Omnen dimittite
spem, o vos intrantes!
Staff, és tagok által keresett karakterek

• Utcák •
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
If you live it right, nothing to fear
Belphegor

Utcák GadHg7Q
Utcák Zy5ntJX
☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
915
☩ Rang :
Viszály Tanácsadója
☩ Play by :
Jenna Coleman
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Vas. Dec. 20, 2020 12:55 pm
Következő oldal Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Keilyn Lumann & Belphegor

B
e kell valljam, fogalmam sincs mit kezdek a lánnyal, ugyan megdicsérem a nevét, de annyira látszik, hogy nem idevaló, lövése sincs szerintem, hogy merre induljon meg. Így is ahogy megszólítom, riadtan lép hátra tőlem. Mintha fel akarnám falni, hihetetlen. Ábel kíváncsian méregeti a lányt, de nem tesz semmit, kényelmesen elücsörög mellettem míg én szóba elegyedek az ismeretlennel.
-New York... Jó messziről jöttél.-jegyzem meg, bár inkább magamnak, semmint neki.
-Nem túlzottan, de nappal legalább nem ijedsz meg az árnyékoktól.-vonok vállat egyszerűen, a hanglejtése egyik fülemen be másikon pedig kifelé távozik, nem veszem fel, miért is tenném? Nem az én városom, mármint nem én építettem, meg ilyenek. Én csak itt lakok és kész. Mégis gy kérdés jut eszembe ahogy Keilyn tartását figyelem, így fel is teszem neki. Válasz helyett vissza kérdez. Felnevetek és megingatom a fejem.
-Ki tudja, hogy kell-e?! De te hátráltál el tőlem és nem fordítva. Szóval a kérdésem, hogy félsz-e tőlem, szerintem teljesen helyénvaló, nem gondolod?-pillantok szemeibe, majd ajkaim közé helyezem a cigi végét és nem sokkal később rá is gyújtok.
-Akkor nagyon merész vagy, hogy egyedül bandukolsz egy olyan városban, ahol nem sok embert találsz.-pillantok rá a cetlire ahogy előveszi és felém nyújtja. A Pokol Dél-Keleti Régiójának Földi Kirendeltsége. Ez áll a kis cetlin. Nofene, a kicsike démon talira hivatalos? Mélyet szívok a cigarettámból, majd ahogy lassan kifújom a füstöt megingatom a fejem.
-Nem túlzottan, bár igazán érdekes név választás. Ám ha gondolod, segíthetek a keresésben.-ajánlom fel végül ahogy visszagyűri a cetlit a zsebébe. Vajon mi dolga lehet egy démonnal? Ebből adódóan pedig... Ki lehet a lány?
-Látom Ábelt észre vetted. Nyugi, nem fog bántani. De mondd csak, mi vagy te? Talán a Pokol egy szülötte?-érdeklődve pislogok rá, majd lepöckölöm a hamut cigim végéről.
-Gyere, induljunk el, hamarosan ránk esteledik.-lépek el mellette és Ábel árnyként jár a nyomomban ahogy tovább haladok a hosszú kihalt utcán.
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Keilyn Lumann

Utcák Tumblr_naptihCDn91qcm0m3o1_500
☩ Történetem :
☩ Reagok :
3
☩ Play by :
Karen Gillan
☩ Korom :
20
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Csüt. Dec. 10, 2020 8:48 am

Pokol is elnyeli

BELPHEGOR && Keilyn
zene • szószám: xXx • Credit:

Rémület kering bennem. Olyan vagyok mint egy olvadó jégcsap, lehet, el is zuhanok hamarosan, a lábaim alig tartanak meg. Már New York városképe is zavaróan hatott, hát most itt New Orleans sem mutat mást. Honnan tudom, hogy valami nem stimmel? Lehet ez a világ megszokott képe. Minden elenyészik egy idő után. Az idő vasfoga felzabál mindent, amire már nincs is szükség. Lehet, így a természetes, csak én képzelgek valami szebbet a dolgok mögé. Miért érzem, hogy ez nem igaz?
-Köszönöm.
Bukik ki belőlem az udvariassági formula, ahogy megdicséri a nevemet. Nem sok dolog van, amire emlékszem, a nevem is egy azok közül, amit újra tanultam. Valahogy fura ez az egész. Mintha két hónappal ezelőtt teremtődtem volna a világra, még is értem a nyelvet, felbukkannak bennem szavak, fogalmak, érzések. Kétségek gyötörnek, és senki nincs, aki segíthetne. Nincs családom, mert akkor még a kórházban megkerestek volna. Nincs semmim, csak az a cédula, egy New Orleans-i címmel.
Kérdő pillantásom mélyén ezúttal némi bizalmatlanság is villan a bizonytalan mellett, ahogy megint csak végig mérem. Talán tényleg nem akar rosszat.
-New Yorkból.
Újabb kérdésére vállat vonok. Hát éppen baj is lehetne, nem tudom. Ezt sem tudom. Hogy buta a kérdés? Lehet, hogy az ő szemszögéből nézve, aki mindent tud, mindenre emlékszik, butának tűnik. De mi van, ha valakinek nem tetszik, hogy itt vagyok?
Körbe pillantok. Hát valóban. Szépet keveset lát itt az ember, ez tény. Visszafordulok felé, legalább ő szép.
-Miért? Most felemelő?
Szalad ki belőlem a szarkazmus, lazán mutatok körbe, apró mosolyt varázsolva az arcomra. Ez lenne a felemelő rész? Roggyant házak, porladó táj, settenkedve járó emberek, és... démoni névre hallgató fiatal lányok? Erre vajon miért emlékszem? Aztán rálegyintek, végül is mindegy. Nézem, ahogy rágyújtani készül. A kérdésére végig mérem, őt is és az állatot (?) is, majd vállat vonok.
-Kéne?
~Hülye vagy Lyn?! Fingod nincs ki ez a csaj? Mi van, ha valami bérgyilkos? A szépség nem mindig párosul jósággal ám!~
Szuszogva fújok egyet, vállat vonva. Mindegy is.
-Nincsenek ismerőseim a városban... azt hiszem. És... -Előhúzom a zsebemből a cetlit, melyre az a cím van felfirkálva, és feléje nyújtom.- ...ide szeretnék eljutni. Messze van?
A cím pedig igencsak megegyezik egy másik démon lakhelyével, a pokol dél-keleti régiójának földi kirendeltségének címével. Persze én ezt nem tudom, halvány dunsztom sincs róla.
-Esetleg... tudod merre van?
Kérdezek rá, ha elvette a papírdarabot leengedem a kezem, ha csak elolvasta a címet, visszagyűröm zsebembe a cetlit.

reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belphegor

Utcák GadHg7Q
Utcák Zy5ntJX
☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
915
☩ Rang :
Viszály Tanácsadója
☩ Play by :
Jenna Coleman
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Csüt. Dec. 03, 2020 2:26 pm

S
zerintem túlságosan el van merülve a lány a gondolataiban, mert szavaimat meg sem hallja, csupán ahogy megérintem a vállát akkor ugrik egyet és szinte azonnal hátrálni kezd tőlem.
-Nyugi, nem bántalak!-szólok hozzá lágyan, nem értem, ilyen reakciót nem sűrűn váltok ki szinte senkiből! Oldalra döntött buksival figyelem reakcióit miközben kezeim megemelkednek, hogy üres tenyereimet mutassam felé, ártó szándék nélkül szóltam hozzá! Végül akadozva, de elárulja a nevét is.
-Keilyn... Szép neved van.-mosolygok rá bátorítóan.
-Honnan érkeztél?-hangomban egészséges érdeklődés csendül miközben körbe pillantok, vajon valakihez jött, vagy egyedül bolyong itt hontalanul?
-Miért lenne baj, hogy itt vagy? Ez egy buta kérdés. Bár való igaz, sok szép dolog nincs erre.-vonok vállat mondandóm végén, majd mélyet sóhajtok. A vörös hajú lány így is úgy áll előttem, mintha felfalnám a következő pillanatban.
-Nos, nem akarlak feltartani, akkor én megyek is tovább. Remélem az ismerőseid eléd jönnek. Sötétben annyira nem felemelő New Orleans!-hátrálok el tőle, majd zsebembe nyúlok és előhúzom az utolsó szál cigarettámat, hogy rágyújthassak. Mégis megállok a mozdulatban a gyújtómmal és a lánykát fixírozom.
-Félsz tőlem?-teszem fel a következő kérdést, Ábelnek pedig már nagyon mehetnékje van, de nyugalomra intem, míg Keilyn válaszát megvárom.
-Nem szeretnél esetleg egy kis segítséget? Van konkrét célod a városban? Hely amit nem ismersz, de szeretnél oda jutni?-bombázom kérdéseimmel miközben végre kattan a gyújtó és felizzik a cigim vége.
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Keilyn Lumann

☩ Történetem :
☩ Reagok :
3
☩ Play by :
Karen Gillan
☩ Korom :
20
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Hétf. Nov. 30, 2020 10:06 am

Pokol is elnyeli

BELPHEGOR && Keilyn

Próbálok úgy tenni, mintha természetes lenne mindaz, ami körül vesz. Pedig néha igencsak szívesen rácsodálkoznék egy-két dologra. A házak oldalán lefolyó méz színű napfényre, a megsárguló, lomha pillangóként lehulló levelekre, az élet, a létezés felfoghatatlan csodáira. Szeretnék belenézni a mellettem elsuhanó arcokba, kiolvasni onnan az érzelmeket, s gondolatban eljátszom azzal, hogy ezt meg is teszem. Vajon ki, mi lehet? Egy bankár, orvos, autószerelő? Hopp! Tekintetem körbe rebben. Nincsenek autók. Honnan emlékszem ilyen foglalkozásra? Az egyik utcába bepillantva roncs csordogáló mementójára esik pillantásom. ~Elporladó világ.~ Ugrik be elmémbe a fogalom, és... nem tudok vele mit kezdeni.
Megállok. Nézem a roncsot. Rozsda marta, kerekek és ablakok nélküli váz, olyan, mint valami elhullott állat csontjai, melyek még mindig őrzik egykori alakjukat. A bordák ívei felfelé állva ölelik körül a belső részeket, melyek már régen elenyésztek. Így enyészik el körülöttünk a világ.
Megborzongok, tovább indulok. Lassan sétálok, mintha ráérnék. Persze, hová is sietek? A világ is lelassult már régen, valamikor... Mikor? Mi történt a világgal?
A felhangzó felszólítás elsőre nem torpant meg, elvégre, miért is gondolnám, hogy nekem szól, így az érintésre riadtan pördülök meg, hátrálva aztán egy-két lépést. Tekintetem bizalmatlanul szalad végig a fiatal nőn.
-Tessék?
Értetlenül hangzik fel némileg rémült, halk kérdésem, s kell néhány pillanat, míg eljut a tudatomig, mit is kérdezett. ~Belphegor... az alvilágból. Ez nem valami... könyv címe?~ A kérdés a névvel együtt kering bennem. Hogyan adhat valaki ilyen nevet a gyerekének?
Várjunk csak, várjunk. Belphegor az a pokol egy lakója. Egy... démon?
A szívem a torkomba ugrik, újabb lépést teszek hátra, távolodva kicsit tőle.
-Kei... Keilyn Lumann. Csak most érkeztem.
Szívem szerint rohanóra fognám a dolgot, nyakamba kapnám a lábaimat és iszkiri. Mi tart vissza? Az, hogy nem látszik démonnak. Csak egy fiatal nő. Talán nem is sokkal idősebb, mint én. Csak ez a név... ~Hogy lehet valakinek ilyen neve? ... És mi történt a világgal???!!!~ Sikolyként száll végig agyam áramkörein a kérdés. ~És ki vagyok én???!!~
-Baj talán, hogy itt vagyok?
Próbálom meg összeszedni magamat, és kérdezek vissza. Nem tudom, akarom-e igazán a választ.

reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belphegor

Utcák GadHg7Q
Utcák Zy5ntJX
☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
915
☩ Rang :
Viszály Tanácsadója
☩ Play by :
Jenna Coleman
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szomb. Nov. 28, 2020 8:03 pm

Ú
jra láthatáron van New Orleans, végre ismét Belial karjai közé bújhatok, eltűnhetek a sok figyelő szem elől... San Franciscot sem akarom látni soha többé! Ábel vígan poroszkál mellettem, ő is élvezi, hogy lassan haza érhetünk, az idő klasszisokkal jobb, mint SF-ben volt, itt most napfény fogad és majdnem egészen kék ég, leszámítva az őszt, a levelek hullását, hogy lassan minden ismét az enyészeté. Viszont talán ide is megérkezik a tél, akkor pedig legalább elfelejtem ezt a sok trágya dolgot ami velem történt az elmúlt időben. De komolyan... mintha utálna az univerzum, mert Viszályt kivontam a forgalomból egy egész hétre. Mióta haza jöttünk Ciprusról csak a sz@r van... Először ki kell nyírnom a volt mesteremet Nashville-ben, aztán jött az angyali csevej Mephistoról, a kiszabadítása, most pedig Beleth őrületes hülyesége aminek a vége az lett, hogy megöltem a bátyámat. Erre elmegyek, hogy összekapjam magam, összefutok az angyallal, akit közösen Beleth-el kellett volna megkeressünk... Be kéne fejezni a szar szériát már! Komolyan a szemem is tikkelni kezd a sok hülyeségtől már. Felmondok! Épp körbepillantok az utcán, amikor egy lány rohanva fut ki az alagútból. Megrökönyödve pislogok rá, vajon Őt meg mi lelte? Hosszú percekig bámulom, majd úgy döntök ennyi kitérő még igazán belefér. Elindulok utána, lassan kimért léptekkel a pokolebbel a nyomomban. Tartom a távolságot de finoman közeledek, ám megvárom, míg olyan házak közé érünk, amik már nem hatnak olyan barátságtalanul. Így visz rá a gondolat, hogy megszaporázzam lépteimet.
-Hé, várj!-szólok végül utána, ha pedig utolérem, úgy megkocogtatom a vállát is.
-Új vagy errefelé? Nem láttalak még itt.-kérdezek rá és barátságosan elmosolyodok.
-Belphegor vagyok. És te?-mutatkozok be egyből és még kezemet is felé nyújtom.
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Keilyn Lumann

☩ Történetem :
☩ Reagok :
3
☩ Play by :
Karen Gillan
☩ Korom :
20
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Csüt. Nov. 26, 2020 11:24 am

Pokol is elnyeli

BELPHEGOR && Keilyn

Az alagút kihalt és sötét, még akkor is, amikor a nap már elég magasan jár. Kosz és bűz vág mellbe, ahogy belépek. Felette elhagyatott vasút sinei futnak, látszatra a semmi felé. Megtorpanok, és kicsit hunyorogva meresztem tekintetemet a sötétbe. Nem segít a másik vége felől elvakító fény. Csend van. Minden bizonnyal egykor nyüzsgés volt itt is, most kihalt minden. Hol vannak az emberek? Mi történt itt? Mi történt mindenhol?
Újra csak szembe találom magam a nyomasztó kérdéssel, és a válasz vihargyorsan jön. Ha emlékeznék, biztosan tudnám ezt is. És érteném is.
Félelem kúszik végig a gerincemen, valamiért nagyon nem akaródzik bemenni oda. Pedig az alagút nem túl hosszú, néhány tíz méter. Át is látok rajta. Még is, simán elhiszem, hogy a falak tövében árnyékok lesnek rám. De nem... ahhoz túl mély a csend. Senki nem tud ennyire csendben lenni.
A túloldalról kél a nesz, ott már házak vannak. S talán emberek is. Két napja nem ettem azt hiszem. Jó lenne találni valamit. A vizem is fogytán van, és már szembesültem azzal, hogy semmi nincs ingyen. Valami munka is kéne hát. Ez a gondolat újabb kérdést vet fel: Miből éltem azelőtt? Valami munkám biztosan volt, amiért egyféle fizetséget kaptam, amiből ételt vehettem magamnak. Mert ez így logikus. De vajon, mit csináltam? Van valami szakmám? A kórházban semmit nem mondtak erről, de még a balesetem körülményeiről sem. A magas, kopasz férfi is csak annyit jegyzett meg: Ha módomban áll, ne hagyjam el a várost. Hát nem állt módomban.
A papírjaim között semmi címet nem találtam, hogy merre is lakhatok New Yorkban. Lehet, lakásom sem volt. Az utcán töltött néhány éjszaka után megerősödött bennem a döntés, hogy délre induljak. Hallottam ugyan, hogy az utazás veszélyes, de a késztetés erősebb volt, mint a félelem.
A távoli nesz újra visszaránt a jelenbe. Tekintetemet fúrom megint a sötétbe, majd legyűröm a feltámadó félelmet, és megindulok előre. Lassú lépés után megszaporázom lépteimet, a végén már rohanok. Persze, ezt csak akkor veszem észre, mikor átérek, és szinte kirobbanok a napfényre. Zihálva állok meg néhány méter után, és pillantok vissza. Tényleg ennyire összecsináltam magam a semmitől? Száguldanak a pillanatok, míg újra összeszedem magamat és a házak irányába fordulok. Menet közben szedem elő a zsebemből a cédulát, amire azt a New Orleans-i címet valamikor a múltban felírtam. Fogalmam nincs mi vár ott. Vagy ki vár ott? Lehet, a halál felé sétálok éppen? Ez épp annyira benne van a kalapban, mint minden más is.
Semmi sem ismerős. A házak nagy része romos. Mindenhol kosz és félhomály. Bűz. Ez a legrosszabb talán.
Néhány órával később már olyan épületek is felbukkannak, amelyek szemmel láthatóan jobb állapotban vannak. Sőt... egy sarkon befordulva végre emberekkel találom szemben magamat. Futólag rám pillantanak, aztán elsietnek. De senki nem szól, nem köszön, nem mosolyodik el. Újra csak megfordul bennem a kérdés: Mi történt a világgal? És mikor? És ki vagyok benne én?

reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Hell or Heaven

Utcák VQSi8OZ
☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
1068
☩ Rang :
Staff
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szer. Nov. 25, 2020 12:45 pm

Szabad a játéktér
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belphegor

Utcák GadHg7Q
Utcák Zy5ntJX
☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
915
☩ Rang :
Viszály Tanácsadója
☩ Play by :
Jenna Coleman
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szomb. Okt. 17, 2020 3:54 pm

Nieven & Belphegor

M
erő talány számomra a lány. Annyira más, mint én, nem lehet kiigazodni rajta.
-Valahol jogos amit mondasz, bár érdekelt volna, hogy mi áll benne pontosan.-vonok végül vállat, majd bólintok szavaira.
-Igen, legalábbis ezt kellene tegye.-ráncolom szemöldököm kissé, hiszen senki sem tudja, hogy a múltkori gyűlés valójában mire volt jó és még azt sem tudom hogyan fogjak hozzá a saját feladatomhoz. Egy harcos angyalt nyakon csípni egyedül... Nem tudom merre lehet a bátyám, pedig közös feladatként kaptuk, ám nem hiszem, hogy túl sok kedve lenne ehhez a bulihoz. Egyedül kell megoldanom a dolgot.
-Miből gondolod, hogy különleges vagyok? Azért, mert Viszály tanácsadója lennék? Ugyan már Nieven.-ingatom a fejem lemondón, biztosan nem vagyok az, sem Beliallal, sem pedig egyedül. Ez van, a tényeket el kell fogadni.
-Bátornak sem mondanám magam, inkább vakmerőnek, de annak is van egy módja.-sóhajtok kuncogva, az a tipikus fejjel megyek a falnak Belphi, na az vagyok én, nem pedig bátor.
-Nos, Isten egy érdekes lény, meg kell hagyni. Olyan, mint a... Öhm, a bűvésztrükkök. Hol volt, hol nem volt.-túrok a hajamba és elvigyorodom következő kérdésén.
-Igen, olyan ostya, csak ez vastagabb, jobban megsütik és nem kap felszentelést sem. Semmi bajod nem lesz tőle ha megeszed, ígérem.-nyugtatom meg halkan, ám sajnos kérdéseire nem tudok felelni, mert valami nagyon rossz érzés veszi át a hatalmat felettem, így finoman bocsánatot kérek és arra sürgetem, hogy szedje a lábait utánam. Egy sikátorszerűségbe húzom magammal, majd közlöm a tényeket, hogy minket bizony követnek, az sem biztos, hogy jó szándékkal, így bárminemű kisegítő ötletet jól vennék a lánytól, ha akadna most jelen pillanatban valami. Gondolataira helyeslően bólogatok, majd kissé kijjebb lépek és kilesek a sarkon. Két alakot pillantok meg, akik hevesen vitatkoznak valamin, nem igazán tudom kivenni a szavaikat, akkor sem ha arra összpontosítok, hogy a szájukról olvassak le valamit.
-Ketten vannak.-suttogom Nievennek, majd ellépek a faltól és a lehetőségeinket lesem.
-Rendben, legyen csapda.-döntök végül, és kikapom tőrömet a bokám mellől.
-Hogy bánsz a rúnákkal?-kérdezek rá miközben végig vágok saját tenyeremen és sötét vérem a felszínre bugyog.
-Démonok. Mit mondasz, megoldjuk okosba?-kezdem el a falra felfesteni a démoncsapdát. Fogalmam sincs mit akarnak, de nincs sok kedvem erőfitoktatáshoz. Precízen vésem fel véremmel a jeleket, amint végeztem úgy a járdára is ugyan az a minta kerül felfestésre. Felállnak a pihék a karomon, ahogy cipőtalpak koppannak a közelünkben, ekkor fordulnak be a sarkon... Két izmos férfi. Oldalra döntött fejjel méregetem őket, az egyik sántít a jobb lábára, a másik pedig... Mintha vak lenne.
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Nieven

Utcák Pikkelyke2
☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
190
☩ Rang :
7. leviatán
☩ Play by :
India Eisley
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szer. Okt. 14, 2020 1:20 am

Váratlan találkozás
───────────── ────────────
Kicsit bizalmatlan vagyok Belphegor irányába, mint egyébként mindenki máséba is. Elvégre csak a testvéreimben bízhatok meg, időnként még bennük se. Ám úgy tűnik, gyanakvásom ezúttal nem megalapozott, tényleg segíteni akar, ami egy démontól meglepő, de azért nem elképzelhetetlen. Sőt, percről percre kíváncsibb leszek rá. Ambiciózus, mindenkit átejteni és kisemmizni akaró démonokkal Dunát lehet rekeszteni, ritkán van újdonság a lényükben, de még sosem találkoztam az emberekre ennyire hasonlító démonnal. Noha néha meglepő érzelmeket produkál, követendő példának tartom, akitől sokat lehet tanulni. Kíváncsi lennék, mennyit tanulmányozta az embereket, amíg eljutott erre a szintre. Talán én is itt tartanék, ha nem esett volna ki párszáz év? Hiszen én is sokat küzdöttem az emberek pontos megismeréséért és leutánozásáért.
- Igen, átadtam neki - bólintok rá a kérdésre. - Úgy voltam vele, hogy ő tud vele a legtöbbet kezdeni, és tartottam tőle, hogy más is igényt tartana arra a tudásra… - nyitva hagyom a mondat végét, hagy gondoljon arra, amire akar, noha én a többi démonra célzok, az is simán megeshet, hogy egy leviatán akarna elhallgattatni. - Illetve, úgy hallottam, hogy szervezkedik is Amara ellen - dobom még fel érvként, a számomra igazán lényeges mozzanatot.
- Hát azért… - én cáfolnám, hogy nincsen két egyforma démon. - Te különleges vagy, ahogy a Lovasok és magasabb rangú démonok is,  de nem hiszem, hogy a ranglétrán lefelé haladva kiugró különbségek lennének a démonok között - ugyan annyi démonnal nem találkoztam még, de tisztán emlékszem az anyámra. Még mi, leviatánok se különbözünk annyira, noha nem minden testvéremmel tudnék azonosulni. Ám sokminden hasonló, sőt, akár úgyis mondhatnám, hogy közös bennünk. Hogyan is mondják az emberek? A hasonló nevelési környezet hatása lehet ez? Valami ilyesmi rémlik. De megeshet, hogy eredendően vagyunk olyanok, amilyenek.
- Nagyon bátor vagy - bólintok mosolyogva. Én intrikusabb természetű vagyok, inkább összeugrasztok másokat, hogy nekem minél könnyebb dolgom legyen. Ámbár tudok harcolni, főleg ha muszáj, csak egyenlőre nincs igazán tapasztalatom a fizikailag nálam többszörösen erősebb ellenfél tekintetében. - Istenbe is sokan csalódtak, aztán nézd meg mennyien imádják még mindig - rántom meg a vállam. Lucifer is hibázhat, hiszen még az “apja”, az a nyomorultul tökéletesnek kikiáltott semmirekellő Isten se az. - Ahogy az emberek, úgy a tollas népség is jobban szeret a saját hibáiból tanulni - nem tudom, megvalósítható-e az összefogás, remélem nem, ámbár ha Amarával nem jönnek össze a dolgok, úgy érdemes nagyon megsürgetni a témát. Talán jobb is lenne, ha komolyabban beleásnám magam a dologba, hogy aztán szükség szerint azonnal cselekedhessek. Ha kell, akkor még jobban szétzilálni a társaságot, ha meg a másik oldalra pártolunk, akkor minél barátságosabbra hangolni a kedélyeket.
- Ostyának?! Mint amit a templomokba adnak a híveknek? Ugye nincs megszentelve? - enyhe undorral meredek a letört darabra, sőt, még a hideg is kiráz a puszta gondolattól, mintha valami olyasmi elfogyasztása káros lehetne  a számomra. Addig nem is eszegetem tovább, amíg meg nem nyugtat ezen a téren.
- Hát őőő… részben - igazából sok megfogalmazhatatlan kérdésem lenne az ilyen technikai újításokkal kapcsolatban. Rengeteg sok. Tájékozódnom kell, hogy jobban eligazodjak, s legalább kérdezni tudjak, ám még rengeteg tanulás kell ahhoz. Közben úgy tűnik tényleg társaságunk akadt. Óvatosan kiterjesztem hát a mágiaérzékelésem, s fel is lelem a forrást. Igazodom Belphegor tempójához, hagyom, hogy vezessen. Képességem gyengesége, hogy nem tudok differenciálni a különböző személyekhez tartozó mágiák közt, s minél messzebb van valaki, annál kevésbé tudok pontosat mondani róla. Csak akkor lehetek bizonyos valamibe, ha minimum látom a mágia forrását, vagy elég közel van ahhoz, hogy megbecsülhessem, kb hol lehet.
Arra tippelnék, miatta lett követőnk, noha én is magamra haragítottam pár démont itt tartózkodásom alatt. Valahogy azért be kellett illeszkednem a “táplálékláncba”. Egyiket se öltem meg azonban - sajnos -, mivel nem akartam holmi hóhérként elhíresülni, s a kelleténél több figyelmet magamra vonni. - Felmászhatnánk a háztetőkre - mutatok felfelé tétován. Nem vagyok túlzottan jó az ilyesmibe, sose kellett igazán rejtőzködnöm. - De ha úgy gondolod, hogy ketten meg tudunk vele bírkózni, úgy csapdába is csalhatjuk - ajánlom fel neki a segítségemet ezen a téren. Ha egy személy van csak a nyomunkban talán nem mi húzzuk a rövidebbet.
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belphegor

Utcák GadHg7Q
Utcák Zy5ntJX
☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
915
☩ Rang :
Viszály Tanácsadója
☩ Play by :
Jenna Coleman
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Kedd Szept. 15, 2020 12:32 pm

Nieven & Belphegor

T
ényleg szívesen segítek Nievennek és csak egy kérdésébe kerülne. S miközben talán a lány első kérdésein agyal, áttérünk a leviatánok témájára is. Bevallom sokkal jobban érdekel, mint kellene és nem is rejtem véka alá, tele vagyok kérdésekkel a témát illetően, ez pedig arra ad magyarázatot hogy amúgy fogalmunk sincs róluk. Ezért csodálkoztam el az Ophiliával való találkozás során is és mikor Mammonnal is értekeztünk erről. Viszont láthatóan nem áll még össze a kép ezekről a lényekről, vagy mikről. Nieven kicsit pontosabban határozza meg őket, sőt fény derül egy tekercsre is, amiben róluk olvasott.
-Várj! Oda adtad Lucifernek? Mégis miért tettél ilyet?-kérdezek rá óvatosan, felvont szemöldökkel és úgy méregetem a lányt csendesen. Hümmögök egyet, míg arról tárgyalunk, hogy melyik cselekedetünk számít jónak és melyik rossznak. Ám gyorsan kiderül s Nie ki is mondja, hogy mi nem igazán vagyunk egyformák. Elhúzom a számat és mélyet sóhajtok.
-Hát ez így pech, de legalább erősíti a szabályt, hogy nincs két egyforma démon.-jegyzem meg elmerengve. Aztán szavainkat tovább fűzve a leviatánok erejére megyünk rá, így tudok meg még pár dolgot.
-Én azért kipróbálnám magam, mondjuk amíg nem lesz forró a talaj.-vonok vállat, de hangom határozott, simán megpróbálnék egy kört valamelyik levivel. Végül kitérünk Luciferre is, érdekel a lány véleménye, így figyelmesen hallgatom Őt.
-Igen, megoszlanak a vélemények a Pokol Uráról. Bár inkább negatívan, mint pozitívan. Sokan csalódtak benne.-vonok vállat végül és egy pillanatig sarkaimon hintázom. Nieven osztja a véleményemet, hogy összefogva könnyebb dolgunk lenne, de kimondja azt is, ami a legnagyobb problémát okozza valójában. Az angyalok és démonok közt húzódó ellentét. Egyik sem szereti a másik fajt, így pedig nem jutunk egyről a kettőre.
-Lehet hogy csak egy okosabb taktika kellene, hogy a tollaspajtások is átlássák a helyzetet.-jegyzem meg ahogy gondolkodóba esek, talán lehetne találni olyan angyalt aki hallgat a jó szóra és a többieket is meg tudja győzni. Arra az időre pedig talán a démonok is kicsit vissza tudnák magukat fogni, ha kell én intézem az egészet. Közben tovább indulunk és Nieven kérdésére kapom fel a fejem ahogy az ostyát megtöri.
-Oh, azt meg lehet enni a fagyival. Ostyának hívják. Valójában nem sok íze van, de a fagyival nagyon finom.-válaszolok neki vállat vonva ahogy lépteim falják talpunk alatt a járdát. Míg várom első kérdését, a közelünkben lévő padra pattanok és végig sétálok rajta, majd ahogy a lányka újra megszólal figyelmem az övé lesz szinte azonnal.
-Az érdekel, miért nincs áram New Orleans-ban?-kérdezek rá a pontosság kedvéért, miközben az én tekintetem is felvándorol a lámpára. Hümmögni kezdek, majd hosszasan vizslatom, épp közölni szeretném, hogy valószínűleg Amara-nak lehet köze hozzá, mikor olyan tipikusan rossz érzés fog el. Mintha figyelnének.
-Kicsit később elmondom, megtennéd, hogy megszaporázod a lépteidet?-hajolok közel a lány füléhez és súgok bele alig hallhatóan, utána nem sokkal meg is indulok és igyekszem egy biztonságos helyet keresni. Fogalmam sincs ki lehet a nyomunkban és egyenlőre azt sem tudom, hogy engem, vagy Nievent követik, végül pedig befordulok az egyik sarkon, ami egy zsákutcába vezet, ahogy pedig Nieven is a közelbe ér berántom magamhoz.
-Azt hiszem egy ideje követnek bennünket. Szóval ha van bármilyen ötleted hogyan rázzuk le, akkor hallgatlak.-fordulok szembe vele, majd kicsit beljebb tolom a félhomályba.
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Nieven

Utcák Pikkelyke2
☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
190
☩ Rang :
7. leviatán
☩ Play by :
India Eisley
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Vas. Szept. 13, 2020 4:54 am

Váratlan találkozás
───────────── ────────────
Nézzük a jó oldalát a dolognak, legalább nem hitegetem azzal, hogy megbízhat bennem, amikor ez egyáltalán nincs így. Az első, amit megtanultam életem folyamán, hogy mindig a saját céljaid és érdekeid legyenek az elsők, mert azokért senki más nem fog küzdeni helyetted. Persze emellett segíthetsz másoknak, akár ingyen is. Mennyit tanulmányoztam az emberi önzetlenséget! Ha segítesz másnak, akkor lehetséges, hogy később, hálából ő is segít neked. Ha pedig nincs terhedre a dolog, miért ne tehetnéd?
- Az hasznos lesz, köszönöm - bólintok a felajánlására. Sosem árt az új tudás, ő pedig tényleg nagyon felkészültnek tűnt. Nekem is így kellene tettetnem az emberséget, néha sajnos hajlamos vagyok kiesni a szerepből.
- Találtam egy tekercset, amit aztán átadtam Lucifernek. Amikor először olvastam furcsálltam is, hogy elvileg minden a szemem előtt zajlott, mégse láttam semmit, aztán szépen lassan kezdett nyilvánvalóvá válni, mekkora kincset is tartok a kezemben - úgy tűnik nagyon érdekeljük, amire kis híján el is mosolyodok. Igazából egy másodpercre még eszembe is jut, hogy akár fel is fedhetném magam előtte, de aztán gyorsan egyértelműsítem, milyen veszélyes is lenne az. A Viszály tanácsadójaként és a Halál testvéreként… talán majd később. Egyenlőre szükségem van az inkogtítóra, hogy csendben elvegyülhessek. - Azt nem tudhatom, hogy igaz-e, de a feljegyzések réginek tűntek, szóval akár igaziak is lehetnek. Remélem azok is, és a Nagyurunk segítségére lehetnek - határozottan adom elő, mintha tényleg hűséges híve lennék Lucifernek. Egyébként… sajnálnám, hogyha a későbbiekben ártanom kellene neki. Azt hiszem megkedveltem.
- Engem igazából nem foglalkoztat az ilyesmi - szoktam filozófikus kérdéseken töprengeni, de nem az ilyen típusúakon. - Úgy cselekszem, ahogy jól esik, aztán pedig nem vetek számot a tetteimről - merthát számomra én vagyok az első. - Igen, a tetteink lehetnek “szürkék”, vagy éppen “fehérek” is - bólintva jelzem az egyetértésem. - Nos nem éppen a lelkek begyűjtésére gondoltam - noha annak az egy embernek jót cselekszenek a lelkéért cserébe, ez sok másikat érinteni fog feltehetőleg, s ha démon kell a dologhoz, akkor gyaníthatólag rossz lesz nekik. S egy megmentett élet kevés a sok elveszetthez képest. Legalábbis egy ember talán így gondolkodna. De annyi minden befolyásolja! - Hát azt hiszem ebben nem hasonlítunk - felelem némi elmerengés után. Én így gondolom, ő úgy, de talán lényegtelen is, elvégre én nem vagyok démon.
- Az írások szerint borzasztóan erős, így nem, de ki tudja mennyire igaz minden szava - azt azért meghagyom, hogy van igazságalapja, de jelzem a ferdítéseket is. Hagy találgassanak csak, mi igaz, mi nem. - Nem hiszem, nem vagyok valami nagy harcos, még rengeteg gyakorlásra van szükségem - s az még csak szóba se került, hogy inkább eloldalgok. Nyugodtan agyon verhetik egymást, én meg majd kiütöm a győztest, ebből sose csináltam problémát.
- Nos… nem igazán. Feltehetőleg azért, mert nálam sosem volt komoly része az életemnek - én nem kormányzom légiókat - már a démoni rangom szerint se -, így minden bizonnyal kevesebbet, vagy szinte sose találkoztam a Pokol Urával, szóval az se rázott meg, amikor elment. Kicsit el is töprengek, hogy nem volt jobb úgy a démonoknak, hogy teljesen szabadjára voltak engedve? Semmi kontroll, meg ilyenek. De sajnos ezt hangosan nem mondhatom ki, hiába érdekelne. - Egyébként úgy látom, hogy inkább ártott magának ezzel. Lehet, hogy pár évig pokoli jól szórakozott, de aztán hatalmas ellenállásokba ütközött, mikor visszatért. Ki haragszik rá, ki a helyére pályázik, sokan pedig úgy gondolják, hogy nincs is rá szükség - sok véleményt hallottam már a démonoktól. Valamilyen szinten felvidít a tudat, hogy nehezebb ellenünk szervezkednie, de egy hangyányit sajnálom is, szerintem ő a legtiszteletreméltóbb az arkok közül. - Összefogva szerintem is nagyobb lenne az esélyünk, mint széthúzva, de… - itt széttárom a kezem - a démonok nem igazán bíznak az angyalokban és ez fordítva is igaz. Az emberek meg… városa válogatja - bár úgy vélem, botorság lenne megbízniuk bármelyik félben is. A legtöbb természetfeletti számára úgyis csak játékszerek.
- Értem, bár ez számomra furcsa - az viszont igaz esetemben, hogy ritkán fogyasztok emberi étket, akkor is csak keveset. Úgy becsülöm, hogy ennyivel még ő se lakhatott jól - ámbár lehet, hogy mi nem is érzünk ilyesmit -, aztán persze ki tudja. Lehet csak valami úri szeszély volt. - Persze, ha szeretnéd - bólintok rá, hogy folytassuk az utunkat. Az én kezemben még mindig ott a fagyi, bár már elnyalogattam a nagy részét. - Ez micsoda? És mit kell vele csinálni? - török egy apró darabot abból a furcsa, roppanó hangú kehelyből, ami eddig is a fagyimat tárolta. Finoman tovább tapogatom, azt veszem észre, hogy már nem annyira kemény, mint volt.
- Nos… - merengek el élből az első kérdésen. Nem is kell sokáig törnöm a fejem, ugyanis tekintetem egy oszlopon állapodik meg. Egy oszlopon, ami máshol világít éjjelente, itt azonban sötét, mint az éjszaka. Állandóan. - Ezekre a lámpákra például nagyon kíváncsi vagyok. Itt egyáltalán nem világítanak, New Yorkban villódznak, San Franciscoban pedig ténylegesen működnek. Azt hallottam, hogy árammal működnek, bármi legyen is az. Zavaros számomra ez az egész - várakozóan pillantok rá, hátha tud iránymutatással szolgálni.
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belphegor

Utcák GadHg7Q
Utcák Zy5ntJX
☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
915
☩ Rang :
Viszály Tanácsadója
☩ Play by :
Jenna Coleman
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szomb. Aug. 22, 2020 9:32 pm

Nieven & Belphegor

V
alahol sejtettem ezt a választ Nieven részéről, ha jobban bele gondolok, teljesen jogos amit mond. Valójában nem is bízhatunk meg senkiben, ki tudja, hogy a frissen megszerzett ismeretség nem-e esetleg angyalt rejt, aki egy váratlan pillanatban döfne hátba? Szóval... én mondjuk eléggé kiváltságos helyzetbn vagyok Viszályt illetően, mert tudom, hogy az életem is rá bízhatom, nem csak a szövetségünk miatt, hanem amúgy is. Illetőleg itt a hétezredik év derekán, már nem mondhatom, hogy nem tudnám elképzelni magam mellette. Én hozzá tartozom. No de térjünk vissza ahhoz a részhez, hogy Nieven nem tud annyi mindent a világról.
-Csupán kérdezned kell arról amit tudni szeretnél és ahogy tudok, legjobb tudomásom szerint válaszolok.-biztatom egy kedves mosollyal, tényleg tudom hogy működnek az emberek, az emberi dolgok, hiszen rengeteg kalandot éltem már meg idefenn ahhoz, hogy kielégíthessem a tudásvágyát. Imádom az embereket, a dolgaikat, ellavírozom Belialt is itt. A leviatánok témája viszont egyre jobban érdekel, ahogy pedig a lány válaszol a kérdéseimre, úgy lesz egyre több.
-Egyébként... Nieven, honnan tudsz ennyit a leviatánokról? Úgy tudtam Isten mindent kitörölt róluk, nincsenek emlékeink.-pillantok rá furcsán, aztán mint aki megvilágosodik, teszem hozzá a következőt;
-Esetleg van valahol egy feljegyzés róluk mégiscsak? Vajon igaz amit tudsz?-kérdezek ismét, hogy aztán fáradtan felsóhajtsak. Egyszerűen nem értem. Újabb érdekes kérdést feltéve a válasz hamar érkezik egy viszont kérdéssel. Savanyú mosollyal keresem a lány tekintetét.
-Szóval szerinted inkább rossz vagy? Tegyük fel, hogy esetleg megmentesz valakit, ez ugye jó dolog, helyes cselekedet, ha megkötsz egy alkut, amiért az ár az embernek a lelke az pedig már rossz? Hiszen megkapja amire vágyik, segítünk neki, hogy lehetnénk akkor rosszak? Na meg a másik, mindennek ára van, mi a lelkeket várjuk fizettségként.-vonok vállat, mintha amúgy teljesen természetes lenne, bár nekem az is, szóval...
-Hogy miért fontos ez? Mert érdekel, hogy hogyan lát egy fajtám beli. Tudni szeretném, ha valaki hasonlóan gondolkodik, mint én.-felelem meg végül az ő kérdését is.
-Vajon mennyire lehet erős egy leviatán? Lenne esélyünk ellene? Mármint ha küzdelemre kerül a sor, természetsen. Te ki mernél állni ellenük?-ráncolom a szemöldököm, annyira nem tudom összerakni a képet, hogy az valami hihetetlen. Mi, miért hogyan? Pedig már kaptam morzsákat is ebből. Több helyről. Most már össze kellene írjam, hogy mit tudok.
-Lucifer oldalát? Te nem orrolsz rá, amiért ott hagyott minket? Mert a nagyfőninek épp szórakozni támadt kedve?-emelkedik meg a szemöldököm egy pillanat alatt. Az rendben van, hogy Nieven fiatalabb nálam, de nem hiszem, hogy nem tud arról az esetről, mikor Lucó megpattant.
-Nyilván ott lennék ahol Belial, ez nem kérdés, ha Lucifer mellett száll hadba akkor ott, ha más mellett, akkor meg ott leszünk. Bár már inkább el sem kezdeném. Amara elég nagy pusztítást csinál, nem kellene még a mi ügyeskedésünk is a világba.-préselem pengevékonnyá ajkaimat, belegondolva, hogy már egy apokalipszis lement, itt van a Sötétség ami mindent le akar igázni... Nem harccal kellene megoldani ezt az esetet. Az édességem a kukába kerül végül, Nie kérdésére megvonom a vállam.
-Nem tudom, elment a kedvem attól, hogy megegyem, az ízével nem volt semmi, egyszerűen... Így jött ki a lépés.-ütöm össze tenyereimet, aztán felállok a padról.
-Tovább megyünk? Megmutathatnád, hogy merre laksz, ha gondolod.-mosolyodok el, miközben egy szál cigit húzok ki a dobozomból, hogy ismét rá gyújtsak.
-Akár kérdezgethetsz is út közben, lehet, hogy már eszedbe is jutott pár kérdés.-vetem még fel ötletként, várva arra, hogy elinduljunk valamerre. Most Nievenre hagyom a vezetés lehetőségét.
Ajánlott tartalom
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next