⊂ War is peace. Freedom is slavery.⊃
Black as the devil, hot as hell, pure as an angel, sweet as love.

Brooklyn Bridge - Dover Street
The devil's voice is sweet to hear.

Kaye
'Cause we're hot like hell

☩ Faj :
Bukott-Vadász
☩ Reagok :
39

Utolsó Poszt Pént. Május 26, 2017 10:18 am
Következő oldal Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Abaddon & Kaye
Ha az életben maradás a tét, nem éri meg némi fájdalom?
Egy drog díler, két rablógyilkos, egy tolvaj kurva, két démon, egyikért se hullajtok könnyeket. S egy angyal… gondolatára sajdul meg kissé a szívem, - de a munka az munka- ahogy számba veszem a ma éjszaka termését. ~ És még éppen csak elmúlt éjfél.~ Tekintek fel az égre, ahogy a kihalt sikátor kaviccsal szórt betonját koptatom. Csendre és minél kevesebb feltűnésre vágyom. S mi lenne ehhez alkalmasabb helyszín, mint a söpredék leharcolt negyede, amelyet messziről elkerül a felemelkedés, megtisztulás halvány reménye. Nem szól hozzám senki, s fel se tartóztatnak, pedig érzem, ahogy figyelnek a rozzant házfalak s kitört ablakok mögül. Nem lehetek bizalomgerjesztő látvány, arcomon elmaszatolt száradt vér, karomon kabátom felhasítva, melyen átszivárog vöröslő vérem. Egy új nadrágra is be kell fizetnem, mert kissé rojtos lett, mikor az a kis mocsok feltörölte velem a hangár padlózatát. És még a vállam is sajog. Nem fogom megérteni, hogy miért nem dőlnek egyből a saját kardjukba, vagy az enyémbe, annyi felesleges munkától kímélnék meg magukat s legfőképpen engem. Azt hiszem, lassan tarifát kell emelnem, szinte naponta cserélhetem a ruhatáram, nem beszélve arról a tonnányi sóról, melyet ezek a pokolfajzatok felzabálnak. Kissé elgyötörten rovom az utam, szemügyre veszem a két hajléktalant, akik a tűznél melegednek, mivel látványosságban híján van a környék. Kivéve azt a harmadikat, aki szinte a semmiből mászik bele látóterembe. Csövesnek túl jól szituált, talán csak egy magányos farkas, hiszem én ezt addig, míg meg nem szólít. De úgy látszik, ő jobban ismer engem, mint én őt, s dolga van velem. – Attól függ, ki kérdezi? – állok meg tisztes távolságban tőle, most már egy cseppet sem tetszik nekem a figura. Rezdülésére felfigyelek, a penge pedig egyenesen beleég a retinámba. A felismerésre összeráncolom a homlokom, s ezernyi gondolat támadja meg idegszálaimat. De ahogy látom teljesen mindegy is ki vagyok, tovább nem is nagyon jutunk a beszélgetésben, már ami a „Ki kicsoda” témát hivatott feszegetni. – Azt is mondták, hogy kifejezetten rosszul tűröm, ha fenyegetnek? – vonom fel szemöldököm, mint aki nem tojt be teljesen a penge láttán. Ez az egy dolog mely elvághatja életem öröké gomolyodó fonalát. Bár ez nem jelenti azt, hogy fejvesztve fogok menekülni, mindennek meg van az ára, a fejemnek is. – Főleg egy hosszú nap után. S te lennél ma …a hányadik is? – nem mozdulok, csak finoman csúsztatom kezeimet az oldalamon lógó két hosszú tőr felé, miközben tájékoztatom, az önjelölt MacLeodot, hogy mire is számíthat. – Nyolcadik. Nem a legszerencsésebb szám, de… – Megadom számára az esélyt, hogy meggondolja magát. A kard miatt, más feltételezésem nem nagyon lehet, minthogy olyan erők birtokában van, melyek miatt erős hátránnyal indulok a harcban, már ha arra kerül a sor. Efféle csecse-becsét kevesen hordanak maguknál a halandók közül. És valljuk be, nem lehetek közkedvelt a felsőbb körökben, de igazából sehol sem. De feleslegesen is filózok ezen, az itt és mostan nem változtat. Bár nem vitás, Atyám humorérzéke páratlan. Szóval csak várok a lehetetlenre.

Abaddon

☩ Faj :
Démon
☩ Reagok :
96

Utolsó Poszt Csüt. Május 25, 2017 10:02 pm

Mindennek ára van
Kaye && Abaddon
Music • szószám: Ide • Credit:

A napkorong lassan alászáll, szürkület van, mondhatnánk. A Hold lustán mászik a távolban, még nincs kedve trónját foglalni az éjszakai égen. Sirályok sikoltanak nem is messze, jelezve a kikötő közelségét...

Földöntúli szavak kúsznak ajkamon, alig hallhatón suttogom, majd acélos szemeim lehunyom. Sötétség s mikor kinyitom, már más a tulajdonom.

...New York, Dover Street, egy keskeny sikátorutca a Brooklyn híd lábánál. Rozsdás hordó körül két, tagbaszakadt fickót melengeti kezét az onnan áradó tűz felett. Itt ott szeméthalom díszíti az összképet. Bedeszkázott ablak s ajtónyílások. Egyszerű emberek otthona volt mindig is, ez a háború óta sem változott.
Egy nő alakjára s lépéseire figyelek fel fekete kapucnim alól mely arcom óvón takarja. Államon látszik csupán némi borosta, de valahogy még is más mint a megszokott. Kopott, fekete hosszú kabát, alatta egyszerű fehér póló, hozzá farmernadrág és fekete bakancs dukál. Alakom illik a helyképbe. Némi törmeléken heverészek, egy kiszuperált CAT kisgép markolójában. Innen figyelem mozgását ahogy halad az utcában, ő lesz az, A Fejvadász. A fekete csuklya takarásából ajkaimra apró mosoly úszik. Feltápászkodom s felé indulok. Az utca közepén állapodok meg éppen vele szembe.
- Te volnál Kaye? A Vadász?
Szólalok meg a semmi kellős közepébe, még a két fickó is feltekint a hirtelen hangra. Enyhe terpeszben állok, a kabát lomhán lóg le rajtam egészen a combomig. A fekete kapucni óvón takar, arcomból mit sem látni, sötétség fedi. Magas, széles vállú férfit takar a ruházat, legalább is ránézésre. Nem várok túl sokat válaszára, a jobb oldalam parányit mozgolódik, a kabát hosszú ujja alól penge úszik elő egyenest a föld felé szegezve vészjósló hegyét. Egy angyalpenge villan meg a pislákoló tűz fényénél.
- Lássuk igaz e amit mondanak.
Elindulok felé, bakancsom talpa alatt serceg a törmelék helyenként. Lássuk mit lép A Vadász.

Abaddon

☩ Faj :
Démon
☩ Reagok :
96

Utolsó Poszt Csüt. Május 25, 2017 9:11 pm

Sponsored content

Utolsó Poszt