Welcome to hell or heaven frpg
- Staff és tagok által keresett karakterek -

• The Sunset Park adventures •
reveal your secrets

Cara Pierce

The Sunset Park adventures - Page 5 Tumblr_mb699in2Yw1r2368yo1_500
☩ Történetem :
☩ Reagok :
262
☩ Rang :
nincs
☩ Play by :
Olivia Wilde
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Pént. Jún. 26, 2020 2:24 pm
Következő oldal Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Let's make a business
To [You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

A nehéz kezdet ellenére végül kezdtek jól alakulni a dolgok. Minden szervünk a rendeltetés szerinti helyén maradt, és a férfi sem lépett le az elővigyázatossági intézkedéseim ellenére sem. Ha most a lakásomon lennénk, ezen a ponton ajánlanék fel egy frissítő italt az úrnak, de tekintve az enyhe cinizmust a hangjában, volt egy olyan aprócska fajta megérzésem, hogy éppen elég volt neki mára az italaimból.
– Remek. Örülök, hogy ebben egyetértünk. Gondolom, akkor megérti, hogy nem vagyok a kifejezett rajongója a fekete szemű bandának. Ne aggódjon, most már nincs szükség további óvintézkedésre. – talán illet volna bocsánatot is kérnem, de hát úgyse gondoltam volna komolyan. Nem sajnáltam a dolgot. És különben is. Én próbálkoztam a finomabb módszerrel, nem én tehetek róla, hogy ő nem élt vele. Hogy végül emiatt nem volt hajlandó elárulni a nevét vagy más miatt, igazából már lényegtelen is. Ha vissza lehetne pörgetni az időt, akkor is így cselekednék.
– Rendben. Részemről ez nem probléma. Viszont akkor én is csak akkor árulom el az enyémet, ha már megbeszéltük az üzlet részleteit. Ugyan kicsi rá az esély, de előfordulhat, hogy még sem tudok segíteni, ebben az esetben pedig úgy sem lesz szükséged a nevemre. – igen. Kénytelen voltam egy kis szerénységet vinni a szavaimba, még akkor is, ha nekem ez a fogalom csak távolról volt ismerős. Talán még egy kis sértettség is bujkált a hangomban. Áh, ugyan. Tényleg nem zavart, hogy név nélkül kívánt velem tárgyalni. Részemről Mária Teréziának is hívhatják, amíg kifizeti a szolgáltatásaim árát. Azonban mégis kell valahogy szólítanom őt, és az nem lehet ’vizes pasas’.
– A tárgyaláshoz viszont muszáj lesz valami nevet adnom neked. Hívhatlak Johnnynak? – igazából költői kérdésnek szántam, így nem vártam meg a válaszát, hanem tovább folytattam. – Szóval Johnny. Miben lehetek a segítségedre? – egy kedves mosolyt erőltettem az arcomra, bár egyáltalán nem volt jó a kedvem. Inkább kíváncsi voltam. Vajon a szokásos, ’nő kell, fegyver kell, csokoládé kell’ lesz a téma, vagy valami izgalmasabb üzlet van kilátásban? Epekedve vártam hát a férfi válaszát.
[You must be registered and logged in to see this link.]
reveal your secrets

Adexael

The Sunset Park adventures - Page 5 GilFB0gThe Sunset Park adventures - Page 5 5srNFp1
☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
The Sunset Park adventures - Page 5 SUjS0aM
The Squad
and
Dumah
☩ Reagok :
157
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Csüt. Jún. 25, 2020 6:16 pm

Let's get down to business
Cara & Adexael
──────────── [You must be registered and logged in to see this link.] ────────────
« taggeld; [You must be registered and logged in to see this link.] • Szószám; 220 »
[You must be registered and logged in to see this image.]Fogalmam sincs, hogyan, de sikerül megőriznem a nyugodtságomat. Talán ösztönösen erőltetem magamra és fogom vissza a harci indulatokat, mert tudom, hogy felesleges lenne rájuk ijesztenem; még ennyi idő után is a véremben van, hogyan kezeljem az emberi cselekedetek érthetetlenségét, hogy hogyan különböztessem meg őket a támadásaiktól és a démonok rosszindulatától.
Éppen csak a fejemmel követem a nőt, amint a társához siet és őt is meglocsolja az üveg tartalmának maradékával – nem okoz túl sok meglepetést, hogy az ő bőre is jól tűri a szenteltvizet, a férfi ugyanis az eddigiek alapján a démonok ravaszságának egy cseppjével sincs megáldva.
Egy lassú mozdulattal letörlöm az arcomról a víz maradékát.
Nagyszerű. Én sem szándékoztam emberen kívül bármi mással üzletet kötni, úgyhogy, ha lehetséges, mással már inkább ne öntsön le… – jegyzem meg enyhe szemrehányással a hangomban, a szabad ég alatt fürdés ugyanis nem szerepelt a terveim között. Talán azt sem ártott volna megnéznem, nem rajzolt-e előre csapdát a pad köré, mielőtt helyet foglalok mellette.
Kérdésére ismét felé fordítom a fejem.
Nem fogom elárulni a nevemet, de te elmondhatod a sajátodat. – Nem a legbarátságosabb ajánlat, tudom, de óvatosnak kell lennem; és egyébként sem azért kerestem fel őt, hogy kapcsolatokat építhessek New Yorkban, ahonnan egyébként olyan hamar kívánok tovább indulni, ahogy csak lehetséges. Szégyentelenül tanulmányozom az arckifejezését, míg a válaszára várok. – Nem személyes. Vedd egyszerű elővigyázatosságnak – teszem hozzá.
reveal your secrets

Cara Pierce

☩ Történetem :
☩ Reagok :
262
☩ Rang :
nincs
☩ Play by :
Olivia Wilde
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szer. Jún. 24, 2020 3:25 pm

Let's make a business

Meg kell vallanom, hogy régebben sokkal könnyebb volt megkötni a megegyezéseket. Megvettél valamit az ’A’ embertől, és aztán azt eladtad a ’B’ embernek. Semmi hiszti, semmi dráma, csak egy kis matek és mindenki mehetett a dolgára. Azonban ahogy a tét növekedett úgy fordulhatott elő, hogy az ’A’ ember valójában egy tisztes szándékokat mellőző démon, míg a ’B’ lehet, hogy még mindig ember, de minimum három pszichológiában használatos terminus birtokosa. Nem volt hát más választásom, mint alkalmazkodni, és olyan módszereket bevetni, amiket korábban el sem tudtam volna képzelni. Így esett meg, hogy kénytelen voltam a tárgyaló partneremet meglötykölni némi papok által hitelesített vízzel, még akkor is, ha ez annak a veszélyét hordozta magában, hogy a férfi ismét támad. Vagy még rosszabb esetben, el áll az üzlettől.  
A padtól körülbelül egy méterre izmaimat megfeszítve figyeltem a locsolkodás eredményét, és a férfi reakcióját. Mély megnyugvással töltött el, hogy a bőrére tapadó vízcseppek semmilyen hatással nem voltak rá. Hatalmas irammal engedtem ki a tüdőmben rekedt levegőt ennek láttán. A válaszára már nem is volt szükség, de azért mégis csak hálás voltam, hogy szavaival nem a nőnemű felmenőimet jellemezte.
– Nos, ennek szívből örülök. Mint láthatta én sem vagyok az. És… – megindultam Pete felé, aki annak ellenére, hogy még nem sokszor csináltunk ilyet, már rutinosan csukta be a szemét. A maradék vizet az emberem arcába locsoltam, és vissza fordultam a férfi felé. – Pete sem az. Gyúrni viszont szokott. – zártam rövidre akkor ezt a témát. Mintha a világ legtermészetesebb dolga lett volna, hogy pofán öntöttem a fazont, elindultam vissza a padhoz és helyet foglaltam. A biztonság kedvéért, még mindig tartottam a távolságot azért.
– Megejtsük még azért a szokásos bemutatkozunk egymásnak, kezet fogunk, tegeződni kezdünk részt vagy szeretne rögtön a tárgyra térni? – bár még mindig igyekeztem adni a lazát, természetesen nem kerülte el a figyelmemet, hogy a férfi eddig sem túl vidám hangulata tovább romlott, és a ruhája sem az eredeti pompájában tündökölt már. Éreztem, hogy valami kárpótlás azért kijárna neki, de se Pete se én nem hordtunk törülközőt a farzsebünkben, így érdemi javaslattal nem igazán tudtam előállni. Gondolatban viszont feljegyeztem azért magamnak: legközelebb törlőkendőt is kell hozni.
reveal your secrets

Adexael

The Sunset Park adventures - Page 5 GilFB0gThe Sunset Park adventures - Page 5 5srNFp1
☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
The Squad
and
Dumah
☩ Reagok :
157
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Kedd Jún. 23, 2020 11:48 am

Cara & Adexael
──────────── [You must be registered and logged in to see this link.] ────────────
« taggeld; [You must be registered and logged in to see this link.] • Szószám; 349 »
[You must be registered and logged in to see this image.]Olyan meglepetten bámul rám, hogy ismét elgondolkozom rajta, tényleg alkoholt kortyolgat-e, vagy valami mást hozott magával abban az üvegben. De mégis miért féltenék mindketten ennyire, ha egyszerű víz lenne? Biztosan nincs még akkorra forróság, hogy kényszeresen ragaszkodniuk kelljen a hidratáláshoz, hacsak nem…
Nos, amint mondtam, én nem italozom. Azt hittem, hogy a víz egy… khmm, fedőnév – köszörülöm meg a torkom, s el is kapom róla a tekintetem. Az arca elég őszintének tűnik, így elhiszem, hogy igazi a megrökönyödése, de ha véletlen mégis beigazolódna a korábbi gyanúm az üvegével kapcsolatban, hát, úgysem szólhatok bele, miféle káros szokásokat űz a fajtájuk. Itt és most úgysem lényeges, a róluk alkotott képemet pedig őszintén szólva semmi sem befolyásolhatja már.
A tényleges naplementéig ugyan van még egy kis időnk, a nap láthatóan lejjebb kúszott az égen az elmúlt néhány percben, és egyre változatosabb színekben világítja meg Manhattan romjait. A nő a távolba int, így én is arrafelé figyelek, hátha úgy gyorsabban elmúlik az előbbi kínos pillanatunk.
Néhány évtizeddel ezelőtt egészen más lehetett idefentről a vá… – Nincs időm befejezni a csendes elmélkedést, mert az egészen eddig a kezében szorongatott üveg tartalma hideg és nedves löttyként csattan az arcomon. Pislogok néhányat, mielőtt megvakulnék tőle, bármi is legyen ez, s mire újra kinyitom a szemeimet, ő már méterekkel távolabb áll tőlem és a padtól.
A jó hír az, hogy nincsen alkohol szaga, így a B variáns lesz az igazi, ami mindössze egy perccel ezelőtt jutott csak eszembe: szenteltvíz. Logikus.
Szóra nyitom, majd inkább becsukom a számat; egyhelyben ülve próbálom feldolgozni a történteket és az érzést, hogy a homlokomra tapadó vizes tincsek cseppjei az államon gyülekeznek és hullanak tovább az ölembe. Tökéletes – ennél jobb talán már nem is lehetne ez a találkozó. Ha nem egy emberi nőről lenne szó, biztosan megint előkapnám a késemet, amivel a Pete nevezetű alakot is fenyegettem, így azonban veszek egy nagy levegőt és az elázott ruháim ellenére nyugalmat erőltetek az arcomra.
Hölgyem – nézek rá a lehető legméltóságteljesebben, amit jelenlegi kinézetem megengedhet – Én egyáltalán nem vagyok démon. – Mozdulatlanságom ellenére a sértettség ott bujkál a hangomban; nem tetszik, hogy egynek nézett az alávaló lények közül.
reveal your secrets

Cara Pierce

☩ Történetem :
☩ Reagok :
262
☩ Rang :
nincs
☩ Play by :
Olivia Wilde
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Hétf. Jún. 22, 2020 7:35 pm

Let's make a business

A férfi végül nem ellenkezett tovább és a kése sem került újra elő. Nem kellett volna haragudnom rá, hiszen én magam is biztonsági intézkedéseket vetettem be, de mégis… Szívesen bemostam volna neki… De az üzlet az üzlet, a pénz pedig pénz. Nála rosszabbakkal is találkoztam már. A démonok például határozottan rosszabb benyomást tettek rám. És ugye a rejtőzködésben is elég jók. Sokkal tisztességesebb lenne, ha teszem azt mindegyiknek a bicepszére lenne tetoválva Lucifer arcképe. De nem… Ezek belebújnak valakibe, aztán az univerzum meg elvárja tőlünk emberektől, hogy szag alapján azonosítsuk be őket. Na jó, azért a só és a szentelt víz is sokat segít, csak így próbáld meg diszkréten megkérni a démont, hogy légyszi állj meg egy picit, amíg megmosom az arcodat. És ezzel el is érkeztünk a problémához. Mert hiába próbáltam egy rendkívül ravasz módon összeállított terv részeként megkínálni a férfit az itókámmal, ő nem hajlott a dologra. Csak a naplementét bámulta.
– Mármint nem él vízzel? – kissé felhúztam a szemöldököm, annyira meglepődtem. – Bocsánat, de se kávé, se alkohol nincs nálam. Ha előre szól, hogy van rá igénye, akkor meglehetett volna oldani. – nagyon érdekes mindenesetre. Még a masszív alkoholistáknak is leszokott csúszni egy-egy pohár vizecske időnként. Ez a férfi pedig egyáltalán nem úgy nézett ki, mintha valamilyen szenvedély rabja lenne. A tárgyalás szempontjából ez viszont lényegtelen igazából. Csak az számított, hogy valahogy muszáj lesz meglocsolnom. Nekem is vannak elveim, és démonnal nem kívántam többet bizniszt kötni. Ha viszont a ravasz terv nem működött, akkor kénytelen voltam egy olcsó trükköt bevetni és kihasználni, hogy az előbb is elkalandozott a figyelme.
– Csodaszép a naplemente igaz? – az egyik kezemmel az említett természeti jelenség irányába mutattam, a másikat viszont már készenlétbe helyeztem. Ha tekintetét a nap felé fordítja, akkor képen öntöm az itallal. Ha nem… igazából akkor is. Bármelyik eset is következne be, én felpattanok a padról az öntés után, és legalább egy métert hátra ugorva várom, hogy vajon sisteregni kezd-e az a csinos pofi, vagy nem.
reveal your secrets

Adexael

☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
The Squad
and
Dumah
☩ Reagok :
157
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Hétf. Jún. 22, 2020 6:39 pm

Cara & Adexael
« taggeld; [You must be registered and logged in to see this link.] • Szószám; 196 »
[You must be registered and logged in to see this image.]Abszolút – vetem oda, a nő azonban ekkorra már régen megindult a földön hagyott üvege felé. Őszintén szólva hidegen hagy, miért hordozzák magukkal az átlátszó léjüket – szinte biztos, hogy valamilyen feketén forgalmazott alkoholt osztogattak egymás között a bokorban, míg az érkezésemre vártak. Az emberek már csak ilyenek; rendkívül élvezik a tudatmódosító és őket szánalmasan gyengévé varázsoló italokat, a hatásuk alatt pedig boldogok és kezelhetetlenek lesznek. Üzleti partnerem azonban egyelőre józannak tűnik, társa pedig készségesen hátrébb vonult, így nincs okom visszalépni vagy ismét kést rántani a kettőjükre.
Megvárom, hogy helyet foglaljon és csak azután telepedek le mellé; ő a pad egyik sarkában helyezi magát kényelembe, s én ugyanígy a szélére húzódom a másik oldalon. Előre fordulva ismét szemrevételezem az egyre lejjebb süllyedő nap sugarait a horizonton, mikor megunom az engem méregető bizalmatlan pillantását.
Hangos sóhajára azért mégis az irányába lesek a szemem sarkából, majd fel is horkantok, amint felém nyújtja a kétes eredetű italt.
Nem ítéllek el, de… Én nem élek ilyen szerekkel, így inkább kihagynám, köszönöm – utasítom vissza, finoman célozgatva az egyébként igencsak elítélendő alkoholizmusára. Nem értek túlzottan az ő káros szokásaikhoz, de azt hiszem, semmi jót nem jelent, ha már a sötétedést sem várják meg vele.
reveal your secrets

Cara Pierce

☩ Történetem :
☩ Reagok :
262
☩ Rang :
nincs
☩ Play by :
Olivia Wilde
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szomb. Jún. 20, 2020 7:29 pm

Let's make a business

Hatalmasat sóhajtottam, ahogy a feszültség egy része távozott belőlem. Pete minden bizonnyal még mindig tombolt odabent, de annyi baj legyen. Megtette, amit kértem, és ez nekem elég volt. A férfi mondatára, miszerint tényleg Petenek háttérbe kell vonulnia, elég volt egy jelentőségteljes biccentés a részemről és az emberem már tette is a dolgát. Láttam némi aggodalmat átsuhanni egy pillanatra az arcán, de az egóján esett csorba hamar felül is írta az érzését, és egy szinte vicsornak beillő szájmozdulat kíséretében vonult hátra a bokor széléhez, ahol korábban én gubbasztottam. Majd ha túl vagyunk ezen az egészen, megdicsérem. Persze szigorúan a lebaszás után, amit amiatt fog kapni, hogy hagyta magát ilyen könnyen sarokba szorítani. Ennyi erővel én is mehettem volna rögtön, és nem kellett volna ez a színjáték. Na mindegy. Még egy dolog viszont még hátra volt, mégpedig a szentelt víz kérdése. Mert azt tudtam, hogy bizony addig nem fogok elkezdeni üzletről csacsogni, amíg nem bizonyosodom meg arról, hogy a férfinak nem ’odalent’ van a lakcíme. Azonban feltételeztem, hogyha hirtelen odamegyek a palackhoz, és szó nélkül a férfi képébe locsolom a megszentelt vizecskét, akkor megint előkerül a penge. Viszont a diszkrétebb módszer sem tűnt túl vonzónak, mert a trükközést sem részesítette előnyben a pasi. Nehéz lesz ez így.
– Akkor én most oda fogok menni az üvegért, és helyet fogok foglalni a padon. Megfelel így? – ahogy kimondtam a szavakat, meg is indultam, hogy ténylegesen végrehajtsam a cselekvést, amit kifejtettem, és nem vártam meg a válaszát. A pillantásomat persze nem vettem le a férfiról, és ha bármilyen fenyegető mozdulatot tenne, akkor biztosan hátra ugranék. Ha viszont meg marad a béke, akkor lehelyezem a hátsó fertályomat a pad legszélére. Még a fél farpofám is lelógott, annyira távol akartam tőle maradni. Nagyon nem kéne, hogy a következő mozdulattal éppen az én torkomnak szegezze a kését.
Az üveg tartalmát azonban mégis valahogy rákellene juttatnom. Muszáj lesz inkább trükközni, mint hogy telibe leborítsam a vízzel. Ezért belekortyoltam egy nagyobbat én magam a vízbe, és egy jól eső sóhajt hallattam. Majd felé nyújtottam az üveget.
– Egy korty víz mielőtt az üzletre térünk? Azt hiszem túl forró itt a hangulat. – ha elutasítja akkor bajban vagyok. Mert nem lesz más választásom, mint véletlen ráönteni valahogy. De inkább bukjam az üzletet, mint hogy megint egy démon hálójában kössek ki.
reveal your secrets

Adexael

☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
The Squad
and
Dumah
☩ Reagok :
157
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Pént. Jún. 19, 2020 2:10 pm

Cara & Adexael
« taggeld; [You must be registered and logged in to see this link.] • Szószám; 264 »
[You must be registered and logged in to see this image.]Arra számítok, a férfi lesz az, akit szólásra bírok a torkának szegezett kés élével, de helyette a következő hang a bokrok közül érkezik: a társa egy nő, aki most feltartott kezekkel sétál hozzánk közelebb.
Ó, én egyáltalán nem pánikolok – vezetem vissza a tekintetem a fegyveremmel sakkban tartott férfiéra; egészen közelről méregetem az egyre dühösebbé változó arcát. Csak tegyen egy rossz mozdulatot és vége, újabban úgyis feltámad a fajtájuk.
Időnként a békítő javaslatokat tévő nőre pillantok nem sokkal messzebb tőlünk; látszólag minden igyekezetével azon van, hogy megmentse a találkozó barátságos hangulatát. Vagy talán csak a kollégáját félti, aki hosszú másodpercek óta néz ki úgy, mint egy robbanásra kész bomba – szerencsétlenségére fogalma sincs arról, hogy kivel áll szemben igazából. Nem akarok feltűnést kelteni, és már csak elővigyázatosságból sem az angyalpengével fenyegetem, hogy ez így is maradjon még egy darabig.
Arrébb emelem ugyan a fegyvert, de megvárom, hogy a Pete nevezetű alak lépjen hátra először, s amint megteszi, lassan visszacsúsztatom a kabátom alá. Jól érzem vajon, hogy nem ő az, aki kettőjük közül a parancsokat osztogatja? Érdeklődve szemlélem a nem túl elővigyázatos párost és az időközben a földre helyezett italukat.
Amatőrök, de legalább nem démonok.
Legyen – egyezek bele teljesen nyugodtan a nő feltételeibe, amint tisztázza a helyzetet – úgy látszik, tényleg ő az idiótának tűnő alak főnöke, és nem fordítva. Most rajtam a sor, hogy felé fordítsam mindkét üres tenyeremet.
Nincs több trükközés, ő pedig szépen hátravonul – billentem oldalra a fejem az erősítést méregetve. – Vissza a bokorba, vagy ahova akar, de amint mondtam, egy emberrel kívánok beszélni összesen. – Itt vannak az én kikötéseim is.
A padok felé biccentek.
reveal your secrets

Cara Pierce

☩ Történetem :
☩ Reagok :
262
☩ Rang :
nincs
☩ Play by :
Olivia Wilde
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Vas. Jún. 14, 2020 8:36 pm

Let's make a business

Mivel már az udvarias megszólításnál is gondok adódtak, így sejtenem kellett volna, hogy lesz még meglepetés az este folyamán. Tény, hogy ez a felállás még új volt Pete-nek, de azért nem gondoltam volna, hogy már egy egyszerű köszönés is bonyodalmakhoz vezet. Persze nekem sem kellett volna a homlokomra csapnom, egyértelművé téve, hogy Pete nincs egyedül, de ez az automatikus reflex nem jött volna elő, ha az emberem intelligens férfi módjára tudna kommunikálni. Azt hiszem sokat vártam el. De mindig is reménykedtem abban, hogy az edzőteremben nem csak izmot szednek fel magukra a fiúk, hanem némi értelmet is. Azt hiszem túl naiv vagyok. A férfi viszont nem volt az, és a pillanat törtrésze alatt kést fogott Pete torkához. Erre is számítanom kellett volna. Ha én felkészülök, más miért ne tenné meg? Szóval, ha nem akartam, hogy az emberem új lyukat kapjon a torkába, akkor elő kellett lépnem.
– Nyugodjunk meg mindannyian egy kicsit. Semmi ok a pánikra.   – felálltam, és elősétáltam a bokorból, feltartott kézzel, hogy a férfi láthassa, hogy nekem nincs fegyverem. És tényleg így volt, hiszen minden ammo Pete zsebében lapult. Talán még sem Pete volt az egyetlen buta személy ebben a parkban. Közelebb mentem a két férfihoz, de azért tisztes távolságot tartottam.
– Mi lenne, ha mindannyian hátra lépnénk pár lépést, és leengednénk, amit éppen a kezünkben tartunk? – próbáltam nyugodt hangon beszélni, annak ellenére, hogy azért bennem is már ott bimbózott a harctéri ideg. Pete-re néztem, és láttam, hogy fortyog a dühtől, és a kezei ökölbe szorultak. Istenem. Csak ne csináljon semmi faszságot, ez az agyhalott. Inkább megszólítottam a biztonság kedvéért.
– Pete, most azonnal lépjél hátra, és engedd le az üveget, ami a kezedben van.   – szigorú, de mégis megnyugtató hangnemben próbáltam szólni, és ugyan beletelt pár másodpercbe, de elértem a kívánt hatást. Az emberem hátra lépett, és lerakta a földre a szenteltvizes üveget. Nem egészen így gondoltam, de mindegy. Most még úgysem érkezett el a pillanata annak, hogy a férfit nyakon öntsem, és megbizonyosodjak róla, hogy nem démon. Előbb mindenkinek meg kell nyugodnia. Többek között nekem is. Vettem egy mély levegőt, és a férfira emeltem a tekintetemet.
– Ha rögtön az üzletről akar beszélni, akkor velem kell tárgyalnia. És Pete egyelőre itt marad. Még hátrébb húzódhat, ha azt szeretné, de ostobaság lenne részemről, ha elküldeném az erősítésemet, amikor önnél is fegyver van. – zöldes kék íriszeimet a férfi tekintetébe fúrtam. Ebből bizony nem fogok engedni egyelőre. Még akkor sem, ha emiatt elbukom az üzletet. Hah. Azt hiszem végre valahára felnőttem.
reveal your secrets

Adexael

☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
The Squad
and
Dumah
☩ Reagok :
157
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szomb. Jún. 13, 2020 7:48 pm

Cara & Adexael
« taggeld; [You must be registered and logged in to see this link.] • Szószám; 306 »
[You must be registered and logged in to see this image.]Kiélvezem a dombtető csendjének minden pillanatát, miközben a tekintetem feljebb siklik a felhők egyre inkább aranyszínben játszó széleire messze a lerombolt város felett; talán ezért is tűnik fel a közelből hallatszó levelek szinte észrevétlen zörgése. Mintha suttogást hallanék, de ugyanakkora eséllyel lehet a szél is, mint emberek vagy apró vadállatok, így éppen csak a szemem sarkából pillantok a bokrok irányába. Figyelek, de nem mozdulok, míg nem vagyok biztos a dolgomban, így akkor fordulok oldalra először, mikor ténylegesen közeledni kezd felém egy ismeretlen sziluettje.
A férfi első ránézésre sem tűnik túl bizalomgerjesztőnek, de szükségem van a segítségére, így nem hagyom, hogy kiüljön az arcomra az iránta érzett ellenszenv. Minden igyekezetem ellenére a végén mégiscsak furcsán grimaszolva pislogok rá vissza, mikor elhagyják a száját azok a bizonyos szavak.
Csá… – ismétlem utána enyhén oldalra billentett fejjel és kissé elnyújtva – ilyesmit mondva szinte idegennek hat a saját hangom. Ha egyszer listát kéne írnom mindarról, ami miatt elítélem az embereket, ezek a fajta köszönések biztosan hamar felkerülnének rá azokkal együtt, akik rendszeresen használatba veszik őket.
Halk csattanás szűrődik ki a bokrok mögül. Odapillantok ugyan, de nem hagyom magam ilyen könnyen kizökkenteni, még ha lassan egyértelművé is válik, hogy nem csak a paranoiám szórakozik velem; helyette tovább figyelem, amint a zsebéből előkap egy gyanús tartalmú üveget. Nincs kedvem valami megbízhatatlan alkoholistára pazarolni az estémet, így úgy döntök, elérkezett a profilváltás ideje.
Közelebb lépek hozzá.
Én volnék az, de amiért idejöttem, ahhoz egy ember is elég – utalok a társára, aki több mint valószínű, hogy a levelek közt várakozik a megfelelő pillanatra ahhoz, hogy kirabolja a találkozók áldozatát – Szóval térjünk is a lényegre. Én elmondom, mit szeretnék, te pedig elárulod, hogy képes vagy-e teljesíteni vagy sem, és ha közben megpróbálsz átverni, egyszerűen elvágom a torkodat. – Pislogás nélkül és elégedetten figyelem az arcát, s a kabátujjamba rejtett kés hegye időközben milliméteres közelségbe kerül a nyakához.
reveal your secrets

Cara Pierce

☩ Történetem :
☩ Reagok :
262
☩ Rang :
nincs
☩ Play by :
Olivia Wilde
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Csüt. Jún. 11, 2020 8:25 pm

Let's make a business

– Akkor a szokásos felállás Pete. Indulj. – adtam ki az instrukciót suttogva az emberemnek. Egy találkozóra jöttem, de mivel az elmúlt időszakban meg kellett tapasztalnom, hogy egy magamfajta hölgynek igenis kockázatos, ha idegenekkel találkozik egy üzlet kötés reményében, óvintézkedésekre volt szükség. Az új felállás az volt, hogy én elrejtőztem a találkozó helyének a közelében, és az egyik emberem előre ment, kideríteni milyen szerzettel van dolgunk. Ha az emberem visszatért, és minden testrésze vele tartott, akkor megjelentem én is a színen. Jelen esetben az elrejtőzés azt jelentette, hogy Pete-tel kettecskén guggoltunk egy bokor mögött. Nem épp a legelőkelőbb pozíció, de hát a túlélésért cserébe hajlandó vagyok kicsit lejjebb adni a méltóságomon.
– A szokásos? Hiszen csak párszor csináltuk eddig meg Cara – Pete hangereje egy kissé erősebb volt, mint az enyém, de egy férfihoz képest, azért elég diszkrétre sikerült a mondandója.
– Pete. – suttogtam, és próbáltam rendkívül fenyegetőnek hatni, de hangerő híján nem voltam annyira hatásos. A résnyire összeszűkült szemeim viszont mégis elegendőnek bizonyultak, így végül az emberem további kommentár nélkül kiegyenesedett és megindult a férfi felé, aki már ott várt egy pad előtt. Legalábbis nagyon reménykedtem benne, hogy az a férfi keresett meg. Mindig benne van a pakliban, hogy egy vadidegenhez sétálunk oda, de igazából már megszoktam, hogy ha egy ismeretlennel akarok üzletet kötni, akkor le kell játszani, egy szinte vak randinak beillő jelenetet.
– Legyél udvarias – próbáltam még az emberem után suttogni. Csak remélni tudtam, hogy még meghallotta. A múltkori hasonlóan körültekintően megindított találkozónál Pete nem volt éppen a jómodor nagykövete. Pete néhány méter séta után oda is ért, a férfihoz.
– Csá. Te akarsz üzletet kötni? – ahogy ez a mondat elhagyta az emberem száját, a férfi azon nyomban egy csattanást is hallhatott. Annak a hangját, ahogy a tenyeremet izomból a homlokomnak csaptam. Ennyit az udvariasságról. Kénytelen voltam egy gyors imát is elmormolni magamban, tartalék önuralom felszabadítása reményében. Előrébb léptem kicsit, hogy kilássak a jelenetre a bokorból. Pete a férfival szemben állt, és előhúzta a zsebéből az üveget, amit korábban bekészítettünk. Miért volt az az érzésem, hogy ennek így nagyon nem lesz jó vége?
reveal your secrets

Adexael

☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
The Squad
and
Dumah
☩ Reagok :
157
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Hétf. Jún. 08, 2020 4:04 pm

Cara & Adexael
« taggeld; [You must be registered and logged in to see this link.] • Szószám; 173 »
[You must be registered and logged in to see this image.]A 10. szektor csendje szertefoszlat valamennyit a napok óta bennem növekvő feszültségből; a város forgataga és az ismeretlen terep egyenlő mértékben járulnak hozzá a nyugtalanságomhoz. Ugyan sikerült átjutnom New York kapuján és a felfegyverkezés is egyszerű küldetésnek bizonyult, hosszú idő óta először ismét ugrásra készen teszem meg minden egyes lépésemet.
Tisztában vagyok vele, hogy nem véletlen a terület lezártsága, de idekint legalább az emberek tömegétől nem kell tartanom, így mire a Sunset Park érintetlen részének legmagasabb emelkedőjére érek, már nem érzem olyan merevnek és rugalmatlannak a saját mozdulataimat. Megkönnyebbülök. Megállok egy pad előtt és a friss levegővel a látványt is magamba szívom: a távolban előttünk terjeszkedik Manhattan maradéka és az a hely, ahol egykor a Szabadság-szobor is állt.
Időben érkeztem, ebben óra nélkül is teljesen biztos vagyok – 18:00 van, pontosan két óra és 26 perc maradt hátra napnyugtáig, a kapcsolatom által javasolt személy pedig bármelyik másodpercben megérkezhet. A zsebeimbe csúsztatom mindkét kezem, mielőtt körülnéznék; szívesebben venném őt észre először én, minthogy ő szúrjon ki engem előbb, bármelyik irányból is tartson felém az ismeretlen férfi.
Ajánlott tartalom
reveal your secrets

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
5 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next