Hell or Heaven
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Welcome to Hell Or Heaven frpg
- Privát szerepjátékos oldal -


 

 

 
Benzinkút

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Anonymous
Vendég
reveal your secrets
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -

Benzinkút - Page 2 Empty
Utolsó Poszt Hétf. Május 22, 2017 7:52 pm
Ramiél & Raguel
Dont leave me lost in the dark
Angel • Üzenet: <3 • Credit:

Halkan elnevetem magamat Ramiél reakcióján. Nem ismeri még ezt a szót..? Jó, mondjuk én az életem felét a földön éltem le.
- Poszt-a-po-ka-lip-ti-kus. Apokalipszis utáni, ha így jobban tetszik. - mosolygom jó kedvűen. Fura, hogy még én tanítom a nálamnál idősebb bátyámat valamire, de ez örömmel tölt el. Hasznosnak érzem magamat, főleg, hogy mostanában nem vagyok képes arra, amire képesnek kellene lennem... Figyelem, miként gyógyítja be a sebet tenyeremen, majd a szemébe pillantok, ahogy kifejti a kérdésemre a véleményét. Örülök annak, amit hallok, a megnyugvás látható az arcomon.
- A régi út messzi, de elérhető. Csak dolgozni kell rajta. Mind ketten hibát követnek el. Gabrielnek nem volt joga az emberek ellen hadjáratot indítani, és Michaelnek sem kellett volna szembeszállni vele, ezzel előidézve azt a hatalmas szakadékot, amely a két oldal között tátong... és nekem ezt kéne összefoltozni... - sóhajtok fel, s habár még csak most tértem vissza a testvéreim közé, már szinte a gondolattól is fáradtnak érzem magamat. Egy szinte lehetetlen akadály áll előttem, mert a két legmakacsabb testvéremet kellene ismét összhangra emelni.
- Az emberek jobb esetben sose lesznek felkészülve ránk. Soha nem is kellett volna épp ránk felkészülniük, hiszen ha Atyánknak betelik a pohár, nekünk kell elmosnunk őket, hogy újra kezdhesse a munkát, ahogy már több is tette. - csóválom a fejem magam elé meredve, majd rá pillantok a merengésből.
- A tettek beszédesebbek a szavaknál, Ramiél. "Vizet papol, bort iszik" mondás nálunk is működik. - mondom azon szavaira, hogy ő nem a szavak angyala. Nem kell beszélnie... csak hátráljon el a konfliktustól, ami homlokegyenest van azzal, amit utoljára mond, így kissé aggodalmasan nézek rá.
- "Vissza vennünk"? Csak nem akartok bemasírozni a Mennybe és... - már a gondolattól is elsápadok, hogy azon a szent helyen, a mi otthonunkban és Atyánk székhelyén újabb vér folyjon. Hát nem volt már így is több, mint elég?


Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
reveal your secrets
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -

Benzinkút - Page 2 Empty
Utolsó Poszt Vas. Május 14, 2017 10:42 am
To Raquel
- Poszt..akalipikus?
Dadogom magam elé, mert életemben nem hallottam ezt a kifejezést és egyébként nem mondd nekem semmit se. Úgyhogy ízlelgetem a szót. Húgom terveit és meglátásait csendben taglalom, még egy hümmögés is belefér. Jó terv, szerintem, csak nem tudom a bátyáimra ez mennyire lesz hatással. Abban biztos vagyok, rám lenne hatása, és kiüldözne vele a világból, mennék egyet kirándulni az univerzum többi szegletébe. Csak az a probléma nem engem kell meggyőznie. A kérdése előtt még bárgyún vigyorogva forgatom a törékeny kezét az enyémben, erőmet használva a sebére, aztán a kérdésére ismét felfelé emelem a tekintetem a járda burkolatáról, beletekintve a kedves szempárba.
- A régi út messzinek tűnik. De igen, másra sem vágyom! Nem szeretem az embereket, nem szeretem a világukat és nem értem őket. Ez nem a mi otthonunk. Ez csak egy kényszer megoldás. Azért szegődtem Mihály mellé, mert úgy érzem szüksége van a támogatásra és nem értek egyet Gabriellel. Nem utálom a Földet, Atyánk öröksége, amit nekünk nincs jogunk elpusztítani, de itt nem maradhatunk.
Tömören és velősen kimondtam a véleményem és az álláspontomat, ha Gabriel nem lenne ennyire arrogáns, eszembe se jutott volna lejönni ide. Azonban tombolásának senki sem tud gátat emelni. Atyánk elhagyott minket.
- A jelenben ezt az utat kell járnunk. Az emberek nincsenek még felkészülve és bátyám hajthatatlan az irányukba, eltapossa az összeset amelyik az útjába kerül.
Őszintén szólva néha nekem is nagy kedvem lenne helyrerázni az agyukat, de tudom, ez sem a mi dolgunk, mi csak utat mutathatunk, segítő jobbot emelhetünk eléjük, vagy adott esetben tovább sétálhatunk észre sem véve őket. De idelent másképp működik minden.
- Nekem nem kenyerem a beszéd. Ne kérdd tőlem hogy megpróbáljam őket jobb belátásra téríteni, mert az nagyon hosszú folyamatnak ígérkezne!
Amúgy próbáltam, Mihállyal. Süket fülekre találtam. Akkor mit akarjak Gabriellel? Szerintem az a beszélgetés elfajulna, azt hiszem. Főleg mert az én habitusom tényleg mindenkinek az agyára megy.
- Először az otthonunkat kell vissza vennünk tőle, azzal némiképp vissza állíthatunk valamit a régi rendből. És azt szép szavakkal, félek, nem lehetne elérni már...
Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
reveal your secrets
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -

Benzinkút - Page 2 Empty
Utolsó Poszt Hétf. Május 08, 2017 6:08 pm
Ramiél & Raguel
Dont leave me lost in the dark
Angel • Üzenet: <3 • Credit:

Szavait hallva egyszerre buggyanna ki belőlem a nevetés és tátanám el a számat. A kettő egyvelege furcsa elnyomott hangokat vált ki belőlem, miközben elkerekednek a szemeim.
- Ramiél! - szólok rá végül kedves "szigorral", amit egyáltalán nem lehet komolyan venni, mert közben kitör belőlem a nevetést. Soha nem hallottam még így beszélni bátyámat, így ez teljesen meglepetésként ér. Mennyi minden változott 25 év alatt, te jó ég.
- Nem véletlenül nevezik ezeket a kondíciókat posztapoklatiptikusnak. - mondom még utolsó érvként, de igazándiból felesleges ezen huzavonázni. Szó szerint tényleg nincs vége a világnak, viszont nem is úgy folytatódik, ahogy ők azt várták. Simítását arcomon halovány, gyengéd mosollyal fogadom. Bólintására kissé még csendben maradok, de következő szavaira egy halovány kis görbület kerül ajkamra.
- Olyanban nem lehet inni, aminek a létezéséről tudunk. Csodálkozol hát, hogy hitüket ostobaságokba ölik? Nem mintha régen nem csinálták volna ezt... - ebben a tekintetben igazából nem túl sokat változtak az emberek... Régebben kevesen hittek bennünk, legtöbbször akkor fordultak felénk, mikor halál közeli élményben lett részük, vagy tapasztalták, látták a csodákat, a mi hibáinkból. Következő kérdésére felemelem a fejem és kissé rosszallóan nézek rá.
- Nem üldözött el az otthonunkból. Egyik testvérem sem üldözött el... a .. szó szoros értelmében. - sóhajtok. Kár is ezen mit szépíteni, vagy takargatni a sebet a kezemen. A szó gyorsabban szárnyal mint én, nem csodálom, hogy a bátyám tud róla. Bár azt nem tudom, hogyan... Tudtommal oda fent Gabriel pártiak vannak túlnyomó részt.
- Amúgy azt tervezem, hogy a bátyáim nyakára járok és addig csiripelek a fülükbe, míg észre nem veszik magukat. - utalok itt Michaelre és Gabrielre.
- Eszükbe juttatom a tanításokat. Szembesítem őket hibáikkal. Újabb teóriákat vetek fel Atyánkkal kapcsolatban, hogy megingassam a háborús vágyaikat... és remélhetőleg magam köré gyűjtök egy akkora tömeget, amely elég ahhoz, hogy más testvérem is a békét szomjazza. Elcsalnám az angyalokat a seregből, hogy a lehető legkevesebb legyen a veszteség, ha netán nem sikerülne megállítani a katasztrófát. - mondom komolyan. Tudom, hogy az erőszak csak erőszakot és tovább fonódó ellentéteket szül, ezért használom szándékosan a "csalni" szót. Egy háborút nem lehet harcokkal megállítani....
- Mondd, ha lenne lehetőséged rá, nem akarnál te is visszalépni a régi útra? - kérdezem arcát fürkészve, komoly arccal.


Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
reveal your secrets
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -

Benzinkút - Page 2 Empty
Utolsó Poszt Szomb. Május 06, 2017 10:35 pm
To Raquel
Töprengve figyelem a levél ingatag útját a szélben, tudom a vége a föld, amin tovább vándorol. Közben húgom a vállamra hajtja fejét és kifejti miért gondolta úgy hogy ez a korszak az emberek számára a világ vége lenne, amivel nem értek egyet.
- A változás nem jelenti semminek a végét, és ezt az emberek tudják a legjobban, mert nekik nap mint nap alkalmazkodniuk kell. Szerintem inkább úgy érzik, hogy a nyakukba szakadt az ég és hogy Isten bassza meg..már bocsánat a kifejezésért.
A végét csúnyán elröhögöm, ez nem az én stílusom, de legnagyobb megdöbbenésemre kezdem érteni Júdás gondolat menetét. Sosem jutna azonban eszembe ilyent mondani atyánk szemébe, és valószínűleg az életben nem fogok többet így beszélni róla, de nézzük csak az embereket. Sajnos pont így állnak hozzá, ez az amiért előbb utóbb meg fognak támadni minket, válogatás nélkül, tekintet nélkül arra hogy ki és mennyit áldozott közülünk a biztonságuk érdekében, avagy ellenben épp azért hogy írmagjuk se maradjon. Annak viszont örülök, hogy Raquel is hasonlóan vélekedik ahogy én is. Ellenségeink a pokol szolgái és nem az emberek. De ha nem vigyázunk, mi lehetünk a legnagyobb vesztesei ennek a cirkusznak. Mélyet felsóhajtók, jobb kezemmel gyengéden végig simítok a jól ismert arcocskán. Arcul köp a valóság, így érzem, mert vele ellentétben én a tettek erejében bízok és nem a szavakban, számomra a "segítek" szónál sokkal többet ér az, ha az illető valóban segít annak, akinek mondta. Ha az üres ígéretek és jól csengő szavak helyett inkább tettekben mutatkozik meg az egyén. Olyan békésen ülünk itt, hogy nem akarom elrontani ezt, csendben bólintok rá, mintegy "tudomásul vettem, te miben bízol húgom, csak engem ne nyaggass vele", közben ujjaim finoman leperegnek az álláról, hogy aztán hátradőlve megtámaszkodhassak. A nő a boltban csak folytatja a munkát, neki teljesen természetes a napjából x időt erre pazarolni, hogy kapjon néhány papírfecnit, amit igazából a hátsója kitörléséhez is használhatna, kb. annyira hasznosak, miközben a fontos dolgokról lemarad és talán lehet nem is fogékony már rájuk, annyira beleszokott ebbe a hétköznapi "rutinba". Ez vezethetett ahhoz hogy így eltávolodtak Istentől?
- A legtöbbjük már nem hisz semmiben...talán az Ufókban. Nem tudnom Mihály kiképzése mennyire lesz hasznos a számukra a démonok ellen...de jól mondod húgom. Az ellenségeink ők, és nem az emberek..legfőképp nem a saját a véreink.
Búgom mély, keserű és elhaló hangon, mert még gondolkodnom kell ezen is, valamint azon hogy Raquel miért nem akar felgyógyulni hamar. A válasza logikus, de akárhogy nézem, így jó darabig sebezhető marad. Az ő döntése, úgyhogy szokásomhoz híven ennyiben hagyom a témát.
- Mondd, mi a terved most hogy Gábriel elüldözött otthonunkból?
Már jó előre eldöntöttem hogy segítek neki, a kérdés az megbízik-e bennem annyira hogy bele avasson? A híreket meg már én is hallottam, csak hozzávetőlegesen tudom elképzelni mi történhetett odafent. Ha szépen akarom megfogalmazni magamnak, akkor az "ejnye-bejnye" kezdetű mondatok leperegtek bátyám képzeletbeli falán, ahogy a "kérlek szépen", "jó lenne ha", "ezt nem kéne", "én úgy gondolom" és társai is. De abban is biztos vagyok hogy húgom szótára még korántsem apadt ki, elvégre a szavaknak túlajdonít elsöprő fölényt és végül is ha a megfelelő személyt tudja meggyőzni a megfelelő időben, akkor eléri a célját.
Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
reveal your secrets
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -

Benzinkút - Page 2 Empty
Utolsó Poszt Hétf. Ápr. 24, 2017 1:50 pm
Ramiél & Raguel
Dont leave me lost in the dark
Angel • Üzenet: <3 • Credit:

Nem sokszor fordult elő velem, hogy hazudnom kellett volna a testvéreimnek. Egyszer kétszer előfordult, akkor is az Ő akarata miatt, épp úgy, mikor Ophiliával beszéltem terveimről és arról, hogy a rendet vissza kell állítani. Most azonban, mikor Ramiél azt mondja, épségben lent vagyok, majdnem kibuggyan ajkaimon, hogy ez csak erőmön múlt, s nem azért, mert örömmel fogadtak vissza testvéreink. De nem akarok haragot, vagy még több keserűséget szítani bátyám szívében, így inkább csak mosolyogva bólintok egyet. Közben megosztom vele gondolatom egy darabját. Válaszára, aggodalmára, meleg, védelmező kezének fogására halványan elmosolyodom. A levelet, melyet fogtam, szélnek eresztem, hogy megfoghassam Ramiél kezét, fejemet a vállára hajtom. Ügyelek, hogy a vágott seb a tenyeremen ne nagyon tűnhessen fel neki.
- Az a világ, amelyet ismertek, s amelyet kialakítottak maguknak, megszűnt létezni. Habár élnek, és újra építkeznek, ez már egy újvilág. Angyalokkal... démonokkal... De a réginek vége. - mondom nyugodtan, kifejtve, miért is gondolom úgy, hogy világvége van.
- Ha pedig a szememre gondolsz... nem szeretném,
ha megtörnék az átkot. Még nem.
- mondom határozottan, egy halk sóhajjal felemelem a fejem válláról és felpillantok az égre.
- Jól jöhet még, ha védtelennek hisznek... Hiszen tudod,
hogy ha tudok is harcolni, akkor sem ér fel az erőm a tiétekhez. És különben is a szavak erejében bízok jobban. Ráadásul... ez ékes jele annak, hogy nem egymás ellen kellene harcolnunk, hanem a démonok ellen...
- mondom kissé lesütve a pillantásom. Ez az egyik oka, amiért örülök, hogy ma találkoztunk. Először a rangosokkal kell beszélnem, hogy ők hogyan állnak a háborúhoz, s őket meggyőzni először. Ha nem sikerül, jöhetnek a kisebb tömegek. Sok kicsi sokra megy, szokás mondani. A másik oka pedig az, hogy nagyon hiányzott nekem, ahogy a többiek is. Be kell pótolnom az elmaradt időt, és tudást. Megtudni, mik történtek pontosan, s hogy a többiek hol vannak, mik a kilátások.


Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
reveal your secrets
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -

Benzinkút - Page 2 Empty
Utolsó Poszt Hétf. Ápr. 24, 2017 10:03 am
To Raquel
Csendben érkezem, lépteim a lágy szellő kíséri, bár az akit észrevettem idelent, biztosan  megérezte jöttömet. Azt mondják az emberek is képesek erre miután elvesztik a látásukat, ha valóban így van az egy újabb párhuzam köztünk. Szárnyaim apró mozdulatokkal kavarják fel a tető porát, mialatt Raquel mellé érkezem.
- Én pedig örülök hogy épségben idelent vagy!
Aggódtam érte annak ellenére hogy tudtam Gábriel nem volna képes úgy bántani őt, ahogy tették azt a démonok, no meg a húgomat sem kell ennyire félteni a mi fajtánktól. Hangom mély tónusai lágyan csendülnek, közben igyekszem helyet foglalni mellette a tetőn egy halovány mosoly kíséretében. Ő addig a környezetet figyeli és hangot ad az éppen felmerülő gondolatainak. Miután leültem és lábaim ugyancsak a föld felé meredve lógnak mint az övéi, én is megbámulom a kirakatot, figyelem miként segíti a nőt aki ott dolgozik. Elmerengek azon mi lett volna ha nem támasztja alá a szék lábát, megsérül talán? Vagy nyakát szegi és ott leli halálát? A sors még számunkra is ismeretlen titkokat tartogat.
- A világ vége még nem jött el a számukra és Atyánk csupán annyit várt el tőlük hogy betartsák parancsolatait, a világukat saját maguk nehezítették meg ennyire. Rengetegszer jártam már köztük, de még most sem értem meg őket.
Lemondó sóhajjal adózom szavaimnak, aztán apró mozdulattal megfogom a húgom kezét, lágyan az ölembe húzom.
- Látom még nem gyógyultál fel teljesen. Mit tudok tenni ezért?
Próbálkozhatom a gyógyítással, de nekem a köddé válás sokkal jobban megy, azt már mesteri fokon űzöm. Viszont talán hamarabb regenerálódik akkor. Nem értek jól ehhez, pedig egy csomó súlyos sérülést elszenvedtem magam is, ezért kérdem tanácstalanul. Mintha méreg ment volna a szemébe, azt meg lehet nem is gyógyítani kéne csupán kivonni? Hm, inkább megvárom a válaszát.
Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
reveal your secrets
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -

Benzinkút - Page 2 Empty
Utolsó Poszt Szomb. Ápr. 22, 2017 2:36 pm
Ramiél & Raguel
Dont leave me lost in the dark
Angel • Üzenet: <3 • Credit:

Rég jártam már itt. Bár, hogy mi a rég, az relatív. Egy ember szemében 25 év az hosszú idő, a mienkben csak pillanatok. Még is, régnek mondom, hiszen a fogságban úgy éreztem, mintha háromszor, négyszer annyi idő telt volna el. Élvezem a szabadságot. A benzinkút lapos tetején üldögélve figyelem az embereket és angyalokat, ujjaim közt a tetőn pihenő száraz levelek egyikét forgatom száránál fogva. Otthon borzasztó volt. Alig vártam, hogy hazatérjek, mikor a többiek értem jöttek, erőt gyűjteni és regenerálódni, és még is kellemesebben érzem magamat ide lent, mint oda fent. Nagyon, nagyon sok dolgom lesz, ha helyre akarok tenni mindent... Amíg oda fent voltam, megtettem mindent, amit tudtam, majd lejöttem, mielőtt újra megtámadtak volna.
A támadás emlékére keserű lesz az arckifejezésem... Hát idáig jutottak az angyalok. Innen visszahúzni őket, talán egy örökkévalóság is kevés volna, de... nem. Nem szabad erre gondolnom, és nem szabad, hogy ellepjen a bánat. Küldetésem van... fontos küldetésem, amihez erősnek kell lennem!  Ophiliának már felvázoltam, mit és hogyan fogok csinálni, hát véghez is viszem. Ebben segítségemre van a "sors" is.
Amint megérzem valaki jelenlétét, rendezem az arcvonásaimat, majd hátra pillantva vállam felett megnézem, ki csatlakozott hozzám. Szemeim még mindig feketék és fizikálisan még mindig nem látok velük, de legalább szárnyaim röpképesek most már.. Amint észreveszem, hogy bátyám tért mellém, elmosolyodom.
- Ramiél! Örülök, hogy látlak! - köszöntöm kedvesen, habár a "látlak" talán túlzás a részemről. Bármely testvéremnek örültem volna, de Ramiélnek jobban örülök most bárki másnál. Talán azért, amit értem tett, talán azért, mert láttam, miként reagált, mikor kivetülésemmel először találkozott. Mind a ketten különcök vagyunk a magunk módján. Én már-már emberi vagyok, ő pedig kicsit magának való és a legtöbb angyal azt mondja rá, hogy "fura". Pedig ő inkább csak.. elvont. Sok időt tölt a buksijában, ami bárcsak igaz lenne sok más testvérünkre is... Ahelyett, hogy kardot ragadnak. Tekintetem visszafordítom az emberekre, a tető szélén lógó lábaimat himbálni kezdem.
- Még a világ vége után is képesek épp úgy dolgozni,
mint azelőtt, ahogy azt elvárta tőlük valaha Atyánk... Ebben is látszik,
hogy mennyire erős faj is az ember.
- talán erősebb, mint mi angyalok. Ezt persze nem teszem hozzá, csak gondolom. Tekintetem az egyik bolt nagyobb üveg kirakatára összpontosul. Oda bent egy varrónő igazgatja a portékáját az ablakban, az egyik bábúra, egy háromlábú sámlin állva. Innen is látom, mennyire bizonytalan, ingatag. Valószínűleg ki van lazulva az egyik lába, a sok éves használat miatt. Én már előre látom, hogy ki is csuklani alóla, de ezt megakadályozva telekinézissel ékelem alá a lábat, hogy stabil legyen, legalább addig, amíg végez.


Vissza az elejére Go down
Anonymous
Vendég
reveal your secrets
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -

Benzinkút - Page 2 Empty
Utolsó Poszt Vas. Okt. 30, 2016 5:59 pm
Rooker's Benzinkút

Benzin, gázolaj, gáz, elektromos-jármú töltőállomás. Fizetés a non-stop boltban.

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
reveal your secrets
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -

Benzinkút - Page 2 Empty
Utolsó Poszt
Vissza az elejére Go down
 
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hell or Heaven :: Rooker's-
Ugrás: