Omnen dimittite
spem, o vos intrantes!
Staff, és tagok által keresett karakterek

• Külterületi kocsma és környéke •
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
If you live it right, nothing to fear
Belphegor

Külterületi kocsma és környéke - Page 6 GadHg7Q
Külterületi kocsma és környéke - Page 6 Zy5ntJX
☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
783
☩ Rang :
Viszály Tanácsadója
☩ Play by :
Jenna Coleman
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Pént. Márc. 20, 2020 10:54 pm
Következő oldal Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next

Belial & Belphi

A mai napom érdekesen kezdődött, igazából mondhatni csajosan. Ellibbentem vásárolni egyet, ha már este a főnököm hajlandó velem találkozni. Végre kocsmázunk, néha hiányzik, na nem mintha berúgnék két-három üveg piától, de az íze kedvéért bármikor. Hogy mikor is találkozunk? Ó! Teljesen mindegy. Belial nem a pontosság mintapéldánya. Főleg hogy előtte majd valami feladatot kell megoldjon. Miközben a ruhák közt keresgélek megrázom a fejem, mosoly suhan át ajkaimon, majd ahogy sikerül kiválasztani egy kissé szexis darabot, jófejségem lévén még ki is fizetem, bár túlnyomó részt nem szoktam. Haza érve veszem a fáradtságot, hogy az órára tekintsek, elhúztam az időt. Vállat vonok, ha kések sem fogok, mert hát... Nos, én sosem kések! Elkészítem a frizurám, a sminkem, majd magamra öltöm a szép új ruhámat, felveszek egy bokacsizmát hozzá és a bőr dzsekit, ha már lúd legyen kövér. Nem igaz? A városból kifelé haladok, lépteim visszhangoznak mögöttem, míg el nem érem a kocsmát. Belépve rögtön rendelek egy kört magamnak. Mondtam már hogy rám nem hat az alkohol? Igazságtalan versenyezni is a földiekkel, pedig mindig bele megyek. Ki bírja tovább. Leülök egy félre eső asztalhoz, majd várom hogy megjelenjen a kedves drága éppenséggel nagyon a bögyömben van főnököm. Míg szépen csendben kortyolgatom az italom, az órára téved a pillantásom, mit ad az ég, hát persze hogy késik. Összeszorítom a fogaimat mielőtt olyat mondanék, végül a poharam fenekére nézek és kikérek még egy kört. Na de nem sört, vagy rövidet iszok, ezt el is lehet felejteni. Az emberek úgy hívják hirtelen halál. Egy deci vodka, egy deci vörös bor és egy deci őszilé, mindezt szívószállal. Jó dolog, szoktam szeretni, csak nekem egy tartállyal kellene, hogy elérjem a kívánt hatást. Ja bocs én meghalni sem tudok csak úgy. Na mindegy. A második poharam közepe felé, beesik Belial. Ami jobban mozgat az a zsák amit cipel magával. De tekintetem nyugodt marad.
-Nem, te sosem várakoztatsz meg. Miből is feltételezed ezt?-kérdezek vissza enyhén csípősen, majd figyelem ahogy magának is rendel egy italt. A zsák a lábunk közé kerül és olykor meg-megnyekken. Az emberek felfigyelnek rá, de Belial egyetlen nézésétől tudják hol a poharuk. Ezt legalább díjazom benne. A felém intézett mondatra legyintek.
-Annyira nem. Kösz. Hacsak nem tartozik a következő szakaszhoz. De lényegében nem is érdekfeszít. Az viszont jobban, hogy a jó fenébe tudod te ennyire elszúrni az idődet?-könyökölök az asztalra és áthatón pillantok Viszályra, még nem tudja, de ma kicsit hosszabb lesz a beszélgetés, mint várta.
-Ma gondolom nem csak itt leszünk, igazam van?-teszek fel egy apró kérdést, hiszen eddig úgy volt, ha valamit kitaláltunk, mentünk is, cseppet sem várakoztattuk a nagyérdeműt.
-Jut eszembe, mi a helyzet Lucóval?-mosolyom kárörvendővé válik, miközben várom a választ, hogy mi a helyzet a nagyfőnökkel. Én egy ideje kerülöm, csak a házimat csepegtetem neki, amit büntiből kaptam tőle.
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belial

Külterületi kocsma és környéke - Page 6 YluN3Za
☩ Történetem :
Viszály, az első lovas
Külterületi kocsma és környéke - Page 6 SI4ZJcP
„I looked, and behold, a white horse,
and he who sat on it had a bow;
and a crown was given to him,
and he went out conquering and to conquer” ♞
☩ Keresett személy :
Belphegor, Viszály tanácsadója
Külterületi kocsma és környéke - Page 6 5ec91b95d86bf218dddb2bfc197ca12f

Jezabel, 13. légió kapitánya
Külterületi kocsma és környéke - Page 6 XCViQcj

Mephisto, 12. légió kapitánya
Külterületi kocsma és környéke - Page 6 Tumblr_ngj63veHSb1r0r72oo1_500
☩ Reagok :
971
☩ Rang :
Lord/Lovas
☩ Play by :
Justin Theroux
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Pént. Márc. 20, 2020 10:17 pm
Következő oldal Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next

Démonok a kocsmában
Belphegor & Belial
Ígéretemet lassan beváltom. Függő ügyeim egy részét letudom, amit kell előkészítek. Hamarosan New Yorkba látogatok. Megszakítva terveimet jöttem ide, hogy újra találkozhassak drága démonhölgyemmel és ott folytassuk a szarkavarást, ahol sok éve abbahagytuk. Bár nem az ő hibája, hogy véget ért a móka. Az én lábam alatt vált forróvá a talaj és döntöttem úgy, felszívódom egy időre. Őt viszont nem vittem magammal, amit tudom, a mai napig sérelmez. Pár hónapja abban az elhagyott raktárépületben találkoztunk újra. Duzzogó pofival adta a tudomásomra, hogy ezt alkalomadtán még leveri rajtam. Jót mosolyogtam szavain. Ennek ellenére, kinézem belőle, hogy egy váratlan pillanatban elkeni arcomról a vigyort. Még a pillája sem rebbenne közben.
San Francisco határában járok épp, egy városszéli kocsma felé tartok, ahol vele találkozom. Sietősre veszem a lépteimet, ugyanis a pokolebek begyűjtésénél kicsit elszaladt az idő. Késésben vagyok. Ez úgy néz ki kezd bosszantó szokásommá válni. Bízom benne nem veszi nagyon magára, amiért újfent megvárakoztattam őt. Ám ezúttal ha neheztel is rám késlekedésemért haragja nem lehet olyan nagy, mivel most előre szóltam. Pontosan tudta merre van dolgom és hozzávetőlegesen azt is, hogy miféle feladatok szólítottak el. De most, hogy letudtam a komoly teendőket, ismét a szórakozásé lehet a főszerep.
A kocsmába lépve nem fogad nagy tömeg, bár most határozottan több az italozó kedvű, mint legutóbb, de ez a beltér levegőjén mégsem annyira észrevehető. A fojtogató piaszag, ami múltkor itt fogadott, most alig fellelhető...talán a kitört ablak miatt lehet.
-Kedvesem, remélem nem várattalak nagyon meg. - szólítom meg az egyik félreeső asztalnál ülő bizalmasomat, miközben lábunk közé ejtek egy nagy, barna zsákot, amit a szájánál szorosan összecsomóztam. Olyan görcs és csomó kombó van rajta, mintha attól tartanék, hogy ami benne van, majd ki akar szökni belőle. Amint elengedem, hangos püffennéssel érkezik a padlóra, amit egy kölyökmacska nyekkenése követ. A vékony hang egyértelműen a zsákból szűrődik ki, még csak véletlenül sem jöhet máshonnan, de a mérete alapján egészen biztos, hogy nem macska lapul benne. Egészen idáig a vállamon cipeltem. Kicsit elgémberedtem, ezért megmozgatom a vállamat, körzök párat, még roppan is egyet a mozdulat közben, majd leülök Belphegorommal szembe. Nem tudom mennyivel előbb érkezhetett. Ha rendelt már italt, úgy én is kérek valamit szomjoltónak, ha nem, akkor mindkettőnk rendelek. A mérsékelt forgalomnak köszönhetően az italok gyorsan elébünk kerülnek. Gyorsan fel is hajtom a felét. Jól esik kiszáradt torkomnak. A zsák közben néha-néha megmozdul az asztal mellett, de úgy teszek, mintha ez teljesen természetes volna. Ez persze néhány kocsmavendég figyelmét is felkelti. Kíváncsian tekintgetnek erre a motyót vizslatva. Valószínűleg azt találgatják, mi lehet a belsejében. Amikor feléjük nézek, hirtelen kapják el tekintetüket és tesznek úgy, mintha nem felénk meresztenék a szemüket.
-Kíváncsi népség. - jegyzem meg sunyi vigyorral poharam mögül, majd figyelmemet kisdrágám felé fordítom.
-Gondolom téged is érdekel, mit hoztam magammal. - utalok a lábunknál heverő zsákra.

zene: nincs || szószám:452  || üzenet: nincs ||
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Hell or Heaven

Külterületi kocsma és környéke - Page 6 VQSi8OZ
☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
1022
☩ Rang :
Staff
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szomb. Feb. 22, 2020 11:05 am

Szabad a játéktér
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belial

☩ Történetem :
Viszály, az első lovas
☩ Keresett személy :

☩ Reagok :
971
☩ Rang :
Lord/Lovas
☩ Play by :
Justin Theroux
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Pént. Feb. 21, 2020 1:03 pm

Angyalka a csapdában
Sophie & Belial
A lány döntés előtt áll, kíváncsian várom mit felel majd a felkínált lehetőségekre. Véréért cserébe megváltja szabadságát, vagy ellenkezik és inkább a csapdában pusztul el? Adok időt neki mérlegelni a dolgot, persze nem várok a végtelenségig. Sophie hosszú ideig csak ül és hallgat. Aztán amikor mégis megszólal az apjához motyog segítséget remélve. Megmosolygom és bár tehetnék néhány gúnyos megjegyzést, mégsem teszek. Feltűnik, hogy elég sápadt.
-Nem nézel ki valami jól. - észrevételezem, majd megállapításomat követően el is dől oldalra. Felsóhajtok látva a kicsikét elterülni a földön mielőtt választ adhatott volna. Sebaj. Akkor döntök én. Ahogy az emberi mondás is tartja: 'Hallgatás, beleegyezés'.
-Akkor ezt igennek veszem. - nevetek fel majd mellé guggolva fogom meg karját és ejtek sebet rajta. A whiskeys üveg száját vérző csuklójára tapasztom és széles vigyorral a képemen figyelem, hogy félarkangyali vére testéből az üvegbe szökik. Jó pár perc eltelik, mire megtelik a literes palack.
-Na ezzel meg is volnánk. - emelem szemem elé a nefivérrel teli üveget, majd rátekerem a kupakot és átpasszolom Furcasnak megőrzésre. Sophie ha nem is egészen önként, de teljesítette a megállapodás rá eső részét, most itt volt az ideje, hogy én is ezt tegyem. Kézfejemről letörlöm a vérem, ezzel megtöröm a csapda körét.
-Szabad vagy. - közlöm a földön fekvő lánnyal, majd kilépve a körből a démonpajtással továbbállunk.

zene: nincs || szószám:212  || üzenet: nincs ||
Vendég
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Anonymous

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Pént. Feb. 21, 2020 7:53 am

Belial&Sophia

Odébb kellett húzódjak, minél messzebb a vér szagától, mielőtt kidobom rá a taccsot. Hátrány, hogy fél-lény vagyok, erősen. De vajon rendesen, egésze angyalként is elborzasztana a látvány? Akkor is undorodnék? Jobb nem kipróbálni.
Ugyanazzal az elegáns mozdulattal jeleztem, mennyire nem érdekelt, hogy mit mondd. Tőlem lecsapolhatna,ú most már komolyabban úgyse tudnék tenni ellene. Meg is halhatnék én is, tudom, hogy ellene már nincs esélyem. Szóval miattuk halt meg egy néném. Vajon a bácsikáimmal, de főleg apuval minden rendben van?
- Apa, segíts! – motyogtam, küzdve a szédülés csábítása ellen. Nem most kéne beájulnom, pedig közel jártam hozzá, hogy nemes egyszerűséggel kidőljek a másik irányba.
A szám kiszáradt, szomjas voltam, az éhség még csak elviselhető, víz nélkül egy emberi lénynek viszont annyi bizonyos időtávon belül.
Végül csak megadtam magam az anyaföld hívó szavának, és hagyta, hogy a testem erőtlenül fáradtan dőljön el diagonálban.
Belial szövegel, én azonban nem veszem a fáradtságot, hogy részt vegyek a kommunikációban, így az hamar egyoldalúvá vált.
Nem érdekel már tovább, mi történik, csak az emlékezetem jó részét szeretem volna, ha csak úgy simán kitörlődne.
A ruhát, ami rajtam volt, biztos voltam benne, hogyha oda kerül a sor, elégetem, hogy ne is emlékeztessen a ma történtekre. A csapdára, és hogy kivel voltam benne összezárva.
- De elrohant az idő – hallottam a démon gúnyolódását. Párat pislogtam. Át akartam adni magamat a békésebb öntudatlanságnak.
Sokszor elfeledkeztem róla, hogy halandó vagyok, ha Zachrielékkel voltam. Annyira átvettem angyali gondolkodásmódjukat, hogy nem törődtem azzal, mennyire elhanyagoltam magam. Néha Zebulon jegyezte meg, hogy kéne valamit egyek, igyak, meg esetenként Zach közölt, hogy most megállunk pihenni, mert van egy halandó is köztünk.
//Formázom, ha hazaértem//
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belial

☩ Történetem :
Viszály, az első lovas
☩ Keresett személy :

☩ Reagok :
971
☩ Rang :
Lord/Lovas
☩ Play by :
Justin Theroux
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Pént. Feb. 21, 2020 12:05 am

Angyalka a csapdában
Sophie & Belial
Amiért ide jöttem, azt elvégeztem. Az utolsó angyal, aki annak idején részt vett Raguel elrablásában sem jelent többé  gondot. Amikor felrajzoltam az angyalcsalogatót még nem gondoltam, hogy a sunyi tollason kívül mást is elkap majd. Egy nefilimet, aki egy arkangyal ivadéka. A tény, hogy a kislány ereiben arkvér folydogál, értékesé teszi számomra, legalábbis annyira, hogy meg akarjam kicsit csapolni. Nem feltétlen saját használatra, inkább cserealapnak gondolom, bár ha mégis kísérletezésre adnám a fejem, legalább kéznél lenne egy kis különlegesség. Ugyanakkor nem akarom a vérét minden áron, ha nem lesz együttműködő és elunom a kis játékot, egyszerűen sorsára  hagyom. Aztán vagy elszárad a csapdában vagy nem. És akkor csak remélheti, hogy rámosolyog a jó szerencse és erre jár valami halandó, akire nincs befolyással a csapda "varázsa" és kirángatja őt onnan.
Kérdésemre csak dadog valamit, bizonyára még mindig az események hatása alatt van. Valószínűleg emberi fele miatt van, hogy nehezen lendül túl az efféle traumákon. De adok neki némi időt, hogy túllendüljön a történteken. Figyelem, ahogy még egy kicsit gyötrődik magában, majd közlöm, hogy ő következik.
-Talán....talán nem. - vonom meg a vállaimat nemtörődöm módon.
-Hm..remélem tudod, hogy nem hallanak. - közlöm vele a szomorú tényt, hogy hiába mormolja ismerősei nevét segítséget remélve tőlük, rajtam és démoncimborámon kívül máshoz nem ér a segélykérés. Hiába húzódik hátrább tőlem, a kört nélkülem úgysem hagyhatja el. Intek Furcasnak, aki a csapda körén kívülről nekem passzítja a piás üveget, melynek aljába van még pár felesre való. Ám ahelyett, hogy meginnám, inkább a földre öntöm a palack tartalmát. Bűn a whiskeyt így pocsékban hagyni, de ez nem a megfelelő alkalom az italozásra és amúgy is kell az üveg.
-Szóval haza szeretnél menni... - ismétlem meg a lány kijelentését.
-Jó hír! Van rá lehetőséged HA.... - lengetem meg az orra előtt az üres alkoholos üveget.
-...adsz a véredből. - vigyorgok rá démonian. Persze értelemszerű, hogy tele kérném tölteni, pár vércsepp még nem juttatja ki szorult helyzetéből.
-Persze dönthetsz másként... - vetek fel előtt egy másik lehetőséget. - ...de akkor magadra maradsz! - döntöm oldalra a fejem. Igen, képes lennék itt hagyni a semmi közepén élelem és ital nélkül, kiszolgáltatva az erdőnek. Adok neki időt átgondolni, miként is dönt. Határozottan jobban járna, ha nem makacskodna és az első verzió mellett döntene. Egy kis vért adni, még nem a halál.
-De elrohant az idő... - sóhajtok fel hangosan a karórámra pillantva és adom úgy elő, mintha valami halaszthatatlan és sürgős dolog várna még rám.

zene: nincs || szószám:395  || üzenet: nincs ||
Vendég
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Anonymous

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Csüt. Feb. 20, 2020 9:33 pm

Steppin' Strappin'
────────────── ──────────────
@Belial - szószám: - Megjegyzésem: -
Alig tudtam elhinni, ami történt. Ha az a barom értelmezte volna a mutogatásomat, hogy húzzon el, most nem itt lennénk. Vagyis, lennék, ő meg… két darabban. Ez lenne a halál? Én nem akartam az ő halálát. Megfizetni persze azt igen, mert ártatlan korántsem voltam annyira, mint azt sokan képzelték, vagy képzelni szerették volna rólam, akik ismertek, de azt nem akartam, hogy így végezze, mert segíteni próbált.
Végül is, a neki szánt csapdába estem bele, amiből végül ő maga sem tudott menekülni. Hurrá. Kösz, lelkiismeret.
Legalább még van olyanom, meg lelkem is, igaz, sokra nem megyek most ezzel a ténnyel. Később se fogok.
Vajon most mi lesz vele? Nem feleltem csak azért se alapon a démon agyhúzási kísérletére. Baszki, az előbb ölte meg a szemem láttára! Most meg azt várja, hogy még tapsoljam is meg, vagy mi?
Nem. Ilyet nem teszek. Sőt, inkább rendesen leültem a földre és megtámaszkodtam, szememet becsukva. A vérszag eljutott az orromig. Angyalvér. Angyalvér hullott, és részben miattam. Ha csak sérülten, de szabadon távozik, még túlélte volna a nyomorult kis lelkem, ami egyébként se ért olyan sokat, ark-gének ide, vagy oda.
De ezt nem. Más volt látomásban, hisz ott tudtam, hogy az, amit nagy G levetített az elmémben, csak illúzió volt. Ez meg? Most azt kívántam, bárcsak illúzió lenne. Egy rémálom.
A második kérdésre nem feleltem, legalábbis nem neki. – G… Ga…
Nem jött ki több hang a torkomon, ez is halkan, fojtottan.
Először halt meg valaki az orrom előtt, és én teljesen tehetetlen voltam. Akkor tört el igazán a mécses, amikor felgyújtotta az élettelen testet.
Miért? Megérte, te hülye? He? Megért ennyit Raguel?
Üvöltöztem gondolatban, persze, tudtam, hogy senki se fog erre felelni, de nem is az volt a célom ezzel.
- Remélem egy nap megdöglesz – sziszegtem. – Legalább ilyen nyomorultul.
Hátrébb húzódtam, hogy ne kelljen a szemébe néznem, és most már amúgy se volt jobb ötletem, hogyan foghatnám legalább én menekülőre.
- Zach, Forthan, Zebulon! – próbáltam erőt venni magamon, és visszakiáltani nekik. Vajon a csapdától meghallják a hangomat? – Haza akarok menni! Menjünk vissza!
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belial

☩ Történetem :
Viszály, az első lovas
☩ Keresett személy :

☩ Reagok :
971
☩ Rang :
Lord/Lovas
☩ Play by :
Justin Theroux
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Csüt. Feb. 20, 2020 8:46 pm

Angyalka a csapdában
Sophie & Belial
A kislány drámai műsora lehet, hogy ellágyítana egy halandó szívet, de az enyémet nem. Ennek egyszerű oka van, nem igazán vagyok fogékony az érzelmekre. Az empátia valahogy kimaradt az alapfelszereltségemből. Bár el kell ismerni a kis nefilimlány nagyon igyekszik, arca minden izmát beveti, hogy együttérzést csaljon ki belőlem és hogy ezáltal Sunyielt életben tartsa. De hogy minek? Hogy tovább szadizhassa? Szándékaimtól nem állok el. Az angyalhoz lépek és bár nem egészen ez a célom, de lefejezem. A tollcsomó feje a lány lábaihoz gurul, akár egy félre rúgott futball labda. Ha letekint rá, még láthatja rajta az utolsó arckifejezést, amit a sunyi életében vágott. Tágra nyílt szemeinek és résnyire nyitott szájának mély csodálkozását. A kicsike ledermed, mint a reflektorba néző szarvas az út közepén. Nem vagyok gondolatolvasó, de lefagyott arcvonásait figyelve vannak tippjeim, mik járhatnak a kis buksijában.
-Ne zuhanj meg ennyire...úgy sem kedvelted. - szólok oda remélve, hogy hangom felrázza az őt ért sokkból. Néhány perce még élvezettel tépte az angyal szárnyait és igazította át az arcberendezését, most meg némán üldögél elhullott feje felett.
-Nem halt még meg a szemed láttára senki? - kérdezem kíváncsian a véres machetét újra a vállamnak támasztva, majd a testre vetek egy pillantást.  Úgy beszélek Sunyielről. mint aki végleg eltávozott az élők sorából, miközben tudjuk, hogy manapság nehéz a halál. Akik meghalnak, többségük újraéled. A zárt kapuk miatt lelkük nem tud eltávozni és visszaszáll a testbe, na de...mi van az olyanokkal, mint tollas barátunk, aki fej nélkül heverészik a pázsiton. Nem igazán hiszek abban, hogy ez a tollas nyomorult még felkel onnan. De talán jobb biztosra menni. Felemelem szabad kezem, tenyerem felett lángcsóva jelenik meg, amit egy könnyed mozdulattal eresztek az angyali testre. Egy perc alatt füstöl el, akár korábban a kacsa.
-Na most te jössz! - fordulok ördögi vigyorral a kislány felé. Nem akarom ráhozni a frászt, így is eléggé sokkban van.
-Nyugi, nem foglak megölni. - közlöm vele, mielőtt azt gondolná, hogy ő is arra a sorsra jut mint a vacsinak szánt tollas és az angyalkománk, Sunyiel. Sophieból nem terveztem szénkupacot csinálni.  
-Csak a véredből kell egy kevés. - guggolok elé és a bozótvágó kés élét a lány álla alá helyezve emelem meg fejét, hogy könnyes szemeibe nézhessek. Nem célom bántani, de ha ugrál könnyen megsebesítheti őt a penge.

zene: nincs || szószám:371  || üzenet: nincs ||
Vendég
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Anonymous

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Csüt. Feb. 20, 2020 6:41 am

Steppin' Trappin'
────────────── ──────────────
@Belial - szószám:466 - Megjegyzésem
- Kölyök, nem gyötörtél eleget? – kaptam meg a megjegyzést, kis fenyegetőzésemre válaszként. A megszólításra csúnyán néztem rá. Legalább egy kicsit törhetné magát! NA jó, már megtettem én, tudom, de na, ennyire szuicid hajlamú lenne?
- Te komolyan meg akarsz halni? – tettem fel a félig-meddig költőinek szánt kérdést. Nagyon úgy festett, hogy a cellatárs beletörődött a sorsába.
Tehetek is. Amit csak halandó létemből képes voltam, megtettem. A démon a várt hatással ellentétben kiröhög. Na, szépen vagyunk (öltözve, csillog a hajunk Razz), legalább egy kicsit értékelhetné a műsoromat.
Jeleznem kéne, hogy ha Luci bácsi ne adj’ ég, vagy talán jobb lenne a pokol is, szóval, ha valamilyen véletlen folytán tehetségkutató rendezésén törné a fejét, nehogy őt válassza be zsűritagnak!
Fogadok, ő lenne a legnagyobb ünneprontó.
Azonban próbálkozásaim, hogy ne csak magamat mentsem, kudarcba fulladtak. Belial ellen tényleg nem tudnék mit tenni, kimerült állapotomban valószínűleg úgy lökött volna odébb, mint valami tehetetlen rongybabát. A hirtelen sokktól mindenféle hangkiadásra képtelenné váltam, s alig hittem a szememnek, meg a fülemnek, hogy valóban az orrom előtt ölnek meg valakit.
Soha előtte nem láttam még „élesben” gyilkosságot.
Mozdulatlanná dermedve ugyanazt a pontot bámultam, csak most annyi különbséggel, hogy az angyal már nem tartózkodott az élők sorában. Azt mondják, mindenkire máshogy hat a halállal való szembesülés. A találkozás. Azt gondoltam, hogy angyalok nem halhatnak meg, hisz halhatatlanok. És kiderült, hogy mégis. Miféle visszásság ez?
Az inkább bordó, mint piros vérből ruhámra és arcomra is jutott. Ó, irgalom atyja, ne hagyj el! Egyben reménykedhettem ezután csakis: valamikor a közeljövőben a tollas cellatárs fel fog támadni, és nem kerülget életre szóló rémálom a látványtól.
Nem, az sem vigasztal, hogy legalább néhány órával meghosszabbítottam a szerencsétlen életét, mert úgy láttam, nem igazán vágyott a halálra.
Azt reméltem, fogok tudni valóban sírni, de nem ment. Számon akartam kérni Nagyapát, hogy ezt miért hagyta, aztán az agyam rákontrázott, hogy valószínűleg úgyse lett volna jobb a helyzet, ha életben marad. Akkor meg mások tették volna ezt vele talán.
Vajon egy angyalt jobban meg tudtam volna győzni?
Most biztosra vettem, hogy én ebben a minutumban fogom követni Sunyielt, és még csak el se búcsúzhattam a fiúktól, pedig már Forthant és Zebulont is kezdtem megkedvelni. ŐK viszont nem mondtak le rólam, hallottam, hogy a nevemet kiáltották, Zachriellel összefogva.
És én, bárhogy is erőlködtem, nem tudtam egy nyikkot se felelni rá.
Gabrielnek igaza volt. Bármikor elveszthetek bárkit, és én tehetetlen leszek ezzel szemben. Csupán egy halandó féllény voltam, akit nagyon könnyű összetörni. Zach mellett azonban oly könnyedén tudtam ezt sutba dobni és megfeledkezni erről, mer soha nem éreztette velem a különbséget. Biztosra vetem, hogyha megtalál, halálra fog rémülni, és „józanabb” állapotomban meg kell majd győzöm, hogy nem az ő hibája, ami történt, és abban is, hogy ezután soha az életemben nem fogja engedni, hogy akár csak egy másodperc erejéig is felügyelet nélkül maradjak.
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belial

☩ Történetem :
Viszály, az első lovas
☩ Keresett személy :

☩ Reagok :
971
☩ Rang :
Lord/Lovas
☩ Play by :
Justin Theroux
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Csüt. Feb. 20, 2020 1:32 am

Angyalka a csapdában
Sophie & Belial
Sophie ismét felhánytorgatja az arknénjével történeteket. Bizonyára nagy szívfájdalom érte Raguel halála miatt, ha ennyiszer felemlegeti az angyali veszteséget. A tollbarát fájdalmából gúnyt űzve hevesen osztja sunyi barátocskánkat, miközben csontig ható fájdalom járja át a nyomorultat. Mintha a testi regenerálódás képessége miatt - ami minden szárnyasnak megadatott -, már nem fájna, ha esetleg megkínoznák vagy sérülést szenvedne.  
Mindeközben odaszól, hogy mindjárt én jövök.
-Ne kapkodd el...tudok várni. - ironizálok kicsit. A nefilány ismét panaszkodni kezd, előtörnek belőle kezdeti szociális gondjai, mint a szomjúság, éhség, fáradtság. Ám ezekkel a problémákkal egyedül marad. Ahogy első hallásra, úgy most sem tudok ezekkel mit kezdeni. Még ha akarnék sem, hiszen egy erdő közepén vagyunk. Sunyiel a lány bosszankodó szavait a becstelen-ujj gesztusával jutalmazza. Ami elsőre jó ötletnek tűnik, de amikor a kicsike rámarkol és töréssel fenyegetőzik, gyorsan eltűnik arcáról a középső ujj mellé biggyesztett önelégült mosoly.
Fura egy szerzet ez a lány. Szárnyát vágja, orrát töri, kedvére szadizza a nyomorult tollzsákot, aztán hirtelen felébred Sophieban a lelkiismeret és az életét óvná. Kis nyuszi, gyötrelmet szívesen okoz, de ha az ölésre kerülne a sor, meginog a bátorság.
-Mintha tehetnél ez ellen bármit...- forgatom meg szemeim, mikor újra rátör az inger, hogy hősnőt alakítson. Hát ez meg? A lány hirtelen térdre rogy, arcát felém emeli, könnytől csillannak be szélesre tárt szemei, miközben arca két oldalán vékony csíkban patakzik a könnyár. Baszki, ez elbőgte magát. Már épp rákérdeznék, hogy ez most mi akart lenni, mikor reményteljes tekintete mellé egy "Légyszit" is lehel felém cérnavékony, sírós hangján. Gyere le te jó Isten! Az egyetlen épkézláb reakcióm a kérlelésére, hogy csodálkozón felvonom szemöldökeim. Őt figyelve egy pimasz mosoly ül meg a szám sarkán, ami hamar széles vigyorrá alakul.
-Drágám, besírok tőled...hát mi ez a fej? - nézek párás kikerekedett kölyökkutya-szemeibe, miközben előtör belőlem a röhögés.
-Jaj, csak nem gondoltad, hogy ilyesmivel meg tudsz hatni egy démont? - elfojtva magamban hirtelen jövő jókedvem hangjait kérdezem. Nem tudom melyik pizsamájában álmodta, hogy ez egy percig is működhet.
Talán kárörvendően ható gúnyos nevetésem, vagy az ígért játékszerre tett megjegyzésem miatt, de a kisdrága megint bedühödik. Mérgében engem és Sunyielt vádol, hogy szerencsétlen módon a csapdába került.
-Ezért csak saját magad okolhatod, miért nem néztél a lábad elé? - rándítom meg vállaim nemtörődően. Az meg hogy még kárpótlást is szeretne, újabb vigyort eredményez a képemen.
-Vicces egy lány vagy te, Sophie. - gúnyolódom vele ismét, és Sunyikoma mellé lépek a nyíróeszközt még mindig a vállamnak támasztva. Még hogy beárul a Főncinél.
-Lucifernek a legkisebb gondja is nagyobb ennél... - közlöm vele a szomorú valóságot, majd aljasul elvigyorodom és meglendítve a machetét Sunyiel torkán keresztül döföm. Hangosan nyög fel a hirtelen rátörő fájdalomtól. Angyali vére végigfolyik a pengén egészen a markolatot tartó kezemig.
-Azért szép próbálkozás. - értékelem a térdelős-könyörgős produkcióját, s közben hirtelen mozdulattal rántom ki a bozótvágó kést a tollaska nyakából. Ahogy elhúzom a pengét, úgy a szélrózsa minden irányába szétspriccel a vér, majd a tollaska feje elmozdul és lecuppan a nyakáról.
-Hopsz. Ez a cucc élesebb, mint gondoltam. - emelem magam elé a véres fegyvert, majd az angyali fej után nézek, ami pont a nefike térde mellé gurul.

zene: nincs || szószám:507  || üzenet: nincs ||
Vendég
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Anonymous

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szer. Feb. 19, 2020 9:37 pm

Steppin’ Trappin’
Belial & Sophia
──────────── ────────────
« taggeld; @valaki • Szószám; passz • Zene; nincs »
Ez nem lesz egyszerű. Ki akarok szabadulni, semmi érdekes nincs itt. A démon is vesztett a „varázsából”, az meg, hogy gonosz-e? Nem kifejezés.
- A nagynéném volt, szerettem, és te, meg még ki tudja, kik voltak benne, erősen dolgoztatok azon, hogy egyedül maradjak. Belial ki akar nyírni, örülj neki, hogy én csak a szárnyadat akartam elégtételnek – férfiak! Kényeskednek itt nekem, aztán ez a démon meg még engem nevez hisztisnek, meg taknyos kölyöknek.  – Az meg visszanő, emlékeztetnélek rá, hogy angyalból vagy egészen. Velem ellentétben.
Már ezt is elfelejtette volna? A taknyos kölyökért még kap „őnagysága”, Belial. Ha így állunk, hát így állunk. Gyereknek gondol? Kap gyereket, de abból nem lesz köszönet.
Egyelőre ügyet se vetettem a démon közbekotyogásán.
- Majd mindjárt sorra kerülsz te is – türelmetlenek. Nem mintha én nem lennék az. – Amúgy is, éhes vagyok, szomjas vagyok, fáradt vagyok, és te csak egy döglött kacsát voltál képes előszedni.
Ha sunyesz ettől is röhög, a fogát is kiverem. A beintésére meg megragadtam az ujját. – Eltörhetem. De lehetsz jófiú is.
Hiába, tudtam ezek szerint bepörögni, indulatos lenni, de az ölésre képtelen lennék. Az nem az én terepem, nem tudnám szenvtelenül nézni, ahogy a másikból kiszáll az élet, lélek, kinek mit osztott Nagyapa.
- Szerencséd, hogy nem tudnálak megölni – suttogtam fojtott hangon. Kit érdekel, ki hallja most már. – Nem tudnék szóba állni utána magammal, ha megtenném.
Talán a démon jelenléte hozhatta ki belőlem, talán az, hogy jelenleg marhára nem voltam topon, de mostanság pillanatok alatt kijöhetek a sodromból. Jó lesz vigyázni velem. Remélhetőleg nem a sötétség férkőzött az elmémbe, ugye nem?
Nem akarok gyilkossá válni. Persze, akartam, hogy okom legyen rá, hogy helyem legyen Lucifer „csapatában”, ne csak azért, mert nefinek gyártottak le, de szembe szállni Istennel? Én tudtam, hogy nem tűnt el úgy, ahogy mi azt eleinte gondoltuk.
- Nem vagyok egy szent, fiúk, ez tény. De Belial, ezt te se gondolod komolyan, hogy engedem megölni. – Ha az első terv nem vált be, hogy mindketten szabaduljunk, ne csak egyedül én, akkor majd jöhet a B terv.
Hogy mi az? Hát ez: szépen lerogytam én is a földre, még pár szép kis könnyecskét is megeresztettem. Ha nem vagy fizikailag erős, akkor legyél trükkös. Olyan képet igyekeztem vágni, mint akinek az a smucig alak Mikulás csak három plüssmaci hozott, a kívánságlistán szereplő öt helyett.
- Légyszi! – Ezaz, hang vékonyít. Nagyjából fel akartam idézni, milyen voltam gyerekkoromban, és őszintén? Sokkal jobb kislány voltam, amíg nem találkoztam a fiúkkal, Zachriellel elsősorban.
Igazából nem is nagyon volt rám panasz, naivitás, álmodozás, persze, a részemmé vált, kergettem egy álmot a családról, amire viszont azóta rájöttem, hogy lehetetlen. Ők nem a családom. Máshol kell megtalálnom, amit keresek. Nem angyalok között.
Zachrieléket kéne valahogy utolérni, nem tudom, Forthan és Zebulon képesek-e ilyen csapdavackokat megrongálni eléggé? Nem beszéltem velük ilyesmiről, nem gondoltam volna, hogy egyszer szükség lesz rá. Teljesen bíztam abban, hogy ők majd mindig megvédenek. Ehhem, itt rontottam el. Hagytam, hogy Zach körülugráljon, de mindketten akkoriban örültünk neki, hogy magunkhoz hasonló féleséggel találkoztunk, és azóta már ráébredt kis tudatunk erre-arra.
- Fúúú, te…. te… - a tetemes szóra megint kezdtem eléggé dühös lenni. Kerestem a megfelelő szót, ami nem az anyád, mert már kétszer is elhasználtam, nem akartam önismétlő papagáj lenni. Velem ne szórakozzon! – Az időmet pocsékolod, amit jobban is tölthetnék, egyáltalán nem akartam a hülye csapdádba keveredni amibe lássuk csak, ki miatt is estem? Kinek állítottad? Legalább kárpótolnál valamivel!
Mondjuk vele, gondoltam én. Hiszti-üzemmód sikeresen kapcsolva. Na, erre mi lépsz, haver?
- És és fogok is, nem csak szeretnék. És akkor jól megmondalak majd neki, megnézem én, akkor mennyire leszel ilyen goni velem – Ó, ez nem könnyű. Röhögni akarok magamon. Tudom, hogy ezek ketten kölyöknek néznek, és valószínűleg, ha tudnám a valós korukat, fuhúúú… inkább ne is gondoljunk rá.
Egyelőre játsszuk a hisztis, sértett kislány-műsort. Kár, hogy nem fél Lucifertől. De akkor vajon kitől, vagy mitől tarthat? Csak van valami, amitől egy démon tarthat. Remélem, ez egyelőre a hisztis Luci-unokahúgok, és elérek vele valamit.
- Még cappuchinót se kaptam – öltöttem nyelvet. Egy gyerek megteheti, és most épp az a taknyos kölyök vagyok, akinek nevezett.
Csak a tollas cellatárs ne röhögje el magát, mert akkor lehet, nekem is végem.

reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belial

☩ Történetem :
Viszály, az első lovas
☩ Keresett személy :

☩ Reagok :
971
☩ Rang :
Lord/Lovas
☩ Play by :
Justin Theroux
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szer. Feb. 19, 2020 12:39 pm

Angyalka a csapdában
Sophie & Belial
-Tessék? - kérdezek vissza, mert mintha arra kért volna, hogy engedjem el a tollaskát. Remélem, hogy ez valami nyelvbotlás akart lenni, mert egész biztos, hogy nem fogom életben hagyni az árulót. A csapdát is azért állítottam, hogy elvarrjam a szálakat.
-Csak nem gondolod, hogy eleresztem? - kérdezek vissza gúnyos vigyorral.
-Az, hogy angyalcsapdám kisebb játszótérré változott és hagyom, hogy taknyos kölyökként játszadozzatok benne, még nem változtat eredeti szándékaimon. - magyarázom miheztartásképp. Igaz, az előbb neki adtam, de egyetlen szóval sem ígértem, hogy lélegző állapotban fogom.
A kicsike ártatlan pislogásba kezd és bűnbánóan néz a lestrapált férfire.
-Egy pöttyet? - szalad fel a szemöldöke, majd mérgesen fújtatni kezd. Nem kér a lány bocsánatkéréséből, már ha ez az akart volna lenni.
Sophie a tollcsomónak susmorog, kínosan ügyelve arra, hogy én egyetlen szót se hallhassak belőle. Nem állok olyan messze tőlük, ő pedig nem tudja annyira visszafogni hangját, hogy ne halljam meg szavait, mégis úgy teszek, mint aki semmiről nem tud. Magamban megmosolygom azért a próbálkozást. A kislány szökésre biztatja a sunnyogót, és azt várja tőle, ha kijutott, hívjon segítséget. Még azt is megmondja, kit kell majd keresnie. Sunyiel megrökönyödve hallgatja a felé intézett szavakat és kénytelen magát megcsípni ellenőrzésképp, hogy nem-e az elvesztett fél szárnya miatt hallucinál. Mihelyst tudatosul benne, hogy ez a valóság hangos és őrólt nevetés tör elő belőle, ami hosszú percekig tart. Még a szeme is benedvesedik a hirtelen jövő jókedvtől. A lány, aki előbb még a halálba akarta gyötörni arknénje csapdába csalásáért, aki nem volt rest a férfiasságába és önérzetébe "gyalogolni", aki apránként megszabadította nem túl különleges, de szívének annál kedvesebb jobb szárnyától, az a lány most egy démonnal egyezkedik az életéért. Kattant a fejben valami, és mintha hirtelen megszállta volna a szentlélek. Én is rákezdenék hangos nevetésre, mikor felém fordulva Sophie közli, hogy neki nincs vesztenivalója és biztosítékot kér, melyben garantálom, hogy Sunyiel életben marad. Édes Lucifer! Forgatom szemeim.
Közben a tollaspajtás leküzdve a rátörő röhögést kecsesen felemeli jobb kezét és istenesen beint a lánynak. Ez az egy mozdulat ezer szóval felér, benne van minden, amit abban a pillanatban gondol vagy érez. Nem kell neki segítség, főleg egy labilis nefitől. Meg tudja magát védeni, ha pedig netán mégis legyűrik, hát így járt. Sunyiel tudta, amikor démonokkal szövetkezett, hogy tőlük nem várhat semmi jót. A sunyi reakciója lehet meglepetésként éri Sophiet, aki nyilvánvalóan reménykedett az angyali segítségben, ám újdonsült "barátocskájának" vélt tollas nem igazán együttműködő. Miért is lenne az? Alig egy perce nyomorította meg.
-Buta kislány...talán azt gondoltad, hogy ezek után, majd segíteni fog neked? - nevetem el magam.
-Egy valamit garantálhatok...hogy véredért cserébe elengedlek. - adok választ kérdésére. De csak őt, az egyezség nem terjed ki a tollcsomóra, akit már sikerült félig sírba vinnie.
-És természetesen a tiéd lehet...a teteme. - teszem hozzá, ha már korábban neki ígértem. Persze azt akkor nem tettem hozzá, hogy nem élő állapotában passzolom majd át. Az meg már csak rajta áll, hogy így is kell-e neki, hogy a játékszere már nem lesz olyan eleven.
A félarklány hirtelen kedvet kap, hogy meglátogassa pokoli bácsikáját.
-Ezt nem tudhatom, nem vagyok beszélőviszonyban vele mostanság. De tépj sorszámot, sokan szeretnének találkozni vele. - felelem, miközben elhúzott szájjal bámulom az elgyötört tollaspajtit. Elég ramatyul fest. Őt figyelve azt fontolgatom, talán hagynom kéne azt a láblevágást és kereshetnék egy egész testes ép angyalkát a kisdrágámnak. Inkább csak megölöm, a teste meg a nefilimé lehet. A bozótvágót vállamtól magam elé emelem és kezemmel megfogom a penge végét. Erre is ráférne egy alapos élezés, de közel sem olyan tompa, mint amilyen a baltáé volt. 

zene: nincs || szószám:577  || üzenet: nincs ||
Ajánlott tartalom
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
6 / 12 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Ki vagyok én? (lételméleti kérdések)