Omnen dimittite
spem, o vos intrantes!
Staff, és tagok által keresett karakterek

Vendég
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
If you live it right, nothing to fear
Anonymous

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szomb. Ápr. 25, 2020 8:32 pm
Következő oldal Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

To Seroth
────────────── ──────────────
- Nem mindig - bámulom az utat, vagyis inkább a házsor végét, megvárom, míg eltűnik az ember.
Érzékelem, hogy engem figyel, miközben enyhet küldök a menekülő szívére. Fontosnak tartom, s úgy vélem, meg kell tennem. Egy apró gesztus is sokat tud tenni.
Nem értem a kérdését, hogyan nézek rá, hiszen még mindig az út vége felé tekintek, s ezért is kérdeztem tőle, mert... nem értem. Így a vigyort sem látom az arcán, a föld felé tekintek elgondolkodva, kutatva az ember szíve után, mit is mond nekem.
- Mert felvállalta, hogy megteszi neked? - nézek még mindig a föld felé elgondolkodva, rakom össze mindazt a benyomást, ami érkezik az ember felől.
- Értem. Miért veszed kioktatásnak? És ha segítség? - a jóindulat egyik része, hogy építő jelleggel tekintünk dolgokra. Még akkor is, ha a másiknak, vagy éppen a vállalkozónak, vagy környezetének úgy tűnik, a vesztébe rohan az illető, vagy rosszat akar tenni valakinek.
- Miért nem szereted, ha kioktatnak? - Érdeklődöm kíváncsian.
- Nincs a feladataim között - a szabad akaratot, a döntés szabadságát és annak következményeit tiszteletben tartom, nem az a feladatom. A terelés, a sugallatok és segítés a feladatom, döntésekben, tettek és cselekedetek előtt. S még akkor is megtörténhet, hogy a lélek megrémül, s félelmében nem úgy dönt, ahogy. Ettől függetlenül: nincs rossz döntés. Csak döntés van.
Míg magyaráz, végre ráemelem tekintetem, s úgy hallgatom, majd az irány felé függesztem tekintetem.
Az útbaigazítás után ki is lépek a főútra, le a járdáról, mert rájövök, azt sem tudom, hogy jobb, vagy bal. Forgalom semmi, jó ideje, mondhatni, évek óta, így aztán nyugodtan teszem, megszokásból azért körbenézek.
- Ó, megtennéd? Köszönöm! - Fordulok vissza felé. - Kedves tőled - pillantok rá. - Merre?

reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Seroth

Poros kisváros - Page 2 Giphy
☩ Történetem :
☩ Reagok :
60
☩ Rang :
Főbűn (Kapzsiság)
☩ Play by :
Gaspard Ulliel
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szer. Ápr. 22, 2020 10:10 pm

To: Armaita

- A remény... - sóhajtok. - Az, ami a legtöbb embert életben tartja mégis elárulja őket. - nézek rá egy apró mosollyal. Én is hittem régen a reményben. Hogy is mondják? A remény hal meg utoljára? Némileg igaz. Mielőtt te magad halsz meg minden reményed elszáll és már csak a kétségbeesés marad és a hideg halál.
Kérdésére csak vigyorgok. Ismerem ezt a nézést sokszor megkaptam már. Egyesek akkor, mikor megvetnek, vannak akik csak értetlenül álltak, hogy mit is csinálok. A kérdés már csak az ő melyikbe tartozik.
- Nem szeretem, ha kioktatnak. Különben is, miért érte volna meg kockáztatnia az épségét csak azért, hogy engem teszteljen? - költői kérdés. Az emberek nem olyan bátrak, csak ostobák. Az ostobaság pedig egy olyan úr, ami szinte az egész Földet megfertőzi.
- Valóban. De ahogy látom nem tervezed beleártani magad az ügyeimbe. Ez nálam csak jó pont. - mosolygok rá. Addig, amíg tartja magát ehhez, addig nem bántom. Nincs értelme. Nem lenne elég szórakoztató. Bár igaz a szárnyai és a szemei igen érdekelnek nem gondolom, hogy ez itt a megfelelő pillanat. Lesz még ő egyedül életében és, amikor alkalmam esz rá lecsapok. Lehet, hogy majd csak évek múlva, de az is lehet, hogy már holnap.
Elmondom neki, hogy amit keres az két utcával arrébb van. Elnézem ahogy kiér a főútra, én is mennék a dolgomra, de megállok. Óh még így se talál el a kis angyalka. Hangtalanul közeledem és megállok mögötte.
- Elkísérjelek? - súgom fülébe. Csak most esik le, hogy én vagyok a magasabb. Hát nem aranyos? Olyan ártatlan, olyan kicsi. Zabálni való.

From: Seroth
Vendég
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Anonymous

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szer. Ápr. 22, 2020 8:47 am

To Seroth
Természetes magától értetődéssel vonok vállat, széttárt karokkal.
- Próbálkozni mindig lehet. A remény fontos dolog - és a jó szándék abban, hogy most, ezúttal sikerülni fog. Érdekes dolgok ezek.
- Miért? Hogy néztem? - Esik le, mit is mondott az elején. Számtalan csatákban, kínzásokban voltam, s néztem végig, tartottam a lelket másokban, hogy tartsanak ki, bízzanak és higgyenek abban, lesz jobb is. Kérdés, kinek mi a jobb. De.. lehet nem is erre gondolt.
- Lehet, hogy téged nevelt. Elég éber vagy-e - jegyzem meg, elgondolkodva. Sokféle lehetőség van ebben.
- Egy szóval sem említettem, hogy jogod van-e hozzá - tekintek rá csodálkozva.
- S ítélkezni nincs jogom senki felett, s nem is teszem, így nyugodt vagyok. - Szigorú szabályok szerint létezem, s hogy mikor avatkozhatok közbe, annak is megvan a maga szabálya és előírása. Itt nem léphettem közbe. Nem az én döntésem volt az üzlet, sem annak megszegése.  
- Á, értem - világosodok meg a szavaira.
Mások dolgaiba sosem szólok bele, pusztán kérdezek.
- Ó - ejtem le a vállam, vagy inkább engedem lejjebb. - Hogy én mindig eltévedek - kuncogok fel végül.
- Nagyon köszönöm! - Intek felé egyet búcsúzóul, majd kikanyarodom a fő útra, s körbenézek. De melyik két utcával arrébb?
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Seroth

☩ Történetem :
☩ Reagok :
60
☩ Rang :
Főbűn (Kapzsiság)
☩ Play by :
Gaspard Ulliel
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Vas. Ápr. 19, 2020 10:15 pm

Rosszul jár az, aki engem átakar verni. És nem is hagyom megtorlatlanul. Így is szaporítom a gyűjteményem. Ha valaki lemegy a drága pincémbe egy szekrényt talál, amit ha egy halandó kinyit rémült sikollyal torzul el arca, ahogy megpillantja az üvegekben sorakozó szemeket, amik rámerednek. Beteg vagyok. De vajon kinek a hibája? Kedvesemé, aki saját kezével ölt meg, szúrta szívembe a tört? Esetleg a Pokolban történt kínzásom során kattant el valami a fejemben? Vagy alapból kattant voltam? Ki tudja.
Miután újabb példány került a kezeim közé az angyalra pillantok. Jó pont nálam, hogy nem ront rám és hagyja, hogy végezzem a dolgom.
- Ugyan. Ne néz így. Csak nevelek. Nem jó ötlet átverni egy démont és azt gondolni, hogy nem lesz belőle büntetés. - mondom neki és elteszem a szemet az üvegcsébe, amit el is küldök a házamba.
- De, ha ez megnyugtat jogom van hozzá. Egyezséget kötöttünk, amit ő...enyhén megszeget. Én csak demonstráltam neki, mi lesz, ha megint megteszi. - törlöm meg kezemet egy kendővel. Szép darab a kendő. Díszes, elegáns, letisztult.
- A borbély? Hm... Az két utcával arrébb van. - miért segítek neki? Mert, ha lebukunk magunkkal rántjuk a másikat. Így jobb egy ilyen városban meglapulni. Bár tény a szárnyai kíváncsivá tesznek. De, majd máskor jobban belefolyom ebbe a témába. Nem itt és nem most.

Vendég
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Anonymous

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szomb. Ápr. 18, 2020 9:21 pm

To Seroth

Szállásra nem is lenne szükségem, itt viszont elég feltűnő lenne, ha az utcán csöveznék, vagy mondjuk minden reggel egy tetőről landolnék, s szállnék fel este. Nem szokásom az utóbbi, csak legfeljebb városokban tettem meg. S így jobban is bizalmukba fogadnak az emberek, ezáltal még közelebb kerülhetek hozzájuk, hogy dolgozzak azon, amiért ide érkeztem.
Az utca viszont éppen nem az, amelyiket keresem.
A látványra csak csendben figyelek. Nem tisztem beavatkozni, nem harcos angyal vagyok, az embereket máshogy védem. S ha éppen egy üzlet köttetett így meg, saját döntés alapján, úgy végképp nem szólhatok bele.
A rémült léleknek nyugalmat adok, s enyhíteni akarom fájdalmát. Erős lélek lehet, ha még ezek után sem ájult el. Sugallatot küldök felé, merre is talál ellátást. S tudom, fel fogo keresni a lélek szintjén, hogy segítséget nyújthassak neki. Most le kell nyugodnia szívének, amelyhez adtam neki kellő erőt, szemények ellátásához elegendő sugallatot. Ennél többet most nem tudok tenni.
- Éppen azt, amit te - még mindig nem pillantok rá, már a házakat nézem, de a kezére mutatok.
- A dolgomat végzem. Meg tudnád nekem mondani, merre van a borbély? Ott kellett volna balra fordulnom, de itt nem találok semmilyen borbélyt.
A válaszáig csendben maradok, majd felé fordulok.
- Mit vétett ő neked? - Igen, az akaratra vagyok kíváncsi. Még az ő esetében is, mert a halandó szívébe belenéztem, keresve az igazságot. De vajon az övé, ki itt áll mellettem, mi lehet?
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Seroth

☩ Történetem :
☩ Reagok :
60
☩ Rang :
Főbűn (Kapzsiság)
☩ Play by :
Gaspard Ulliel
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Pént. Ápr. 17, 2020 3:24 pm

Nem gondoltam volna, hogy visszajövök ide. Harmadjára járok itt és a szükség vezérelt ide. Első két alkalommal munka miatt voltam itt, mióta bezárultak a kapuk. Most viszont fegyelmezni jöttem. Egy férfi, aki nekem dolgozik rossz volt és hát csak atyai szigort bevetve megtanítom neki, hogy velem nem érdemes szórakozni.
Nem vetődöm rá rögtön előbb játszani akarok. Itt-ott felbukkantam és őt néztem. Felismert és elsápadva rohant el. Én követtem őt és néztem ahogy a pánik elönti a fejét. Vártam. Vártam a megfelelő pillanatra, hogy lecsaphassak. Ahogy befordul az egyik utcába elé termek és állkapcsánál megfogva térdre kényszerítem.
- Azt hitted elfelejtem, hogy átvertél és nem talállak meg? Okos volt ide menekülni, de van egy rossz hírem. Senki sem fog segíteni. - súgom utolsó mondatomat a fülébe. - Remélem felkészültél a vakságra. Legalábbis...ha nem akarsz teljesen megvakulni jobb, ha szót fogadsz legközelebb.
Azzal elkezdtem kiszedni a jobb szemét. Egyik kezem eltakarta a száját, ami miatt nem hallatszódott az ordítása. Nem lenne jó, ha idetalálnának a vadászok.
Ahogy kezemben tartottam a szemet és a férfi szaporán véve a levegőt egy szerencsétlen bukkant fel.
- Hát igen. Kicsit rossz helyre jöttél. - lököm el az immáron félig szemtelen férfit. Meg is ragadja az alkalmat és elrohan.
- Mond csak mit keres itt egy olyan, mint te? - kérdezem közben előhalászok egy befőttes üveget benne egy löttyel. Ebbe helyezem bele a szemet. Egy újabb példány a gyűjteményembe.

Vendég
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Anonymous

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szer. Ápr. 15, 2020 11:31 pm

To Seroth
Pár napja úgy döntöttem, hogy rövid időre elhagyom a várost. Máshol is érzem, érkeznek a hívások. És mostanában már nem olyan könnyű használni az erőmet. A végtelen tér összezsugorodott, s akkor tudok a leghatékonyabban dolgozni, ha minél közelebb vagyok hozzájuk.
Márpedig megteszem, mert azt fogadtam meg, hogy amit eddig tettem, ezután is megteszem, hiszen ezzel bízott meg Teremtőm.
- Valami munka, amit el tudok végezni? - Kérdezem a mellettem ülőt. A helyi központ, más néven a kiskocsma. Bárhová, ahová elmegyek, elsőként ilyen helyekre ülök be, érdeklődni az emberektől, milyen is a környék.
- Ööö... hát... Joenál kidőlt a kerítés a múlt héten, osztán aki ment, annak meg a karja megsérült. Meglökte a tehén, és a kerítésbe fúródott a karja. - vakargatja az oldalszakállát. Látni rajta, hogy sokat nélkülözött, tudja, milyen az, ha szükségre szorul valaki. S éppen ezér segít is. Csupa szív ember, s lélek. Több kéne, még több és egyre több. De nem lehetek telhetetlen.
- Szólok neki, jöjjön vissza délután, addigra meglesz, hogy tudja-e felfogadni.
Kedvesen elmosolyodok, örömteli a tekintetem is, noha korántsem a munka miatt örülök. Ráteszem a kezem a vállára, s bár nem tudja, a jó szándékát erősítem benne, még önmaga felé is.
- Köszönöm! Nagyon hálás vagyok érte! Nagyon sokat jelent!
Még szállást is kell keresnem, noha simán elvagyok akár a tetőn is, ilyen környezetben igyekszek úgy élni, mint az emberek, mert csak így tudok hozzájuk férkőzni, a lehető legközelebb, hogy munkálkodhassak a bennük rejlő szépségen.
Zsebembe teszem, ami az asztalon van, s bár nincs benne semmi, feltűnő lenne, ha üres kézzel mászkálnék, miközben utazok, így a semmit, vagy alig valamit tartalmazó táskát a vállamra  kanyarítom és a fő úton haladva, még a pultos mondása szerint, bekanyarodok balra, miután elhagytam vagy nyolc házat. Még mielőtt bekanyarodnék, érzékelek valamit, de a tenyerembe rajzolt térképet nézem, s csak akkor torpanok meg, mikor szinte majdnem beleesek egy...
- Ó, helló. Azt hiszem, rossz helyen fordultam be - rántom meg a táskám szíját. És... jól látok, amit látok? Le sem tudom venni róla a szemem.
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Hell or Heaven

Poros kisváros - Page 2 VQSi8OZ
☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
1058
☩ Rang :
Staff
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Vas. Jún. 10, 2018 1:31 am

szabad a játéktér
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Abaddon

Poros kisváros - Page 2 Tenor
☩ Történetem :
☩ Reagok :
332
☩ Rang :
Lovas, a Háború
☩ Play by :
Cam Gigandet
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szer. Május 31, 2017 6:22 pm

Cassiopé & Abaddon
Ha kell valami, addig menj míg meg nem szerzed...
Míg lehajtom az italom, addig is figyelmesen hallgatom. Egy határozott mozdulattal tűnik el torkomban a kaparó nedű, egy hanyag szájtörlés majd fordulok ismét a nő felé.
- Az hamar kiderül.
Jegyzem meg a kijelentésre miszerint vele járok a legjobban. Röviden bólintok a következő kijelentésére.
- A mai világban nem válogathatunk nemde?
Mosolyodom el, miközben a következő poharat emelem irányába ha már így felém tolta. A félelmét - pontosabban a félelem mentességét - a haláltól egy pillanatra elmerengőn figyelve hallgatom.
- Van rosszabb is a halálnál...
Jegyzem meg magam elé, kezemben az üres pohárral játszva egy kicsit, külső szemlélő vélhetően rögvest a bajtársak, kedvesek, egyebek elvesztésére, örök kárhozatra vagy ilyesmire gondolnak. Én egy parányit máson merengek, de ez most lényegtelen. Szavai rángatnak vissza s fordulok felé újra.
- Ne becsüld le az ellenfeled! A látszat olykor csal! Nemde?
Kacsintok egy parányit, hiszen valóban így van, sosem tudhatod kivel állsz szemben, erre épp én vagyok az élő példa.

- Innen délre, Angel Islanden volt egy fészek. Azokra támadtunk. Kettő maradt, azokat követem. Északnak láttam őket repülni. Van arra egy régi gyártelep, talán ott húzódtak meg. Mindkettő sérült, túl messzire nem juthattak, ezért tippelek arra a helyre.
Mondom el kimért hangnemben a történetem, majd végezetül rákérdezek.
- Úgy látom valóban Te vagy itt az egyetlen tökös legény, vagy inkább leány. Én részemről indulok, ha akarsz tarts velem. De sok jót nem ígérhetek.
Fut még körbe a tekintetem a beszari csőcseléken míg végül rajta állapodik meg acélos szemem. Fizetek közben a pultosnak, egy bólintással megköszönöm az infot, vagy is a semmit, aztán még visszafordulva a nőre megvárom a válaszát s annak függvényében vagy egyedül vagy kettesben a távozás mezejére lépek/ünk.

Vendég
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Anonymous

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Vas. Május 21, 2017 6:02 pm

Cassiopé & Abaddon
Halvány mosollyal adom tudtára, köszönöm az italt, jól fog esni. Fel is hajtom, íze ott ragad nyelvemen.
-Nos, ami azt illeti, velem jársz itt a legjobban. – Sosem esett nehezemre erényeimről és erősségeimről beszélni. Ellenben gyengeségeimet jól titkolom. Jobb, ha keménynek látnak, mint törékeny virágszálnak. Bár testi adottságaimat illetően, inkább az utóbbit nézik ki belőlem. Halk nevetés tör fel belőlem kérdése hallatán. Hajjaj, ha tudnád, miféle szerzet vagyok és mennyi embert, angyalt és démont gyilkoltam már, kényem-kedvem szerint. Megértenéd nevetésem okát és nem néznél rám ily értetlenül. - Sok embert megöltem már, nem riadok vissza semmitől sem. Angyal, démon… sosem unatkozom. – Sokatmondó mosollyal hörpintek bele a pohárba, kiiszom tartalmát, hogy újabb kettővel gazdagodjak. Érdekes beszélgetésnek nézünk elébe.
-Nem félek a haláltól Don. – Arcomra komorság rideg maszkja kúszik. A múltam az egyetlen gyengepontom, a szívfájdalmam, a keserűségem. Kegyetlenül bántak velem és nehezemre esik elnyomni feltörő emlékeimet. Isten megharagudott rám, amiért egy pillanatra meginogtam és nem tárt ellentmondást. - Már nem érdekel, élek e vagy halok. Senki nem vár rám… – Ami azért valljuk be, elég gyenge hazugság. Hisz ott van Jake, akihez valami különös vonzalom köt. Az érzések, a szenvedély, sosem éreztem még ilyet, pedig a bukásom óta – az pedig már idestova 25 éve történt – emberek között élek. Felvettem bugyuta szokásaikat, beszédüket.
-Szeretem a közelharcot, nem vagyok puhány, bár a külsőm nem erről árulkodik. – Tolom elé az újabb italt. - A kocsimban van a felszerelésem, néhány apróságot pedig magad is észrevettél. – Utalok arra, ahogy felmért tekintetével, néhány lélegzetvétellel ezelőtt. Nem szokásom közszemlére tenni a magamnál hordott fegyvereimet, de olykor nem árt, ha távolról is tisztában vannak azzal, velem nem érdemes kikezdeni.
-És ha már ennyire kitárulkoztam, elmesélhetnéd, merre tartunk. – Veszteni valóm nincs. Ha vele tartok, vagy ő öl meg, vagy meghalok a nagy csata közben. Megmagyarázhatatlan izgalom lesz úrrá rajtam, bizseregni kezdenek ujjaim.

reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Abaddon

Poros kisváros - Page 2 Tenor
☩ Történetem :
☩ Reagok :
332
☩ Rang :
Lovas, a Háború
☩ Play by :
Cam Gigandet
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Vas. Május 07, 2017 8:09 pm

Cassiopé & Abaddon
Belépőm felkelti a kellő érdeklődést és a pultnál eltöltött néhány perc, a beszélgetés is megteszi a hatását. Néhányan összesúgnak az asztaloknál. De túl sokáig nem is kell várjak a csapos válaszára mert egy női hang csapja meg a fülem oldalról. Szemeim épp a fickóéba fúrom, pár pillanatig mélázok majd oldalt fordul kissé fejem a hang irányába. Egy nő, fiatal. Szemeim egy pillanatra még visszafordulnak a pultos felé amolyan kérdőn fordulva hozzá. Amaz csak megvonja vállát és törölgeti tovább a poharat miközben odébb is áll s a pult másik végén lévőket szolgálja ki. Tolok egy parányit a poháron majd az érkező felé fordulok. Szőke, hosszú haj, valóban fiatal nő ki a szavait hozzám intézi. Jobb kezem mozdul kicsit és két ujjam mutatom félig a hátam mögé, a csaposra nem is nézek rá de szavaim egyértelműen hozzá intézem.
- Még kettőt.
Ezzel letudom az újabb rendelést, az egyik természetesen az övé lesz majd amennyiben kéri. Közben persze hallgatom a kis monológját s szemmel követem az aktuálisan említetteteket. Parányi mosoly úszik arcomra itt ott. Humoros jellemzés. Közben megérkezik az ital is a pultos tölti a két poharat. Az egyiket felé tolom jelezve, hogy hajtsa csak fel bátran. Röviden megcsóválom a fejem s parányit elmosolyodom.
- Mind halottak vagyunk, a név nem sokat ér.
Ebben a piszok világban mind pusztulásra vagyunk ítélve, a nevek mit sem érnek, csupán dögcédulák a halandók rövid ittléte alatt. Kellően elő kell adjam a vadászt aki épp most veszített társakat s italba s mélabúba folytja bánatát. Végül parányit bólintok amolyan visszatértem a jelenbe jelleggel.
- Don.
Hajtom le az italt. Majd miután a pulton landolt ez a pohár is felé fordulva intézem szavaim.
- Szóval azt mondod veled jól járnék. Öltél már?
Ránézésre nem tudom, épp ezért kérdem. Tudnom kell, hogy képes e elintézni egy angyalt, vagy bármi mást. Fegyverei felé biccentek (már ha láthatóak)
- Azokon kívül mihez értesz?
Mert hát nyilván nem dísznek hordja az ember az ilyesmit, feltételezem tudja használni, de tudnom kell mihez ért még, hogy vajon képes e szembeszállni angyalokkal is.
- Azért remélem tudod, hogy nagy eséllyel meghalni megyünk...
Mondom teljes elszántsággal, aztán megfeszül állkapcsom ahogy némi düh ül ki arcomra.
- De részemről levágom őket ha addig élek is.
Elszánt fanatizmus tükröződik a szememben, teljesen illik rá a nemrég társait elveszített, bosszúszomjas harcos küllem. Talán még másokat is feltüzel a kis jelenetünk és még a nőről is megtudhatok ezt azt.

Vendég
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Anonymous

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szer. Május 03, 2017 5:17 pm

Cassiopé & Abaddon
Nem gondolok a múltra. Eleget mérgeztem magam azzal, hogy viaskodva lelkemmel indokot kerestem arra, miért büntetett meg így Atyánk. Olykor elfeledem, ki vagyok és egyszerű földi halandóként élem napjaimat. Máskor azonban feltörnek az emlékek és elvakítanak. Mérhetetlen düh tombol bennem, amiért a saját utamat választva, nem hajlottam egyik testvérem oldalára sem. Tapasztalni akartam, meg akartam ismerni őket. Nem holmi ócska, koholt butaság miatt elítélni őket.
Elvették az életem… megfosztottak angyali mivoltomtól, megölték a lelkem. Kifacsarták, majd elhajították, mint egy rongyot. Bosszúért kiáltott tettük, már nem gondolok rájuk kedves, mázos emlékként. Gyűlölöm őket, amiért ezt tették velem. Nem érdemelnek irgalmat, hisz hajdanán én sem kaptam.
A második martinit szürcsölöm. A kis kocsma – mely talán régen étterem is volt – most is csak azokat fogadja be, akik szintén menekülnek valami elől. Ki a múltja elől, ki a vadállat férje elől. Egy közös bennünk… a tehetetlen harag. Ami az én álláspontomban talán nem is igaz. Én teszek azok ellen, akik egykor engem is megbéklyóztak. Letaszítottak a Földre, mert kiálltam magamért. Az emberek gyarlók, félnek az újtól, ezért is ragadtak bele mostani életükbe. Lépni nem mernek, várják a csodát. Fohászkodnak, imádkoznak Atyánkhoz, pedig meg sem érdemli.
A mellettem ülő negyvenes nő talán már azt sem tudja, hol van. Ráncos, felpüffedt arca nem egy középkorú asszony képét festi. Megöregedett bőre és tömény alkohol szaga visszataszító. Szinte érzem keserűségét, ahogy minden egyes korttyal csak egyre növekszik benne. Felpillant rám, vékony ajkait mosolyra húzza. Artikulálatlan hangon a csaposhoz szól, aki tudomást sem vesz róla. Ő is tudja, hogy mára elég volt.
Az utolsó kortyot ízlelem számban, amikor az idegen belép az ajtón. Az elmúlt hétben sikerült megismernem a törzsvendégek nagy részét, biztos vagyok benne, hogy emberünk nem idetartozik. Anélkül, hogy észrevenné, figyelemmel kísérem, ahogy a pulthoz ül. A csapos mintha ismerősként üdvözölné, vagy talán csak a szemem káprázik a martinitől? Alig hallom, mit beszélnek, kíváncsiságom hajt közelebb hozzá, amikor leülök a pult sarkába. Némán hallgatom, miről diskurálnak. Szóval ő volt az, aki lemészárolta őket. Megelőzött, pedig lett volna kedvem egy kis vérontáshoz. Erőt veszek magamon, mellé ülök és egy újabb martinit kérek. Végigmérem anélkül, hogy érdekelne, észreveszi e vagy sem. Láthatóan vadász, fegyverekkel és hozzá passzoló felszereléssel. Nos, nekem csupán egy tőröm és egy baltám van, még az egyik portyázás során szereztem.
-Ami azt illeti, nem hiszem, hogy velük jól jársz. – Bökök fejemmel a vendégekre. - A trió a sarokban nem vesz be maguk közé, tudod ők amolyan… szeretik egymást. – Kortyolok mosolyogva az italba. - A kártyások fél óra múlva a földön henteregve imádkoznak majd. A többiek meg… velem jól járnál. – Félmosollyal ajkaimon nézek rá. Vajon most teljesen hülyének néz vagy elhiszi mindazt amit az előbb mondtam.
-Cassiopé Wolowitz. – Az idő múlásával már nem okoz gondot vezetéknevet párosítani nevem mellé.

Ajánlott tartalom
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next