Welcome to hell or heaven frpg
- Staff és tagok által keresett karakterek -

• The Sunset Park adventures •
reveal your secrets

Cara Pierce

The Sunset Park adventures - Page 3 Tumblr_mb699in2Yw1r2368yo1_500
☩ Történetem :
☩ Reagok :
262
☩ Rang :
nincs
☩ Play by :
Olivia Wilde
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szer. Szept. 16, 2020 11:45 pm
Következő oldal Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Let's make a business
To [You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

Adexael további információt várt el a tervezett akció körülményeiről, és boldogan meg is adtam volna neki, ha ezzel elősegítem a sikert, de én sem voltam tisztában minden részlettel. Éppen ez is volt az egyik ok, amiért eszembe se jutott volna a saját emberemet oda küldeni. Vele sem számoltam első körben, de amikor felajánlotta a lehetőséget, nem tudtam nemet mondani.
– A belső térről nincs információm, de természetesen a kerületről és a pontos házszámról bőséges tájékoztatást fogsz kapni. Feltéve, hogy tényleg megállapodunk, mert ebben még mindig nem vagyok biztos. – egyre ostobábban éreztem magam, hiszen továbbra is álldogáltam, de a kapzsiságom, még mindig vitát folytatott a sértett büszkeségemmel, és persze a korábbi halálfélelemmel. Mert bármennyire is keménynek mutattam magam, be voltam szarva. Kézenfekvő lett volna, valahogyan meghálálni Adexaelnek az élményt, de inkább a lehetséges profitra koncentráltam, és nem a bosszúra.
– Nagy valószínűséggel igen, egyedül lesz. Bár garanciát nem tudok vállalni. Testőröket nem tart, mert fél tőle, hogy éppen azok fogják lepuffantani őt a holmijáért. De biztosan megfordul nála időnként egy-egy vendég. – engem természetesen a kertjében fogadott, de sosem lehet tudni. Könnyen meglehet, hogy időnként professzionális női szolgáltatásokat vesz igénybe. Abba persze nem akarok belegondolni, hogyha tényleg ez a valóság, akkor addig hova teszi a fegyvereit. Egy kicsit váratlanul ért, amikor szóba került az én fegyverem is, és nem voltam biztos benne, hogy őszinte legyek-e vagy sem. Rövid gondolkozás után úgy döntöttem, hogy megmutatom a ’lapjaimat’, így elkezdhet ő is számolni az esélyeivel, ha megint ellenem fordulna.
– Természetesen van angyalpengém. Meggondolatlanság lenne a részemről anélkül felhívni magamra a figyelmet az üzleti tevékenységemmel. Éppen te vagy arra a bizonyíték, hogy már nem csak halandók vannak New Yorkban. – a hangomban magabiztosság és némi káröröm is érezhető volt, de tudtam, hogy nem feltétlenül jutunk előrébb, ha csak azt hangoztatom – burkoltan ugyan - hogy mekkora király vagyok. Így inkább tovább folytattam. – Szerencsére nem áll szándékomban használni, kizárólag önvédelmi célzattal szoktam alkalmazni. – ha másról lett volna szó, egy bíztató mosollyal is megajándékoztam volna, de mivel még mindig nem volt a kedvencem így csak egy semleges tényt kapott tőlem. Jobb, ha tisztázzuk, hogy mire számíthat tőlem a jövőben, ha még egy ilyen késes mutatvánnyal próbálkozik.
– Mit gondolsz mennyi időre lenne szükséged? Mert nekem időbe telik, míg mindent elintézek, és addig nem szívesen kezdenék bele, amíg meg nem bizonyosodom arról, hogy te állod a szavad. – feltételeztem, hogy pontos választ nem fogok kapni, de már egy becsléssel is kiegyezem. Pontosabb információval én sem tudok szolgálni. Király vagyok, de nem ennyire.
[You must be registered and logged in to see this link.]
reveal your secrets

Adexael

The Sunset Park adventures - Page 3 GilFB0gThe Sunset Park adventures - Page 3 5srNFp1
☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
The Sunset Park adventures - Page 3 SUjS0aM
The Squad
and
Dumah
☩ Reagok :
157
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Pént. Szept. 11, 2020 2:59 pm

Let's get down to business
Cara & Adexael
──────────── [You must be registered and logged in to see this link.] ────────────
« taggeld; [You must be registered and logged in to see this link.] • Szószám; 304 »
[You must be registered and logged in to see this image.]Visszakérdez, mire türelmetlen sóhaj csúszik ki a számon. Nem tolvaj vagyok, hanem katona, egy dologban azonban minden küldetés megegyezik: szükség van egy jól átgondolt stratégiára, de legalább egy rugalmas tervre, ami alapján megtehetjük az első lépésünket.
Minden részletre – válaszolok nagy vonalakban, majd folytatom is a pontosítással – Elég sok múlik a helyszínen és a környezeten. Tudnom kell a kerületet és a házszámot, és ha bármilyen információd van a lakhelye belső részeiről, úgyszintén ne tartsd magadban – intek lazán. Fel kell derítenem a terepet, így szükségem lesz legalább néhány nap türelmi időre, míg a legbiztonságosabb bejutási módon gondolkozom. Legalább annyira nem szeretnék meghalni odabent, mint amennyire Cara Pierce vágyik az említett fegyverre.
Egyedül lesz? – kérdezem azután, hogy rövid gondolkodást követően egy bólintással nyugtázom a zárak jelentette komplikációt. Az ajtón való átjutás jelenti majd a legkevesebb problémát, ha igaz az, amit a mellettem ülő állít.
A következő téma egy pár pillanatra megakasztja bennem a szót, ugyanis alaposan át kell gondolnom, mit áruljak el a sebezhetőségeimmel kapcsolatban és mi az, amit érdemes volna magamban tartani. Kapóra jön Cara Pierce általános tudatlansága, amíg nem lehetek benne biztos, érdemes-e megbíznom a nőben, de ugyanígy a vesztemet is okozhatja, ha túlbecsüli a képességeimet. Nem vagyok többé sérthetetlen; akár egy jól felszerelkezett és éles eszű halandó is halálos problémát jelenthet ellenségként.
Nem gyógyulok gyorsabban, mint te vagy Pete barátod, ha ez az, ami érdekel – vallom be végül az igazságot és hamarosan hozzáteszek valamit, amit még ennyire sem mondok el neki szívesen. – De egyedül angyalpengével ölhetnél meg véglegesen. Őszintén remélem, hogy nincs ilyened – jelenik meg ismét a halovány mosoly a szám sarkában, mert nem felejtettem el, hogyan nézett rám alig pár perccel ezelőtt. Persze nagyon gyorsnak kéne lennie ahhoz, hogy bármit is érjen a támadásra, gyorsabbnak, mint amilyen én vagyok, így már csak emiatt sem aggódom túlzottan. Cara Pierce egyáltalán nem látszik jó harcosnak.
reveal your secrets

Cara Pierce

☩ Történetem :
☩ Reagok :
262
☩ Rang :
nincs
☩ Play by :
Olivia Wilde
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Kedd Szept. 08, 2020 7:36 pm

Let's make a business

Adexael láthatóan alaposan megfontolta az ajánlatomat. A türelmetlenségemen ez persze nem segített, de legalább ez azt mutatta, hogy valahol mélyen mégiscsak megfontolt. A korábbi késes megmozdulásai ugye nem erre utaltak. Mivel bizonytalan voltam abban, hogy ez az akció tényleg kivitelezhető-e így végül egy költői kérdés keretében rákérdeztem, hogy szeretne-e valami könnyebbet kapni, de más féle választ adott, mint amire számítottam.
– Pontosan milyen részletre vagy kíváncsi? – továbbra is tartottam a távolságot, de most már biztos voltam abban, hogy maradni fogok. Sajnos túl csábító gondolat, hogy azt a férfit végre az irányításom alá vegyem. Már csak azért is, mert tudtam pontosan, hogy mi a gyengéje, éppen csak a megfelelő ember hiányzott, aki hajlandó egy kicsit kockáztatni.
– A csavar az, hogy ez a férfi MINDENT meg fog tenni, hogy megvédje a tulajdonát. De se a démonok se a vadászok nem támogatják, valamint acél ajtóról sem tudok. Azonban biztosan számos komplikáltabb zárral szerelte fel az ajtaját. – igyekeztem kihangsúlyozni a „mindent” szót, hiszen Hernandez tényleg nem szarozik, ha a ravasz meghúzásáról van szó. Aki a területére lép azt lepuffantja. Volt is már emiatt összetűzése a vadászokkal, de azt elrendezte azzal, hogy adott nekik néhány ingyen pisztolyt. Nekem bezzeg pénzért sem akart… Fúj, de rühellem a vadászokat… A pisztolylövés viszont egy bukottnak nem kéne, hogy gondot okozzon. Öhm… vagy lehet, hogy mégis?
– A te fajtádra pontosan mi jelent veszélyt? Egy lőtt seb gondot okoz?   – kérdeztem rá a biztonság kedvéért. Ő sem szándékozta feldobni a bakancsot és persze én sem akartam beleterelni egy halálos szituációba. Mondjuk, egyszer valaki móresre taníthatná, de ha megkötjük végül az üzletet, akkor sajnos nem én leszek az. Azok a fránya elvek…
reveal your secrets

Adexael

The Sunset Park adventures - Page 3 GilFB0gThe Sunset Park adventures - Page 3 5srNFp1
☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
The Squad
and
Dumah
☩ Reagok :
157
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Csüt. Szept. 03, 2020 6:16 pm

Cara & Adexael
──────────── [You must be registered and logged in to see this link.] ────────────
« taggeld; [You must be registered and logged in to see this link.] • Szószám; 226 »
[You must be registered and logged in to see this image.] Szóval kölcsönbe. – Felhorkantok. A feladat persze így sem bonyolódik sokkal tovább, mindössze annyival válik problémásabbá, hogy biztosan nem kerülhetem el a célponttal való konfrontációt. Kétségtelen, hogy a hely tele lesz csapdákkal és egyéb olyan zárakkal, amelyeken halandó csak komoly nehézségek árán képes átjutni, de ha nekem sikerül – mert úgyis sikerülne –, azt a fegyvert kell megszereznem, amelyet még álmában is görcsösen markolnak az ujjai. Fel kell tehát ébresztenem. És talán kijutnom is úgy lenne érdemes, hogy ne adódjon alkalma megjegyezni az arcomat.
Egy darabig csendben üldögélek mellette, telnek a másodpercek és én mérlegelek. Ha valaki azt mondja ezer évvel ezelőtt, hogy egyszer a parkban ülve figyelem majd a naplementét, mint egyetlen és utolsó szórakozást, és hogy emberektől való lopkodás jelenti az alku tárgyát, egészen biztos, hogy elgondolkozom az épelméjűségén.
Nem könnyebb feladatra van szükségem, hanem a részletekre – fordítom felé végül a fejemet. Nem elképzelhetetlen, hogy van még néhány buktató az úton, amit kedves Cara Pierce véletlenül vagy szándékosan, de elfelejtett ez idáig megemlíteni. Mi másért hinné azt, hogy komolyabb gondot okozna egy efféle küldetés?
Hol a csavar a történetben? Démon szobatársak, acélajtó… esetleg a vadászbázisra kéne betörnöm? – igyekszem minél hamarabb kideríteni, alaptalan-e a saját magabiztosságom. – Nem szívesen sétálnék felkészületlenül a halálomba. Nem éltem még eleget – jegyzem meg félig komolyan. Az én fajtámra nem vonatkozik az ideiglenes örökélet; ha torkon szúr valaki angyalpengével, nincs második esély.
reveal your secrets

Cara Pierce

☩ Történetem :
☩ Reagok :
262
☩ Rang :
nincs
☩ Play by :
Olivia Wilde
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Csüt. Aug. 27, 2020 7:42 pm

Let's make a business

Kissé elbizonytalanított, hogy immáron biztossá vált, hogy Adexael tényleg egy természetfeletti lény. Bölcs lett volna ezen a ponton most már tényleg visszakozni, de valamiért ez nem riasztott el eléggé. Még mindig hittem, hogy van értelme ennek az üzletnek. Talán mégsem vagyok olyan okos, mint amilyennek hiszem magamat.
– Na, legalább ebben az egy dologban egyetértünk. A démonokban tényleg nem lehet megbízni. Bennem viszont igen, legalábbis, ha üzletről van szó. Magán emberként már más a helyzet persze. Viszont mivel te az üzleti szolgáltatásaimat akarod igénybe venni, így nincs miért aggódnod. – nem is értem, hogy miért akartam őt rábeszélni saját magamra. Ennyire sokat számított nekem a pénz, hogy még a méltóságomat is hajlandó voltam beáldozni? Azt hiszem a válasz egyértelmű. Büszkeség félretéve, és folytatódhat a tárgyalás. Persze ha végeztünk, akkor még fog tőlem kapni Adexael, csak úgy búcsúzásképp.
– Nos, nem is igazán a fegyver a lényeg, de nem akarlak untatni a részletekkel. A lényeg, hogy a legértékesebb kincsét szeretném megszerezni, mert ha nálam lenne, akkor hajlandó lenne velem tárgyalni, további tételekről. A helyzetet viszont bonyolítja, hogy a legféltettebb drágasága, éppen az a fegyver, amivel alszik. Szóval nekem arra lenne szükségem kölcsönbe természetesen. – bármilyen hamisan is hangzottak a szavaim tényleg az igazat mondtam. Nem akartam ellopni azt a fegyvert, csak ’túszul’ ejteni, hogy kicsikarjak egy tárgyalást a további fegyver készlete megvásárlásával kapcsolatban. Ha minden simán alakul, akkor természetesen vissza fogja kapni majd tőlem. A ’megállapodás szent’ tétel jegyében.
– Szóval mit gondolsz ez megoldható? Vagy inkább adjak könnyebb feladatot? – nagyon reméltem, hogy igennel fog válaszolni, mert a további teendőket más emberekre is rátudom bízni, akiknek nem kell egy ilyen kényes ügyet intézni, mint egy diszkrét San Francisco-i út. Csakis akkor voltam hajlandó megfontolni az üzlet véglegesítését, ha ő tényleg valami olyat tud nekem nyújtani, amit más nem. Finoman dobolni kezdtem a cipőmmel a földön, amíg a válaszára vártam. Türelem Cara, türelem…
reveal your secrets

Adexael

☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
The Squad
and
Dumah
☩ Reagok :
157
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Hétf. Aug. 24, 2020 4:44 pm

Cara & Adexael
« taggeld; [You must be registered and logged in to see this link.] • Szószám; 333 »
[You must be registered and logged in to see this image.]Kérdésére mindössze egy bólintást kap válaszul – Cara Pierce kimondja helyettem azt a szót, amit magamtól még most sem hangoztatok túlságosan szívesen. Ami történt, megtörtént, korlátaim ellenére azonban pontosan tudom, hogy még mindig többre lehetek képes, mint a nő bármely emberi ügyfele. A képességeim nélkül is rendelkezem valamivel, amivel ők biztosan nem: hosszú évezredek tapasztalatát és tudását raktározom magamban, és ezt senki sem veheti el tőlem egykönnyen.
Megjegyzése hallatán nem túl szívélyes hunyorral pillantok az irányába; most, hogy ismeri a kilétemet, nem lenne jó elveszíteni a szövetségét. Még ha találnék is valakit, aki ugyanilyen alaposan dolgozik és akár még ennél kevesebbért is elvállalná a kijuttatásomat, hatalmas kockázatot vállalnék azzal, ha menni hagynám a nőt a rólam összegyűjtött információival, végtére a jóllétem épp csak addig közös érdek, míg tartozom neki valamivel… Megölni ugyan nem tudom és talán nem is szeretném igazán, mi sem lenne egyszerűbb, mint bezárni valahová, ahol aztán segítségért kiabálással tölthetné a következő néhány hónapot; egy ilyen akció után viszont kötve hiszem, hogy visszakaphatnám valaha a szárnyaimat.
Végül amellett döntök, hogy nem haragítom magamra újabb értelmetlen fenyegetőzéssel.
Talán tényleg így van – biccentek megadóan. Egyikünk sem járna jól azzal, ha nem jutnánk közös megegyezésre, de kettőnk közül én ütköznék ezután beláthatatlan problémákba, és egyébként is jobb a békesség. Egyetértene, ha tudná, miféle gondolatok járnak a fejemben. – Nem bízom a démonokban, így valóban jobban járnék azzal, ha te segítenél ki, kedves Cara Pierce. – Széles mosolyt erőltetek magamra és remélem, hogy legalább egy szikrányit őszintének tűnik, még ha minden egyes arcizmom tiltakozik is ellene.
Hála az égnek, hogy tálalja végre az ajánlatát, s a körülírása alapján a feladat egyáltalán nem lenne lehetetlen küldetés. Trükkösnek talán trükkös lenne a bejutás és valószínűleg számítanom kell majd egy pár csapdára, de semmiképpen sem megoldhatatlan az, amit cserébe kér.
Katona voltam, Cara Pierce, és talán több is annál… – Nem hinném, hogy túl sokat mondana neki a rangom, így meg sem említem, mit jelentett egykor a szerafim közé tartozni – Nem okozhat túl nagy problémát egy alvó halandó. Milyen fegyverre lenne szükséged?
reveal your secrets

Cara Pierce

☩ Történetem :
☩ Reagok :
262
☩ Rang :
nincs
☩ Play by :
Olivia Wilde
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szomb. Aug. 22, 2020 3:44 pm

Let's make a business

Kissé váratlanul ért, hogy Adexael beismerte, hogy ő egy angyal, de igazából már sejtettem valahol, hogy nem ember. Több jel is utalt rá. Azonban hajlamos vagyok az ilyesmiket figyelmen kívül hagyni, így érthető, hogy azért meglepődtem egy kicsit.
– Oh. Akkor te egy…   – azt akartam mondani, hogy bukott, de nem voltam biztos benne, hogy illendő lenne. Még a végén megsérteném. Aztán rájöttem, hogy igazából leszarom az érzéseit, a késes mutatványa után már nem igazán voltam együttérző.
– Szóval egy bukott vagy? – nem tudtam túl sokat az angyalokról, de azt igen, hogy amelyik rossz fát tesz a tűzre, az bukja a szárnyait. Miért is nem voltam meglepődve, hogy Adexael is ilyen?
– Pedig lehet, hogy nem ártana pozitív kapcsolatokat kialakítanod, mert ebben a városban nem fogadják tárt karokkal a hozzád hasonlókat. – nos nem túloztam egyáltalán. Ha erre sétálna egy vadász… Vagy ne adj isten feladnám őt… Pápá Dexi lenne záros határidőn belül.
– Én inkább úgy látom, hogy jelenleg neked van szükséged rám… – összeráncolt szemöldökkel néztem egy darabig őt. Kurva mérges voltam rá, de valamiért sajnálatot is éreztem iránta. Na nem a hátba veregetően vigasztalós fajtát, csak a szimplán nem rúgunk a földön fekvőbe érzést.
– Na jó. Akkor egy kérdés. Van egy férfi, aki fegyvereket gyűjt. Nincsenek testőrei, de az egyik puskájával alszik, a legapróbb neszre is felébred, és lepuffantja, azt aki behatol a házába. Hozzá betudnál jutni? – még nem döntöttem el véglegesen, hogy segíteni fogok neki, de még egy kérdést megér a dolog. A válaszán viszont sok minden múlik ugye…
reveal your secrets

Adexael

☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
The Squad
and
Dumah
☩ Reagok :
157
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szomb. Aug. 15, 2020 7:55 pm

Cara & Adexael
« taggeld; [You must be registered and logged in to see this link.] • Szószám; 256 »
[You must be registered and logged in to see this image.]Kérdése hallatán egészen meglepődöm – azt hittem, mostanra a napnál is világosabb számára, hogy nem vagyok ember. Elvégre elárultam a nevemet, aztán felhoztam sajátos halhatatlanságuk témáját is, amivel sikerül megbotránkoztatnom, de magamat sem ekkor, sem pedig amikor a lelkeikről beszéltem, nem számítottam bele a fajtája komplex és visszataszító halmazába.
Keresztbe font karokkal bámul rám várakozóan, mire az arcára vezetem a pillantásom. Megrántom a szemöldökeimet, mialatt a megfelelő válaszon gondolkozom, aztán vissza is fordulok a naplemente felé, s végül a térdemre könyökölve támaszkodom meg.
Angyal vagyok – szólalok meg csendesen. Mondhatnám, hogy csak voltam, de nem érzem magam semmi másnak, mint aminek eredetileg teremtettem, hiába veszítettem el egy igen fontos darabkát az út során. – Nincsenek már szárnyaim, Cara Pierce, de biztos vagyok benne, hogy nélkülük is többre vagyok képes, mint a halandó ügyfeleid többsége. – Beszéd közben lejjebb hajtom a fejem, s a tekintetem a levegőben tartott kézfejeimre siklik. Befelé fordítom a tenyeremet és lassan kinyújtom az ujjaimat, mintha lennie kellene ott valaminek, ami most minden kétséget kizáróan hiányzik.
Nos, szerencse akkor, hogy nem barátkozni jöttem… – jegyzem meg félhangosan, de hamar megbánom, hogy egyáltalán reagáltam a fenyegetésére – mert úgy gondolom, valami ahhoz hasonlót képviselnek a szavai –, hiszen látszólag nem kell már hozzá túl sok, hogy faképnél hagyjon. Meg kellene erőltetnem magam, finomítanom valamennyit a modoromon, amíg vele beszélek, de inkább nem teszek több betarthatatlan ígéretet.
Bármit is kívánsz cserébe, én dupla eséllyel indulok érte. Szükségünk van egymásra – próbálom meggyőzni a nőt, mielőtt új üzleti partnert kéne keresnem, hiszen az egyben azt is jelentené, feleslegesen lepleztem le előtte a kilétemet.
reveal your secrets

Cara Pierce

☩ Történetem :
☩ Reagok :
262
☩ Rang :
nincs
☩ Play by :
Olivia Wilde
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Csüt. Aug. 13, 2020 9:40 am

Let's make a business

Túl reagálta bassza meg. Ez volt a magyarázata a történtekre. Az arckifejezése alapján, ezt komolyan is gondolta. Egy pillanatra le is állt az egyműködésem ettől. Erre mit mondhattam volna? Olyat semmiképp, ami javít a helyzeten, és a véleményemet is kifejezi erről. A válogatott káromkodások maximum engem nyugtattak volna meg, de a tárgyalással nem jutottunk volna előrébb. Persze az más kérdés, hogy egyáltalán akartam-e még vele üzletet kötni. Így inkább szó nélkül hagytam a dolgot, és csak az öklömet szorítottam össze egy pár pillanatra. Milyen kielégítő lett volna behúzni neki egyet. Ez a minimum lenne, amiért kishíján telepakoltam a fehérneműemet miatta. Azonban végül Adexael tovább folytatta a mondandóját, és az egyik elejtett mondata hirtelen szöget is ütött a fejembe.
– A fajtám? Te mégis mi vagy akkor? Démon nem lehetsz, de öregnek sem tűnsz. – keresztbe fontam magam előtt a karjaimat, és úgy tekintettem le rá. Tudom, hogy elméletben ez nem volt egy túl udvarias kérdés, de Adexael már eljátszotta a jóindulatomat, így nem igazán érdekelt a jómodor. Már így is túlteljesítettem saját magamat azzal, hogy nem kezdtem a felmenőit különböző illetlen szakmákban emlegetni. Végül elnézést is kért a viselkedésért, és ugyan nem tudtam megítélni, hogy tényleg komolyan gondolja-e vagy hogy számíthatok-e további fenyegetésre, de ennek ellenére ott maradtam a helyemen és nem indultam haza. A pillantásomat persze nem vettem le róla, és ha csak jelét láttam volna annak, hogy ő maga is fel fog emelkedni a padról biztosan tökön rúgtam volna. Kétszer már nem lehet engem megijeszteni, mert vagy vissza támadok, vagy elmenekülök.
– Nos tényleg sajnálhatod, mert lehet, hogy csak egy egyszerű halandó vagyok, de hidd el, hogy nem szeretnéd, ha az ellenséged lennék. Mondanám, hogy jobban járnál azzal, ha a barátod lennék, de ezt már elbuktad, így a helyedben már azzal is elégedett lennék, ha sikerül valahogy a semleges viszony felé elmozdítani a mostani állapotot. – ez volt az a pillanat, amikor bántam egy kicsit, hogy csak szenteltvíz volt nálam, mert egy korty alkohol igazán jól esett volna. Adexaelnek meg egy pofont kellett volna kioasztani, de még nem értünk a megbeszélés végére, így annak is eljöhet még az ideje.
reveal your secrets

Adexael

☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
The Squad
and
Dumah
☩ Reagok :
157
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szomb. Aug. 08, 2020 7:20 pm

Cara & Adexael
« taggeld; [You must be registered and logged in to see this link.] • Szószám; 351 »
[You must be registered and logged in to see this image.]Magam is meglepődöm az elégedettségen, amit akkor érzek, mikor az ábrázatát figyelem: újra legyőzhetetlen vagyok egy pillanatra és nem kellett hozzá semmi más, csak ez a vékony és emberiesen egyszerű penge. Persze a nő nem retten meg annyira, mint azt vártam, legalábbis látszólag nem – talán éppen azt csinálja, amit most én is és igyekszik az irányítása alatt tartani a szituációt. Más kérdés, hogy ez részemről nem teljesen nevezhető átgondolt lépésnek, hiszen jó eséllyel halálra ítéltem vele az üzletet, de ha még mindent nem is, az egészen biztos, hogy sikerül ismét meggyilkolnom a már amúgysem túl barátságos hangulatot.
A rövid demonstráció végén visszaülök a helyemre, mint aki jól végezte dolgát, mert tényleg nem szólt ez másról, mint arról, hogy ráijesztek egy kicsit az általa okozott kellemetlenségekért cserébe; mostani arckifejezését észrevéve azonban rá kell jönnöm, hogy nem feltétlenül kezeltem akkora méltósággal a helyzetet, mint azt érdemes lett volna.
Teljes nyugalommal bámulom tovább a város romjai felett kibontakozó naplementét, amíg fel nem áll. Viszonylagos hidegsége láttán máris egy fokkal jobban tisztelem Cara Pierce-et – egyedül van és halandó, mégsem rohan egyből az ellenkező irányba, ahogy az ideiglenesen sarokba szorított emberek többsége tenné a helyében, s ezért megérdemel egy kis elismerést.
Halk sóhaj szökik ki az ajkaim közül.
Na jó, talán… Elképzelhető, hogy az előbb túlreagáltam egy kicsit. – Nem akarom, hogy elmenjen, az előbbit azonban nem tehetem meg nem történté, így abban reménykedem, ha őszinte leszek, elfogadja a bocsánatkérésemet.
Megígérem, hogy többet nem rántok rád fegyvert – mondom ki az első szépen hangzó gondolatot, ami eszembe jut és ha angyali mértékkel számolunk, ez az ígéret egészen kedvesnek hat a részemről, feltéve, hogy jelentenek még neki bármit is a szavaim.
Megköszörülöm a torkomat, mielőtt folytatnám.
El kell ismernem, hogy nem tartozik kifejezetten az erősségeim közé a fajtáddal való kommunikáció. – Nem is emlékszem, mikor kellett legutoljára alkudoznom és üzletelnem, és ha kellett is valaha, az egészen bizonyos, hogy nem mehetett túlságosan jól. – Régebb óta vagyok itt, mint gondolnád, de rengeteg minden van még, amit nem értek teljesen – csóválom meg a fejem lassan.
Sajnálom tehát, ha… Nos, ha nem viselkedtem veled megfelelően, Cara Pierce. – Várakozón pillantok fel rá, miután befejeztem.
reveal your secrets

Cara Pierce

☩ Történetem :
☩ Reagok :
262
☩ Rang :
nincs
☩ Play by :
Olivia Wilde
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szer. Júl. 29, 2020 9:31 pm

Let's make a business

– Halottat láttam, de olyat még nem, aki fel is kelt. Csak a te szavadra pedig nem fogok alapozni. – kezdtem igazán mérges lenni. Hiszen nem gondolhatta komolyan, hogy csak az általa elmondottak alapján, megfogom változtatni a halandóságról alkotott alapvető teóriámat. Még saját magamban sem bízom meg teljesen, akkor egy idegenben pláne nem fogok. Vagy engem néz ennyire ostobának, vagy ő maga az, aki nem a legélesebb kés a fiókban. Egyik opció sem túl bíztató. Hiába kért bocsánatot végül, a tárgyalás menetét már sikerült megakasztania. Nem tudom, hogy ez már hányadik ómen volt, hogy hagyjam őt itt a francba, de nem az első, talán bölcs lenne hallgatni rá. De a pénz nagy úr, és nekem már megfogalmazódott a fejemben, hogy hova akarom őt elküldeni. Válaszolni is akartam neki, hogy végre visszatereljem a beszélgetés menetét az előbbi mederbe, de aztán hirtelen ismét kést rántott és a torkomnak szegezte. Igyekeztem a félelmemet elrejteni, és inkább azzal védekezni, amim van. A felépített hírnevemmel.
– Hidd el nekem kedves Adexael, ha te most átvágnád a torkomat, akkor egy-két órán belül végtagok és fej nélkül kéne bámulnod a csillagokat. – a harag és a félelem őrült táncot lejtett az elmémben, de egyiket sem hagytam az arcomra ülni. Olyan ez, mint a pókerben a blöffölés. Kivétel, hogy én nem teljesen a levegőbe beszéltem, mert ha nekem bajom történne az embereim biztosan levadásznák ezt a ficsúrt. Pete már ismeri az arcát, így nem tartana sokáig. Rajtam persze ez már nem segít, de mégis megnyugtatott valahol, hogy a bosszúm még a síron túl is utolérheti azt, aki velem baszakszik. Végül elvette a pengét a torkomtól, de ez már túl kevés volt és túl későn. Fel is álltam, de nem hirtelen, hanem lassan és kimérten, mintha számomra természetes lenne, hogy épp megakartak bökni.
– Miért? Gondolod, hogy az általad bemutatott műsor nagyobb haszonnal kecsegtet?   – valami nagyon nem stimmelhetett kedves Adexael fejében. Ha nem baszta volna fel az agyamat, még lehet hogy meg is sajnáltam volna, de így tényleg nagyon nehéz volt okot találni arra, hogy megtegyem amit kért tőlem.
– Egy jó indokot mondj, hogy miért ne hagyjalak itt téged most rögtön. – most vagy nagyon virít, vagy hangos káromkodások közepette elviharzok. Ezen a ponton nekem most már mindegy.
reveal your secrets

Adexael

☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
The Squad
and
Dumah
☩ Reagok :
157
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Hétf. Júl. 27, 2020 4:52 pm

Cara & Adexael
« taggeld; [You must be registered and logged in to see this link.] • Szószám; 543 »
[You must be registered and logged in to see this image.]Sértettnek hallatszó kijelentésére semmit sem reagálok – bármit is mondana, úgysem változtathatja meg a véleményemet, amely mögött mostanra tízezer évek tapasztalata áll. Talán nem értem őket teljesen; nem, ha az impulzív oldalukról van szó, amelyet az érzelmek irányítanak mindenféle logika helyett, és amiből adódóan néha egészen kiszámíthatatlan döntéseket hoznak, de nem vagyok vak: felismerem az újra és újra ismétlődő mintákat, a hasonlóságokat az emberi természetben. Pár évtizedet élnek csak, ennyi idő pedig azt hiszem, semmilyen lénynek sem lenne elég a változásra – arra, hogy legyőzze az ösztöneit, hogy elhatárolja magát a többitől –, így a legtöbbük ugyanazt az utat járja végig, amelyet az elődei is egyszer, néhány apró különbséggel itt és ott. Aztán vége, mert az utolsó szem is lepergett a homokórájuk legalján.
Most fordíthatnak rajta még egyet – ki tudja, meddig.
Gondolom, láttál már halottat, Cara Pierce… – sóhajtom szinte oda se figyelve rá; nem is vagyok biztos benne, mit nem ért pontosan abból, amit az előbb mondtam. Meghalnak, más lehetőség híján pedig feltámadnak. Engem sokkal inkább az érdekelne, mi történik velük akkor, ha a rendszer visszaáll az eddig megszokottra: életben maradnak vajon, vagy nem szólt örökké a sorstól kapott második esélyük?
Szívesen elmélkednék tovább a saját kérdéseimen, de a nő mellettem egyre mérgesebbnek hallatszik, amiért a feje tetejére állítottam a világát egyetlen gondatlan megjegyzéssel. Egészen érdekesen értelmezi a szavaimat, mire felszusszanok, elnyomva magamban valami félmosolyszerűt.
Sajnálom, ha összezavartalak, de igazán nincs miért aggódnod – vonok vállat lazán, a hangja azonban egyre idegesebben cseng és lassan az is kezd egyértelművé válni, hogy most már bármit mondhatok, az nem fog segíteni a kettőnk helyzetén. Nem, amíg fel nem dolgozza az információt, amíg nem tud tovább lépni, nekem pedig fogytán a türelmem – elvégre arcon öntött egy üveg vízzel.
Hirtelen mozdulattal kapom elő a kést, amivel nemrég még a nem túl szimpatikus kollégáját fenyegettem, s a következő pillanatban már egészen közel vagyok hozzá, előtte és az arcával egymagasságba hajolva – valószínűleg ekkorra már a pad támlájához szorítja a hátát, csak hogy növelje a teret kettőnk között. Az egyik kezemmel én is a támlán támaszkodom, mialatt pislogás nélkül méregetem az ábrázatát, hacsak nem lendül egyből értelmetlen ellentámadásba.
Hidd el nekem, kedves Cara Pierce, hogy ha én most fognám ezt a pengét és átvágnám vele a torkodat – érintem a hegyét a nyakához éppen annyira, hogy a bőr lesüllyedjen körülötte, de mégse karcolja meg –, egy-két órán belül ismét ugyanitt üdvözölhetnénk egymást. – Most valahogy természetesnek érződik a szám sarkaiban megjelenő mosoly – majdhogynem úgy élvezem ezt az egyszerű pillanatot, mintha nem töltöttem volna közöttük száz évet nyomorúságos hangulatban; mintha soha nem szenvedtem volna odafent. Mennyivel könnyebb lenne kitörölni ezt a pár percet az emlékei közül, meg nem történté tenni ezt a ballépést, de azzal kell dolgoznunk, amink van, még ha jelen esetben szinte borítékolható is, hogy nem tudjuk csak úgy újrakezdeni.
Vond ki belőle azt az időt, amíg elvérzel, de tekintve a területet, ez nem tartana tovább néhány hosszú másodpercnél – teszem még hozzá tárgyilagosan, mintha valami kellemesebb téma lenne épp terítéken, majd egész egyszerűen hátrébb lépek és visszaülök a helyemre.
Nem fogjuk kipróbálni, mivel nincs kedvem itt tölteni az estét, de a szabadidődben kísérletezhetsz. Biztosíthatlak róla, hogy az igazat mondom… Végtére is mi hasznom lenne belőle, ha véletlenül végleg eltennéd magad láb alól? – próbálom ki ezt a különös szófordulatot, majd vissza is térek a naplementéhez.
Ajánlott tartalom
reveal your secrets

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
3 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next