Welcome to hell or heaven frpg
- Staff és tagok által keresett karakterek -

• kr. u. 1694, Oszmán Birodalom •
reveal your secrets

Anael

kr. u. 1694, Oszmán Birodalom - Page 3 60d6ba3e60932cd2134f1a767c26063372f2ab1c
☩ Történetem :
☩ Reagok :
82
☩ Rang :
☉ i missed it
☩ Play by :
❴ emilia 'beautiful' clarke ❵
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Hétf. Júl. 20, 2020 12:30 am
Következő oldal Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3

427
Szó
A feledett megváltás

@Fenrir  && Anael  

A nap fenségesen ragyogó fénye az éjszaka közeledtével alkonyba borult, így festve az égbolt kékszín vásznát a narancs és sárga egymásba olvadó nászává, amely a most vöröslően perzselt homokra vetült. A tikkasztó szárazság enyhülni tűnt, s a hűs levegő lágyan selymlett, búgott a palota ódon oszlopai között magával sodorva a szelet, hogy hamarosan felgyorsulnak az események.

A dicső pompa és jólét ellenére vészterhes idők terhelték a bégek vállát, azonban a szultán mégis kedélyesen járta körbe a termet szívélyes vendégszeretettel üdvözölve a tiszteletreméltókat, valamint drágakövekkel és csecsebecsékkel halmozva el az idegeneket, akik többsége – minden bizonnyal – valamilyen diplomáciai és/vagy hadi támogatás reményében érkeztek eme szent földre. Csakhogy Én – valamint a belső kör tagjai – tisztában voltunk azzal, hogy érkezésük és fáradozásaik valósággal hiábavalóak voltak, hiszen az oszmán sereg jelenleg megtizelődött nem pusztán a halált hozó járványok, hanem a bukott csaták és a háború hosszú-hosszú időre elnyúlása végett egyaránt, amelynél fogva a birodalom nem engedhette meg magának azt, hogy további – külhoni – konfliktusokba bonyolódjon.
Akadtak azonban, akik régebb óta voltak itt, mint mások…
A szultán nyomában lépkedve követtem egészen az idestova három délelőtt óta itt vendégeskedő nyugati szörnyeteghez – akit a palota berkein belül előszeretettel említettek ezen a néven; a zord északi vidékről érkezett támogatást remélve, azonban egyelőre az egyeszséget nem sikerült megköttetni. Tekintetem békésen megállapodott rajta, ahogy viszonoztam biccentését hamar hátrébb is szorultam, ugyanis parancsolóm nyomban magához ragadta a szót és arról kezdett áradozni, hogy miképpen és milyen dicső tettekkel tervez bekerülni a történelem vaskos könyvébe; úgy vélte egy napon istenként fogják tisztelni és neve az idők végezetéig marad fent. S órákon keresztül képes lett volna Önmagáról kreált fabulákat és legendákat terjeszteni, hacsak a vacsora alatt az italába bele nem kevert komló és valeriana nem kezdte volna tompítani, bódítani az érzékeit. Úgy vélte, hogy az elmúlt időszak megterhelte szervezetét, így helyet foglalt az asztalfőn, s mély barna tekintetét végig hordozva a termen határozott úgy, hogy újabb köszöntőt mond, amelyben mindenkinek újra megköszönte az eljövetelét és bizalmát vetette a jó kapcsolatokba, amely remélhetőleg ettől az estétől kezdve számítódik és legalább ezer meg egy éjszakán keresztül tart.

Utamra bocsájtott, mivel az este folyamán úgy vélte már tart igényt mára a szolgálataimra; megköszönve kegyelmét hálásan távoztam az egyre mulató immáron részeges tömegen át alkalmas társaságot kerítve, amely nem volt könnyű feladat, hiszen jómagam sem voltam a palota szívlelt személye, ámde volt valaki, aki tán nálam is rosszabb hírnévre tett szert.
– Az este folyamán nem láttam túl sokat fogyasztani. Nem szívleli tán a helyi… finomságokat? – Léptem mellé.
Ugyan a szultán már nem tartott igényt a szolgálataimra, azonban ez nem jelentette azt, hogy nem bízott meg semmivel.

reveal your secrets

Fenrir

kr. u. 1694, Oszmán Birodalom - Page 3 DMkmpHL
☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
114
☩ Rang :
Félvér Herceg
☩ Play by :
Henry Cavill
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szomb. Júl. 18, 2020 7:46 pm

Red dead redemption
• Zene: ♫♫♫ • SZÓSZÁM: 352
Nehéz megállapítani, hogy a nyugati civilizáció lószartól és húgytól bűzlő utcái facsarják inkább az orrot, vagy a mindenféle füstölőktől, fűszerektől és illóolajoktól terhes palota, amibe úgy esett, hogy vendégül hívtak egy, a hátam közepére sem kívánt vacsorára és mulatozásra. Noha tény és való, az invitálásért hálásnak kellene lennem, ugyanis a küldetésem képzelt sakktábláján arcátlanul nagy mattot adott a kezembe a lehetőség; egyetlen nyüzsgő, zsúfolt helyre tömörítette a fő résztvevőit, s amennyiben jól megfontolom a következő lépésemet, ezt a kört csettintésre megnyerhetem.
- Önthetek italt, Fjölner cselebi? - kimért lassúsággal emelem a tekintetemet a mellettem jelentőségteljes arckifejezést magán hordozó felszolgálóra. Nem ismeretlen a számomra, a több napot átívelő vendégeskedésem alatt gyakorta, habár a feltűnéskeltést mellőző rendszerességgel értekeztünk az itt létem valódi indokáról. A feladatom szempontjából kardinális belső embereket leszámítva mindenki úgy ismer, mint a „furcsa”, „szörnyeteg”, „nyugati” diplomatát, aki a távoli Svéd Livoniából érkezett megegyezést remélni az egyre forrongóbb, otthoni politikai helyzet orvoslásához. Ezen az estén is mindössze a látszat rangomnál és stratégiai fontosságomnál fogva vehetek részt, nem többért.
- Még ne – felelek szűkszavúan, visszafordítva a pillantásomat a kecses, vékony derekú hastáncosok forgatagán át a teremben kóválygó szultánra, és a társaságául láthatóan kényszeredetten szegődött, a miliőből egészen kirívó nőre. Volt elég időm informálódni róla is, a palotát illető megítéléséről, s cseppet sem segítené elő a terveimet, amennyiben a szultán mellett minő véletlenségből őt is likvidálnák a később várható zűrzavarban. Nem, előbb közel kell férkőznöm hozzá és bevonnom a hatalmasságok kíméletlen játszadozásába. Affélékébe, amelyek közül az egyik a magasságok rejtekében, felhő-trónon igazgatja a világát, míg a másik víztükörként cselekszik hasonszőrűen a pokol kénköves bugyraiban.
Mindenek dacára nem hagyom hátra a helyemet, az egyik díszes oszlopot kényelmesen támasztva várom, hogy a szultán maga érjen el hozzám, máskülönben még gyanút keltenék benne a túlzott buzgóságommal. Egyszerre könnyű a dolgom és végtelenül komplikált, hiszen ahhoz, hogy a legmezeibb pontot rátehessem ennek az ügynek a végére, törékeny jégen kell óvatos keringőt járnom az azt megelőző mondat alkotóelemei között. Láthatatlanul, ha úgy tetszik, s mégis, ha netán felém rebbenne a tejfelszőke lány – minél közelebb ér, annál kevésbé hajlik a gondolatbéli nyelvem a nőnek nevezésére – tekintete, előzékeny biccentést intézek felé.

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

Nothing is black or white...
Day of judgement God is calling, on their knees the war pigs crawling, begging mercies for their sins.
reveal your secrets

Anael

☩ Történetem :
☩ Reagok :
82
☩ Rang :
☉ i missed it
☩ Play by :
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szomb. Júl. 18, 2020 9:42 am

394
Szó
A feledett megváltás

@Fenrir  && Anael  

A halandókban rejlő kárhozat még megannyi évezred elteltével is szomjazta a dicstelen háborúkat, s az azzal járó vérontást nem mástért, mint hatalomért és… értékes területekért legyen az megművelt és megműveletlen. Idegen vidéken és tájakon mészárolták testvéreiket és felebarátiakat, majd rosszabb sorsra ítéltessék a megmaradtakat; rabszolga sorba hajtsák az elesetteket. Mióta megteremtettem figyeltem Őket, a történelmük zűrzavaros alakulását kezdve a Római Birodalom dicső hírnevének leáldozásával, később a hun hódítások visszaverésével és most az Oszmán Birodalom visszafordíthatatlan hanyatlásával II. Ahmed szultán gyenge hatalma alatt.

A pasa palotájában éltem.
A szabadságom nem volt több, mint puszta látszat az aranykalitkám vassal zárt ketrecén belül, hiszen szüntelen éreztem magamon a szultán szolgáinak figyelő tekintetét, akik minduntalan arra vártak, hogy egy kínálkozó alkalommal majd megszököm, azonban hiábavalónak véltem minden kísérletet, míg nem tudtam úgy megtenni egyetlen lépést sem, hogy ne mentesüljem a bosztandzsik figyelő tekintete alól. Óvva intettem magamat a meggondolatlan tettektől. A sorsomba beletörődve, elfogadva azt vártam a kínálkozó alkalmat, hogy megszökhessem immáron két éve tartó rabságomból. Hiába, hogy béklyóm nem nehéz vas volt, hanem könnyed selyem, azonban az szüntelen szorult a nyakam köré napról, napra egészen lassan fojtva meg.
Az udvar, s annak lakói – a lovászoktól egészen a baskadinon át a kalifáig – mindenki egyfajta átokként és romlásként tekintett rám, azonban addig a szultánnak egészen más véleménye volt, hiszen úgy hitte erőt és egészséget kínálok neki különféle gyógyító főzeteimmel, s legalább olyan jó szerencsét hozok neki a csatákban, mind a birodalmi döntésekben – így hát ennél fogva rendszerint kíséreteként tekintett rám kisebb-nagyobb útjai során, s egyetlen pillanatra sem eresztett maga mellől.

Tikkadt forróság uralkodott az udvarban, azonban az emberek mit sem törődtek vele, hiszen nagy volt a sürgés-forgás. Nane, karnafil és adaçayı különleges illata elegyedett a levegőben, ahogy a konyhánál a szolgálólányok hatalmas hússal és gyümölccsel megrakott tálakkal rohangáltak fel, s alá; nagy vacsorához készültek, s a meghívottak között nem csak a család volt, hanem minden bég. A termekben füstölő illata szállt, és telepedett meg. Csábító, idegen illatok itták bele magukat orrjárataimba; különös varázslatként tompította érzékeimet, ahogy kezdetét vette az esti mulatság egyre több számomra is idegen jelent meg, s élvezték a táncosok szórakoztatását.
A szultán minduntalan maga mellett tartott és úgy rángatott magával, mint egy báb; csöndesen követve haladtam mögötte, s mindössze akkor válaszoltam, ha szót kaptam. Megszorultam a háttérben, ám korántsem bántam. Óvatosan, lopva szemlélődtem; valahol elvarázsolt a látvány – gyertya fény kísérte lépteinket, kellemes dallam csábított a háttérben.

reveal your secrets

Anael

☩ Történetem :
☩ Reagok :
82
☩ Rang :
☉ i missed it
☩ Play by :
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -