Omnen dimittite
spem, o vos intrantes!
Staff, és tagok által keresett karakterek

• Whispering Oaks Carnival •
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
If you live it right, nothing to fear
Lev Swain

Whispering Oaks Carnival - Page 4 44y3AQF
☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
96
☩ Play by :
Anton Lisin
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szomb. Feb. 22 2020, 15:25
Következő oldal Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4

Deeper and deeper down the rabbit hole

A távoli munkák jövedelmezőek tudnak lenni, de sokszor igencsak kockázatosak. Mint például most. Nem szívesen mozdítottam ki a saját testem a többé-kevésbé biztonságos kis helyéről, ahol New Yorkban bújtatni szoktam amíg házon kívül vagyok… de szükségem van a bevételre, amit a karnevál hozhat. Viszont hülye lennék saját testben parádézni, ha másét is mutogathatom helyette. Csak remélni tudtam, hogy estére zavartalanul fekszik majd a karneváltól távol… de nem túl távol, hogy esélyem lehessen visszatérni, ha segítségre szorulna. Meghalni nem tudok egy ideje, de ez nem zárja ki, hogy csúnya dolgok történjenek a testemmel, főleg, ha ilyen védtelen állapotban van. Igyekszem az aggályaimat is letörölni a lassan teljesen száraz arcomról. Miért ilyen nehéz kihúznom azt a nyavalyás szemet? Miért is kell kihúzni? Ha arra figyelnek az emberek, az éjszakában talán fel sem tűnik nekik, hogy néha más ember néz vissza rájuk, eltereli a figyelmüket annyira, hogy ne a többi jellegzetességét vizsgálják a borotvált, eléggé csontos arcnak. A testjeim néha megijednek, és újat kell keresni helyettük. Rém kellemetlen, de az emberek olyan félénkek mostanság. Nem értem miért, ha nagyobb erők akarnák, pont olyan könnyen vége lenne mindennek, mint amilyen könnyen megteremtődött az a minden. Akkor meg minek túlaggódni?
A férfi barnás haja hosszabb, mint szeretném… de nem én választottam, a változtatással pedig már nem bajlódok. Szerencsére nem olyan hosszú, hogy be kelljen kötni. A kék szemekkel valóban csodát tesznek a sötét vonalak, elég lesz ahhoz, hogy a szempárt figyeljék, ne az egész arcot, így elégedetten veszem magamra a jós tipikus öltözetét, kissé lenge, sötét ruhadarabok, pár helyen egy-egy élénk résszel, amitől szinte nem e világinak hat az egész. Bújtam már ennél élénkebb színekbe is, nem azért, mert kedvelném, csupán a látszat miatt… de egy ilyen sötét és nyomorodott helyen nem akartam tündökölni. Akik ide érkeznek, nem a fény miatt jönnek, többnyire valami sötétebb vonzza őket. Még utoljára a tükör felé pillantva tesztelem a mimikáját, bemelegítem a finom arcizmokat, hogy azok majd engedelmesen játszanak az akaratom szerint, hiszen ez is fontos része tud lenni az illúziónak. Az apró részletek adják az egész valóságérzetét. Már idő előtt helyet foglalok az egyelőre még üres asztalkámnál. Kristálygömbre nem kell számítani, jobban szeretek a saját módszereimmel dolgozni. Azt maximum akkor veszem elő, ha a kedves vendég nagyon ragaszkodik, hogy egy üveggolyóból feleljek a kérdésére. Különben elégedetten dőltem hátra a székben, s lassan hintázva vártam az érkezőket, akik elmerészkedtek a karnevál ezen szegletéig. Igyekeztem gondoskodni az elszórt apró suttogásokról, ha máshogy nem ment, hát én magam bújtam egy-egy ember mellé, hogy terjedjen a hírem. Kell a reklám, mert a reklám fizetséget hoz, az pedig mindenféle földi jót hozhat. A pokol meg a mennyország lezáródásával pedig tulajdonképpen a földi jó az egyetlen jó, ami elérhető. A testem veszélybe sodrásán túl kedveltem az ilyen helyeket, mindenféle fura lénnyel össze lehet itt futni, még ha néha kevesebb is a fizetség, mint remélnéd… legalább jól szórakozom. A következő vendégem úgy talál, mint már páran előtte, elmerengve hintázgatva a székem hátsó lábain, amit még az érkezése után sem hagyok abba. A kis kuckóm első része világított, ellenben a hátsóbb sarok, amiben megbújtam, kellemes félhomályban mártózik. Szeretem megfigyelni a vendégeimet mielőtt leülnének velem szemben, az viszont, hogy engem alaposan lássanak, kevésbé fontos. A hozzáadott misztikum mellett praktikus is, ha időközben más emberként ülnék itt. Ki tudja melyik ruharéteg alól, de egy apró mozdulattal a kezembe csúszik egy kártyapakli, amit látványosan kevergetni kezdek, miközben a vendég feltételezhetően hozzám lép. De a tekintetem végig rajta, a széles mosoly mögött szinte pislogás nélkül lesem a tetovált férfit. – Csak ennyit suttognak? – A mosolyom szinte már kihívó, de igyekszem a kísértés ellenére is csak hívogatóvá szelídíteni azt. Mindig jó hallani, ahogyan a képességeimről áradoznak. Az emberek olyan aranyosan naivak tudnak lenni. Bár nem mindegy egyes szavam hazugság, s valóban vannak ismeretségeim a munkában, s még képességem is adódott hozzá… ez nem jelenti azt, hogy csak ennyit teszek. Néha jövedelmezőbb egyszerűen félrevezetni a hiszékeny lényeket akik betérnek hozzám. De ez az alak elsőre nem tűnt egy elveszett báránynak… talán a tetoválások teszik. De mit rejt a tinta mögött, mi az, amit ennyire takargat a szemek elől? Vagy talán pont ezért jött? Vagy csak szórakozni, mint sokan előtte. A lábammal egyszerűen kinnebb tolom a szemközti széket és biccentek, hogy foglaljon csak helyet. A képességem bevetését későbbre tartogattam, hiszen nincs szükség minden erre tévedő lelket letapogatni ahhoz, hogy tudjam mit éreznek. Van, amikor a klasszikus módszerek is megteszik.
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Athlan

☩ Reagok :
404
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Csüt. Feb. 20 2020, 22:13

Lev & Athlan

"S ha élet ez álom: miért oly zsibbatag?
Kimerült, kifáradt, egykedvű, sivatag?"
- A jegyet. - egy hatalmas kéz nyúl felém a félhomályból, mely még az én méreteimet is felülmúlja úgy, hogy a két métert verdesem alulról. A tenyér gazdája egy pillanatra kidugja különös arcát a bódé mögül, ki talán még egy fejjel is magasabb lehet nálam. Sötét, kackiás bajsza alatt komoran görbül a szája, s gyanakvóan kezd fürkészni engem, mikor a kezébe csúsztatom a széles, furcsa motívumokkal díszített jegyet, melyet egy alkuért cserébe szereztem. Igen, manapság kissé leadtam az igényeket, hiszen a tény, hogy a Pokol kapui zárva vannak, sok mindenen változtat. Ha olyan hangulatom van, éveket sem kérek a lélekért cserébe, jelenleg is csupán egy nehezen beszerezhető jegy volt a kérésem egy szerelmi bájitalért cserébe, melyet az én külön bejáratú boszorkányom készített. Ennyi, s nem több. A kíváncsiság és az unalom elegye hozott erre a távoli, magányos kis helyre, melyet most úgy néz ki, megtöltöttek élettel. Az emberek arcán mégsem az önfeledt szórakozás utáni vágyat látom, sokkal inkább a félelmet és az örökös gyötrelmet, mely fertőként véste magát az elméjükbe.
- Mehet. - rideg hangja hűvös szellőként száll felém, mire csak biccentek aprót, s átsétálok a kitárt kapun, mely egyből becsukódik utánam. Az engem körülvevő sötét aurát nem tudom megszüntetni, csupán külsőségekben tudok azért tenni, hogy ne tűnjek ki túlságosan. Persze, mi számíthat annak? A testem szinte minden szegletén fekete tetoválás pihen, mely rúnák tömkelegét foglalja magába, s ezeket ha akarnám se tudnám teljesen elrejteni. Viszont a mindig hordott hosszú köpenyem ott fekszik most a ládában, helyette pedig egy modernebb viseletet aggattam le egy ostoba halandóról. Egy fekete, szakadt farmer, betűrve egy bakancsba, és egy fekete rövid ujjú, mely felett egy lengébb bőrkabátot cibál a szél.
Hogy mi hozott ide? Magam sem tudom. Halovány megérzés, mely felütötte bennem a fejét, s mely már napok óta ott motoszkált bennem, mióta csak véletlenül meghallottam egy beszélgetésből ezt a titkos kis karnevált, melyről természetesen nem plakátoltak szét minden várost. Ez a megérzés pedig csak nem hagyott nyugodni, s van egy olyan jó tulajdonságom, hogy az ilyeneket nem hagyom elveszni elmém rejtekében, hanem igen is utána járok, mi az, mely idevezetett, elvégre semmi sincs ok nélkül, minden okkal történik ebben a világban.
Lépteim lassan haladnak előre a főutcaként funkcionáló földes úton, melynek két oldalán számtalan bódé várja a látogatókat. Ezek legtöbbje italt és ételt kínál, a maradéknál pedig próbára teheti a szerencséjét az ember némi pénzért cserébe. Akad azért tömeg rendesen, de most kivételesen semmi sem zavar. Egyelőre legalábbis. Nem akarok feltűnést kelteni, inkább próbálok úgy viselkedni, mint egy egyszerű, átlagos halandó, ezért hát megfogadtam, hogy ezen az estén mágiamentesen fogok létezni, s csak úszok az árral arra, amerre sodor.
A távolban kering egy rozoga óriáskerék, mellette két nagyobb sátor, s azokon túl is az állatok ketrece. A normálisoké, meg azoké, akikkel elbánt a természet... Egy kanyar után, a földes út végén pedig egy igazán különös hely hívja fel egyből a figyelmem, egyik szemöldököm hamar a magasba szökik. Megállok előtte, de nem hezitálok sokat. Miért ne? Sosem jósoltak még nekem, legalább derülök egy jót azon, hogy miféle hazug és kitalált jövőt és múltat kreálnak nekem. Bakancsom halkan kezd felfelé kopogni a lépcsőn, majd lenyomom a faajtó kilincsét, s betoppanok rajta. Egyből belököm magam mögött az ajtót, s tekintetemmel azt a híres és titokzatos jóst keresem, kinek rejtélyéről már hallottam egy-két beszélgetést a bódéknál. Ha a tekintetünk összefonódik, megindulok felé.
- Azt suttogják a népek, hogy belelátsz az ember fejébe... - húzom sejtelmes mosolyra ajkaim.
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Athlan

☩ Reagok :
404
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szer. Feb. 19 2020, 21:31

Whispering Oaks Carnival - Page 4 1a6b44e3a4fce9bc1ed3a010c13122b8
Ajánlott tartalom