyet messziről elkerül a felemelkedés, megtisztulás halvány reménye. Nem szól hozzám senki, s fel se tartóztatnak, pedig érzem, ahogy figyelnek a rozzant házfalak s kitört ablakok mögül. Nem lehetek bizalomgerjesztő látvány, arcomon elmaszatolt száradt vér, karomon kabátom felhasítva, melyen átszivárog vöröslő vérem. Egy új nadrágra is be kell fizetnem, mert kissé rojtos lett, mikor az a kis mocsok feltörölte velem a hangár padlózatát. És még a vállam is sajog. Nem fogom megérteni, hogy miért nem dőlnek egyből a saját kardjukba, vagy az enyémbe, annyi felesleges munkától kímélnék meg magukat s legfőképpen engem. Azt hiszem, lassan tarifát kell emelnem, szinte naponta cserélhetem a ruhatáram, nem beszélve arról a tonnányi sóról, melyet ezek a pokolfajzatok felzabálnak. Kissé elgyötörten rovom az utam, szemügyre veszem a két hajléktalant, akik a tűznél melegednek, mivel látványosságban híján van a környék. Kivéve azt a harmadikat, aki szinte a semmiből mászik bele látóterembe. Csövesnek túl jól szituált, talán csak egy magányos farkas, hiszem én ezt addig, míg meg nem szólít. De úgy látszik, ő jobban ismer engem, mint én őt, s dolga van velem. – Attól függ, ki kérdezi? – állok meg tisztes távolságban tőle, most már egy cseppet sem tetszik nekem a figura. Rezdülésére felfigyelek, a penge pedig egyenesen beleég a retinámba. A felismerésre összeráncolom a homlokom, s ezernyi gondolat támadja meg idegszálaimat. De ahogy látom teljesen mindegy is ki vagyok, tovább nem is nagyon jutunk a beszélgetésben, már ami a „Ki kicsoda” témát hivatott feszegetni. – Azt is mondták, hogy kifejezetten rosszul tűröm, ha fenyegetnek? – vonom fel szemöldököm, mint aki nem tojt be teljesen a penge láttán. Ez az egy dolog mely elvághatja életem öröké gomolyodó fonalát. Bár ez nem jelenti azt, hogy fejvesztve fogok menekülni, mindennek meg van az ára, a fejemnek is. – Főleg egy hosszú nap után. S te lennél ma …a hányadik is? – nem mozdulok, csak finoman csúsztatom kezeimet az oldalamon lógó két hosszú tőr felé, miközben tájékoztatom, az önjelölt MacLeodot, hogy mire is számíthat. – Nyolcadik. Nem a legszerencsésebb szám, de… – Megadom számára az esélyt, hogy meggondolja magát. A kard miatt, más feltételezésem nem nagyon lehet, minthogy olyan erők birtokában van, melyek miatt erős hátránnyal indulok a harcban, már ha arra kerül a sor. Efféle csecse-becsét kevesen hordanak maguknál a halandók közül. És valljuk be, nem lehetek közkedvelt a felsőbb körökben, de igazából sehol sem. De feleslegesen is filózok ezen, az itt és mostan nem változtat. Bár nem vitás, Atyám humorérzéke páratlan. Szóval csak várok a lehetetlenre.
reveal your secrets

Abaddon

☩ Történetem :
☩ Reagok :
356
☩ Rang :
Lovas, a Háború
☩ Play by :
Cam Gigandet
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Csüt. Május 25, 2017 10:02 pm

Mindennek ára van
Kaye && Abaddon

A napkorong lassan alászáll, szürkület van, mondhatnánk. A Hold lustán mászik a távolban, még nincs kedve trónját foglalni az éjszakai égen. Sirályok sikoltanak nem is messze, jelezve a kikötő közelségét...

Földöntúli szavak kúsznak ajkamon, alig hallhatón suttogom, majd acélos szemeim lehunyom. Sötétség s mikor kinyitom, már más a tulajdonom.

...New York, Dover Street, egy keskeny sikátorutca a Brooklyn híd lábánál. Rozsdás hordó körül két, tagbaszakadt fickót melengeti kezét az onnan áradó tűz felett. Itt ott szeméthalom díszíti az összképet. Bedeszkázott ablak s ajtónyílások. Egyszerű emberek otthona volt mindig is, ez a háború óta sem változott.
Egy nő alakjára s lépéseire figyelek fel fekete kapucnim alól mely arcom óvón takarja. Államon látszik csupán némi borosta, de valahogy még is más mint a megszokott. Kopott, fekete hosszú kabát, alatta egyszerű fehér póló, hozzá farmernadrág és fekete bakancs dukál. Alakom illik a helyképbe. Némi törmeléken heverészek, egy kiszuperált CAT kisgép markolójában. Innen figyelem mozgását ahogy halad az utcában, ő lesz az, A Fejvadász. A fekete csuklya takarásából ajkaimra apró mosoly úszik. Feltápászkodom s felé indulok. Az utca közepén állapodok meg éppen vele szembe.
- Te volnál Kaye? A Vadász?
Szólalok meg a semmi kellős közepébe, még a két fickó is feltekint a hirtelen hangra. Enyhe terpeszben állok, a kabát lomhán lóg le rajtam egészen a combomig. A fekete kapucni óvón takar, arcomból mit sem látni, sötétség fedi. Magas, széles vállú férfit takar a ruházat, legalább is ránézésre. Nem várok túl sokat válaszára, a jobb oldalam parányit mozgolódik, a kabát hosszú ujja alól penge úszik elő egyenest a föld felé szegezve vészjósló hegyét. Egy angyalpenge villan meg a pislákoló tűz fényénél.
- Lássuk igaz e amit mondanak.
Elindulok felé, bakancsom talpa alatt serceg a törmelék helyenként. Lássuk mit lép A Vadász.
reveal your secrets

Abaddon

☩ Történetem :
☩ Reagok :
356
☩ Rang :
Lovas, a Háború
☩ Play by :
Cam Gigandet
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -