Omnen dimittite
spem, o vos intrantes!
Staff, és tagok által keresett karakterek

• Belial és Belphegor lakása •
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
If you live it right, nothing to fear
Belial

Belial és Belphegor lakása - Page 14 YluN3Za
☩ Történetem :
Viszály, az első lovas
Belial és Belphegor lakása - Page 14 SI4ZJcP
„I looked, and behold, a white horse,
and he who sat on it had a bow;
and a crown was given to him,
and he went out conquering and to conquer” ♞
☩ Keresett személy :
Belphegor, Viszály tanácsadója
Belial és Belphegor lakása - Page 14 5ec91b95d86bf218dddb2bfc197ca12f

Jezabel, 13. légió kapitánya
Belial és Belphegor lakása - Page 14 XCViQcj

☩ Reagok :
1145
☩ Rang :
Lord/Lovas
☩ Play by :
Justin Theroux
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Csüt. Ápr. 30, 2020 5:46 am
Következő oldal Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 18 ... 23  Next

Ház az Ördög utcában
Belphegor & Belial
Ebéd után a teraszon ácsorgok, cigifüst vesz körül és bár estetájt terveztük a gyakorlást, szokatlan kérdése okán mégis megsürgetem a közös programunkat. Szavaimra szemeit forgatja, mint akinek nincs kedve hozzá, ám mielőtt azt mondhatnám "jól van, hagyjuk" felkel székéről és szobája felé veszi az irányt, hogy edzésre alkalmasabb viseletet válasszon magának. Követve példáját én is átvedlek valami kényelmesebbe. Hamarabb elkészülök mint ő, ezért a nappaliba várakozok kavargó gondolataimmal. Nem véletlen hangzott el az a kérdés. Tervez valamit. Hamar fel is kapom a fejem, amikor meglátom őt a lépcső alján, de csak egy pillanatot tölt ott, mert utána az edzőterembe megy. Nem követem azonnal, csak néhány pillanattal később csatlakozom hozzá. Közben ő bemelegít és fegyvert választ magának. Én is hasonlóképp teszek. Nem gondolkodom neki sokat, két rövidkardot emelek le a falról, kezeimben megforgatom őket bemelegítve csuklóimat. Épp csak párszor pördül meg ujjaim közt, Belphegor már támad is. Oldalirányba emelem kezem, védem támadását, majd másik oldalról is megkísérel sebet ejteni rajtam, de másik karom emelkedik, hogy kardpárommal hárítsak. Gyanakvóan vonom össze szemöldököm, mikor egyik kezét maga mögött tartva fél kézzel intézi támadásait. Hm, érdekes...
-Mert ismerlek Belphegor, látom rajtad, hogy valamire készülsz...- viszonzom pillantását, és bár szemeiben nézek mégsem kerüli el figyelmemet mellém került lába, amivel épp gáncsolni készül. Vállal taszítani próbál rajtam, de lábszáramat és combomat megfeszítve állok ellen.
-...akkor már derüljön ki gyorsan, mit fontolgatsz a fejecskédben. - felelek és a fegyvert lendítve indítok ellentámadást. Balommal előre szúrok, jobbomat már lendítem is, ha kivédi bal kezem, míg az oldallal jövővel foglalkozik, balról ismét nekimegyek. Lendületes irammal küldöm rá a csapásokat, egyet a másik után, kényszerítve rá, hogy előhúzza másik tőrét is.
-Ennyit biztos nem fejlődhettél, hogy azt hidd, fél kézzel elbánhatsz velem. - vetem oda gúnyosan, de a szokás sunyi vigyor nélkül.

zene: nincs || üzenet: nincs ||
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belphegor

Belial és Belphegor lakása - Page 14 GadHg7Q
Belial és Belphegor lakása - Page 14 Zy5ntJX
☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
970
☩ Rang :
Viszály Tanácsadója
☩ Play by :
Jenna Coleman
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szer. Ápr. 29, 2020 10:00 pm
Következő oldal Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 18 ... 23  Next

Belial & Belphegor

S
zomorú lenne, ha ennek a napnak túl gyorsan véget vetnék, pedig tudom hogy fogok. Épp ezért készítem elő a terepet. Az ebéd után a teraszra vonulok, pimasz módon kizsebelve Démonomat. Mivel nem lesz angyal lopósdi, így még biztosítom abban, hogy vele tartok, nem is tennék másképpen, csak ne járjon érte büntetés. Szóval már a teraszon üldögélek, a borommal és a cigivel, de eszembe jut egy baljós kérdés, ami hát kissé igen is árnyékolja bizarr kis terveimet az estére. Csendesen hallgatom Belial válaszát és gondolataimba merülök.
-Talán túl sok mindent is elnézel, nem gondolod?-pillantok rá poharam pereme fölött. Az már szinte el sem jut tudatomig, hogy hozzá teszi, nem mindent. Elgondolkozom, ismét, vagy már sokadjára, nem is tudom.
-Azt hiszem itt valami nem kerek. Elfogult vagy.-fűzök még hozzá ennyit és eltűntetem italom maradékát, szívok még kettőt a cigibe és elnyomom, pont mikor Belial közli, hogy akár kezdhetnénk most is az edzést. Megsemmisítően pislogok rá egy percig, aztán felállok.
-Most ettem nem gáz?-forgatom szemeimet és az ajtó felé indulok.
-Átöltözöm. Ott találkozunk.-intek még és felvonulok a szobámba. Szerettem volna még egy kicsit lustálkodni, de látom nem tehetem meg. Mélyet sóhajtva a szekrényemhez lépek és kiveszek egy melegítő nadrágot, egy fekete topot, villám gyorsan magamra veszem őket, aztán mindkét tőrrel a terem felé indulok. Mint látom Belial még a nappaliban van, valamit nézeget. Az utolsó lépcsőfokról levéve finoman megköszörülöm a torkom és intek fejemmel, hogy akár jöhet is. De nem várom meg kint, bemasírozok előtte és igyekszem bemelegíteni. Legalább egy kicsit, mert sejtem ma nem lesz finom velem. Lehet hogy ezzel várnom kellett volna még. Nem lényeg, az ajtó felé fordulva várom, hogy belépjen, fegyvereimet már külön szedtem, mind két kezemben van egy-egy tőr, az egyik amit Belialtól kaptam, a másik pedig az új, amit eddig féltve őriztem a szobámban, amit még a Beleth-el való találkozás alkalmával szereztem. Az a bizonyos angyalpenge. A hajamat felkötöttem, már erre is figyelek, mert az első terem használat alkalmával Belial fodrászomnak állt. Megvárom míg fegyvert választ, de már előtte is termek. Az eredeti fegyveremmel támadok, szinte azonnal, egyenesen a mellkasa irányába, oldalról vágra, könnyű hárítani, épp ezért a másik oldalról is megpróbálom, aztán szúrok, nem hagyom abba, de csak egy kézzel játsszom. Így könnyen vissza támadhat, az új fegyvert a hátam mögött tartom kezemben. Nem szándékozom megmutatni még, semmilyen téren. Főleg mivel a jobb kezemben van... Várok még vele.
-Nem értem miért akartál olyan gyorsan ide jönni.-nézek szemeibe egy pillanatra, majd egyik lábammal az övé mellé lépek és vállal lökök egyet rajta miközben felé vágok, remélve, hogy legalább seggre ül.
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belial

☩ Történetem :
Viszály, az első lovas
☩ Keresett személy :

☩ Reagok :
1145
☩ Rang :
Lord/Lovas
☩ Play by :
Justin Theroux
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szer. Ápr. 29, 2020 8:15 pm

Ház az Ördög utcában
Belphegor & Belial
Paradicsomos húsgombóc burgonyával. Életemben először eszek ilyet. Ahogy itt ülünk a terített asztalnál, földi étkeket eszünk és vörös bort kortyolunk, szinte már emberszerűnek hatunk. A gondolatra kicsit meg is borzongok. Egy nagyobb darab krumplit hasítok ketté a villámmal, és közben az jár a fejemben, hogy egyre több szokást veszünk át tőlük. Jól van ez így? Mi van ha annyira megszokjuk a földi világot, hogy elfelejtünk démonnak lenni? Kedvesem kérdése egyszerre ráz fel a gondolataimból és ébreszt bennem kellemetlen emlékeket.. Na igen, az arkos balhé. Szavaira egy másodpercre elkomolyodom, talán el is merengek, miközben egy fáradt "de" csúszik ki a számon, majd megrázva a fejem szórakozottan elnevetem magam.
-Ugyan.. - legyintek is mellé... - ...ne gondolj rosszra...most nem rablunk el senkit. Amúgy sem poén kétszer elsütni ugyanazt a viccet. - vágok le egy újabb falat húst és benyomom a számban.
-Egyébként pár héten belül terveztem a kis "nyaralásunkat"...feltéve ha velem tartasz... - egy darab krumplit veszek célba a villámmal. Ha nem jön szíve joga, én mindenképpen ellátogatok arra a szigetre. - ...de meglátjuk, sok minden függvénye még..... - magyarázom tovább. Hogy hol tanult főzni, azt nem tudom meg. De nem is számít igazból, mert egész ügyes benne.
-Igen, valami olyasmi... - nyúlok a poharamért, hogy újabb kortyot vegyek magamhoz. Fura telítettséget érzek a gyomrom tájékán. Azt hiszem jól laktam. A kaja végeztével Belphegor gyorsan összeszedi a tányérokat, majd mosogatásba kezd, majd azzal végezve a teraszon telepszik le.
-Különös kérdés... - állapítom meg, mielőtt felelnék és közben tűnődöm rajta egy keveset.
-Mindenre van esély Belphegor. - támaszkodom meg vállammal az ajtófélfán mellkasom előtt keresztbe font karokkal.
-Hosszú ismeretségünk miatt elnézőbb vagyok veled, mint bárki mással... - vállammal ellököm magam az ajtótól és az asztalhoz lépek egy szál bagóért. Rágyújtok. Nyilván ezzel sem árultam el neki újdonságot.
-...de nem nézek el mindent. - teszem hozzá, majd mélyet szívok a cigimből, és miközben lassan eresztem ki a füstöt tüdőmből egy gyanakvó pillantást vetek rá. Nem mondok és nem kérdezek semmit, inkább vételezek egy újabb slukkot. Nem tudom mire készül a kis drága, de ismerem már annyira, hogy kérdései sohasem céltalanok.
-Ha gondolod...megmutathatod, mit fejlődtél a héten... - vetem fel korábbi ötletét, miközben cigimet a hamutálon hagyom.

reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belphegor

☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
970
☩ Rang :
Viszály Tanácsadója
☩ Play by :
Jenna Coleman
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szer. Ápr. 29, 2020 7:06 pm

Belial & Belphegor

N
ahát, kár is volt megszólalnom, mert tényleg jön a feladattal. Kifújok egy kósza tincset a szememből, elég látványosan ahhoz, hogy ezzel közöljem is nem tetszésemet, de közben vigyorgok, mint a tejbetök. Bár lelohad mosolyom mikor közli hová is megyünk. Leteszem az evőeszközöket, eltolom a félig tele tányért magam elől és felvonom a szemöldököm és összefonom karjaimat a mellkasom előtt.
-Nem volt elég egy arkos sztori?-nézek rá szúrósan és megrázom a fejem, veheti úgy is , hogy nem megyek, veheti egyszerűen neheztelésnek, nem érdekel. Végül megérdeklődöm, hogy az este folyamán csatlakozik-e hozzám az edzőterembe és a válasz igen lesz. Hálásan mosolygok rá, és vissza térek saját tányéromhoz is idő közben. Belial a maga módján megdicséri a főztöm, igyekszem nem kinevetni, de semmiképp sem neheztelek rá, sejtettem, hogy ez is egy újdonság lesz neki. Én már elmondtam az első találkozás alkalmával, hogy én erre rászoktam és nem is hagynék fel vele. Szeretek a konyhában bíbelődni. Meg is kérdezi hol tanultam meg főzni. Sejtelmesen elmosolyodok.
-Ez a szakács titka marad.-kacsintok rá és az utolsó falatot is kihalászom a tányéromból. Félre teszem és megfogom a borral töltött poharat és bele kortyolok.
-Szóval Lovas dolgok.-vonom le a következtetést és nem is kérdezek felőle többet, ez tényleg az ő dolga, nem az enyém. Az orra alá biggyesztem azt is, hogy lenne egy újdonság amit kipróbálnék vele és ez sincs ellenére. Futó mosolyt vetek rá, megvárom míg végez az ennivalóval, aztán összepakolok az asztalon és elvonulok mosogatni. Míg leszáradnak az edények és Belial nem figyel, egy-egy kész húsgolyót adok az ebeknek is, aztán elvéve a poharam az üveg ajtó felé vonulok egy szál cigivel és Belial gyújtójával amit út közben a zsebéből húztam ki. Kilépek a teraszra és a kis dohányzó asztalhoz telepszem egy vigyorral a képemen. Egyik kezemben az égő cigi a másikban a bor és élvezem a kora délutáni időt. Az estét tervezgetem, lépést lépés után.
-Tudod min gondolkodtam Belial?-szólok hátra, bár tudom hamarosan követni fog.
-Van-e esély arra, hogy egyszer nagyon nagyon megharagszol-e rám?!-teszem is fel egyből a kérdést, majd beleszívok a cigibe és kis idő múlva ki is fújom a füstöt.
-Azt hiszem nem tudom hogyan reagálnék rá.-motyogom magam elé és számhoz emelem a poharam.
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belial

☩ Történetem :
Viszály, az első lovas
☩ Keresett személy :

☩ Reagok :
1145
☩ Rang :
Lord/Lovas
☩ Play by :
Justin Theroux
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szer. Ápr. 29, 2020 2:16 pm

Ház az Ördög utcában
Belphegor & Belial
Nem tudok elmenni a fiókban talált fura dolgok mellett. Lehet, sőt biztos is a képemre vannak írva gondolataim. Ez meg mi a szar? ahogy bámulom egyiket a másik után.
Belphegor meg persze pofátlanul kinevet. De nem sokáig töltöm az időmet nézelődéssel, az asztalra dobom azt a pár tányért meg evőeszközt és letelepszem az egyik székre.
-Élvezd ki, hogy nincs feladat....mert a közeljövőben készülök ellátogatni valahova, ahova szeretném ha elkísérnél. - pillantok rá sejtelmes vigyorral. A találkozón elhangzottakból egy valami különösen megragadta figyelmemet és egyúttal eszembe is juttatott valamit, amiről rég megfeledkeztem. Légióim maradéka. Bár tartom a véleményem, hogy Amara ellen vajmi keveset érne, de én már messzebb járok gondolatban. Ha kinyílnak újra a kapuk, újjá kell építenem Régiómat, és miért ne kezdhetném el most hadseregem újraszervezését?
-Nem lesz ismeretlen a hely. Nahant Islandra fogunk utazni. - csupán ennyit mondok Belphegoromnak, nincs is szükség többre. A név hallatán azonnal eszébe juthat a pince, ahol Raguelt tartottuk fogva. Még mindig ugyanolyan elhagyatott hely, mint annak idején. Kevesen tudják, hol is raboskodott hosszú éveket a Harmónia angyala. Legfeljebb azok köti össze nevét az egykori arkkal, akik a megmentésére siettek.  
-Szóval arra kérsz estére edzek veled? - kérdezek vissza, miközben szedek egy keveset a főztjéből.
-Rendben van. - egyezek bele egy pillanattal később, miközben a húsból vágok egy kisebb falatot, amit a számba véve ízlelgetni kezdek.
-Szokatlan az íze. - jegyzem meg, majd benyelek még egy darabot. - ...de határozottan nem rossz. - teszem hozzá, majd mielőtt félreértene vagy azt gondolná rosszul főz, elárulom neki, hogy az alvás mellett az étkezés a másik halandó rutin, amit igen ritkán követek. Pont ezért lehet, hogy nem valami fejlett az ízérzékelésem és kis túlzással minden íz új. A két kezemen meg tudnám számolni, hogy az elmúlt évezredben hányszor landolt szilárd étel a gyomromban. Persze a piák terén nagyon is otthon vagyok.
-Hol tanultál főzni? - kérdezem, miközben Ábel lapos kúszásban centiről centire közelít a lábam felé. Szemem sarkából látom, hogy idefelé sunnyog. Valószínűsítem, hogy potyafalatokért. Jelentőségteljesen tekintek az ebre, miközben látványosan veszek magamhoz egy újabb falatot és annyit szólok felé: Helyedre!
-Nem egészen. - fordítom tekintetem bizalmasom felé - Volt egy találkozóm az öcskössel. Vittem neki egy kis apróságot. - de ennél többet nem mondok.
Kedvesen reményteljes pillantásokkal néz rám, miután megosztja, hogy új fegyvert szerzett be, amit az esti edzés során szívesen kipróbálna.
-Nincs ellenemre. - felelem, és üvegpoharamat magamhoz véve kortyolok egyet a borból.

reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belphegor

☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
970
☩ Rang :
Viszály Tanácsadója
☩ Play by :
Jenna Coleman
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szer. Ápr. 29, 2020 11:55 am

El sem tudnék jobb belépőt képzelni egyébként, no de megzavarni főzés közben... Azért ezt nem szeretem, majd egyszer megemlítem neki, de most csak örülök hogy végre itthon van. Unatkoztam egyedül, bár feltaláltam magam. Mégis, jobb szeretem ha a közelemben van. Ki tudja épp mikor min töri a fejét ami rá nézve veszélyes lehet. Ám mintha megéreztem volna, mintha csak ezért főznék... Ki osztom végül a feladatát amit elvállal, egy pillanatra megállok a dolgomban, csak hogy lássam miként fedezi fel az újításokat, az arca mindent elárul, én pedig jó ízűen felnevetek, jobban mondva teljes joggal kinevetem.
-Kedvesem, nem szellemek hogy így kelljen nézned.-kuncogok miközben az evőeszközös fiókot nézegeti. Mire megterít mindennel végzek és tálalok is, utána elővarázsolok két poharat és a behűtött bort is. Az asztalra teszem, Belial onnan veszi el hogy felbontsa - igazi férfi olykor, Démon Úr-, tölt is mindkettőnknek, utána kezdünk csak beszélgetni. Rámutat hogy nem kerülte el figyelmét a változás, hálás mosollyal fogadom szavait.
-Muszáj volt, unalmas volt egyedül, nem hagytál feladatot.-vonok vállat, kissé széttárom karjaimat is.
-Eltelt a hét, bár lehetett volna mozgalmasabb is, szóval reméltem úgy jössz haza hogy kapok valami melót.-kacsintok rá és kezembe veszem az evőeszközöket majd nekilátok falatozni.
-Mennyire fárasztott ki a dolgod? Szeretném felmérni hogy mit tudtam kihozni a hetes edzéstervemből. Persze nem most rögtön.-nézek rá nagy őzike szemeimmel. Már régen jártunk együtt a teremben. Mi több, ma szeretném őt igazán meglepni. Egy két falat után ismét rá pillantok kérdőn.
-Remélem ehető. Tudtad hogy a kutyáid imádnak enni?-elvigyorodok, ez alatt az egy hét alatt egész jól megvoltunk hármasban és egyben is maradtam. Pedig voltak fenntartásaim Káin felé.
-A te heted hogy telt? Csak az arkkal találkoztál? Vagy volt még ügyes bajos dolgod?-kérdezek rá csendesen s míg válaszol újból eszek pár falatot.
-És ami azt illeti, szeretném kipróbálni az új tőrömet is. Remélem kapható leszel rá az este folyamán.-hajolok előre az aszal fölött és bizakodva nézek szemeibe.
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belial

☩ Történetem :
Viszály, az első lovas
☩ Keresett személy :

☩ Reagok :
1145
☩ Rang :
Lord/Lovas
☩ Play by :
Justin Theroux
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szer. Ápr. 29, 2020 6:54 am

Ház az Ördög utcában
Belphegor & Belial
Bepillantok a konyhába és meglátom Belphegoromat elcsaklizott ingemben konyhatündérkedni. Megmosolygom. Hangom és váratlan hazatérésem meglepheti, mert hirtelen fordul felém elejtve ujjai közül a húsgömböket, de a kutyák résen vannak, gyorsan elintézik, hogy ne kelljen takarítani.
-Jól hangzik. - mondom úgy, mintha bármi sejtelmem lenne arról, mi a fene az a paradicsomos húsgombóc. Szavaim inkább az itt terjengő illatokat és a készülő étel látványát méltatják. Ez a gombóc kellemesre színezte a levegőt és azért kinézetre sem utolsó. Ha nem érezném, elég lenne csorgó nyálú pokoli ebeimre nézni, akik majd kiesnek saját szemgödrükön, annyira lesik a kaját. Pedig eddig nem volt szokásuk emberi étkekre nyálcsorogni.
Lucifer feladatára vonatkozóan csak egy határozott bólintással felelek. Úgy tűnik időben érkeztem, mert kedvesem pont végzett a főzőcskével. A tányérok említésénél kapom fel a fejem és veszem észre, hogy teljesen megváltozott a konyha. Felszereltebb lett. Mindenfelé új holmik, alig ismerek rá. Úgy látom Belphegor nem unatkozott. A szekrény elé lépek, ahonnan a tányért várja elővenni. Kinyitom az ajtaját és azt látom: zsúfolásig tele van. A polcokról egy teljes étkészlet néz vissza rám. Hasonlót tapasztalok, amikor a középső fiókot húzom ki. Mindenféle fura eszköz lapul benne. A feléről azt se tudom mi és hogy mire való. Például ott van az a fogas végű, hosszú nyelű valami. Elképzelésem sincs mire lehet jó.
Kezem elindul, hogy egy darab porcelánt kiragadjon a többi közül, már automatikusan emelném is le a legfelsőt, amikor eszembe jut, talán...ne csak neki készítsek elő terítéket, hanem magamnak is. Az alvás mellett az étkezésnek sem szentelek túl nagy jelentőséget. Alkalmi szokásként vettem át az emberektől, mintsem napi rutinként. Nem is rajongok érte, de úgy hiszem éttermi kiruccanásunk után, nem venné jó néven, ha a főztjét még csak meg sem kóstolnám. Az asztalra teszem a terítéket, ő pedig megpakolja étellel, majd még tesz egy fordulót, hogy két pohárral és egy üveg borral térjen vissza.
-Látom volt időd a konyhára is. - jelzem felé, nem kerülte el a figyelmem, hogy egész emberivé varázsolta a helyiséget.
-Hogy telt a heted? - érdeklődöm. Ha az asztalra teszi az üveget, úgy magamhoz veszem, hogy felbonthassam és poharainkba tölthessek a vörös nedűből.

reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belphegor

☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
970
☩ Rang :
Viszály Tanácsadója
☩ Play by :
Jenna Coleman
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Kedd Ápr. 28, 2020 6:16 pm

Belial & Belphegor

E
gy hete már hogy láttuk Lucót, meg az össze kedves démont, akit érdekelt a nagy főnök pofázmánya, azt hittem sose lesz vége annak a gyűlésnek. Belial elvállalta, hogy felkeresi Sarielt, annyira nem örültem neki hogy egyedül csinálja ezt meg, de nem volt kedvem, sem energiám ez miatt szóváltásba kezdeni vele, pedig... Tudtam volna mit mondani erre. Hát kiélveztem a magányos, fél magányos napjaimat, mert hát Káin és Ábel itthon vannak velem. Talán már el is fogadták hogy én is része lettem a háznak, ki tudja. Csupa csupa emberi dolgot csináltam, vásároltam, főztem, takarítottam és amikor tudtam lustálkodtam egy keveset és persze kihasználtam a gyakorló termet is, mert miért ne. Ezen a napon Belial egyik eltulajdonított ingjében lófrálok a lakásban, felkontyolt hajjal, a reggeli kávé után még vissza kuckóztam a nappaliba és végig olvatam az újságot. Tekintetem időről időre a kis ékszerre siklott az ujjamon. Még mindig nem vettem le... Furcsa, már úgy hozzám nőtt, pedig csak játékból kaptam, vagyis jobban mondva kiharcoltam. De ha bele gondolok egyre több csatát nyerek a kis magánháborúnkból. Csak jól kell forgatnom a szavakat. Egy órával később úgy döntök ismét elfoglalom a konyhát, ha már a héten felszereltem mindenfélével. Elhatároztam hogy ma én bizony paradicsomos húsgombócot fogok enni ha törik ha szakad. Megkívántam. Hozzá is fogok, hogy a hagymát felszeleteljem, a húst bekeverjem, gombócozzam, közben még dúdolok is. Elmerülök a konyhatündérkedésben, a pokolebek pedig a küszöbön nézik mit művelek, meg is szánom őket és egy egy félkész húsgolyót teszek eléjük.
-Egészségetekre.-mosolyodom el rajtuk és tovább főzőcskézek, dúdolok, talán még táncolok is. A paradicsomszósz lassan rotyog a tűzön és a krumplit is sikerült megpucolni és felkockázni aztán felrakni főni. Épp a húsgolyókat pakolom a szószba, mikor ismerős hang csendül mögöttem, nem most vártam haza, megperdülök és az épp kezemben tartott utolsó húsgolyók kicsúsznak ujjaim közül meglepettségemben, szerencsére a két eb jól időzít, így takarítanom nem kell a ballépésem után.
-Szia.-köszönök végre egy szégyenlős mosoly kíséretében majd vissza fordulok a tűzhelyhez hogy felvéve a fakanalat megkeverjem a krumplit, aztán a szószba került húsgolyókat.
-Paradicsomos húsgolyó lesz krumplival.-magyarázom végül felé fordulva és csípőre tett kézzel méregetem.
-Minden rendben ment? Sariel?-kérdezek én is felőle, hiszen azért sokat kimaradt és kissé zavar, de erről már nem teszek említést. Figyelmem ismét a tűzhelynek szentelem.
-Lennél olyan jó, hogy megterítesz?-pillantok rá mielőtt leemelem a lábost a tűzhelyről hogy leszűrjem a krumplit.
-Ott van a szekrényben tányér.-bökök fejemmel a bal szélső szekrény felé, kisegítve őt mielőtt tanácstalanul álldogálni kezd a konyha közepén.
-Evőeszköz a középső fiókba.-hangzik a következő mondat, de kiérződik hogy szórakozom a helyzeten. Ha megterít akkor az asztalra teszek mindent, merőkanál és a krumplihoz is egy nagyobb tálaló kanalat. Visszasietek a konyhába előveszek két poharat és a hűtőből egy üveg bort is.
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belial

☩ Történetem :
Viszály, az első lovas
☩ Keresett személy :

☩ Reagok :
1145
☩ Rang :
Lord/Lovas
☩ Play by :
Justin Theroux
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Kedd Ápr. 28, 2020 9:09 am

Ház az Ördög utcában
Belphegor & Belial
Elhagyom az ágyat pár korty ital erejéig, és míg italom töltöm az ablak mellett álló asztalnál kifejtem gondolatimat. Sokat vár el tőlem ezzel. Mi pedig elég ideje ismerjük egymást, hogy ne tegyünk komolytalan ígéreteket egymásnak. Kedvesem csendes, figyelme még félig mindig a kint tomboló viharon, csak akkor szakad el tőle, mikor mellé telepedem az ágyszélre. Komollyá válik köztünk a beszélgetés. Mostanában meglepően sokszor terelődik a szó efféle témákra, amik mélyenszántó gondolatokat igényelnek. Nincs ínyemre ez a fajta "kitárulkozás", mégis ez az ördögi nőszemély úgy csavarja a szavakat, hogy kénytelen vagyok egyfajta őszinteséggel felelni kérdéseire. Látom, hogy viaskodik önmagával, talán soha nem volt még ilyen bizonytalan. Elgondolkodtat, hogy talán ezért feszegetjük ezeket a témákat, mert megerősítést vár??? Kérése első részére fogadalmat teszek, nem hagyom magára. Ez a rész annyira nem újdonság, hiszen hatezer éves egyezségünkben is benne van, legalábbis feltételez valami ilyesmit, ha már megosztottam vele energiáim egy részét. Nem is értem, miért fontos, hogy külön is ráígérjek. Talán tényleg a megerősítés miatt. Azt viszont, hogy nem teszek hülyeségeket és nem sodrom magam veszélybe, arra nem tudom szavamat adni. Fizikai képtelenség. De úgy tűnik fél ígéretemmel is megelégszik. Szavaira, hogy velem tartana a hülyeségbe, csak egy halvány mosollyal válaszolok. Gondolataimat nem mondom ki hangosan, szavaimmal csak felbosszantanám. Nem vinném magammal. Az utolsó nagy balhénk után eldöntöttem, hogy a Ragueles szintű bajkeverésekből inkább kihagyom. A Káosz én vagyok, nem ő. Nekem kell vállalni a kockázatokat, nem neki. Közben átölel hátulról és fejét a vállamra teszi, majd pár pillanattal később bevackolja magát az ágyamba.
-Kispárna...?! - takarót felhajtva csalogat maga mellé. Mellé heveredem, mire ő szorosan hozzám bújva gyorsan álomba is merül.... 

* * *

Alig több mint egy héttel ezelőtt érdekes hír fogadott. Elsőre azt hittem, hogy egy kib*szott nagy vicc és, hogy az egyik elmehibbant démonpajtás azzal szórakozik nagy unalmába, hogy szívhez szóló üzeneteket küldözget a Pokol ura nevében. Idejét sem tudom, mikor láttam őt utoljára. Vagyis de, de azt a találkozást, szeretném jó mélyen eltemetni magamban. Nem fűznek hozzá kellemes emlékek. Annyira képtelennek tűnt a gondolat, mégis ha még csak egy futó pillanatra is, de átvillant bennem, mi van ha mégis a Főnök akar velünk kapcsolatba lépni. Így hát odatoltuk magunkat a megjelölt időben, a megjelölt helyen. És nem volt kamu, valóban Lucifer rendelt oda minket...
Egy héttel a találkozó után, teljesítve az ott kapott kis megbízást térek vissza otthonomba. Belphegort ezúttal nem vittem magammal. Az első, ami feltűnik a lakásba lépve, hogy a kutyák sehol. Általában ha más nem is, de Ábel mindig a küszöbön ül, alig lehet tőle bejönni az ajtón. A második, amit észreveszek, jobban mondva megérzek az a levegőben terjengő különös szagok. Kellemesnek mondanám. Felakasztva kabátom a bejárat melletti fogasra lépek beljebb. Ebeim nyálcsorgatva bámulnak a konyha küszöbéről a főzőhelyiség irányába, ahol Belphegorom szorgosan tüsténkedik.
-Mit csinálsz? - szólítom meg bizalmasomat, bár kérdésem inkább arra vonatkozna, mit főz éppen.

reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belphegor

☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
970
☩ Rang :
Viszály Tanácsadója
☩ Play by :
Jenna Coleman
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Hétf. Ápr. 27, 2020 9:10 pm

Belial & Belphegor

A
z a villám teljesen elfeledteti velem, hogy eddig mit mondtam Belialnak, ösztönösen nyúlok keze után, amit végül mégsem fog meg, csalódok benne, főleg mikor kimászik az ágyból és az ablak mellett álló asztalhoz lép hogy ITALT töltsön magának. Behalok ennek a démonnak. A füle mögött a kispolcon nincs véletlenül egy üveg alkohol? Mégsem tudok felnevetni gondolatmenetemen. Ugyan fél szemmel már őt nézem, de a rémült felem még mindig az ablakot nézi, a kinti félelmét ami megfagyasztja. Mennyire utálom magam. Ezt Lucó igazán kihagyhatta volna belőlem. Aztán végül megszólal, végre külső inger... Teljesen elszakadok az ablak bámulásától. Figyelmem középpontjába újra Belial kerül és a szavai. Azok a szavak pedig fekete kasmírként úsznak elmémre, hogy odabent mindent elborítsanak, elfedjék félelmeimet és biztosítsanak, hiszen amilyen nehezen indul a dolog...
-Ha megígérünk valamit, esetedben megígérsz... Azt be is szoktad tartani, eddig én még sosem csalódtam benned. De igazad van, nem kérhetek tőled ilyet. Sajnálom.-belátom hülyeség volt, így szavait hallva el is gondolkozom kissé. Észre sem veszem, de már pohara újra az asztalon van és felém tart, akkor eszmélek fel újra mikor mellettem berogy kissé az ágy súlya alatt. Felé fordulok hát és igyekszem nyugalmat erőltetni magamra, bár inkább kevesebb sikerrel. Nem beszél hangosan, ha nem figyelnék rá talán a kinti hangok el is nyomnák a hangját, de én értem, tisztán értek minden betűt melyekből mondat kovácsolódik és értelmet nyer a beszélgetés. Legszívessebben a mondat közepén szájoncsókolnám, hogy ne is kelljen többet beszélnie, de nem teszem. Csendben hallgatom, hogy kimondjon mindent ami épp a fejében jár. Túl sokat kérek tőle, folyamatosan gondot okozok neki. Ahgoy beszél úgy fogalmazódik meg az én válaszom számára. Nem tehetem meg hogy letudom egy egyszerű köszönömmel, pedig akár még az is járható út lenne, ha.... De mostanában túl sok a HA közöttünk, ez pedig arra késztet, hogy valami nagyot mondjak neki.
-Ha olyan a hülyeség szívesen veled tartok sodorjon is bármerre a feladat. Legalább úgy rajtad tarthatom a szemem is.-visszatér a csillogás szemeimbe és szavaim megfontoltak. Ez is lehet támpont, nem kértem hogy tartsa is be amit ígér, viszont segíthetek benne.
-Valójában csak az első kérésem volt fontos. És még ha egyszer fordul is a kocka, hallani szerettem volna ezt tőled. Köszönöm.-halovány mosollyal feltérdelek az ágyon és mögé kerülök, karjaimmal hátulról ölelem át, fejemet bevackolom a válla és nyaka közti kis gödörbe, majd becsukom a szemem. Talán pár pillanat az egész és már el is engedem, vissza kucorodok a takaró alá, onnan nézek rá félig lehunyt szemmel.
-Vissza bújsz? Lehetnél a kispárnám.-hajtom fel a takaró szélét hátha... Ha vissza telepszik mellém újra átölelem, fejemet a mellkasára hajtom és őt ölelő kezem feljebb csúszik, arcát simogatva úgy alszom el, hogy közlöm:
-Sohasem...-s mosoly kúszik ajkaimra.
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belial

☩ Történetem :
Viszály, az első lovas
☩ Keresett személy :

☩ Reagok :
1145
☩ Rang :
Lord/Lovas
☩ Play by :
Justin Theroux
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Hétf. Ápr. 27, 2020 7:59 pm

Ház az Ördög utcában
Belphegor & Belial
Belphegor kérdései egyszerűek, ahogy a válaszok is, amit adhatnék rá. Mégsem tudom egyszerűen kimondani: Ígérem! Képtelen vagyok rá. Hosszú szótlanságomat követve, választ adok kérdésére, de nem igazán ezekre a szavakra számít tőlem. Csalódottnak tűnik, és mintha a sértődés jeleit vélném felfedezni arcán. Az embernők körében szokásos női drámát kapom, amire értetlen pislogással felelek. Nem így értette? Akkor? Zavartan pillantok rá, mert nem egészen értem, mit vár tőlem. Mindig úgy gondoltam, hogy a köztünk köttetett szövetség garantálja egymásnak tett ígéretünket. Megerősíti főnök és bizalmasa közti kapcsolatot. Megvédem őt, ő pedig hűséges marad. Ennek már lassan hatezer éve.
Kimondatlan szavaim miatt a fejemhez vágja, hogy nem számít nekem, de jól tudja, ez nem így van. Jóval többre értékelem őt, mint mutatom. Sértődötten fordít nekem hátat, és inkább legnagyobb félelmével néz szembe, minthogy a szemembe nézzen. Hatalmas villám szakítja ketté az eget pár kósza másodpercre, majd az elektromos fény útját hangos égzengés kíséri. Egymást követően többször dörren az ég. Belphegor összerezzen és bár nem fordul meg, karját mégis felém nyújtja. Mégsem fogom meg a kezét, inkább felkelek, megkerülve az ágyat az ablak melletti asztalhoz lépek.
-Nem az ígérettel van a gond Belphegor. Hanem a betartásával. - pillantok felé, miközben italt töltök poharamba. A magunkfajta úgy hazudik, akár a vízfolyás, a szemünk kicsit se rebben közben. Én meg aztán, még a bolygókat is képes lennék lehazudni az égről. De nem Belphegornak...
-Neked viszont nem akarnék hazudni. Így ne kérd, hogy olyat mondjak, amit nem tudnék tartani... - poharamat a számhoz emelem és belekortyolok italomba. Újabb hosszabb perc telik el csendben, őt figyelem és közben kérdése jár a fejembe. Majd mély sóhajtást követően helyezem vissza poharam az asztalra és telepszem le mellé az ágy szélére. Ejj, te nő, mindig csak a fejtörést okozod nekem.  
-Azt megfogadhatom, hogy nem hagylak magadra, de azt nem tudom garantálni, hogy nem csinálok hülyeségeket. Maga vagyok a Káosz, képtelen vagyok más lenni. A veszély a sarkamban jár, akár tudomást veszek róla, akár nem. Ezzel neki is tisztában kell lennie, hiszen lassan hét évezrede van mellettem.-Majd igyekszek, hogy ne haljak bele...ez a legtöbb, amit ígérhetek neked.

reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belphegor

☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
970
☩ Rang :
Viszály Tanácsadója
☩ Play by :
Jenna Coleman
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Hétf. Ápr. 27, 2020 5:22 pm

Belial & Belphegor

H
ogy hová is fajult a mai napunk? Az elzárkózástól kezdve, a figyelme mamara vonása után egy elb@szott vacsorán át a lelkizésig... Nos, mi ez ha nem kálvária? Most pedig ismét kényes témát feszegetünk, hogy eltereljük figyelmem a kint záporozó villámokról és égzengésről. A beszélgetés új szintje, ha gondolhatok erre. Feltárok előtte egy olyan problémát, amit normál esetben a sírig vittem volna, de a helyzet változott nem is olyan régen. Belial még annál is fontosabb lett, mint régen volt. Nagyot nyelek miközben rájövök, hogy akár el is veszíthetem, ezt pedig nem akaródzik megemészteni. Az a három külön töltött év szinte semmi nem volt ahhoz képest amit az álmom után éreztem. A legősibb ellenségemnem sem kívánom az érzést, pedig az már nagyon nagy szó nálam. Így fogan meg bennem a gondolat, hogy megígértetem vele, kimondatom, hogy nem hagy magamra. Ám a felelet nem érkezik rögtön. Mi több, várat ez pedig frusztráltá tesz, hát ismét felé fordulok és arcát vizslatom, még így is eltelik pár pillanat mire megszólal. De a válasz nem várt fordulatot vesz. Ráncolni kezdem homlokomat ahogy hallgatom Őt.
-Tudod hogy nem így értettem Belial.-komorodok el és teljesen felé fordulva törökülésben helyezkedem el az ágyon. És tovább hallgatom, arról beszél ami régen történt, ami most köztünk van, vagy lesz, az teljesen más szint, ehhez pedig nem a múltat kell elővenni úgy gondolom.
-A szövetségünk egy dolog! Ez pedig ismét egy másik. Pont te mondtad, változunk...-újra rést keresek bombabiztos külső páncélján, joghézagot, ha így jobban tetszik. Mert az mindig van, főleg nála, főleg ha rólam van szó.
-A munka házon kívül van, rémlik?-kérdezem kedvesen és elmosolyodok, ujjaimat összefűzöm, talán túl szorosan is, elfehérednek az ujjvégek tőle. Két kezem az ölembe ejtem és a fejem is lehajtom egy pillanatra, ez egy szemét húzás lesz, de meg kell tennem, mert szükségem van a megerősítésre.
-Ha nem tudod ígérhetsz-e nekem ilyet, azzal sajnos már mindent elmondtál. Talán készülsz valamire amit nem akarsz elmondani?-emelem rá fájón meggyötört tekintetem és nagyot sóhajtok.
-Nem érek annyit neked hogy egy egyszerű kérést teljesíts. Milyen kár.-hát akkor saját szava ellen fordítom, lássuk miért is olyan nehéz hogy kimondjon egy egyszerű ígéretet. Még írásban sem kérem tőle. Pedig lehet ha választás elé állítom akkor az egyszerűbb utat választaná. De annál furmányosabb vagyok én.
-Rendben. Hagyd csak. Majd ide képzelem hogy kimondtad.-vonok vállat nem törődömséget színlelve és figyelem amint párnái között ejtőzik.
-Azért remélem tőlem ilyen változást nem kérsz, még ezek után sem.-pillantok az ablak felé és az esőt figyelem míg egy nagyobb villám ismét át nem szeli az eget. Teljesen elfehéredek és remegni kezdek, eddig igyekeztem kizárni ezt az egészet, kár volt kinéznem az ablakon. Mekkora hülye vagyok. Belial karjáért nyúlok, bár nem tudom elhúzni pillantásom az ablaktól, sorozatosan érkeznek a villámok, a dörgés. Egész testemben remegek. Bár hozzám szólna és akkor tudom hogy hová kellene néznem...
Ajánlott tartalom
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
14 / 23 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 18 ... 23  Next