Omnen dimittite
spem, o vos intrantes!
Staff, és tagok által keresett karakterek

Vendég
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
If you live it right, nothing to fear
Anonymous

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Kedd Jan. 29, 2019 9:06 pm
Következő oldal Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Beginning of a new friendship?
Volgan & Ted
zene • szószám: 922• Credit:

Oh, a drága Florida! Sosem gondoltam volna, hogy egyszer viszont fogom látni azt a helyet, ahol a ketyegő elütötte az utolsó perceimet és másodperceimet, ahol tehetetlenül vigyorogva néztem az esküdtekre, akik kimondták a fejemre a halálos ítéletet, de még mindig hittem a saját ártatlanságomban és abban, hogy úgyis kirángatom saját magam ebből az istentelen kutyaszorítóból, ahol remegő gyomorral ettem meg azt az ocsmány szelet húst, amit steak néven elém dobtak és ahol végül nézők millióinak tudósította a sajtó első kézből, hogy pánikra többé semmi ok, a világ megszabadult Ted Bundytól, kiengedhetik féltve őrzött barna fürtös kincseiket az utcára. Ted Bundy akármennyire küzdött, harcolt és kapart, nem rugdalta kijjebb magát a bajból, hanem a tömegek és a bizonyítékok lökdösték őt egyre beljebb és beljebb, egészen addig, amíg szinte egy emberként nem hangzott el a bűvös, gyűlölt szócska: BŰNÖS! Szinte végigszalad minden porcikámon a hidegrázás, ahogy visszaidézem, hogy a kiüresedett koponyán belüli térben hogyan kongott, visszhangzott a gyűlölettel eltelt szó, amit a tisztelt egybegyűltek már alig vártak, hogy a fejemre olvashassák, de még azt is megkockáztatom, hogyha nem bíróságon lettünk volna, hanem a vadnyugati igazságszolgáltatás szabadtéri, jó levegőjű kötél általi halála jut nekem osztályrészül, akkor némi köpet is eltalált volna. És most itt vagyok újra! Mégis eljöttem, mégis azt mondtam magamnak, hogy ezek csak rossz emlékek, amik ugyan velem lesznek életem végéig, de ugyan ki foglalkozna velük? Senki. Akiknek az lenne a dolguk, hogy foglalkozzanak, mind elmenekültek, vagy már régen odavesztek, amikor kitört a világban ez a hogy is hívják... apokalipszist szabad mondani? Szabad, persze. Miért ne lehetne? Az emberek valahogy így képzelték el, így festették le, legalábbis a gyűléseken hasonlókat meséltek, hogy milyen lesz, ha eljönnek az utolsó napok a Föld népessége számára. Igen ám, azt viszont senki nem kalkulálta bele, hogy az utolsó napot éljük át újra meg újra meg újra, mert senki nem tud azóta meghalni. Senki, egy lélek sem tud sehová sem menni, így a szenvedők még tovább szenvednek, mint amennyire akarnak, szegény leányzó a falamon még tovább fog ott lógni, mint ahogyan elterveztem, s bár mondhatni látványos fejlődésnek indult minden, ahhoz képest, hogy milyen színvonalhoz szoktak hozzá az emberek, mégis éppenhogy átléptük a sötét középkort. Örülök is, meg nem is, amolyan feszítő kettősség van bennem. Örülök, mert nyilván második esélyt nem kap mindenki, pláne, hogy egyenesen a Pokol köpi ki magából, arról nem beszélve, hogy manapság a kutya nem törődik azzal, hogy ki volt Theodore Robert Bundy, akik tudják, azok vagy pszichológus hallgatók, vagy bűnügyi szakirányokban mozognak, vagy nincs ki mind a négy kerekük, manapság az utóbbira tenném le a voksomat. Azért kicsit bántja a lelkem, nem tagadom. Persze ez nem a jobbik úton szerzett hírnév, az emberek maximum a félelemtől sikoltottak fel az utcán, ha megláttak, nem pedig az örömtől. Úristen itt van Ted Bundy, a sorozatgyilkos! Egy embert mutassatok, aki ezt kiabálta. Örülök, mert bármiféle erőszakos cselekedet miatt nem kattan bilincs a csuklómon és nem kell megint napokat ücsörögnöm egy rácsozott ajtójú szobában, ami körülbelül öt, esetleg tíz lépés hosszú és ugyanolyan széles, nem fognak átvinni soha többé az ítélőszék elé, hogy ismét kimondják rám, hogy bűnös és a villamosszéknek akkor fogok a közelébe menni, hogyha én akarok. Nem örülök és feszült vagyok viszont, mert az egész emberiség egy nagy patkányfészekként zizeg, képtelenek az emberek meghalni és folyamatosan csak ugyanazon az egyetlen egy emberen vezethetem le a feszültségemet, akit már több mint két hete kell megállás nélkül néznem, mert hol meghal, hol fölkel és sír. Ajkaimat erőteljes fintorba torzítva forgatom meg a szemeimet, miközben lustán intve egyet mozdítok odébb egy utamban heverő pálmafát, ami gyökerestől fordult ki a helyéről. Gyökerei élettelenül lógnak a föld felé, göcsörtös barna tölgye, szinte már sápadni kezd, ahogy egyre csak szárad el, egykor zöld levelei most sötéten elszáradva, leheletvékonyan söprik végig a töredezett betont, ahogy teste odébb mozdul. Senki nem kíváncsiskodik, hogy miért mozog magától a fa, miért dőltek fel a mellette lévő autók, mi ez az üvegcsörömpölés, vajon mi történhetett, mert feltételezéseim szerint egész Florida kiürült, magára hagyták, ugyanúgy, ahogy a floridai rendőrséget. Balomból szemellenzőt csinálva nézek fel a napsütötte épületre, ami akár egy horrorfilmbe is beleillene félig kitörött kétszárnyú bejáratával, belül tátongó fekete ürességével és törött ablaküvegeivel. Van, ahonnan az egész hiányzik, néhol egyetlen lyukban tört be, mintha követ dobtak volna be rajta.
- És vajon bent miket találok még, ha már kívülről így nézel ki? - eresztem le kezemet és indulok föl a betonlépcsőn. Lépteim halkan koppanva verődnek vissza, megőrjít, hogy szinte minden kong és minden visszhangzik, a saját vérkeringésem néha ott dobog már a fülemben. Aprót rándulva állok meg egy tetemes tócsányi, már - már megfeketedett vér mellett, ami beitta magát teljes egészében a lépcsőbe, ahogy elindult lefelé a fokokon, de valahol félúton megállt. Tényleg nem lenne más lakott terület, csak amiket rebesgetnek?
- Hah... - vakarom meg az államat és fordulok az éhező üresség felé. Annál könnyebb lesz megtalálni és szabadtéri sütögetést rendezni az irataimból, nem fog érte szólni senki.
Vendég
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
If you live it right, nothing to fear
Anonymous

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Kedd Jan. 29, 2019 8:06 pm
Következő oldal Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Florida, USA - Page 2 0001443396

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2