Omnen dimittite
spem, o vos intrantes!
Staff, és tagok által keresett karakterek

• Belvárosi utcák •
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
If you live it right, nothing to fear
Hell or Heaven

Belvárosi utcák VQSi8OZ
☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
1033
☩ Rang :
Staff
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Hétf. 14 Szept. 2020 - 9:17
Következő oldal

Szabad a játéktér
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Jessica Miller

Belvárosi utcák Tenor
☩ Történetem :
☩ Reagok :
11
☩ Rang :
Főállású tolvaj
☩ Play by :
Madeline Ford
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Hétf. 15 Jún. 2020 - 16:03
Következő oldal

To: Sidriel

Készen álltam a futásra, ha esetleg a nő megakart ragadni és visszacibálni a férfihoz, akit megloptam. De nem így lett. Helyette feltett egy kérdést, amire csak elmosolyodtam. Röhögni is akartam, de nem vagyok ennyire modortalan.
- Hogy, miért? Néz csak körül. Nyomor és szenvedés mindenütt. Képzeld el ezt a helyzetet egy árva szemszögéből. Az emberek megvetnek minket, mert nincstelenek vagyunk. Nem értünk semmihez és nem is hajlandó a többség tanítani minket. Így az árvák mire kényszerülnek? Lopásra? És, mivel az emberek szíve tocsog a mocsokban és az előbb említett dolgok következményeként csak még jobban megutálnak minket. Mond hát. Még, ha rajtam segítenél is azzal nem rajtam segítesz, hanem magadon. Az egodat simogatod azzal, hogy tudtál segíteni valakin, de ha belegondolsz nem segítettél senkinek. Számtalan árva van, akik szörnyűségeket követnek el az emberek akciói miatt. Megvernek minket, megdobálnak, éheztetnek. Csak akkor számítunk embernek, ha van valamink. És, hát miért is ne mocskolnánk be a kezünket, ha ez az elvárás ahhoz, hogy túléljünk? Csak élni akarunk semmi több. De a mai világban már ez is probléma. - vázolom fel a helyzetet a nőnek hát, ha ezzel elérem, hogy békén hagyjon és elmehessek innen. Remélem, hogy így lesz, mert kezdem unni az itt ácsorgást a tömeg közepén.

From: Jessica
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Sidriel

Belvárosi utcák Tumblr_mb699in2Yw1r2368yo1_500
☩ Történetem :
☩ Reagok :
14
☩ Rang :
Erény angyal: tisztaság
☩ Play by :
Magdalena Zalejska
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Hétf. 15 Jún. 2020 - 11:35
Következő oldal

☽ Little girl,the heaven wait for you

@Jessica Miller && Sidriel
Születés • Remélem, tetszik :3 • Credit:

Néha, sőt, talán a kelleténél gyakrabban is nem tudom, hányadán is állok tulajdonképpen a mostani világgal. Na meg abban saját magammal. Mert igen, van, hogy az angyalok sem tudják hová tenni magukat a nagy egész szövevényes mintájában. Pedig ha valakinek, hát nekünk aztán igazán ismernünk kellene a helyünket és feladatunkat. És ez többnyire így is van, de igen, még velem is megtörténik, hogy elbizonytalanodom. Hogy összezavarodok egy-egy szerencsétlenül, sikertelenül végződő feladat után. De az is előfordult már, hogy kétségbeestem. Igen, én, a tisztaság angyala. Furcsa, nem igaz? Szerintem is. De néha még én sem tudok ez ellen mit tenni, pedig igyekszem. Még a legjobbak is megbotolhatnak néha, én pedig egyáltalán nem tartom magam a legjobbnak, ilyenről szó sincs. Viszont azt sem hagyom, hogy bolondnak tartsanak... na meg azt sem igazán bírom elviselni, ha úgy vallok kudarcot, hogy meg sem próbáltam mindent megtenni az adott feladat teljesítéséért. Na nem, az nem én lennék.
- Nem érted? Hát persze... szerintem gondold át újra! Most komolyan, senkinek nem lesz jobb attól, ha becsapod magad, engem, meg azt, akit éppen megloptál. Láttam, mit csináltál, hiába próbálod letagadni! Mondd, miért tetted? Tudok valamiben segíteni esetleg?
Érdekődve, várakozóan pillantok a lányra, hátha veszi a lapot, és végre elárulja, hogy mégis miért tesz ilyeneket. Na, nem mintha nem lenne sejtésem, de azért szeretném tőle is hallani.

reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Jessica Miller

Belvárosi utcák Tenor
☩ Történetem :
☩ Reagok :
11
☩ Rang :
Főállású tolvaj
☩ Play by :
Madeline Ford
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Vas. 31 Május 2020 - 0:13
Következő oldal

A bűn csak egy szó. Egy bélyeg melyekkel azokat sújtanak, kiket a kétségbeesés és a tehetetlenség vesz körbe. Olyanokat, akiknek az élet nem adott lehetőséget tisztességes életre. Az Úr szerint a prostitúció bűn. Ezért is ítéli el a törvény is. De kérdem én. Ha az illető gyerekkori dolgok miatt nem kapott oktatást, normális gyerekkort, mentális egészséget akkor ő hibáztatható e? Hibáztatható e azért, mert a saját akarata ellenére került ilyen helyzetbe és az életben maradáshoz testét árulja a bevető falatért és nem azért, mert élvezi? Akkor is Pokolra kerül e, ha emelet egy szerető anya, aki inkább feláldozza saját egészségét csak, hogy gyermeke jobb körülmények között nőjön fel, mint ő? Nem minden fekete és fehér. A korcs lények, akiket megvet mindenki azok olyas valamiért bűnhődnek, amiről nem tehetnek. Nem kérte senki, hogy megszülessen. Nem kérte senki, hogy élve szülessen. Olyas valamiért büntetni valakit, amiről nem tehet és nem is tud változtatni nem helyes. Ebből is látszik, hogy minden csak a képmutatásról szól. Elvárják tőlünk, hogy tökéletesen éljünk hibákat nem vétve, pedig az ember nem ilyen. Hibás a rendszer, amit egy olyan egyén állított fel, aki a jelek szerint nem különb azoktól, akiket megvet. Én ezért nem hiszek az Úrban, pedig apám arra tanított, hogy érdemes hinni benne és legyek hálás neki. De minek? Miért higgyek olyas valakiben, aki képmutató és csak porba dönti, amit felépített?
Értetlenül nézek a nőre, aki megszólított. A világ megváltozott. Már nem abban a szabályokban élünk, mint régen. Aki kapja marja szabály él. Különben is ez is egy szakma. Megkeressük a bevető falatokat és túlélünk. Az erkölcs már rég nem létezik.
- Nem értem, miről beszél. - egyelőre nem mondok többet. Nem akarok egy olyan monológot előadni, ami valószínűleg süket fülekre találnak. Az sem zavar, ha elítél, megszoktam már. Az olyanokat, mint engem elítélik. Sőt...azokat is elítélik, akiknek van véleménye. Ebből is látszik, mennyire elcseszett ez a világ.

From: Jess
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Sidriel

☩ Történetem :
☩ Reagok :
14
☩ Rang :
☩ Play by :
Magdalena Zalejska
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Kedd 26 Május 2020 - 22:32
Következő oldal

A bűn az bűn. Legyen az akár olyan kicsi, mint egy füllentés, hogy segítsünk a barátunkon, vagy nagy, mint egy lopás, vagy gyilkosság. De akkor is elkövethetünk valami bűnt, ha elfelejtünk megtenni valamit. "Elfelejtjük". Biztosan? Vagy nem is akarjuk megtenni, esetleg elmondani az adott dolgot? Lehet. Minden lehet. A bűn viszont attól még bűn marad, ez tény. Az Úr pedig elítéli a bűnt - de a bűnösöknek még megbocsáthat. Ennek pedig mi, angyalok vagyunk a módjai. Legtöbb esetben.
Mint ahogy most is. Ezért is követem nesztelen léptekkel a belváros utcáin lépdelő leányzót, aki nagyon úgy  tűnik, hogy lopni készül. Mert mi másért is settenkedne ennyire? A gyanúm pedig egész hamar beigazolódik, mikor a szemem láttára foszt ki egy figyelmetlen, gyanútlan férfit. Általában viszonylag sokáig tudom tartani a számat, meg a nyugalmamat, de most valahogy nehezen megy. Talán a lány fiatalsága hat rám ilyen szinten.
- Halihó, kislány! Bocsánat, hogy csak így megszólítalak, de... úgy gondolom, van nálad valami, ami egyáltalán nem a tied! Azt hiszem, vissza kellene adnod a jogos tulajdonosának!
Utalok rá, hogy bizony-bizony láttam, mit is tett, de ennél többet egyelőre nem szándékozom mondani, vagy tenni. Még nem. Ha viszont nem hat rá a szép szó, akkor azt hiszem, muszáj leszek tenni valamit.

reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Jessica Miller

Belvárosi utcák Tenor
☩ Történetem :
☩ Reagok :
11
☩ Rang :
Főállású tolvaj
☩ Play by :
Madeline Ford
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Hétf. 25 Május 2020 - 15:42
Következő oldal

Nem tudom, miért jöttem ide vissza. Bár még mindig jobban járok itt, mint mondjuk New Orleans-ban. Ott a kezemet is levágnák a "munkámért". Bár szerintem ezt bárhol megtennék, ha lebukom. New York könnyű célpontnak lévén az emberek kevésbé szemfülesek, mint a természetfelettiek. Jó van egy két kivétel mindkét csoportnál is, de összességében a biztos pontok azok a halandók. Az ő figyelmük csak egy pontra tud összpontosulni és észre sem vesz, ha valaki benyúl a zsebükbe. Már pedig én mindenki zsebébe benyúlok.
A belvárosban sétálgatok és egyre inkább az az érzésem, hogy valaki figyel. Vagy csak paranoiás lennék? Meh, biztosan semmiség senki sem olyan ostoba, hogy nyílt terepen közönség előtt támadjon rám. Legalábbis remélem, mert nem szívesen vernék meg senkit itt. Egy sikátorban még oké lenne, de itt nem. Túl sok a szemtanú és látványos. Én sem járnék jól. De egy ilyen hely tökéletes a munka megkezdéséhez. Mindenki másra figyel és nem az értékeire. Egy valamiben egyetértek velük. Az élet sokkal többet ér bárminél, még is kockáztatunk csak azért, hogy több legyen nekünk. Az ember ilyen. Kapzsi és többre vágyik. A szolga a király helyéért, vagy a nemes jólétére vágyik, míg a király több birtokot, aranyt és hasznot akar. A történelem ebből áll. Zsarnokság és kegyetlenség. De hát ilyen az élet. Ha nem vagy elég erős elveszel, ha nem vagy leleményes csapdába esel és megölnek. Az élet mindig a halál játszmája volt, és az is marad.
Nem gondolkodom semmin, mielőtt cselekszem. Egyszerűen csak megtörténik. Így lesz, hogy egy férfit fosztok meg a tulajdonától, mindenféle filózás nélkül. Néha megrémiszt mennyire más lettem. Régen sem volt túl sok bűntudatom, ha csináltam valamit, de mostanra ez már kihalt belőlem. Bár tény régen a négy fal között éltem apámmal. Miért is mentem volna ki, ha nem volt muszáj. Ő gondoskodott mindenről én meg otthon ténykedtem. Hiányzik...nagyon is. De muszáj elengednem. A saját érdekemben is.

From: Jessica
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Sidriel

☩ Történetem :
☩ Reagok :
14
☩ Rang :
☩ Play by :
Magdalena Zalejska
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Hétf. 25 Május 2020 - 9:44
Következő oldal

Angyalnak, pláne erényangyalnak lenni nem feltétlenül csupa móka és kacagás. Persze, az is akad a munkánk során néhányszor, egy szóval, gondolattal sem állítom, hogy nem. Főleg akkor, ha esetleg merő véletlenségből, vagy előre megbeszélt szándékkal összetalálkozunk a többiekkel. Mert a szórakozás még senkinek sem ártott meg - még nekünk, angyaloknak sem. Csak tudni kell a mértéket - de erről meg Sabrael gondoskodik, úgyhogy nincs semmi gond. Na de mi van akkor, ha éppen a szórakozásból lesz munka? Akkor hirtelen nem tudod, melyik kezedhez, esetleg szárnyadhoz kapj éppen.
Mert bizony a munka mindig nagyobb részt foglalt el az életünkből, mint a szórakozás. Az enyémből egészen biztosan. De nem panaszkodom, ilyen az angyali lét. Valamit valamiért alapon működik. Örökké élhetünk, van egy rakás képességünk, még akkor is, ha van, amit néhányunk elég ritkán használ, na meg nem mutogatjuk úton-útfélen, hogy mégis mit tudunk - de attól még van. Cserébe viszont tennünk kell a dolgunkat - az én dolgom pedig a lelkek jó útra terelése és tisztán tartása. Igen, az emberi lelkek is ide tartoznak, akkor is, ha Gábrielnek nem fűlik a foga az emberekhez. Én viszont nem vagyok személyválogató, mindenkinek egyformán segítek, ha szükségesnek találom. Most pedig egyértelműen szükségesnek találom. Éppen ezért sétálok New York belvárosának utcáin, hogy egy fiatal, körülbelül tizenhat évesnek kinéző leányzót kövessek. Nem tudom, miért őt szemelték ki, de valamit biztosan tett, ha mellé küldtek segítségül. Az a gond, hogy nem látok rajta semmi olyat, amiről esetleg arra tudnék gondolni, hogy rossz úton indult el, már ilyen fiatalon. Bár... az is lehet, hogy én vagyok túl naiv. Minden lehet. Egyelőre viszont nem adom tudtára, hogy ott vagyok, csak figyelem, hogy ha úgy látom jónak, akkor a meglepetés erejével élve esetlegesen eltántoríthassam eredeti szándékától. Bármi is legyen az.

Ajánlott tartalom
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt
Következő oldal

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal