Omnen dimittite
spem, o vos intrantes!
Staff, és tagok által keresett karakterek

• Pokol, Északi Régió, Lordi Palota (Sophie álma) •
Vendég
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
If you live it right, nothing to fear
Anonymous

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Csüt. Ápr. 30, 2020 9:47 pm
Következő oldal Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Belial & Sophie
Little bad, little sad
Korán keltem, egy elég hangos jó reggelt-köszöntésnek hála, legszívesebben hozzá vágtam volna a papucsomat, de jobban féltem a lábbelit. Plusz, tartanom kellet magam az ütemtervhez.
- Ühhüüü – valami fura hangkombinációt sikerült csak kipréselnem magamból, egyfajta jelzés arra, hogy baromira nem álltam készen emberi szintű kommunikáció lefolytatására. Kávét! Ó, és minő meglepetés, gondolataim egy csapásra meghallgattatásra leltek. A koffeinbomba instant felpörgetett, e nélkül mosott rongyként folytam volna végig a padlón, ennyire ízlett volna neki a meggyes pite? Na, akkor ma valami különösen „édessel” kell előállnom. Nem, mindenki megnyugodhat, nem fogok koncertezni, nem akarom tényleg magunkra szakítani a tetőt.
Félig angyal létemre mondhatom, valami keveset örököltem az atyai oldalról, az énekhangom egyenesen borzalmas, kínzóeszköznek lehetne alkalmazni simán.
- Neked is, Belial. Hogy ízlett az első desszert, amit sütöttem? – érdeklődtem, bájos mosollyal az arcomon. Semmi gúny, semmi erőltetettség. Csupa-csupa tömény aranyosságot akartam árasztani, teljes mértékig beborítom ezzel a konfetti feelinggel.
Egy baj van ezzel, nekem a gyomrom majd felfordul ettől, annyira nem rám jellemző ez a viselkedés.
- Mit gondolsz, ma mit fog tanítani Gordon? – játszottam továbbra is a kis lelkest. Frászt! A tegnapi tüzeskedős mutatványom után igazából a legnagyobb ellenségemnek se kívántam volna azt a traumatikus élményt, hogy kis híján lángra lobbantottam saját magam is. Komolyan, ez a démon nem normális, hogy Gordonra mert bízni engem.
Mázli, hogy volt annyi esze, hogy tűzbiztos rúnákkal lássa el a birodalmát, így nem sok esélyem van rá, hogy felgyújtsam egy óvatlan mozdulattal. Az emeletekről baromi nehéz gyorsan menekülni, habár én még megúszhatom a szárnyammal, de annyira genya nem vagyok, hogy másokra ne gondoljak.
Ma megtanultam helyesen carbonara spagettit készíteni, ebből félretettem megint egy tállal Belialnak, suttyomban.
Tökéletes. Megint hagytam egy kis üzenetet is hozzá.
„Ez a kávé valami fenséges volt, remélem, a vacsi is legalább ennyire ízleni fog neked.”
Ete azonban nem mentem egyből aludni, hiába voltam hulla fáradt. Azon gondolkodtam, vajon… vajon apával mi lehet?
- Kisasszony, még ébren van? – döbbent le a szobalányom.
- Őőő… bocsi, Karen.
- Semmi gond, nem tud aludni?
- Nem igazán.
- Tudok segíteni benne?
- Ezen nem, sajnos. Nem hinném, hogy tudnál olyat mondani a nagyapámnak, amiért bevenne az elit kis klubjába – nevettem fel fáradtan. Ez a Karen rendes, egész jól összebarátkoztunk. Kiderült, hogy ő azért került Pokolra, mert hát, elég szép kis sorozatgyilkos pályát élt meg, de lekapcsolták, bánatára.
- Nem hiszem el. Neked legalább volt karriered, vagy mid – fintorogtam. Hihetetlen. Bezzeg én? Egy röpke papírfecnivel állítottam be, amin a legnagyobb bűnöm a létezésem volt. Köszi, Nagyfater.
- Én a helyedben nem keseregnék ezen.
- Elég nehéz nem dühöngeni rajta – ingattam a fejem. Még szép, hogy berágtam az öregre, amiért elválasztott azoktól, akik a legfontosabbak nekem.
- Mi lenne, ha itt próbálnál meg új életet kezdeni? Akár démonként.
- Ki van csukva. Azt se tudom, mi kell hozzá… - reméltem, hogy nincs senki, aki esetleg kihallgatna bennünket, hogy köpjön a „Főnöknek”.
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belial

Pokol, Északi Régió, Lordi Palota (Sophie álma) - Page 3 YluN3Za
☩ Történetem :
Viszály, az első lovas
Pokol, Északi Régió, Lordi Palota (Sophie álma) - Page 3 SI4ZJcP
„I looked, and behold, a white horse,
and he who sat on it had a bow;
and a crown was given to him,
and he went out conquering and to conquer” ♞
☩ Keresett személy :
Belphegor, Viszály tanácsadója
Pokol, Északi Régió, Lordi Palota (Sophie álma) - Page 3 5ec91b95d86bf218dddb2bfc197ca12f

Jezabel, 13. légió kapitánya
Pokol, Északi Régió, Lordi Palota (Sophie álma) - Page 3 XCViQcj

Mephisto, 12. légió kapitánya
Pokol, Északi Régió, Lordi Palota (Sophie álma) - Page 3 Tumblr_ngj63veHSb1r0r72oo1_500
☩ Reagok :
977
☩ Rang :
Lord/Lovas
☩ Play by :
Justin Theroux
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szer. Ápr. 29, 2020 6:36 pm

350. reag

Félangyal a Pokolban
Sophie & Belial
Hirtelen szólít el a munka, és hagyom ott a konyhát. Pedig szívesen nézném még tovább, ahogy Gordon elhalmozza jobbnál jobb feladatokkal a nefilányt. Viszont eleget láttam, hogy a holnapi beszámolóba legyen mit megírnom a Főncinek, ezért magam mögött hagyva a főzőhelyiséget az irodám felé veszem az irányt, ahol több óra kötelesség vár rám kapitányom társaságában. A megbeszélés után fáradt sóhajjal indulok szobám felé, ám félúton valami édes, gyümölcsös illat csapja meg az orromat. Kimondottan kellemes és nem ismeretlen. Az emberi világban már éreztem hasonlót. Belépek a szobába, ahol előző este Sophie matt részegre itt magát a felejtés nevében. Az asztalon meggyes sütemény gőzölög. Mellette egy papírlapon az alábbi üzenet díszeleg: „Kedves egészségedre, Mr. Viszály. Gondoltam, ebből nem hagyhatlak ki, cserébe, hogy elviseltél tegnap részegen."
-Nocsak, nocsak. - ejtem vissza az üzenetet az asztalra. Gyanakvó természet révén körbenézek - az asztal lapja alá, az asztal alá a szőnyegre és környékére, nincs-e elrejtve valami rúna vagy démoncsapda. Pár perc alapos szemlélődés után meg kell állapítanom, semmiféle ilyesmi nem környékezi a süteményt. Leülök a kanapé szélére szembe helyezkedve a meggyessel. Akkor biztos mérgezett...ötlik fel bennem. Megragadom a tányért és az orrom elé emelem, hogy óvatosan megszagoljam közelebbről áraszt-e magából valami árulkodó szagot, ami arra engedne következtetni, van benne valami kis aljasság. Ám nem tűnik fel semmi szokatlan. Fenntartásokkal ugyan, de vágok belőle egy kisebb darabot, majd a villa hegyére szúrva bekapom a falatot. Azért a tányért az állam alatt tartom, ha netán köpni kéne, gyorsan visszaszálljon a tányérra, de várakozásaimmal ellentétben, egész finom. Bár nem szokásom az evés, ritkán is teszek efféle halandó rutinokat, mégis bevágom az egész szeletet. Talán nem halok meg.

Következő reggel, két erőteljes kopogás után, pontosan 5 órakor lépek be Sophie szobájába. Nem kívánok ebből rendszert csinálni, hogy én ébresszem őt a munkanapjain, de az első pár napban mégis megteszem ezt a figyelmességet. Valószínűleg még javában a paplanba folyik a nyála, tegnap Gordon rendesen kihajtotta belőle az életet.
-Jó reggelt Sophie! - rántom el a függönyt, hogy ébredésre ösztökéljem. A kezemben egy bögre forró kávét tartok, amit az éjjeli szekrényére teszek, hátha könnyebben kiveti magából az ágy. Ezúttal a konyháslány cukrot és tejet is dobott a kávéba.

zene: Kitchen Nightmares|| üzenet:  bbb  ||
Vendég
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Anonymous

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szer. Ápr. 29, 2020 4:31 pm

Belial&&Sophia

Na, jó, elég a lazsálásból. Mennyeivé kell tennem az életet itt, úgyhogy nem késlekedhetem tovább. A démonsrácot megkértem, hogy tanítson meg meggyes pitét sütni. Első fázis, hamis nyugalomérzet keltése. Úgy viselkedtem, mintha gyakorlatilag nyakon öntöttek volna egy jókora adag cukormázzal. Mindenkihez kedves voltam, és igyekeztem mindenkitől tanulni valami újat.
Eh, maradjunk annyiban, hogy egy ötéves is jobban teljesítene nálam, és ismét volt szerencsém bemutatni azt a lakásfelgyújtós mozdulatomat, amit az alkoholos desszertnél kiviteleztem egyszer még földi létem során. Akkor adta fel Zach végleg a türelmét, és kiutasított a saját konyhájából, még New yorki tartózkodásunk idején.
Remek. Egy páran már azért kezdenek kidőlni ennyi kedvességtől, egyszerűen nem tudnak hirtelen mit kezdeni vele. Nem csodálom, a pokolban senki sincsen ehhez szokva, hogy valaki normálisan is viselkedjen velük, ahogy a halandók mondani szokták, „emberszámba vegyék” őket. Mi tagadás, én remekül szórakoztam.
Nem értették a hirtelen változást, hogy mi lelt engem, de ezt nekik nem kell tudni. Tudom, tudom, álszent kis dög vagyok, de nézzünk végig a családfámon, volt honnan örökölnöm.
- Hé, ebből a sütiből amit sütöttem, tegyetek félre légyszi egy jókora tányérral – kértem meg az egyik segédtársam.
- Őőő, persze, máris – Hát nem szuper?
A munkaidő végére jól kimerültem, mind szellemileg, mind fizikailag. Ezt a ziccert azonban akkor sem hagyhatom ki.
Hagytam egy kis csemegét, némi üzenettel a nappaliban, ahol még előző este vodkát vedeltünk.
„Kedves egészségedre, Mr. Viszály. Gondoltam, ebből nem hagyhatlak ki, cserébe, hogy elviseltél tegnap részegen.”
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belial

☩ Történetem :
Viszály, az első lovas
☩ Keresett személy :
Pokol, Északi Régió, Lordi Palota (Sophie álma) - Page 3 5ec91b95d86bf218dddb2bfc197ca12f

Pokol, Északi Régió, Lordi Palota (Sophie álma) - Page 3 Tumblr_ngj63veHSb1r0r72oo1_500
☩ Reagok :
977
☩ Rang :
Lord/Lovas
☩ Play by :
Justin Theroux
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Hétf. Ápr. 27, 2020 5:19 pm

Félangyal a Pokolban
Sophie & Belial
Látom a főszakács értetlen fejét, ami ezt üzeni felém: Lordom, miért hagyod ezt? Értetlenül áll a hangnemhez, amit a tollasseggű kicsike megenged magának. Tudom jól, hogy bosszantani jött ide, ahogy azt is, hogy füllentett nekem pár dologban. Cserébe jár a konyhamunka. De nincs többről szó annál, mint hogy belementem a játékába. Szórakoztat, ahogy egyetlen gúnyos vigyorommal fel tudom csapni az agyvízét. A háborgása, a magába fojtott belső vívódás, engem csak feltölt. Mintha csak egy ingyen benzinkút lenne egy tankolni vágyó autós számára. Miért is ne használnám ki, ha már ide vetette hozzám a sors...vagy nevezetesen Lucifer.

Nyugodtan ücsörgök a konyhában, egy szál bagót pusztítok és jelenlétemmel nyomasztom a kislányt.
-Bizonyára tudnék. - bólintok egyetértően. Csak épp most nem akarok. Elég gáz is lenne, ha a legjobb amit tehetnék, hogy egy nefilány sündörgését lessem a konyhafronton. Láthatólag nem feszülök meg, hogy másik elfoglaltságot találjak. Legalábbis egyelőre. Pedig Sophie nagyon szeretné, ha most valahol egészen máshol lennék. Egy jegyzetfüzetet kerítek, és vázlatot készítek a következő beszámolóhoz, ahogy a "Főnök kérte tőlem". Míg Sophie serényen próbál helyt állni a konyhában és a rászabott feladatokat végzi, én egy elcseszett pokolkutyát firkálok a papírlapra. A rajztudásom és a művészi érzékem egyenlő a nullával, na de nem is ezért teremtettek. Peregnek a percek, órák telnek el, mialatt kisebb nagyobb konyhai balesetek szem és fültanúja leszek. Észreveszem a susmorgást, az összeesküvés jeleit. A kis szemtelen valamivel próbálkozik. Évezredes rutinom van abban, hogy felismerjem, ha valaki rosszban sántikál.
-Lordom, vendége jött! - szólal meg mellettem démonom hangja, mire lemászom a bútorról és az ajtó felé indulok. Sophie örülhet a szerencséjének megússza, hogy a munkaideje végéig szemmel tartsam.
Odafent légióm egyik kapitánya vár, hogy jelentést tegyen. Az irodám felé terelem. Egy ital kíséretében kényelembe helyezem magam székembe, majd hellyel és itallal kínálom őt is. - Hallgatlak!

Vendég
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Anonymous

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Hétf. Ápr. 27, 2020 1:10 pm

Belial&Sophia

Nyugalom, Sophia, félig angyal vagy, legyél kicsit apádhoz méltóbb… elég nehéz, tekintve, hogy ez a démon rendszerint az egekbe repíti pillanatok alatt a vérnyomásomat. Viszály közelében, talán a sz…keverő aurájának hála többnyire kifordulok magamból, ahogy észrevettem.
Csak nem? Sikerült volna kihoznom a sodrából? No, miket meg nem élünk, micsoda csoda. Ezek szerint mégis van gyenge pontja, bár rohadt jól titkolja a mocsok.
- Ugyan, kérlek! Tuti tudsz jobbat is annál, minthogy minket bámulj egész nap – pillantottam rá ártatlanul, miközben a megpucolt krumpli és hagyma is a helyére került, ahova kell.
- Őőőő, azt hogy kell? – volt egy olyan megérzésem, hogy szegény Gordonnak elfelejtettek beszámolni róla, hogy nem vagyok valami jártas a konyhában, maximum a felgyújtásában, de a pirománia szándékosan nem az én asztalom, az Belial terepe.
- Kell még hozzá valami? – Ha van a kiakadásnak teteje valamerre, szóljon, aki látja, mert szerintem ma még itt bombák sorozatta fog robbanni, ahogy derül ki szép libasorban, hogy mennyire hasznavehetetlen vagyok a konyhában, és sajnos nem csak ezen a téren bizonyultam csődtömegnek. Ej, Belial drága, te ezt nem gondoltad végig, amikor rászabadítottál a konyhaszemélyzetedre.
Az egyik személyzetis végül megkönyörült kedvenc főszakácsunkon, é inkább elvonszolt engem, a két lábon járó, koronázatlan Katasztrófa Királynőt, mielőtt még fejek is szeletelődnek az alapanyagokon kívül. Főleg az enyém.
- Főztél te már valaha? – faggatott.
- Egyszer. De majdnem felégettem a lakást vele – vallottam be a „bűnöm”. Még jó, hogy Zach időben lépett és „csak” a főzőfelület lett peppet kormos, khm. Így utólag már vicces, akkor nagyon nem látszott annak, de most nincs időm nosztalgiázni. Kicsit hálás voltam ennek a nyavalyás káoszkirálynak, hogy volt szíves a konyhai melóval terelni a gondolataimat. Valamivel kellemesebb felejtési módszer, mint a piapusztítás.
- Na, nézd, ezeket kell beletenni a tésztába – előszedtük az általa közben sorolt cuccokat, és a végére egész pofás tészta lett begyúrva tíz kiló lisztből. Wow.
- Milyen pizza lesz belőle?
- Feltétekre gondolsz?
- Aha.
- Egyelőre a hagyományosaknak állunk neki, ha Főnci bá engedi, hogy betanítsalak.
- Reméljük a legjobbakat – vigyorogtam rá. Jó arc, lehet, megérné, ha elkezdenék barátságokat kialakítani, vagy legalábbis elviselhető pofát vágni a meló alatt, mintha szeretném az egészet. Még hogy én ilyet ígértem tegnap este. Belial, tudod, kinek hantázz ilyen baromságokat.
- Figyelj, van kedved segíteni? Meg akarom lepni a főnököt. Valami jó kis desszerttel, de pocsék vagyok ebben, amint látod.
- Nem könnyű, de megoldható. Mit terveztél?
- Sajttortára gondoltam, némi extra hozzávalóval – vágtam olyan képet, amiből ő sejthette, hogy ebből jó móka lesz, ha jól sül el.
Naná, hogy a célpontom Belial lesz. Az a kurva nagy gáz, hogy amíg figyel, addig meg simán lelepleződhetünk a kis tréfával. Fene… el kéne érni, hogy ne lekelődjön itt.
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belial

☩ Történetem :
Viszály, az első lovas
☩ Keresett személy :

☩ Reagok :
977
☩ Rang :
Lord/Lovas
☩ Play by :
Justin Theroux
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Vas. Ápr. 19, 2020 3:10 pm

Félangyal a Pokolban
Sophie & Belial
Magamban még mindig jót szórakozom. Az átmulatott este után a reggel váratlan lehetőséget hoz. Tudtam jól, hogy a kicsike jó nagyot kamuzott a jelentésekről. Sohasem kérne ilyet tőlem a Főnci. A legjelentéktelenebb dolga is nagyobb annál, mint hogy ostaba beszámolók olvasásával töltse értékes idejét, amit egy szédült tollas unokahúgról kaparok le neki. De beálltam játszani. Puszta tréfa volt részemről a konyhaszolgálat, amolyan részeg ígéret az előző estéről. Bevette. Alig akartam hinni a fülemnek, de ha már így állunk...
Amint élhetővé varázsolja magát, és nem úgy néz ki, mintha most húzták volna ki az ágyneműtartóból, meg is kezdődik munkássága Gordon barátom kezei alatt. Maradok, hogy egy ideig nézzem, hogyan teljesít a nefilány. Persze ő rögtön beszól és elzavarna a büdös p*csába...szavait hallgatva inkább füstölgök egyet, mélyen szívom be a nikotint....egy harmadik ikszét éppen betöltő félszerzet egy korát milliós számban mérő démonlordnak. Azért ehhez kell egy pofa, más már rég..... Lehet meg kéne ölnöm érte??? Hm....egy eszmefuttatást megérne a dolog.... Na de mindegy. Felhúzhatnám magam, hogy kikérjem, nem a tollas pajtása vagyok és ez nem arkapuci játszótere, de annyira sem méltatom, hogy szót fecséreljek érte. Gordon kérdően néz rám, szokatlan lehet, hogy Lordjával ilyen hangnemet üssenek meg, de válaszként csak a fejemet ingatom és pillantásommal üzenem: fingasd meg!
-Lehet, de én olyat nem igen szoktam. Aludni meg soha. Az ördög se teszi... - vigyorgok szemtelenül a cigaretta füst mögül választ adva kérdésére. A következőre csak megemelem szemöldököm, nem értem létjogosultságát. Miért is lennék bizalmatlan? Hosszú ideje dolgozok nekem. Gordonnak nem kell semmit bizonyítania...
-Szó sincs róla. Remek kezekben leszel. Csak a következő beszámoló anyagát gyűjtöm... - teszem hozzá és szívok még egy slukkot.
Sophie a feladat megkapja. 10 kiló burgonya. 5 kiló hagyma. Bízom benne az erős fajtából. Élvezet lenne látni, ahogy a munka örömétől zokog.
Főszakácsom ismét teli torokból beszél, esélyt sem hagyva, hogy szavai bárki fülét is elkerüljék. Kiadja az utasításokat, és nem vár mást csak szorgos kezeket és eredményt. Szereti, ha ég a démonjai keze alatt a munka. De nem szó szerint. Az egyikük nagyon elbénáz valamit és Gordon vérnyomása és vele együtt hangereje is az égig szökik. A rá jellemő nyers modor robban ki belőle és szitokszavai szabályosan elárasztják a nyomorult konyhagyereket. Sophie, aki közben végez a hámoznivalóval, pont a legrosszabb pillanatban zaklatja kérdéseivel a démonszakácsot.
-Manírozás? Adok én neked olyan manírozás...- mordul rá a lányra, még a haja is meglebben a hangjára.
-Hát mi ez szerinted? Szakácsiskola? Látom, nincs dolgod...akkor keresünk...- körbenéz befeszülve az idegtől, majd meglát egy 10 kilós lisztes zsákot.
-Látod ott....abból gyúrj be pizzának valót. - adja a kislány számára a következő feladatot, és mielőtt rákérdezne, hogy az egészből, Gordon hozzáteszi, hogy: Mindből.

Vendég
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Anonymous

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Pént. Ápr. 17, 2020 4:36 pm

Belial & Sophia
Little bad, little sad - A konyha kontárjai
Ezzel nem lettem okosabb, de mertem remélni, hogy eléggé teleirkálta a jelentést, és elvigyorodtam a gondolatra, hogy vajon Lucifer nagybátyám milyen fejet vághat majd, amikor kézhez kapja mindezt. Szép kis buli lesz belőle, az biztos, még ha ezért meg kell hoznom azt az áldozatot, hogy néha még nagyobb hülyét csinálok magamból, mint amilyen amúgy alapból vagyok.
Vajon a többi félvér, féllény is ilyen defektes jellemű, mint én?
- Azt ajánlom is – biccentettem, ha ő így, akkor legyen így. Hiszek neki, most az egyszer. Amúgy a hit meg a bizalom túl nagy luxus itt a Pokolban, szóval jobb, ha nem szokik hozzá. Főleg bennem jobb, ha nem bízik meg. A szívatás az lesz, hogy Mennyei hangulatot varázsolok ebbe a túl darkos palotába.
Ennek nyomán angyali vigyor kúszott az arcomra. Egek, zsibbadni fog nap végére ennyi vigyorgástól a képem. Vagy simán kettészakad a fejem.
- Köszi a tegnap estét nektek, és üdvözlöm a bizalmasod – csicseregtem olyan nyájasan, ahogyan csak feslett lelkemből tellett. Blöe. Hogy leettem ilyen túl jó éveken keresztül? Aztán meg csodálkoztam, hogy ennyire hamar bevégeztem. Gratulálhatok magamnak. a Föld történetének legnagyobb ökre cím hivatalosan is az enyém lehet.
- Mondjuk ledőlhetnél pihenni. Vagy nem ezt teszik a nemes urak? – vontam fel szemöldököm. Ehelyett is kéne már találnom egy jobb reakciót, annyira túlhasznált. – Hát csak nem bizalmatlan vagy drága Gordon nagyfőnökünk hitelességével szemben?
Mindezt jó hangosan, hogy az illető is hallja. Ez az, Sophia, jó kis műsor lesz ebből. Ha ezt külső szemlélő látná, azt hihetné, hogy valami kandi-kamerás komédiába csökkent, ahol én volnék a fő bohócmester.
Már csak az egykerekű bringa és citromos piték hiányoznak, hogy teljes legyen a kép. Meg a tipikus bohóc-outfit, de köszönettel azt most ejteném.
A zöldséghámozás beletelt vagy jó egy-két órába, meg elhasználtam némi zsepiadagot, kurva hagyma, thank you, utána meg rászálltam Godronra a kérdéseimmel.
- Az milyen étel? És mondd csak, mi az a manírozás? – kutakodtam a fejemben, mivel kerülhetnék a konyhafőnök bizalmába, hogy rávehessem némi mókázásra a csapatot.
Elvégre ki mondta, hogy a munka csak kínzó és unalmas lehet? A manírozásról egyszer olvashattam, vagy hallhattam valahol, de volt akkoriban nagyobb gondom is annál, minthogy mesterséf-szinten főzzek.

reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belial

☩ Történetem :
Viszály, az első lovas
☩ Keresett személy :

☩ Reagok :
977
☩ Rang :
Lord/Lovas
☩ Play by :
Justin Theroux
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Pént. Ápr. 17, 2020 9:56 am

Félangyal a Pokolban
Sophie & Belial
A levéltémát a nefi nehezen engedi el. Rendesen furhatja az oldalát a kíváncsiság, miket véstem le róla arra a papírra. Én meg vagyok akkor szemétláda, hogy hagyjam, hogy az élénk érdeklődés lyukat üssön rajta. A küldönc pillanatokon belül elindul a Főncihez, és Sophie nem tudja meg, mi áll a levélben.
-Épp eleget, hogy kellő képet kapjon a helyzetedről. Hisz tudod, ő kérte, hogy alapos részletességgel tájékoztassam őt és hát....mondjuk úgy, nem okoztam neki csalódást. - húzom tovább az idegeit és eszemben sincs megenyhülni irányába. Hogy gondolatai elszakadjanak a beszámolómtól inkább az alagsori konyha felé terelem, hogy megismerkedjen a konyhafőnökkel, akinek ezentúl egy teljes éven át a keze alá fog dolgozni. A szemtelenje tudomásomra adja, hogy tehetnék neki egy szívességet és elhúzhatnék saját kastélyom konyhájából. A nagy büdös fenét! A következő talán költőinek szánt kérdését, még csak nem is értem, hisz csak csendes megfigyelője lennék ténykedésének.
-Miért mennék bárhova? Látnom kell mit művelsz...különben, hogy írnám meg a következő beszámolómat Lucifernek? - teszem fel a nagy kérdést, hiszen két naponta jelentéseket vár tőlem.
-Ugyan már Sophie...nem foglalkozom ilyen piti dolgokkal, mint a "kigáncsolásod" -  jegyzem meg egy vállrándítással.
Gordon rögtön a pártfogásába veszi és megbízza huszonöt kiló zöldség megpucolásával. Na ezzel el lesz egy darabig. Mikor Sophie a késekről kérdez, a férfi csak az egyik fiókra mutat.
-Macsánka jó hagymásan. De ne a szádat túráztasd kérdésekkel, iparkodjon a kezed! Gyerünk, gyerünk, szaporán! - kezével sürgetően köröz a lány felé nyomatékosítva az elhangzottakat.
-Egy órád van rá! - teszi még hozzá, miközben hol a mögötte állokat noszogatja gyorsabb munkára, hol a mellette lévőket kritizálja. Ám elvétve néhány dicsérő szó is elhagyja a száját. Míg a nefi nekilát a rá szabott munkának, felülök az egyik használaton kívüli szekrény tetejére, és rágyújtok egy szál bagóra.

Vendég
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Anonymous

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Csüt. Ápr. 16, 2020 10:55 pm

Belial & Sophia
Little bad, little sad - A konyha kontárjai
Neheeeem. Tudni akarom én azt, hogy mi a bánatot firkanthatott ez a démon. Azért nem mindegy, hogy mennyit írt, mert azért szeretném, ha drágalátos nagybátyám igen nagyot nézne, hogy mi a bánatot művelünk.
- De tényleg. Legalább azt hadd nézzem meg, mennyit írtál te oda – akaratos vagyok, ezt nem tagadom, egykönnyen nem mondok le egy célomról, amíg az utolsó, halvány lehetőség szikrája se alszik ki, kb. úgy, mint ahogy én kidőlhettem tegnap éjjel. Nem tiszta, hogy mi mindent kotyoghattam ki, amit nem tennék normál esetben, azért vannak dolgok, amiket nem szeretnék, ha Lucó megtudna rólam. Mondjuk hogy miket gondolok én róla a háta mögött, bár ez lehet, hogy a legkevésbé sem érdekli. Sőt, biztos vagyok benne, Belial nemtörődöm jelleméből kiindulva.
- Csak nem képzeled, hogy hagyom, hogy a konyhai tanulmányaimat elgáncsold? – pislogtam ártatlanul. Ihiiigen, kinéztem belőle, hogy amíg nem figyelek, egy baszott nagy edénnyel a kezemben képes lenne elgáncsolni csak úgy random, miért is ne okokból.
Ő a megtestesült káosz, mellette bármi megtörténhet, szó szerint. Na, jó, amint egy kicsit magamhoz térek, elkezdhetem megkeseríteni Mr. Szarkeverő életét. Mennyeivé kéne tenni. De hogyan? Mivel tehetem azzá egy démon életét?
- He? – pislogtam meredten, mint az a piaci vevő, aki nem hiszi el, hogy a kofa akar fizetni azért, hogy vigye el az árult portékáját. Mi van a nyaknyállal? Vagy rosszul hallottam, vagy csak másnapos vagyok, de lehet, hogy még aznapos, ki tudja.
- Őőőő, kések merre vannak? – A krumpli elvégre nem fog magától meghámozódni, én meg simogathatom, akkor se lesz tökéletes. – Mi lesz belőle?
Érdeklődtem én, aki még a büdös életben soha nem főzött, illetve, ha megpróbálta, akkor annak többnyire katasztrófa lett a vége. Megnyugtató tény, hogy a szenes kacsa-mutatványa után Belial sem jobb nálam e tekintetben.
- Minek öt kiló hagyma ennyi krumplihoz? – tudakoltam, háta okosabb leszek, bár lehet, hogy egy agyátültetés lenne valójában a megoldás.
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belial

☩ Történetem :
Viszály, az első lovas
☩ Keresett személy :

☩ Reagok :
977
☩ Rang :
Lord/Lovas
☩ Play by :
Justin Theroux
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Hétf. Ápr. 13, 2020 12:15 pm

Félangyal a Pokolban
Sophie & Belial
Látom a kicsike savanyú ábrázatát, de nem törődöm vele. Nem foglalkoztat, hogy milyennek képzelt, vagy mit hisz rólam. A levelet megírtam a Főnöknek, bár jól tudom, nem várt tőlem ilyesmit. Ez csak a nefike szemtelen hazugsága, amolyan erőtlen, harmatgyenge próbálkozás bosszantásomra. De mint egy jó diák, megírtam mindent, azt is, amit talán a kislány nem szeretne közkinccsé tenni. Szinte látom magam előtt Lucifer értetlen ábrázatát, ahogy soraimat olvassa. Gonoszul vigyorgok rá, ahogy megpróbálja megszerezni az irományt. Sophie persze tudni akarja mi áll a papíron, ám ki kell ábrándítanom, hogy ez egy magán levelezés és a tartalma bizalmas....témától függetlenül persze.
Lemegyünk az alagsori konyhába, ahol mától Sophie főállásban konyhalányként dolgozik szorgos kezű szakácsom szárnyai alatt.
-Csak nem képzeled, hogy kihagyom ahogy munkába állsz? - döntöm hátamat a falnak, keresztbe fonve karjaimat mellkasom előtt. Arcomon gonosz vigyor.
Sophie kérdésére Gordon tűnődésbe merül, majd kihúzva az egyik fiókot egy istenes nagy konyhai baltát dob a vágódeszkába.
-Nyaknál huss! Nincs nyavalygás. - mondja komolyan, mint legjobb recept a fejfájás ellen. A lány arcán csattan a kötény.
-Nincs lazsálás, Sophie. - ereszti ki újra hangját a férfi, miközben egy laza mozdulat kíséretében elé rúgja a krumplis kosarat és előre hajolva tapsol a lánynak hámozásra sürgetve őt, mert így sosem fő meg az ebéd.
-Kezdésnek ezt a 20 kilót kellene megpucolni. Aztán ott lesz még a hagyma is. - pillant szeme sarkából az 5 kilós hagymás zsákra.
-Tempó, tempó ott hátul is! Lusta bagázs! Odaég a mártás, te állat!!! - intéz pár kedves szót a mögötte ténykedőknek is.

zene: Highway to Hell|| szószám: 247 || üzenet:  bbb  ||
Vendég
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Anonymous

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Vas. Ápr. 12, 2020 2:07 pm

Belial&Sophia

Katasztrófa.  Viszállyal nem jövök ki valami jól. Pláne, amióta megtudtam, hogy ő az. Még mindig hitetlenkedve méregettem, savanyú pofával, mint aki cukrozatlan citromba harapott. Nem tudtam elhinni, hogy ilyen természettel hogy lett belőle Viszály. Nem tudtam elképzelni őt az apokalipszis egyik lovasaként. Pedig nem hazudtak nekem.
- Hagyj lógva – morogtam bolhás kutya módjára. Miután végre a hajamat rendbe tettem, megfürödtem, és elviselhető öltözékben jelentem meg előtte, meglengetett egy papírt az orrom előtt. Hurrá, mondj valami újat. Mondott. A jelentés, amivel szintén bosszantani szándékoztam őt, aztán kissé megrémültem, hogy baszki, mit írhatott rólam…
- Add csak ide, hadd nézzem meg, mielőtt kiküldöd! – nyúltam érte, azért rólam nem akármilyen fogalmazás mehet ki. Pláne nem Luc bácsikámhoz. – Mi lenne, ha nem lóbálnád az orrom előtt, hogy el is olvashassam?
- Egyél ciánt! – öltöttem nyelvet, válaszul a pimasz megjegyzésére, amivel a nem létező lelkesedésemet illette.
Később a konyhában valami idegen szőke ipse rám óbégatott. A fejem mintha ezer darabra hasadt volna, hát igen, másnaposság khm, utóhatásain sínylődtem még mindig.
- Köszönöm, Főnök, már ébren vagyok – integettem üdvözlésképpen. – Te meg ne sokáig vigyorogj.
Naná, mert Lucó nem kérte a jelentést, és mert tartogattam én még meglepetést a tarsolyomban. Belial, ezt kegyetlenül megszívod. Csak a terv részletezéséhez az kéne, hogy húzzon már el innét a dolgára, hogy a konyhafőnököt beavassam.
Egy kis tréfát eszeltem ki, bár még csak körvonalazódott bennem, ha a fejem végre tudná, merre az arra, akkor komolyabban is belevetném magam a kidolgozásába.
- Nincs valami ütős recepted fejfájás ellen? – könyörögtem. Ha már Aspirin nincs, valami más csak van. – Amúgy Üdv, Sophia vagyok.
Jutott eszembe, hogy azért ne legyek már ennyire tajparaszt, hogy be se mutatkozom Gordonnak.
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belial

☩ Történetem :
Viszály, az első lovas
☩ Keresett személy :

☩ Reagok :
977
☩ Rang :
Lord/Lovas
☩ Play by :
Justin Theroux
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Vas. Ápr. 05, 2020 11:06 am

Félangyal a Pokolban
Sophie & Belial
Csak állok a nyitott ablak előtt, hátamon érzem, ahogy betódul a pokoli levegő és elegyedik a benti állott alkoholszaggal. Figyelem a félarklányt, ahogy kínozza a másnaposság, megmosolygom kínlódását, néha még egy hangosabb kacaj is elhagyja a számat, miközben szúrós megjegyzéseket teszek, amitől csak mérgesen puffog. És még ő mondja, hogy ő bosszant engem. Elunom az ácsorgást, azt hiszem eleget szórakoztam a nyomorán, ezért magára is hagyom, hogy nyugodt körülmények között szabadítsa meg magát a belőle áradó, tömény piaszagtól. A szobalányt hátrahagyom, hogy legyen segítségére és, ha a kislány összekaparta magát, irányítsa a mosdatóba.
Valamivel később...Sophie felfrissülten, egész vállalható külsővel ácsorog szobája ajtajában arra várva, hogy a konyhába vezessem, ami egy teljes pokoli éven át lesz a munkahelye.
-Tetszik ez a lelkesedés...remélem sokáig kitart...- jegyzem meg némi gúnnyal szavaira. Kezemben egy fehér borítékot tartok, amit nem rejtek magam mögé, hisz azt akarom, hogy lássa.
-Tudod mi ez? - kérdezem sejtelmes vigyorral. Első pillantásra egy átlagos boríték, amiben feltehetően egy levél is van. Másodikra is az, de nem is ez a lényeg, hanem, hogy mi áll benne és kinek szól. Hagyhatnám találgatásokba bocsátkozni, de inkább megosztom vele.
-Az első beszámolóm Lucifernek. - közlök csak ennyit, jelezve a kislány felé, hogy nem feledkeztem el a Főnci óhajáról, amit ő tolmácsolt ideérkezésekor. Megirattathattam volna bármelyik itteni démonnal, de az esti italozás után, úgy éreztem, ezt a feladatot nem vehetem félvállról. Ezért személyesen fordítok gondot a jelentések elkészítésére, vagyis saját kezűleg írom meg majd őket, ami ha emlékeim nem csalnak kétnaponta esedékesek. Az egyik folyosón elhaladó démon kezébe adom az üzenetet továbbításra.
-Személyesen a Pokol urának. - fűzök csak ennyit hozzá, majd Sophie felé fordítom figyelmemet.
-Akkor mehetünk is. - mondom, majd intek és elindulok a főzőhelyiség irányába. Nincs messze a szobájától, így a reggeli késés nem lesz elfogadható indok. Belépve a konyhába, nos szürke látvány fogadja. A falakon különös rajzok, ha felismeri őket rájöhet, hogy rúnafélék. Ami szembeötölhet, hogy a konyha felszereltsége messze elmarad az emberi világból ismerttől. Ennek igen egyszerű oka van, nincs szükségünk annyi felesleges kacatra, mint a halandóknak. Az alap dolgok persze megvannak, ami a főzéshez szükségeltetik.
-Gordon! - intek az egyik férfinak, aki konyhám főszakácsa.
-Ő itt az új konyhalány. - mutatom be a démonnak Sophiet, mint új segédjét. Semleges arccal méregeti a kicsikét, fejét jobbra, balra dönti, ölbe font kézzel, majd....
-Kötéééééééééénybeeee!!! - üvölt rá váratlanul, bele az arcába. Csoda, hogy a hangerő le nem viszi a lány haját a fejéről. Jó érzés lehet ez most a nefike másnaposságára. Nem röhögök fel a jelenet láttán, de a sunyi vigyor azért ott ül a szám sarkán.
-Jól van, csak viccelek. - nevet fel Gordon szórakozottan, miután valószínűleg a saját hátára ugrasztotta új konyhalányát.

zene: Highway to Hell|| szószám: 435 || üzenet:  bbb  ||
Ajánlott tartalom
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next