Omnen dimittite
spem, o vos intrantes!
Staff, és tagok által keresett karakterek

• Katonai központ •
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
If you live it right, nothing to fear
Hell or Heaven

Katonai központ        VQSi8OZ
☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
1030
☩ Rang :
Staff
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Hétf. Márc. 09, 2020 9:18 pm
Következő oldal Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next

Szabad a játéktér
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Cassael

☩ Történetem :
☩ Reagok :
274
☩ Rang :
Szeráf
☩ Play by :
Misha Collins
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Hétf. Márc. 09, 2020 9:13 pm

Ophilia & Abaddon & Cassael
Feral roots are calling you back home
Zene: Feral Roots • Szószám: 348 • Credit:

Nővérem szavaiban tán rejtezik némi igazság, holmi mérgezett realitás avval kapcsolatban, nem lehet mindent a Sötétség rovására elszámolni, azonban továbbra sem hinném, valóban oly’ nagy szabadsága lett volna a saját tettei felett. Hiszen még rám sem emlékezett.
- Nem kérem, hogy feledd tetteidet s ne okulj belőlük, ne törekedj a jóvátételre, ám nem vehetsz minden terhet a saját válladra, Ophilia - osztom meg vele legőszintébb véleményemet, csöndben, gyengéden, a komótos tempóban alászálló porszemcsék különös táncot lejtő hálójában. Megülnek a vállainkon, hajainkat finom pernyével borítják, mintha csak megkísérelnék tartósítani a momentumot s egyúttal benne minket is; mozdulatlan, békességben, egymás közelségében. - Ha igazán lehetőséged nyílt volna a választásra, nem lett volna ily’ nehéz megtörni feletted a varázsát. A nevemet sem feledted volna - fejtem ki a korábban pusztán gondolatvilágom lankáin megfogant összefüggést, ezzel viszont lezárom a meggyőzésére tett kísérleteimet, bármi is legyen ennek az utóbbinak a végkimenetele. Bizonyosan fáradt, kimerült, akár én magam s a mellettünk fekvő démon, kötve hinném, ennél többre a jelen pillanatában befogadó lehetne az elméje. Pihenésre és nyugalomra van szüksége mindnyájuknak, ezért hát felvetem a továbbállás lehetőségét. Ophilia tán úgy érzi, Amara nem tart rá igényt, én ellenben nem bizakodnék a közömbösségében. Az egyik szolgáját felszabadítottuk, míg a másikat megöltük, így ha valamiként is hasonul az Úrhoz, a fivéréhez, nem fogja ölbe tett kézzel várni a következő lépéseinket. Szavaimnak eleget téve elkezdek feltápászkodni, noha New York említése megakaszt a mozdulataimban.
- Mihelyst biztonságba értünk, fejtsd ki bővebben - kérem Őt elhagyva orgánumomból az utasító élt, mindösszesen esdeklést, mit kihallhat a hangomból, amennyiben igazán odafigyel rá. Tisztában lehet vele, az említett város védelmét jelentéktelen szívemen hordozom, ezért hát ha segítségre szorulnak, nem maradhatok tétlen. Nem azok után, mennyi áldozatot hoztam az ott élőkért s vezetőjükért.
Ismerős lakás torzult vonalai és árnyai öltenek formát előttem mindeközben, miként nővérem meghajítja előttünk a tér s idő kontinuumát. Leheletnyi szemöldökráncolással figyelem a kivitelezés könnyedségét, mégsem adom a tudtára, ez is újabb bizonyítéka az ereje növekedésének. Helyette néma bólintással segítek felnyalábolni a földről az eszméletét vesztett démont, majd átemelni a valóság egy, a mostaninál ha nem is rendezettebb, ám megnyugtatóbb szegmentumába.

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

spiritual, celestial being

Never have I been a calm blue sea. I have always been a storm
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Ophilia

Katonai központ        Mektupp
☩ Történetem :
☩ Reagok :
769
☩ Play by :
Blake Lively
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szomb. Feb. 29, 2020 5:06 pm

To Cassael & Abaddon
It wasn't your fault.
It was mine, for believing every word you said
Szavai még sokáig visszhangoznak elmémbe. Minden más a múlté. Lehet ezt nekem ily egyszerűen értelmeznem? A múlt miatt létezem, a múltban történt dolgok miatt nyert értelmet az életem, elengedhetem azt egyszerűen? Mosolyom mégsem törik meg, szelídségem fenntartom. Szerény személyem valaha érezhet ilyen boldogságot, amit most? Megkönnyebbülést, számomra megengedett ez? Angyal volnék, rezignáltan kellene mindenről tudomást vennem, de rég képtelen vagyok már erre. Azelőtt is, hogy Amaraval találkoztam volna, azóta pedig…
Nem gondoltam volna, hogy a gyűlölet, a harag ily szörnyű dolgokra képes, a szeretet, a gyengdéség valójában milyen törékeny dolog. Mennyire könnyen fordul ez át és mily nehezen lehet visszafordítani a régi kerékvágásba.
Fejem lágyan rázom meg, a kifogás hallatán.
- Meglehet, de én tettem. Nem fogott rám fegyvert Amara. Egy dolgot kért tőlem, s miután azt teljesítettem, utána minden tettemért én felelek, nem ő. Azért az egyért is, de minden másért is. Ez nem egy olyan dolog, Cassael, amit áttolhatok rá - és korán sem azért, mert soha nem is tennék ilyet. Tetteimért csakis én lehetek a felelős, a választás joga ugyanúgy fennállt hatalma alatt is, mégis elhittem az igazát. Valahol még mindig is hiszem, mégsem olyannyira, mint alig pár órával ezelőtt. Javaslatára bólintok, egyetértésem jeléül.
- Valójában megkapta tőlem, amit kívánt, nem tudom, hogy mennyire tart igényt rám, eddig sem tette - noha az állóvizet sikerült felkavarnom, vagy legalább is én így érzékeltem. Remélem, hogy csak zavaros emlékeim azok, melyek így is gondolják, valójában azonban tetteim semmit sem értek, jelentéktelenek maradtak, mint én magam is.
- Van itt egy házikó, ahol megszálltam, amit bázisomnak gondoltam. Nem hiszem, hogy sokan járnának ott, én nem tettem, mióta Amara gondolataim közé került, aki keresni kíván, az New Yorkba teszi meg, nem ebben a városba - nem itt akartam maradni, Michael és angyalaitól kirázott a hideg, ahogy Gabrieltől is. Az emberek közelébe akartam lenni, hogy lássam rajtuk Ramiél… Oh, ne. Tekitnetem hirtelen kapom ijedten fivérem felé.
- New York veszélyben van - ejtem ki a szavakat. Oly sok zavaros emlékem van még, nem minden tiszta még. Fejem megrázom, ez most mégsem kötheti le elmémet. Lassan állok fel magam is. A teret, annak ellenére tudom könnyedén meghajlítani, hogy így is sok erőmet emésztették fel az elmúlt percek, órák. Egy apró lakás felé nyílnak, ő ismerheti, ott járt Abadonnal, legalább is láthatta. S ha már a démon is az elmémbe jár. Letekintek rá. - Segítenél? - kérdezem meg tőle. Nem akarom itthagyni, ha Amara tényleg ide tévedne.
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Cassael

☩ Történetem :
☩ Reagok :
274
☩ Rang :
Szeráf
☩ Play by :
Misha Collins
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szomb. Feb. 29, 2020 1:09 am

Zene: Feral Roots • Szószám: 376 • Credit:

Ophilia érintése akár az égből aláhulló, kövér esőcseppek egy tikkadt növénynek; ujjai nyomán élet kúszik a bőröm alá a pórusaimon keresztül, s békesség a lényembe, dacára annak az örvénylő, kavargó fekete masszának, mely az elmúlt időszak történéseiből összecsapódva emlékeztet nap nap után mindarra, mit legszívesebben elfelejtenék. És ezúttal még ha nem is sikerül végérvényesen, nyom nélkül kitörölnöm az elmém lankáiról ezeket a mérgező lenyomatokat, valamiként elveszítik az élüket, röpke momentumokra jelentéktelenné és súlytalanná válnak...
Habár könnyeit nem, mosolyát ösztönnel viszonozom, miként megkönnyebbülten nevetve örvend úgy gondolom, nem pusztán nekem, hanem kicsiny győzedelmünknek a Sötétség erői felett. Sajnálatára mindössze a fejemet csóválom, elhalón a vállát simítom; nincs miért bánkódnia ugyanis. Nem vártam megváltást vagy segítséget senkitől, elfogadtam a sorsomat akkor, mikor számításaimmal ellentétben magam is rabjává váltam a Pestis börtönének. Persze nővérem minderről nem tud, s noha magam sem lehetek biztos benne, mire utalt pontosan, azért jelezni kívánom neki, nincs miért sajnálkoznia vagy szégyent éreznie. Sem az oldalamon húzódó sebért, sem a fogságomért, sem azért, mert Amara karmai közé kerülve minden bizonnyal olyasféle dolgokat művelt, melyek távol állnak az elevenétől.
- Ezúttal győztünk, Ophilia. Minden más a múlté - tudatom vele egy határozott biccentés kíséretében, mielőtt még figyelmünk a földön fekvő démonra vetülne. Magam sem gondolnám, egyszerű szívjóságból kísérte útján a testvéremet, de be kell látnunk, valóban sokat tett érte, s vélhetően nélküle még mindég gazdagabb lenne egy katonával a Sötétség serege. Újabb bólintás, mellyel tudomásul veszem; jóllehet a fajtájában megbízni ostobaság, a Háború ennek fényében is az oldalunkon fog ragadni.
- Amara irányítása alatt cselekedtél. Ám mindent rendbe fogunk hozni - ígérem, noha töredékével sem vagyok tisztában annak, mi mindent követett el nővérem, szívében a feketeséggel. Azt viszont bizton veszem, Ramiél döntése messze nem az ő bűnlajstromát ékesíti. - Úgy szedjük rendbe magunkat, és szabadítsuk fel őt is. Egyébként sem tanácsos sokáig maradnunk, a Sötétség már kétségkívül felfigyelt az itt történtekre - osztom meg a nézeteimet, bár rögvest nem kapkodok tovább állni. Attól tartok jelen állapotomban túlzottan messzire nem juthatnék velük, kérdés hát, San Francisco városában hol lelhetünk biztos nyugalomra.
- Kötve hinném, megcsalnának az érzékeim, ellenben ezt beszéljük át később, biztonságos környezetben. A várost jobban ismered nálam, mi a tanácsod, hol keressünk menedéket? - kíváncsiskodok, s a rövidre szabott pihenő végett elkezdek felkászálódni a padlóról.

reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Ophilia

☩ Történetem :
☩ Reagok :
769
☩ Play by :
Blake Lively
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Kedd Feb. 18, 2020 8:23 pm

To Cassael & Abaddon
It wasn't your fault.
Hüvelykujjaimmal óvatosan simítok végig borostás arcán, szinte egyszerre mosolyom halovány, szelíd, mégis örömmel teli. Elmondhatatlan az érzés, amit ebben a pillanatban átélek. Hasonló eddig soha nem környékezett meg, nem is hittem létében.
Fivérem íriszeit figyelem, arcának nyugodt vonásait, többnapos borostáját, mely annyira illik rá és hozzá. Szavaiba nincs okom kételkedni, emlékei között nem kutakodok, nincs rá sem szükségem, sem pedig okom. Jogom pedig annál kevésbé. Lassan engedem el, csúsznak le ujjaim arcáról, lágyan simítok rajtuk végig.
- Úgy örülök neked - nevetem kissé sírva, könnyekkel a tekintetembe, mely nem másnak szól, csak annak, hogy itt van, hogy biztonságba tudhatom. Szívemről hatalmas szikla gördül le, hisz mikor elmém tiszta volt a sötétségtől aggódtam érte. Aggódtam, mert tudtam, hogy bajba lehet, amiért nem felel szavaimra. Mégis örülök, hogy nem tette meg. - Sajnálom - ejtem ki röviden ezt az egyszerű szót. Sajnálom, amit tettem vele, hogy ártottam neki. Sajnálom, hogy nem indultam meg keresésére.
Sajnálom, hogy elfelejtettem. A köztünk lévő kötelék erősebb, mint azt bármelyikünk is feltételezte. Ő volt a kulcs szívemhez, tisztaságomhoz. Ő kellett ahhoz, hogy végleg önmagam maradjak ne csak lopott percek erejéig. Mi nem csak fivérei vagyunk egymásnak, sokkal mélyebb a kapcsolatunk. Több, mint barátság. Legfőbb bizalmasom.
Tekintetem levezetem Abaddonra.
- Biztos oka volt erre, de a lekötelezettévé tett - tekintek fel újra fivéremre, ahogy lágyan csókolom homlokon a pokol szülöttét. - De megérdemli - gördülnek ajkaim szelíd mosolyra. - Sok testvérem fordított hátat nekem az elmúlt években. Ő sosem tette, pedig igazán semmi oka nem lett volna arra, hogy a végletekig eljöjjön utánam - hálám üldözni fogja, tisztában vagyok azzal, hogy Don nem az a démon, aki csak a két szemem szépségéért tette volna mindezt. Előbb, vagy utóbb meglesz az ára, ezzel mégis tartozok irányába. Félő, hogy nem lennék itt, ha ő nem lett volna mellettem, nem kérdőjelezi meg Amara hatalmát elmémbe.
- Jól, ám a bűntudat mardossa a lelkem. Oh, Cassael, szörnyű dolgokat tettem - rázom meg a fejem. - Ramiél miattam szolgálja Amarat - segítenem kell neki, de nem csak ő. Gabriel és Lucifer… Kiadtam nekik a titkot, hogy miként tudják megölni az embereket, hogy miként fordulhatnak egymás ellen. Nagyot nyelve tekintek testvéremre, ki…
- Ez lehetetlen Cassael - rázom meg a fejem. - Egyszerű, rangtalan angyal vagyok, nem lehet erőm olyan, mint egy arké, soha nem is lehet - hasonlóra sose volt még precedens, de hogy Sariel vére…
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Abaddon

Katonai központ        Tenor
☩ Történetem :
☩ Reagok :
330
☩ Rang :
Lovas, a Háború
☩ Play by :
Cam Gigandet
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Vas. Feb. 16, 2020 6:19 pm

Ophilia & Cassael & Abaddon
"In normal times, evil would be fought with good. But in times like these, well, it should be fought by another kind of evil."
Zene: In The End • Szószám: - • Credit:

Pengefogú szörnyetegek, a sötétségben megbúvó rémségek, az élet bíborszín nedvének csordulása, halandók számára rémítő látképek. Az emberi elmének mindez túl sok, elrettentő, s ez mi kiváltja az érzést melyet csupán úgy neveznek: félelem. A mi elménk másként működik, számunkra e látvány az otthon megtestesítője. S egy harcos szívében felelmet akarsz kelteni akkor ettől mélyebb, súlyosabb eszközökre lesz szükséged. Mi az mi megrémíthet valakit ki megállíthatatlannak képzeli magát? A válasz egyszerű: állítsd meg. Egyetlen eszközre van szükséged, tehetetlenség. Ez mi a legrémesebb lehet a harcos lényének. A tudat, hogy képes lenne küzdeni, harcolni a végsőkig, de képtelen mozdulni, a rutinos, begyakorlott mozdualtok nem jönnek bármennyire is szeretné. Kínzó, égető érzés ez mindenki számára...
Tehetetlenség, pontosan ezt érzem amint a pengefogú közeleg, a hideg padló élesen mar a bőrbe, nyugtunk nekünk soha nincsen, az számukra nem létező luxus. Újabb mancscsapás vágódik a falon át, izzó karmok szaggatják a vasalt beton falakat mintha csak ott sem lennének haladnak a cél felé... Aztán...
Zuhanok. A padló enged én pedig süllyedek, fehéres, sárgás fellegek úsznak a magasba, feltekintve a padlón át a 3 fejű vicsorogva tekint távolodó alakomra, mígnem egy kósza felhő úszik arca elé ezzel eltakarva előlem s mire tova úszik már nyoma sincsen. Csupán a memenő nap utolsó sugarai közt úszom a fellegekben, egy pillanatnyi nyugalom, mi ez? Számomra ismeretlen. Íriszeim a kullogó felhőkön pihentetem. Egészen addig míg be nem csapódok a feketeségbe. A végtelen tenger vesz körbe amint a felszínre érek, a távolban a lemenő nap utolsó sugarainak reménye, a felhők komótosan lebegnek a hűs szélben. Alattam a fekete mélység ásít, köröttem a végtelen víz, felettem a sárgás szín fellegek. A testem mozdulni látszik, immár tudok cselekedni hát, ha nehezen is, fájdalom nyilal belém, de legalább már mozdulhatok valamicskét. A felszínre fekszem, hagyom, hogy testem lebegjen, íriszem pedig a felettem lévő sárgás bomolyagokra vetem, a nap búcsút intő sugarai még utoljára imítják orcám...
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Cassael

☩ Történetem :
☩ Reagok :
274
☩ Rang :
Szeráf
☩ Play by :
Misha Collins
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Csüt. Feb. 13, 2020 7:50 pm

Zene: Feral Roots • Szószám: 416 • Credit:

Halovány derengésként sejlik fel ajkaimon a mosoly, miként azon a becenéven ér, melyet legelsőként Drake aggatott rám. Az elfogadásának jele volt akkor, s most, nővérem hangján csendülve sem marad jelentés nélkül; határokat küzdöttünk le együtt, mely örökre összekovácsol bennünket. Puha sóhaj gördül le a torkomról mégis, hisz feldereng bennem, a vadász bizalmát hosszú hónapok óta edzem, a Pestissel kapcsolatos vereség után azonban fogalmam változatlanul nincsen arról, miként keveredjek elé…
Az imént gyúlt örömre kellemetlen érzetek kezdenek felkapaszkodni, s már-már edzeném lényemet az elnyomásukért, csakhogy valamiként, minden különösebb erőfeszítés nélkül a következő momentumban szerte is foszlanak. Felemelem tekintetemet az idő közben eleresztett Ophiliára, kinek tenyerei ezúttal az arcomat simítják, s annak közvetítésében furcsa békességet áramoltat át a testemen. Hirtelenjében az aggodalma kapcsán felelevenedő emlékképek sem szorítják úgy a mellkasomat, mint kellene, s a szégyen sem marcangol olyan kifejezetten, mint egyébként szokása.
Ennek dacára megtanultam a halandóktól azzal a felelettel élni, amivel nem kívánnak a részletekbe bonyolódni, így hát valódi magyarázat nélkül hagyom testvéremet - egyelőre - arról, hol és hogyan is voltam mindeddig.
- Jól vagyok, Ophilia - biztosítom, lényegében elvégre igaz. Nem vagyok már a láda rabja, nem őröli az idegeimet a démon, kivel elképzeléseim szerint örök kárhozatra ítéltettem volna, és a szelence hátulütői sem kísértenek oly’ gyakran, mint hónapokkal ezelőtt. A helyzetünkhöz képest jól vagyok, ennél több szót fecsérelni rá kár lenne; angyalok vagyunk, hiszen, nem a lelküket megkönnyebbíteni kívánó halandók.
Újabb szusszanást követőn, szemeinek mozgását leképezve vezetem én is a tekintetemet a mellettünk fekvő Háborúra, ki látszólag békés álomban szendereg, ám kötve hinném, démoni léténél fogva valaha is elérhetné a nyugodalom. Kérdés csupán, vágynának-e rá valaha, vagy ténylegesen a káosz éltetné őket? Nehéz lenne erre választ kapni, miként érdeklődni sem kívánnék, ezért inkább nővérem szavainak szentelem a figyelmemet és az érdeklődésemet.
- Tudom. Legalábbis, hogy kitartott melletted. Véletlen találkoztunk össze a lakásodon, akkor beavatott szinte mindenbe - magyarázom csöndesen, s bár érzek némi tiszteletet Abaddon iránt, azért a megérintésétől ódzkodom - ellenben Ophiliával. Láthatóan mély kötelék alakult ki kettejük között, olyasmi, melyet annak idején Sariel gondolkodás nélkül büntetett volna. Vajon most is ezt tenné, tudván, a pokolfajzat nélkül sohasem szabadult és sohasem emelkedett volna fel a testvérünk?
- Hogy érzed magad? - vágok a meghitt momentum közepébe a kérdésemmel, mert kettejüknél inkább érdekelne az Ophiliában végbement változás. - Állíthatom, hogy az erőd megnőtt, az arkangyalokéra emlékeztet. Gondolod, köze lehet hozzá Sariel vérének? - töprengek, s mivel úgy fest, egy ideig még itt maradunk, ezért hát megigazítva kabátomat, helyet foglalok én is a porzó kövön.

reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Ophilia

☩ Történetem :
☩ Reagok :
769
☩ Play by :
Blake Lively
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Pént. Feb. 07, 2020 6:06 pm

To Cassael & Abaddon
It wasn't your fault.
Olyan dolog történt velem, amit sose láttam még, melyet sose tapasztaltam. Senki angyal fia nem tért még így vissza a halálból, mégsem hiszem, hogy ez Atyánk akarata ellen lett volna. Hiszek abban, újra hiszek benne. Megkönnyebült sóhaj szakad fel belőlem, hogy nem kell a bennem élő, hadakozó sötétséggel megvívnom a mindennapi csatáimat. Meggyőzni őt arról, hogy Atyánk nem olyan rossz, mint ahogy azt ő gondolja. S képes vagyok benne újra hinni.
Akarata ellen sose történhetett volna ez, mégis új. Megfogalmazhatatlan az én számomra is, nem tudok egyszerűen felette… De most nem is kell.
Örömöm ebben a pillanatban felülmúlhatatlan, még ha hasonlót éreznem sem szabadna, képtelenség lenen ez részemről, most mégis minden porcikámat átjárja. A Földön töltött időm alatt megtapasztalhattam az emberek, testvéreim szeretetét és gyűlöletét is. Magába kebelezhetett Amara ereje, mégsem bánom. Egy másodpercig sem teszem, hiszen azokban a pillanatokban is én voltam, ezt soha nem is tagadnám le.
Mégis megismertem őt, képes voltam rá, és örülök, hogy ez megtörtént. Szeretném hinni, hogy megértettem Amarat, ám ez könnyelmű kijelentés lenne a részemről.
- Köszönöm, Cass – suttogom, halkan szipogva, a boldogság könnyei áztatják most arcomat, fivérem vállába kapaszkodva ölelem, melyből végül kiszabadulunk. Kezeim mégis arcára simulnak, vonásait vizslatom. Érezheti, ahogy a béke lassan járja át csontjait, ha lelke nyughatatlan is volt, elillan belőle minden rossz érzés.
- Úgy aggódtam érted – nevetem könnyesen mosolyogva. – Úgy féltem, hogy bajod esett – vallom be neki, mi nyomta a lelkem. Hányszor szólítottam, választ mégsem kaptam tőle. Szívemet aggodalom járta át, még ha nem is a szó legszorosabb értelmében. Valóban aggódtam érte.
Pillantását követem, ujjaimmal törlöm le arcomról a sós cseppeket az arcomról. Óvatosan nyúlok a még mindig zenélő tojás felé. Emlékek halványan sejlenek fel bennem, ajkam szelíd mosolyra, húzom. Finoman zárom le fedelét, elhallgattatva azt, hogy a kintről bejövő neszen kívül más ne zavarjon minket. Tekintetem ekkor vezetem Donra, alvó alakjára. Mosolyom mélyül, fejem enyhén hajtom félre.
- Rengeteget segített nekem, Cassael – tekintek fivéremre, majd vissza a démonra. – Ő volt az oka, amiért Amara nem kebelezett be teljesen, képes volt az iránta érzet hitemet bizonytalanná tenni – csúszok közelebb a férfihoz, finoman simítok végig az arcán, fogom végül az övét is két kezem közé.
- Köszönöm – lehelek csókot homlokára.
Egyikünk sem tudja, hogy ujjaim érintése miként hat rá. Ám álma, börtönvilága szelídül, szépül. A karmos mancsok lassan húzódnak vissza, háborgó lelke megnyugvásra lel, még ha a pokol sajátja is, olyan békét élhet át, melyet egy háborúnak sem kellene.
Csendeset, szelídet, megnyugtatót.
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Abaddon

Katonai központ        Tenor
☩ Történetem :
☩ Reagok :
330
☩ Rang :
Lovas, a Háború
☩ Play by :
Cam Gigandet
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Pént. Feb. 07, 2020 4:31 pm

Ophilia & Cassael & Abaddon
"In normal times, evil would be fought with good. But in times like these, well, it should be fought by another kind of evil."
Zene: Become the Beast • Szószám: - • Credit:

Sötét, dohos folyosó, pislákoló fények, melyek nyugtot nem hagynak, a látásban zavarnak. A hideg, betonpadló bőrömhöz ér, szinte csontig hatol. Odakint vihar dúl, bíbor fellegek tombolnak, s a távolban morajlanak. Fejem felett az elektromosság hívja vakító táncra a fényforrásokat. Végtelenbe nyúló folyosó bámerre is nézzek. Apró karmok kaparásznak, ahogy gazdájukat, izzó szemű patkányt hordoznak. Hamarost tűnik el a falat övező vaskos rések egyikében. A testmozdulatlan, kényszer, mint béklyó tartja a hideg beton lapos felületén. A környező világ minden aprósága áthalad a testen, de mozdulni bíz nem lehetséges. Tehetetlenség, a legsötétebb ellen egy olyannak kinek lételeme a cselekvés. Mindenkinek van gyenge pontja... A hely ismerős, nem először jár erre az elme, pihenőjét már máskor is itt megejtette. Az elme tulajdon csapdája, erődöt alkotva zárja rabságba a tudatot. A sötétség szolgáinak ez a jussa, nem lehet nyugalma, rablánc tartja e helyen míg az elme újra erőt nem nyer. Nem az első, s vélhetően nem is az utolsó alkalommal lesz vendége. Ezúttal még is, valahogy intenzívebb, tisztább az élmény, minden rezzenés borzolja az érzékeket. Valami mozdul, a végtelen folyosó nyúlni látszik a sötétségbe. Hatalmas karmokkal szőtt mancsok vágódnak a kemény beton szerkezetbe. Három fej, parázsló szemgödrök, kardokká nőtt fogak egész armadája villan a fény pislákolásával. Újabb méretes mancs, mely immár közelebb csapódik be. Elmét tépő, óráknak tűnú momentumok ahogy a vészjósló közeleg. Az energia elenyészett, nincs erő most mi visszafogja a vérebet. A test mozdlatlan, az épület megremeg...

A katonai bázis immáron csendesen fogadja magában a bent rekedteket. Odakint a vihár már távolra úszott a magas égen, csupán messzi morajlása, annak is csupán távozása hallható még utolsó jelzésként, végső búcsúként. A fizikai valón megannyi sérülés, az energia szabdalta nyílt sebek feketéllenek. Mozdulalan porhüvely, az elmének még idő kell, a véreg pedig közeleg...
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Cassael

☩ Történetem :
☩ Reagok :
274
☩ Rang :
Szeráf
☩ Play by :
Misha Collins
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Pént. Feb. 07, 2020 10:20 am

Zene: Feral Roots • Szószám: 441 • Credit:

Ophilia segélykérése ez alkalommal nem marad cselekedetek nélkül. Nem furakszik a hallójárataimba mindösszesen azért, magamnak állított börtönömből várhassam ki a végeredményt; volt, ki segítsen helyettem vagy elbukott a harcában? Ezúttal itt vagyok, a jelen momentumában, s nem akadályoznak láthatatlan, kietlen határok a tenni akarásomban. A kérésére ugyan szavakkal nem felelek, pusztán egy halovány, ámde eltökélt bólintással, mielőtt visszahelyezném a szívét a mellkasába.
A legelső pillanatokban olybá tűnik, a remélt s várt megkönnyebbedés végre elérte a lényét; hosszú pilláiról kövér könnycsepp gördül alá az arcára, és hirtelen bennem is feloldódik az a különös szorítás, mely a gyomrom tájékát nyúzta, mindeddig észrevétlen. Azonban a nyugalom, az öröm most sem tarthat örökké, a következő másodpercben ismét fájdalom torzítja el nővérem tökéletesre szabott ábrázatát, és amíg torkából földöntúli kiáltás szakad fel, addig valójából afféle ragyogás, melyet angyal csupán ritkán tapasztalhat meg.
Hunyorítva próbálok ellenállni az újabb lökéshullámnak, noha hajamba és ruháimba vadul mar bele a feltörő energia; jobbról-balról taszítgat, kabátomat a magasba kapja, majd egy újabb irányváltoztatással a nyakamba csapja. A fejemet behúzva s jobb híján a földet fixírozva igyekszem kivárni a megmagyarázhatatlan jelenség végét, ezért nem kerüli el a figyelmemet az sem, miként a földre mágiával s vérrel mázolt pecsétem apránként felkopik, aztán pernyeként száll tova a levegőben. Egy szeráf csapdáját nem sokan képesek játszi könnyedséggel megtörni, éppen emiatt különös gondolat ver éket a koponyámban.
Összegyűjtöm az erőmet, hogy visszanézhessek testvéremre, viszont pontosan ekkor az elszabadult erők is visszavonulót fújnak Ophiliában, kinek arcára ezúttal valódi, látszólag megtörhetetlen békesség költözik. Szuszogva, némi értetlenséggel méregetem az alakját, hiszen néhány perc leforgása alatt több olyan dolog is megtörtént, melynek eddigi példáiról még csak nem is hallottam. Éonok óta létezem, s emígy láttam már halandókat feltámadni a halálból – Atyánk kegyelmével, hozzáteszem –, de angyalt még sosem. Nem is sűrűn leltük halálunkat a nagy háború előtt, ám azóta sem esett olyan, hogy bármely fivér vagy nővér megkerülte volna az elmúlás szigorú törvényeit. Ophilia ellenben megtette, visszatért, ahonnét a fajtánk még sosem, az újjászületés fogalmának legszorosabb értelmében.
Szavak nehezen formálódnak a számon, s nem segít rajta nővérem ölelése sem. Röpke másodpercekbe telik, mire végre megemelem a karjaimat, s magam is ölelésembe vonom őt, az angyalt, kinek ereje az arkokéval vetekszik, és akinek kisugárzása a nyolcak közül egyetlen egyet idéz meg a tudatomban; Harmónia.
- Végre szabad vagy, Ophilia… - suttogom reszelős hangon, s hacsak nem tart ellent, úgy engedek az ölelésünkből. Megint végigfuttatom rajta a tekintetemet, de egyértelmű; többé már nem az, kinek mindannyian megismerhettük. Dacára mindennek még nem mernék hamari kijelentéseket tenni, bizonyossá kell válnom abban, igazán felemelkedett-e. - Őszintén sajnálom, hogy eddig tartott ideérnem – teszem hozzá, pillantásomat a pecsét maradványaival teli padlóra, majd Abbadon békésen szendergő voltára süllyesztve.

reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Ophilia

☩ Történetem :
☩ Reagok :
769
☩ Play by :
Blake Lively
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Hétf. Feb. 03, 2020 10:16 pm

To Cassael & Abaddon
It wasn't your fault.
Félrefordított fejjel fekszem, testemet újra és újra a fájdalom hulláma löki végig. A démon arcát nézem, ám alig látok belőle valamit. Mosolyog, mégis most olyan más… Teljesen más. Fáradtan pislogok rá, tekintetem képtelen vagyok sokáig rajta tartani… Zöldesbarna íriszeim a kezére vezetem le, az ujján pihenő gyűrűre. Elmém mondani akar valamit, tudom, a megvilágosodás fénye mégsem jut el hozzám. A fájdalom görcsbe szorítja testem, mellkasom megemelkedik, hátam ívbe feszül. Szemeim könnybe lábadnak, a fájdalom szülte cseppek ezek, melyek arcom mossák végig. Kicsit fordítok csak fejemen, hogy fivérem láthassam, kiért oly régóta aggódok…
Mellettem egy test hanyatlik el. Don… Kezem hiába nyújtom ki felé esetlenül, elérni nem tudom, a fájdalom egy újabb hulláma ökölbe szorítja vékony, hosszú ujjaimat.
- Nem bírom… - lehelem elhalóan. A fájdalom túl éles, túlságosan is elevenembe hatol. Rettentő kín, melyet érzek, az elevenembe hatol, porhüvelyem égeti, ha mondani tudnám, akkor lelkemet, de nem.
Szívemet teszi, mely dobog, szakadatlanul, olykor gyorsabban is, mint ahogy az kellene neki. Mintha küzdene, harcolna valami ellen. De mi történhet? Mi baja lehet?
- Cassael… - ejtem ki erőtlenül fivérem nevét, tovább mégis képtelen vagyok mondani, szapora lélegzetem mit csak tőlem hallhat. – Kérlek… segíts… - segíts megszüntetni a kínokat, segíts ezt átvészelnem. Életemben nem kértem még segítséget, soha nem tettem. Nem én voltam az, aki erre rászorult, mindig tőlem kérték.
Sose éreztem úgy, hogy jogom lenne hozzá, Atyám azt tesz velem, amit óhajt, nem ellenkezek akarata ellen. Ha akarata az lenne, hogy meghaljak, nem küzdenék. De ez a fájdalom… Ez… Még ha érzem is fivérem puha érintését, elmémbe nem jut el.
Segíts… Segíts élnem, vagy meghalnom, segíts eme fájdalmat elmulasztanom. Cassael kérlek segíts…
Szívem visszahelyezi mellkasomba, oda, ahova való. Melynek hiányát meg sem kellett volna léteznem, mely csak egy szerv, eme emberi testbe raboskodva, jelentősége mégsincs. Nem kellett volna, hogy legyen, nem hathank ránk egy szív sem így.
Érzem, hogy ver, hogy lüktet újra mellkasomba és egy pillanatra kiengednek arcvonásaim, lélegzetem csillapodik. Remegő kezekkel érintem meg mellkasom, egy újabb könnycsepp szökik ki pilláim alól, melyeket megkönnyebülten hunyok le.
Erre várt, nem többre. Csak és kizárólag erre a megkönnyebbült pillanatra, hogy a fájdalom, ezúttal sokkal elevenebben hasson. Izmaimat feszíti, húsom szinte tépi, éget belülről, mintha csak meggyújtottak volna…
- Ca… - kezdek bele, ám végigmondani képtelen vagyok.
Lényemből hirtelen egy számomra ismeretlen erőhullám tör ki, angyali fényem járja be a katonai bázis szobáját. Sokkal erősebb, erőteljesebb, mim valaha is volt. A fájdalom belülről éget, hangot adok neki, torkomból szökik ki a túlvilági sikoly, a mennyei fény szinte vakító. Testem enyhén elemelkedik a pecsét közepéről. A fájdalom szaggatja izmaimat, s amikor azt hiszem, hogy ennél már nem lehet rosszabb, amikor már úgy érzem, hogy minden egyes porcikám elemeire bomlik, elvész az éterbe, amikor már hang nem tör fel belőlem, akkor szűnik meg minden.
A fényt elnyeli testem, elemi erő szippantja magába mellkasom, szívem. Izmaim lágyan remegnek, izmaim vibrálnak bőröm alatt, amint visszatérek a hideg padlóra.
Én pedig élek. Érzem, ahogy mellkasom emelkedik és süllyed. Érzem, ahogy ujjaimban megremeg az ideg. Érzem, a megkönnyebbült könnyeimet. Érzem az elemi boldogságot, megkönnyebbülést, melyet még sose tettem…
Óvatosan ülök fel, tekintettem megkeresem fivéremet… Fogalmam sincs, hogy mi történt, nem tudom, képtelen vagyok feldolgozni, ilyet nem éreztem még, mégis… Ha közel van még hozzám, egy szó nélkül ölelem át nyakát, nevetve, mosolyogva… Képtelen vagyok utat törni érzéseimnek, visszanyerő emlékeimnek…
Az emlékeimnek, melyeket az elmúlt időkben én tettem…
Én…
Credit •• Burn
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Cassael

☩ Történetem :
☩ Reagok :
274
☩ Rang :
Szeráf
☩ Play by :
Misha Collins
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Hétf. Feb. 03, 2020 1:23 am

Zene: Feral Roots • Szószám: 514 • Credit:

Abaddon próbálkozásának legelső momentumaiban nem tápláltam reményt a sikere iránt, ám figyelve eltökélt küzdelmét Ophilia megmentéséért, óhatatlan telepedik rám holmi vágyódás az elképzelésének hatásosságáért. Melankolikus tekintetem milliszekundumról milliszekundumra olvad koncentrált összpontosítóba, homlokomat ráncolva kémlelem hol a plafont, melynek túloldaláról veszedelmes égzengés hallik, hol pedig kettejük alakját, miként a Háború egyik kezében a szívet, másikat meg amannak helyén tartva, egyfajta mérleget állít a világ elé; vagy Ő vagy Én, mi a feleleted, univerzum?
Az eddigi morajlás gátak nélkül tör át a tetőszerkezeten, élénken vibráló villámlás hasít át kettejükön, majd újabb és újabb, míg a démon kegyetlen ordításba nem kezd. Kényszert érzek a közbeavatkozásra, ne szakadjon ismételt veszteség a lényünkre, azonban maradásra bírom magamat, ugyanis tudom, a helyében én is pontosan ugyanezt tenném. Ugyanezt tettem a szíve megtisztításáért azzal a különbséggel, látszólag nem merítettem le minden hátramaradt energiaforrásomat. Abaddon márpedig ezt teszi, s olybá tűnik, a mutatványa végén hatástalanul, merthogy nővérem teste egyáltalán nem rezdül és az ujjak közül elguruló szív sem dobban, csöndes emlékeztetőjeként egy angyal szerény életének.
Bánom, hogy egy momentumra is hagytam magamat reménykedéssel bolondítani, hiszen a lényemre visszatelepedő fájdalom sokszorosává válik az előzőnek. Bizonyosságot nyer, innét tovább nincsen, a tudat pedig, hogy a harcunk hiábavaló volt, és a világ innentől kezdve Ophilia nélkül fog tovább haladni, teljes egészében lesújt. Elméjében a Föld, a Mennyek és a Pokol történelme lapult, míg szívében afféle igazérzet, mellyel manapság kevesen büszkélkedhetnek. Ő volt az első, ki nem kétkedett döntéseimben, nem kérdőjelezte meg a választásomat Menny és Föld s semlegességemet angyal és halandó között. Úgy gondolom, az emberek barátnak nevezik azt, akik törődnek velük s megértik a tudatuk működését, ezért kétségem sincs afelől, Ophilia a barátom volt; ő képviselte a legszorosabb kapcsot, mit fajtárssal valaha kötöttem...
Kellemetlent nyelve lépek odébb s szegezem tekintetemet vissza a repedésekkel teljes padlóra. Várom, mikor mondja ki a démon a végső ítéletet, mikor realizálja veszteségünket, ám elnehezült szavai soha nem csendülnek fel a központ némaságában. Ellenben testvérem szívének halovány dobbanásával, mely inkább hat csalfa téveszmének, mint a valóságnak, de miként kiélezem rá figyelmemet, meghallom az élet összetéveszthetetlen ritmusát.
Hitetlen arckifejezéssel fordulok vissza hozzájuk, szemeimmel kutatom az alakjukat, várva a megerősítést, ami végül el is érkezik egy hatalmas légvétel formájában. Nővérem teste megrázkódik, vállai és feje a padlótól elemelkednek, amint gyötrelmek között lel ismét a létezés gyönyöreire. Gondolkodás nélkül sietek oda hozzájuk, majd leguggolva óvatosan végigsimítok remegő felkarján.
- Szabad vagy… ez sosem volt egyszerű - suttogom neki, mialatt fájdalomról panaszkodik, aztán egy momentum erejéig Abaddonra is rápillantok. Nem sokáig marad velünk ünnepelni a győzelmet, pihentető alvásba szenderül, miután átadta a staféta botot. Róla majd Ophilia után gondoskodom.
Nevemre felkapom a fejemet, s ábrázatomra kontrollálhatatlan, halovány mosolykezdemény kúszik fel. Megismer, hiszen.
- Itt vagyok. Tarts ki, minden rendben lesz - vigasztaló szavakkal csitítom, melyek nem a levegőnek elrebegett üres ígéretek; magam is elhiszem, mihelyst a szíve a helyére kerül, az ő kínjai is megszűnnek. Ezért hát megint csak kézbe emelem a halandó világ egyik legfontosabb jelképét, majd mágiám hátramaradó harmatcseppjeit felhasználva, visszahelyezem a testébe azt, melynek hiányától már oly’ régóta szenvedett. Amint pedig végeztem, enyhén hátrahajolva várom a megkönnyebbülés legelső jeleit az ábrázatán felderengeni.

Ajánlott tartalom
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére