Welcome to hell or heaven frpg
- Staff és tagok által keresett karakterek -

• The Sunset Park adventures •
reveal your secrets

Cara Pierce

The Sunset Park adventures - Page 4 Tumblr_mb699in2Yw1r2368yo1_500
☩ Történetem :
☩ Reagok :
262
☩ Rang :
nincs
☩ Play by :
Olivia Wilde
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Csüt. Júl. 23, 2020 6:01 pm
Következő oldal Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Let's make a business
To [You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

Kezdett az-az érzésem lenni, hogy Adexael nem igazán kedvelt meg engem. Mind a szavai, mind a test beszéde arról árulkodott számomra, hogy minimum egy piti bűnözőnek néz, de legalábbis rosszindulatúnak. Tény, hogy sosem fognak engem szentté avatni, de ezt azért hangyányit túlzásnak érzem.
– Látszik, hogy semmit sem tudsz rólam. – kifejthettem volna bővebben, hogy ugyan akadnak cselekedeteim, amik erősen az erkölcsi szürkezónába esnek, de ha üzletről van szó, akkor a megállapodás szent. Még soha SENKIT sem vertem át. Megesik, hogy nem tudok végül teljesíteni egy kérést, de még ebben az esetben is mindig kompenzálom az ügyfeleimet. Amikor megtörténik az a bizonyos kézfogás, akkor minden körülmények között azon vagyok, hogy teljesítsem a megbízást, és még az egyéb – mondjuk diszkrécióra vonatkozó – kéréseket is maximálisan tiszteletben tartom. Aki már kötött velem üzletet ezt pontosan tudja is, nem véletlen, hogy sok a visszajáró ügyfél. Azonban tény, hogy ez a férfi nem egy ’srác a szomszédból’ típus, és erre a halálra vonatkozó mondatai a legnagyobb bizonyíték.
– Komolyan nem tudom, hogy miről beszélsz. Mi az, hogy nem maradunk halottak és felkelünk? – a kérdőjelek gyűltek a fejemben, és minden bizonnyal az arcomon is. Persze Adexael tovább is folytatta, de nem nézett volna rám, hanem a naplementét bámulta. Éreztem, hogy lassan, de biztosan kezd felmenni bennem a pumpa.
– Te most Észak- és Dél-Amerikára gondolsz, vagy a pokolra és a mennyre? – jelentőség teljesen mutattam először jobbra és balra, majd fentre és lentre. Az egyik szemöldököm körülbelül már a hajvonalam tájékán járt. De végül a hitetlenség haraggá fordult át.
– Tényleg ennyire ostobának nézel? Még hogy nem halhatok meg… – bosszúsan forgattam a szemeimet. Nagy kedvem lett volna inkább felállni és haza sétálni, és elengedni ezt az egész marhaságot, de túl sok időt invesztáltam már bele ebbe a beszélgetésbe. Most már csak azért is leszervezem ezt az utat, hogy ennek a beképzelt csávónak a képébe dörgölhessem. De nem fogok könnyes búcsút venni tőle, amikor távozik. Ez egészen biztos.
[You must be registered and logged in to see this link.]
reveal your secrets

Adexael

The Sunset Park adventures - Page 4 GilFB0gThe Sunset Park adventures - Page 4 5srNFp1
☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
The Sunset Park adventures - Page 4 SUjS0aM
The Squad
and
Dumah
☩ Reagok :
157
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Csüt. Júl. 23, 2020 3:41 pm

Let's get down to business
Cara & Adexael
──────────── [You must be registered and logged in to see this link.] ────────────
« taggeld; [You must be registered and logged in to see this link.] • Szószám; 360 »
[You must be registered and logged in to see this image.]Megállapítására biccentek egyet – sajnos az én képességeimnek is vannak határai, s ezek egy ideje szűkebbek, mint bármikor ezelőtt, így van néhány dolog, ami kizáró ok lehet az általa meghatározandó tárgy megszerzésénél: semmi olyan hely nem jöhet szóba, amelyet csak repülés útján lehet megközelíteni, vagy ahová erős mágia árán lehet csak bejutni és természetesen egy csapdákkal teletűzdelt épületen sem biztos, hogy egymagam képes lennék átjutni. Ha nem kerülöm ki őket, belülről sosem lennék képes megtörni a pecséteket.
Nem is adnám oda annál előbb, hogy mindkettőnk kezében van valami biztosíték – pillantok felé egészen nyugodtan. – Ne vedd sértésnek, de pontosan tudom, hogy működtök – húzódik aztán halvány mosolyra a szám sarka – Ha egyszer hozzám került, a legegyszerűbb megoldás az volna, ha megpróbálnád minél előbb megszerezni… Remélem, ebben az esetben nem Pete-et küldöd, mert ha megfogadsz egy tanácsot, Cara Pierce, a segéded nem tűnik túl nagy életbiztosításnak. – Minden eshetőséggel számolni fogok, ahogy mindig is teszem; jobb, ha ezt ő is tudja. – Próbálkozhattok. Az emberi természet része, hogy igyekeztek levágni a kanyarokat, rövidíteni a kerülőutakat, de ebben az esetben egyáltalán nem ajánlok ilyesmit. – Talán elegendő figyelmeztetés lett volna a tény önmagában, hogy magammal hoztam a zsebemben lapuló ékkövet ahelyett, hogy szavakkal írtam volna körül, de már mindegy; reményeim szerint ettől még nem fog kihátrálni az alkuból.
A padon hátradőlve folytatom tovább a beszédet, s a következő kikötésemmel azt hiszem, sikerül meglepnem az idegent. Értetlen tekintetéből arra következtetek, hogy fogalma sincs az emberi faj jelenleg létező legnagyobb előnyéről mindenki mással szemben, de talán csak azt nem tudja hirtelen, hogy mire gondoltam, mikor a feléledésüket emlegettem…
Nos, hát… Tudod. Nem maradtok kifejezetten sokáig halottak, hanem csak így… Puff – imitálom hirtelen gesztikulálással a szituációt, és valljuk be, egy egészen kicsit talán még élvezem is a reakcióját – Felkeltek.
Hogy nem vette észre, mikor már hónapok, sőt, évek óta kedvez nekik a sors keze? Mi mind meghalhatunk: nekünk, angyaloknak és démonoknak továbbra is végzetes lehet egy jó helyre szúrt angyalpenge, az ő sérüléseik azonban nyomtalanul szívódnak fel, mielőtt visszatérnének a túlvilágról az élők sorába.
Úgy gondolom, sehová sem mehetnek most a lelkeitek, hogy az Odafent és az Odalent zárva van – elmélkedem hangosan, és már megint a naplementét szemlélem a város felett.
reveal your secrets

Cara Pierce

☩ Történetem :
☩ Reagok :
262
☩ Rang :
nincs
☩ Play by :
Olivia Wilde
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szomb. Júl. 18, 2020 10:24 pm

Let's make a business

Adexael végül realista maradt, így lassan, de biztosan haladtunk végül előre a várva várt megegyezés felé. Kellemes volt a nap lemenő fényében társalogni, de már érezni akartam a lehetséges profit ízét.
– Ez abszolút jogos. Ha azt mondtad volna, hogy bármit meg tudsz szerezni, nyilvánvalóan hazudtál volna, az pedig nem túl szép dolog. – ez a nagyon burkolt megfogalmazása volt annak, hogy ne mond senkinek azt, hogy nagy a szerszámod, ha az valójában nem túl méretes. Mindenkinek tudnia kell, hogy vannak határok, amiket nem tud átlépni. Így mély megnyugvással töltött el, hogy a férfi nem akart többet mutatni, mint amire képes. Példának okáért, én is tudom azt, hogy egy gyilkosságot sohasem vállalnék be, bármilyen jövedelmező is. Még hiszek az élet szentségében. Viszont az önvédelemében is. Tehát nem kizárt, hogy egyszer majd erkölcsi dilemma elé fogok nézni.
– Ne aggódj, nem szokásom mások életére törni. És éppen ezért ezt alaposan át kell gondolnom. – tartottam egy hangyányi szünetet, majd tovább folytattam – Abban viszont már most megállapodhatnánk, hogy ha a célpontot egyeztetjük, akkor te megszerzed, ami kell nekem, viszont még nem kell oda adnod. Ha már nálad van, akkor megbízom benned annyira, hogy elkezdjek dolgozni. És majd akkor fizetsz nekem, ha minden sínen van. – nem éppen a kedvemre való ajánlat, de sajnos így fair. Muszáj efféle megegyezéseket lekötni, mert ugye korántsem biztos, hogy sikerrel járok. Viszont már a próbálkozásomat is honorálnia kell legalább azzal, hogy megszerzi, ami nekem kell. Ha nem jön össze végül, majd elpasszolhatja azt, amit szerzett így nem érheti őt kár. Talán mégis kijelenthetjük, hogy tök jó fej vagyok. Ami viszont ezután következett az teljesen váratlanul ért.
– Feléledünk? Te mégis miről beszélsz? – oldalra billentettem a fejemet, és így kezdtem vizsgálni a vonásait. Úgy tűnt, hogy nem viccel. De akkor mire gondolhatott? Ezt nagyon sürgősen tisztázni kell.
reveal your secrets

Adexael

The Sunset Park adventures - Page 4 GilFB0gThe Sunset Park adventures - Page 4 5srNFp1
☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
The Squad
and
Dumah
☩ Reagok :
157
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Csüt. Júl. 16, 2020 12:45 pm

Cara & Adexael
──────────── [You must be registered and logged in to see this link.] ────────────
« taggeld; [You must be registered and logged in to see this link.] • Szószám; 242 »
[You must be registered and logged in to see this image.]Valószínűleg nem életem legbölcsebb döntése az ajánlat, amit Cara Pierce-nek teszek, de van egy olyan érzésem, hogy a környéken mások sem dolgoznak ennél olcsóbban, vagy ha igen, sokkal magasabb kockázattal kéne számolnom, ha egyáltalán találok valakit, aki biztosan nem démoni kapcsolatokat használ az üzlethez. Hetek mennének el az újbóli keresgéléssel, így az, hogy megszerzek valami apróságot, ami biztosan érdekli a nőt, határozottan könnyebb útnak tűnik.
Nem ígérem, hogy bármit és bárhonnan kihozok neked, de úgy gondolom, tehetünk egy próbát. – Nem stílusom a másoktól való lopás, de túl sok múlik azon, sikerül-e időben eljutnom San Franciscóba, így hajlandó vagyok kétes eszközökhöz folyamodni.
A nap ismét közelebb kerül kicsit a romos épületek tetejéhez, s miközben a részletekről tárgyalunk, a jelenségnek szentelem a figyelmem felét.
Ha eszedbe jut valamilyen célpont, meg tudom állapítani, lehetséges és érdemes-e egyáltalán. – Azért az én részemről is vannak kikötések, mivel nem tartom magam teljes idiótának; nem éri meg mindent kockára tennem a városba való bejutásért. – Tisztázni szeretném, hogy bármire is gondolsz, az nem kerülhet mások életébe, a sajátomat pedig még ennél is kevésbé áldoznám fel az ügyedért, Cara Pierce. – Mosolyoghat bármilyen szélesen, egyáltalán nem hat rám a tettetett udvariassága – túl sok emberrel volt már dolgom ahhoz, hogy ne bízzak meg bennük azonnal és feltétel nélkül.
Tudom, hogy egyelőre feléledtek, de nem szívesen vetnék véget egyikőtök életének sem, hacsak nem feltétlenül szükséges, a lopás pedig – a saját kódexem értelmében – nem tartozik kifejezetten ebbe a kategóriába… – dőlök hátra egy halk sóhaj kíséretében.
reveal your secrets

Cara Pierce

☩ Történetem :
☩ Reagok :
262
☩ Rang :
nincs
☩ Play by :
Olivia Wilde
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Kedd Júl. 14, 2020 8:27 pm

Let's make a business

Általában nincs szükség arra, hogy hosszas magyarázkodásba kezdjek arról, hogyan is működik egy közvetítő által létrejött üzlet, de ez a férfi vagy barlangban élt eddig, vagy eddig mindent megszerzett saját magának, feltehetően erőszakosan. Igazából mind a két opciót eltudtam képzelni róla. Na de mindegy ez is megoldható, csak egy kicsit jobban kell törni a buksimat.
– Valóban eltudnánk osztani, de ehhez az kéne, hogy biztosan elpasszoljuk, és a megfelelő áron. Ha pedig ez nem teljesül, az azt jelenti, hogy én addig a pontig ingyen dolgoztam. Az pedig nem szokásom. Tehát ahhoz, hogy egyáltalán elkezdjek bármit is még valamire szükség van, ami biztosan eladható. – egy kedves mosollyal leptem meg a drága Johnny barátot, és duruzsolóan kellemes hangot használtam. Reméltem, hogy így már előrébb fogunk jutni, és nem is kellett csalódnom. Bedobott egy olyan ajánlatot, ami már sokkal szimpatikusabbnak hangzott, mint az előző.
– Nahát, ez így már érdekes. New Yorkon belül tényleg bárhova be tudsz jutni? – egy kicsit szkeptikus voltam, de végül is miért ne. Ezek szerint akkor egy tolvajjal van dolgom, és ezért akar menekülni. Mélyen reméltem, hogy az eltűnt báli ruhámhoz nincsen semmi köze. Igazság szerint az egyik emberemre gyanakodtam, mert neki bejárása is volt, de ha felmerül a gyanú, hogy egy tolvajjal van dolgom, akkor azért óvatosabb szoktam lenni. Talán még sem volt olyan jó ötlet elküldeni Pete-et. Az viszont határozottan remek gondolat volt, hogy nem volt nálam túl sok érték.
– A lehetetlen, mint olyan nem létezik kedves Adexael… – ejtettem ki lágyan a nevet, majd tovább folytattam. – Csak van, hogy sokat kell dolgozni érte. – meg szerencse és kapcsolatok is kellenek, de ezt már nem mondtam ki hangosan.
– Ugye megérted az én néző pontomat is? – egyszerű udvariassági kérdés, de mégis fontos. Nem szabad lebecsülni, a jó modor előnyeit üzlet kötés közben. Már pedig éppen elég, nem túl udvarias megmozdulásom volt eddig ideje, hogy legalább egy picit kedvesebb legyek. Főleg, ha nem akarom, hogy a kis tolvajunknak én legyek a következő célpontja. Mindenesetre a lakcímemet tuti, hogy nem fogja megkapni.
reveal your secrets

Adexael

☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
The Squad
and
Dumah
☩ Reagok :
157
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Hétf. Júl. 13, 2020 9:21 pm

Cara & Adexael
« taggeld; [You must be registered and logged in to see this link.] • Szószám; 271 »
[You must be registered and logged in to see this image.]Mesélni kezd, és amint felfogom, hogy a történetével jelenlegi helyzetünket igyekszik új megvilágításba helyezni, ismét csak szűkebbre húzódnak a szemeim. Ha nagyon hosszú lesz, legalább az arcom is megszárad végre, a homlokomra tapadt hajszálakon ugyanis még mindig ott gyöngyözik néhány csepp a frissítőjéből, amit volt oly kedves nem olyan rég velem is megosztani.
Képtelen lennék megállni, hogy megköszörüljem a torkom, mikor bájos segítőként hivatkozik magára, s most rajtam a sor, hogy kifejezve egy darabkát a véleményemből feljebb rántsam a szemöldökeimet. Egyedül azt hiányolom, hogy a kis meséből kimarad a saját csatlósa – az előbbi baklövése után igazán kíváncsi lennék rá, őt hogyan jellemezné a nő.
Kettő kellene? – kérdezek vissza, mialatt lassan a horizontra vezetem a tekintetem, majd vissza rá, eközben is keresve a megfelelő szavakat. – Biztos vagyok benne, hogy el tudnátok osztani valamilyen módon azt, amit ezért kaphattok – próbálok üzletelni azzal, amim van, de kezdem gyanítani, hogy sokkal inkább az értékével van problémája, mintsem a darabszámmal. Talán a bűnbandája tagjai nem is bíznak meg teljesen egymás között, így az utólagos fizetés ígérete kevés lenne ahhoz, hogy mind teljesítsék a rájuk bízott feladatot.
Gondolkozni kezdek, mit ajánlhatnék fel a kő mellett cserébe, de ötletem sincs, mire vágyhat igazán.
Nos, nincs kéznél másom – vallom be csendesen, majd rövid gondolkozás után arra jutok, hogy jobb megoldás hiányában megpróbálok szavakkal fizetni. – Ha van New York falain belül bármi, ami elég értékes számodra az alkuhoz, írd körül a hollétét, és megszerzem. – Vagy legalábbis megpróbálom, amíg a küldetés nem tartogat legyőzhetetlennek látszó veszélyeket.
Halk sóhaj hagyja el a számat, mielőtt felvenném vele a szemkontaktust.
A nevem Adexael, de Cara Pierce… Ne kérj lehetetlent – billentem oldalra a fejem fürkészően.
reveal your secrets

Cara Pierce

☩ Történetem :
☩ Reagok :
262
☩ Rang :
nincs
☩ Play by :
Olivia Wilde
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Vas. Júl. 12, 2020 3:36 pm

Let's make a business

Vajon hány hiba után kell elgondolkoznom azon, hogy nem tartok többet igényt az emberem szolgálataira? Pete-el alapvetően nem volt sok gond, de ezen az estén mindent elrontott, amit csak lehetett. Hagyta, hogy sarokba szorítsák, kinevetett egy klienst tárgyalás közben, majd lazán benyögte az igazi nevem. Ez pedig, ha jól számolom három súlyos hiba még azelőtt, mielőtt egyáltalán elkezdenénk beszélni a számokról. Eddig nem okozott komolyabb galibát, de mi lesz, ha legközelebb az egyik hibája, majd az életembe kerül? Ott már nem lesz utólagos fizetés megvonás. Ezen kérdés megválaszolása azonban még ráért, mert a férfival volt dolgom előbb. Valahol ugye el kell kezdeni az alkudozást csak én reménykedtem benne, hogy egy kicsit magasabbról fog indulni a licit. Azt hiszem Johnny barátunk a tündérmesék világában él, ha komolyan gondolta azt, hogy egyetlen ékkővel elintézhet, egy ilyen kényes ügyet. Kénytelen leszek felvilágosítani őt, hogy a valóság ennél keményebb egy picikét.
– Nos, kedves Johnny akkor tényleg kezdjük inkább az elején. Egyszer volt, hol nem volt, élt egyszer egy férfi New Yorkban, aki arra specializálódott, hogy kétes ügyekbe keveredett személyeket mentsen ki a városból. Azonban ez a férfi nem szerette a felhajtást maga körül, így igen kevés személlyel osztotta meg azt, hogy milyen üzletben utazik. – hangom kellemesen dallamos volt, miközben tényleg meseszerűre vettem a hangulatot. Nem voltam rest, szemöldök ráncolással és elégedett mosollyal sem megtoldani a történetet az indokolt helyeken. Viszont éppen csak leheletnyi szünetet tartottam, majd tovább folytattam.
– Ez a férfi szeretett különböző kincseket felhalmozni, de mivel rejtőzködve élt, szüksége volt egy bájos segítőre, aki utat mutatott azoknak az eltévedt vándoroknak, akik a férfi nyomára akartak bukkanni. Azonban ez a bájos segítő sem csupa szívjóságból tevékenykedett. – hát ilyen szépen még sosem fogalmaztam meg, hogy nekem is tejelni kell, bassza meg. Biztosan szeretet szolgálatnak nézett a fazon. Nem dolgozom ingyen ugyebár. Főleg azért nem, mert nélkülem nem fogja megtalálni a férfit, vagy ha mégis, akkor túl sok vadász figyelmét fogja felkelteni. Neki pedig fontos volt a diszkréció ugyebár.
– Így már érthető, hogy mi a probléma az ékkővel? – villantottam egy bájos mosolyt a férfira, és reménykedtem benne, hogy így már megérti a problémát, mert ha nem akkor kénytelen leszek nyersebb stílusban fogalmazni. Az pedig egyikünknek sem lenne túl kellemes.
reveal your secrets

Adexael

☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
The Squad
and
Dumah
☩ Reagok :
157
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Csüt. Júl. 09, 2020 2:24 pm

Cara & Adexael
« taggeld; [You must be registered and logged in to see this link.] • Szószám; 305 »
[You must be registered and logged in to see this image.]Az arckifejezése láttán hamar válik egészen egyértelművé, hogy nem nyerte el tetszését az ajánlatom, másom azonban nincsen a szavakon kívül – esetleg egy ígérettel tudnám még megtoldani a többire, amit a vegasi lakhelyem közelében helyeztem biztonságba jó néhány évvel ezelőtt. A mai világban sokkal kevesebbet érnek az évtizedek alatt felhalmozott kincseim, de akkor még fogalmam sem volt róla, hogy mi vár ránk és a fajtájára; túlságosan hamar lett vége annak a régi világnak, amit mi mindannyian megszoktunk és amiben országokat vásárolhatnék az ehhez hasonló fényes és értékes kövekből.
Csatlósa nevetni kezd a bokorban, mire egészen keskenyre húzódnak a szemeim. Marie is megfordul, hogy hazaküldje, de legalább megfegyelmezze Pete-et, a férfinak azonban ismét sikerül bizonyítania, jelenléte sokkal inkább káros, mint hasznos főnöke számára. Cara – mint kiderült – már nem csak, hogy idegesnek, de csalódottnak is látszik egyszerre, az én duplán lerombolt méltóságomon viszont sokat javít a kettőjük kis ballépése. Végre tudok valamit, amit a nő titoknak szánt, még ha nem is kezdhetnék túl sok mindent az előbb elhangzott keresztnévvel.
Cara Pierce – ismétlem utána a teljes megszólítását, bár valószínűleg feleslegesen memorizálom, az idegen kiléte ugyanis nem mozgat túl sok vizet a San Franciscóra vonatkozó terveim folyamában. Magamban azért megjegyzem, hogy sokkal inkább tűnik Carának, mint Marie-nek, de lássuk be, sosem volt túl jó érzékem az emberi szokások és jellemek kiismeréséhez.
Egy darabig forgatom még az ékkövet az ujjaim között, majd vissza is rakom oda, ahonnan előszedtem – attól az egytől, hogy megkísérlik megszerezni, a legkevésbé sem félek. Próbálják csak meg, úgyis rám férne egy kis testmozgás, bár érdemleges ellenfél hiányában úgysem válna belőle valamire való edzés.
Megvárom, hogy elhalkuljanak Pete léptei, és csak ezután folytatom az egyezkedést.
Talán akkor kezdjük ott, kedves Cara, hogy elárulod, pontosan mire vágysz cserébe. – Ha szerencsém van, találok valakit a városban, akivel elcserélhetem az ékkövet valami másra, ezzel meg is oldva az átváltás kellemetlen problémáját.
reveal your secrets

Cara Pierce

☩ Történetem :
☩ Reagok :
262
☩ Rang :
nincs
☩ Play by :
Olivia Wilde
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Kedd Júl. 07, 2020 10:46 pm

Let's make a business

Végre elérkeztünk az izgalmas részhez. Legalábbis én már erre vártam, amióta elindultam otthonról Pete társaságában. A számok. Illetve jelen esetben a bizonyos varázs szám az EGY volt. Hiszen a férfi egyetlen egy darab ékkövet húzott ki a zsebéből. Biztosított róla, hogy értékes, viszont ha még hajlottam is volna arra, hogy ezt elhiggyem, ez így akkor sem stimmelt.
– Johnny, Johnny, Johnny. – ismételgettem a nevet, amit neki adtam, és közben enyhén csóváltam a fejemet. – Lehet, hogy először tisztáznunk kéne, hogy én mit is értek pontosan az alatt, hogy költséges. – sajnos tényleg nem voltam elragadtatva, és nem csak amiatt, mert a késes húzása miatt nem volt túl szimpatikus a férfi. Ha ingyen cukorkát osztogatott volna, akkor is kevésnek találtam volna az ajánlatát. Mert ugye nem csak azt kell kifizetni, aki majd az utat fogja biztosítani, hanem engem is. Ezen véleményemet pedig a jelek szerint még valaki osztotta. Hallottam, hogy a bokor felől Pete éppen egy nevetést próbál elfojtani. Villámló tekintettel fordultam felé, mert ennyire parasztnak azért nem kéne lenni.
– Pete indulj haza. MOST. – az utolsó szót rendkívül nyomatékosan ejtettem már ki.
– Na de Cara? Öhm… Akarom mondani Marie? – ahogy kimondta a nevemet, kénytelen voltam a tenyeremet az arcomba temetni, majd mivel ez nem bizonyult, elég megnyugtatónak, neki álltam a halántékomat masszírozni. Hála istennek már nem kellett újra szólnom ahhoz az agyhalotthoz, hallottam, hogy elindult. Azért odanéztem még egy pillanatra, hogy megbizonyosodjak arról, hogy most már tényleg lelép, ha már elszúrta az ’álcámat’. Szerencsére végül teljesítette a kérésemet.
– Elnézést, az emberem miatt. Sajnos az edzőteremben nem tudott intelligenciát magára szedni. Na most már mindegy. Folytathatjuk azért? A nevem Cara Pierce egyébként. – a haragomat nem tudtam teljesen leplezni, de ez persze nem a férfinak szólt. Vettem egy mély levegőt és készen álltam a folytatásra. Talán nem volt túl bölcs dolog elküldeni az erősítésemet, de valamiért volt egy olyan érzésem, hogy ma már nem fenyegeti semmi a testiépségemet. A mentális egészségemnek meg már úgyis lőttek.
reveal your secrets

Adexael

☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
The Squad
and
Dumah
☩ Reagok :
157
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Vas. Júl. 05, 2020 10:27 pm

Cara & Adexael
« taggeld; [You must be registered and logged in to see this link.] • Szószám; 345 »
[You must be registered and logged in to see this image.]Van egy olyan sejtésem, hogy azt hiszi, valami egész másért jöttem ide, mint amire igazából szükségem van, de inkább nem kérdezek rá, mégis mit ért furcsa kérés alatt.
Röviden és lényegre törően vázolom fel a tervet Marie-nek: egy fuvar lenne az egész San Franciscoba, lehetőleg ellenőrzött beléptetés nélkül. Attól félek, hogy az ottaniak hamar felismernének, s a nem túl hálás hírnevemnek köszönhetően nem engednének csak úgy szabadon mászkálni a városban, Ophilia közelébe pedig még annyira sem. Talán kifelé menet belefér majd a gyors odaköszönés, de nem kockáztathatom, hogy emiatt dőljön romba a tervem egésze.
Úgy mér végig, mintha mégis beleesne az általa emlegetett furcsaságok kategóriájába az, ami elhagyja az ajkaimat – Marie alaposan szemügyre veszi minden porcikámat, mielőtt újra megszólalna. Addig is értetlenül, de szilárdan követem a szemei mozgását.
Sejtettem, hogy nincs ingyen a nő által nyújtott szolgáltatás, így kíváncsian hallgatom, mikor az árra kezd célozgatni. Költséges… Őszintén szólva fogalmam sincs, ez mit jelent a mai világban, Vegas ugyanis nem hemzseg úgy az emberektől, mint ez a hely, azelőtt pedig évtizedeken keresztül többet ért egyetlen korty víz bármiféle kincsnél. Előtte ott volt az arany és a gyémánt, és ha még egy kicsit visszamegyünk az időbe… Nos, kagylókat és botokat láttak elmondhatatlanul értékes holminak.
Megköszörülöm a torkom, majd lassan a kabátom zsebe felé nyúlok, hogy kivegyek belőle valamit.
Bízom benne, hogy ez elég lesz. – Kihúzom a kezem, s az összezárt ujjaimat is kinyújtom, hogy felfedjem előtte a tenyeremben tartott, ovális [You must be registered and logged in to see this link.]. Ez az egyetlen dolog, amit az aprón kívül magammal hoztam New Yorkba, hiszen nem foglal túlságosan sok helyet, és egyébként is ideje lenne tőle búcsút mondanom: 1918-ban vettem magamhoz és Adryelt illeti köszönet azért, amiért végül megtartottam. Vissza akartam vinni, de a vele való találkozás ráébresztett néhány fontos igazságra.
Egy évszázaddal ezelőtt lelt rá… valaki Saint Denis-ben, egészen addig az ott eltemetett királyok sírhelyeinek egyikében volt elrejtve. Biztosíthatlak róla, hogy elég sokat ér. – Az egyetlen probléma az, hogy amennyiben Marie nem talál rá olyan vevőt, akinek elég pénze van értékes drágaköveket gyűjteni, ő akár éhen is halhat, miközben ezt szorongatja, ezzel valószínűleg ő is tisztában van.
reveal your secrets

Cara Pierce

☩ Történetem :
☩ Reagok :
262
☩ Rang :
nincs
☩ Play by :
Olivia Wilde
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Csüt. Júl. 02, 2020 11:23 pm

Let's make a business

Hát nem volt épp egy szokványos üzletkötés, az egyszer biztos. Tény, hogy minden ember más, és a körülmények is folyton változnak, na de ez nem kéne azt jelentse, hogy minden egyes tranzakció egy újabb kínos szituációt eredményez. Pedig én esküszöm, hogy próbálkoztam a normalitás talaján maradni, és tényleg nem szokásom senkit arcon önteni, de hát isten tervez, az ember meg megpróbálja túlélni. Nem is tudom egyébként, hogy miért nem lépett még le a férfi. Én a helyében már tuti, hogy cirkalmas káromkodások közepette távozóra fogtam volna. Valószínűleg nagyon kellett neki valami, és ezért nem hagyta, hogy a büszkesége eltérítse az üzlettől.
– Annyit megígérhetek, hogy minden tőlem telhetőt megfogok tenni. Illetve, hogy legyen az bármilyen furcsa kérés is, igyekezni fogok azt teljesíteni. – óvatosnak kellett lennem az ilyen ígéretekkel azért, de muszáj volt egy kicsit bíztatnom a férfit, ha már a kezdet ilyen… khm… izgalmasan alakult. A nevet is ezért adtam neki, mert úgy sokkal személyesebb az alkudozás. Nem tudom, hogy pontosan miért, de valahogy szívesebben hallják az emberek, hogy mennyit is fogok róluk leszakítani, ha a nevükön szólítom őket. Jah, meg persze az is nagyon fontos, hogy a végösszeget lágy hangon, és kedves mosollyal az arcon kell megemlíteni. Hiszen a hanglejtés és a jómodor szintén nagyon fontos.
– A Marie … – nem tudtam végig mondani, hogy nekem megfelel az is, ha Teréz anyának szólít, mert már bele is kezdett a kérése kifejtésébe. Próbáltam kordában tartani az arcizmaimat, de azért még így is felszaladt egy picit a szemöldököm. San Francisco sima ügy. Csak pénz kérdése a dolog. Na de az ellenőrzési pontok kikerülése? Ez már így sokkal izgalmasabb kívánság. Félrebillentettem a fejemet, és szemérem nélkül végig mértem a férfit tetőtől talpig. Nem tűnt bűnöző típusnak. Pedig ugye azok szokták kerülni a feltűnést, akiknek vaj van a füle mögött. Illetve még valakik… a természetfelettiek. Az izmaim megfeszültek, ahogy a felismerés szöget ütött a fejembe. Démon ugye nem lehet, de akkor mégis kicsoda ez a férfi? Vagy mégis csak egy sima bűnöző? Ennyire még sosem reménykedtem abban, hogy csak egy sima strici kér segítséget tőlem.
– Nos az utazás rész az nem probléma, igazából többféle utazási módot is tudok ajánlani, a pénztárcájától függően. Azonban az ellenőrzési pontok kikerülése kemény dió, és igencsak sok előkészületet igényel. Na meg igen… – vettem egy mély levegőt, mintha nehéz lenne kimondani a szót, de igazából, az egyik kedvenc szavamat készültem kiejteni. – Költséges. – ezt a szót már lágy hangon és kedves mosollyal az arcomon ejtettem ki.
– Ez gondot jelent önnek? – igen. Ez a finom változata annak a kérdésnek, hogy mennyi pénzed van apuskám. Ha nincs eleresztve, akkor jobb, ha most rögtön abbahagyjuk a tárgyalást. Na nem csak azért, mert a kialakult hírnevemnek és sikermutatómnak köszönhetően, már igen magas árakkal dolgozom, hanem azért, mert ez tényleg rohadt necces szitu. Nem is mertem volna megesküdni rá, hogy sikerülni fog. Számos tényezővel és szereplővel kell számolni. És ha csak egy is kiesik az egyenletből… Akkor nem csak a pénzt bukom, hanem a szépen felépített hírnevemet is. Azt pedig ugye igen nehéz visszaépíteni.
reveal your secrets

Adexael

☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
The Squad
and
Dumah
☩ Reagok :
157
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Hétf. Jún. 29, 2020 2:18 pm

Cara & Adexael
« taggeld; [You must be registered and logged in to see this link.] • Szószám; 308 »
[You must be registered and logged in to see this image.]Biztosít róla, hogy mással már nem fog próbálkozni, mire ugyan bólintok egyet, de magam elé nézve megemelkednek a szemöldökeim és még a számat is elhúzom kicsit. Kétségkívül szép látványt nyújthat most az arcom, amire időnként a rajta gyöngyöző vízcseppeken kívül a legőszintébb érzelmeim is kiülnek egy-egy rövid pillanatra. Nem vagyok a legnagyobb rajongója az embereknek – ebben valahogy minden egyes velük való személyes találkozás megerősít –, de rengeteget segít, ha azt mantrázom magamban, mennyivel rosszabbul jártam volna egy démoni közvetítővel.
A nő sem adja ingyen a nevét, de nincs vele különösebb problémám; így fair, nekem pedig semmi kedvem kitalálni valamit, ami elég hétköznapian hangzik ahhoz, hogy ne keltsen gyanút az idegenben.
Őszintén remélem, hogy ki tudunk találni valamit – teszem hozzá, azt ugyanis tényleg nagyon sajnálnám, ha a történtek után valaki mással kellene elölről kezdenem a new yorkiakkal való ismerkedést.
A mellettem ülő hamarosan újból beszélni kezd, s legnagyobb meglepetésemre csak választ nekem egy egészen közönségesnek ható megnevezést. Jó, a kettőnk kapcsolata messze nem indult ideálisan és a jelenlegi ülőhelyzetünkből sem feltétlen árad barátságos hangulat, a szám sarka önkéntelenül is mosolyra rándul a szavai hallatán. Egy üveg szenteltvíz van nála és egy kifejezetten lassú gondolkodású férfi segítője, ehhez képest csodálatraméltóan bátor és magabiztos.
Rendben. Ebben az esetben viszont téged is megillet egy név, nem gondolod? Mit szólsz a… Marie-hez? – kérdezem kíváncsian, ha már egyszer megengedtem magamnak ezt a kis lazaságot. Nem tűnik tipikus Marie-nek, de ez sokkalta biztonságosabb választás, mintha olyat böknék ki véletlenül, amit a fajtájuk már csak sztriptízbárokban használ.
Nos, kedves Marie – kezdek bele pontosan olyan gyorsan, mint ahogy ő is tovább terelte a témát az előbb, időt sem hagyva tiltakozásra – Olyasvalakit keresek, aki át tud juttatni San Franciscóba, kikerülve az ellenőrzési pontokat. – Hátra dőlök a padon és ismét az előttünk elterülő tájat kezdem pásztázni, mialatt felvázolom az igényeimet.
Anélkül szeretnék bejutni, hogy az érkezéskor bárki is megállítana.
Ajánlott tartalom
reveal your secrets

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
4 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next