⊂ War is peace. Freedom is slavery.⊃
Black as the devil, hot as hell, pure as an angel, sweet as love.

Országút, Kentucky állam
The devil's voice is sweet to hear.

Phanuel
'Cause we're hot like hell

☩ Faj :
Harcos Angyal
☩ Reagok :
28

Utolsó Poszt Yesterday at 7:52 pm
Következő oldal Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

☽The point of no return.

Cassael xXx Phanuel
- • szószám: 187 • Credit:

A harcnak egy pillanatig az impek vonulása vetett véget. Nem csak engem, de a pokolkutyákat is megzavarta, hála az égnek. Cassael nagyobb lélekjelenlétének köszönhetően elegánsan távoztunk a harctérről.
Az a trükk igazán ügyes volt, az összes pokolkutyát bezavarta a boltba, s elrejtett minket.
Csak figyeltem, ahogy el indult, és közölte, hogy amint megérkeztünk, felkeressük az irattárost. Szótlanul bólintok, de utoljára telekinézissel a birtokomban lévő sótartóból a bolt ajtajába, mely az egyetlen kijárat volt, borítottam a sócsíkot. Bezártam az épületbe egy rakat kutyát. Nem tudom, hogy meddig lesznek bent, pontosabban meddig tart nekik szétkaparni a falat, de reménykedtem, hogy egy-két órahosszáig, netalán egy napig elbíbelődnek vele.
– Na ez fel fogja őket tartani. – mondtam halkan magam elé. És felkészültem az indulásra, visszacsúsztattam pengéim a hüvelyükbe.
Széttártam a szárnyaimat, és Cassael után, San Fransico felé vettem az irányt. A nagy, terebélyes fekete szárnyaim lomhán csapkodtak, mindig is imádtam repülni, és minden alkalmat úgy éltem meg, mintha újdonság lenne.
A fejemben újrajátszottam a látomásomat, és törtem a fejemet. Hol lehet a vége egy gömbnek? Hamarosan megtudom, hisz ha valaki tud nekünk erre válaszolni, az Ophilia.
// Köszi a kört!! :3 <3//

Cassael

☩ Faj :
Harcos Angyal
☩ Reagok :
147

Utolsó Poszt Szomb. Feb. 17, 2018 7:25 pm

God seeks comrades and claims love
▲Szószám: 209   ▲Zene: Turn into Earth   ▲Credit: Cass
Phanuel helyesbítését hallva bocsánatkérő mosoly kapaszkodik fel az ábrázatomra, legalábbis annak szánom, ám, hogy mennyire hasonlít, az egy egészen más kérdés. Igaza van, már régóta nem ifjonc, ki még tanulja a harcos angyal lét fortélyait, s gyakorol a megjövendölt küzdelmekre, hanem egy katona a legjobbak közül, aki immáron a Sötétség fojtogatásával dacolva küzd Atyánk világáért.
- Való igaz, mér régóta nem vagy az - biccentek, noha érzelmesnek aligha titulálható pillanatainknál komolyabb tennivalónk akad. Megbízok társam elképzeléseiben és stratégiájában, ezért szó nélkül követem az épületből kifelé, egyenesen a pakolóba, hol az éjszaka dermedt sötétsége fogad minket, no meg számos pokollény. A váratlanság miatti komoly tervezés nélkül magam is nyomban felveszem velük a harcot, bár kétségtelen, hogy ennyivel nem fogunk tudni ketten megharcolni.
Az impek vonulata egy momentumra a kutyákat is megállásra sarkallja, én pedig ezt használom ki arra, hogy a valóság torzításával elfedjem magunkat előlük, s az épületből gerjesszek csábító hangot a számukra. Nagy gyengeségük a figyelmük könnyű elterelése, ami pillanatokon belül igazolódik, miként sietve beözönlenek az egykori boltba.
- Menjünk, Ophiliával majd felvesszük a kapcsolatot, ha odaértünk - bólintok, egyúttal szárnyaimat bontva, s a kutyák vérétől mocskos pengémet visszasüllyesztve rejtekébe. Amennyiben Phanuelnek sincs ellenvetése vagy más terve, útnak indulok vele San Francisco városába, magasan, a felhők óvó ölelésében repülve.

✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖

Grace only exists to be fallen from

Phanuel

☩ Faj :
Harcos Angyal
☩ Reagok :
28

Utolsó Poszt Kedd Feb. 13, 2018 2:57 pm

☽The point of no return.

Cassael xXx Phanuel
- • szószám: 238 • Credit:

Mikor fivérem bejelentette, hogy ismeri az irattárost, megörültem, legalább őt nem kell majd nagyon kutatni. Ha még Cassaelnek meg is jelenik, az csodás lesz.
Csak hallgatok, kifejezéstelen arccal hallgatom, ahogy beszél nekem, egy kicsit félreértett, nem városrészek elpusztítását kívánom, pláne nem halandók lelkét kockára tenni…
Kis idő múlva már harci állásban voltam. A pokolkutyák közeledtek, mikor testvérem talált egy kis sót. Nem volt sok, de arra, amire szánom talán elég lesz. Mikor azt mondja, hogy ne higgyem azt, hogy a só megfékezi a pokoli lényeket, csak a fejemet csóválom.
– Cassael, már nem vagyok kiskatona – mosolygok a testvéremre, aki jóval idősebb nálam, már akkor tisztelt harcos volt, mikor engem megteremtett az Úr. – Nem a kutyáknak lesz, és nem is csapdának.
A só majd csak a kínzáshoz kell, de az is csak akkor, ha van itt egyáltalán démon. Közel voltak a kutyák, én kiléptem az épületből, ki a szabad ég alá. A parkolót jobb harctérnek tituláltam, mint az épületet.
A parkolóban csak néhány autóroncs volt, de egyébként tiszta, sík terep volt, mondhatni tökéletes a harcra.
A pokolkutyák pillanatokon belül megjelentek. Sokkal többen voltak, mint én azt hittem, és őszintén meglepődtem.
A két kardommal gyorsan, és hevesen kaszáltam le őket. A páncélom sok sérüléstől megmentett, de a kutyák csak jöttek, és jöttek. Ha nem lett volna rajtam szerzek egy-két sebet.
– Cassael… – sóhajtok fel, mikor meglátom, hogy egy csapat Imp szárnyal a város felé. – menjünk! – mondom, mikor éppen két kutyát szeltem ketté.

Cassael

☩ Faj :
Harcos Angyal
☩ Reagok :
147

Utolsó Poszt Vas. Jan. 21, 2018 4:02 pm

▲Szószám: 256   ▲Zene: Turn into Earth   ▲Credit: Cass
Melengető mosoly kucorodik az ábrázatomra az Irattáros nevének hallatán. Tán olyasféle barátságnak nem nevezhetném a kötelékünket, mint amilyen az emberek között köttetik általában, azonban céljaink, elképzeléseink és alapvető mozgatórugóink azonosak, ezáltal pedig afféle bajtárssá vált a szemeimben, amelyet sokan pusztán kívánhatnának maguknak. Sajnálom, amiért régóta nem kerestem, de talán majd most újfent összefonódnak sorsaink fonákjai.
- Jól ismerem Ophilia nevét, bár nem tudom biztosra, hol van dolga éppen. Elmehetünk San Franciscoba, ám ha nem válna be, könnyedén megidézhetjük. Remélhetőleg a hívásomnak nem mondana ellent - somolygok az orrom alatt, noha a jó kedvem nem tart ki sokáig. Természetest jó hír, hogy Raugel ezek szerint már kiszabadult a fogságából, de hogy a vele történtek után démonok karmai közé küldje Phanuelt… Azzal kevésbé értek egyet.
- Az ő tárgyalásaiknak minimum egy halandó áldozatul szokott esni, rosszabb esetben egy-egy városrész. Körültekintően kell választanod, testvérem - intem, bár eltökéltségén látom, hogy a célja jelenleg szentesít mindennemű eszközt. Szívesen törném az elmémet azon, hogy akad-e bármilyen füstlény, aki viszonylag ártalmatlannak titulálható, csakhogy jól ismert morgás és ugatás furakodik a hirtelen beállt csendbe, megszakítva gondolatmenetemet. Legutóbb Egyiptomban találkoztam Pokolkutyákkal, és az nem volt egy könnyű menet.
- Nem hiheted, hogy a só eltántoríthatja őket. Célozd a szívüket vagy vedd a fejüket, aztán álljunk tovább - tanácsolom, mialatt én is talpra állok, de a pengém előhúzása után azért végigfuttatom a tekintetemet a pult polcain és egyéb kiszögellésein. Nos, pusztán egy nagyobb üvegcsényit találok, amit a tudatommal rögvest magunkhoz repítek. - Mit gondolsz, ennyi elég lehet a tervedhez? - mutatom fel neki a sószórót.

Phanuel

☩ Faj :
Harcos Angyal
☩ Reagok :
28

Utolsó Poszt Szomb. Jan. 13, 2018 3:05 pm

☽The point of no return.

Cassael xXx Phanuel
- • szószám: 297 • Credit:

Bátyám felajánlotta a segítségét, mely nagyon jól esett. Ha tényleg vannak ismerősei San Franciscoban, akkor talán még egyszerűbb lesz megtalálnom azt az angyalt, aki a legtöbbet tudja a földről, és az emberekről.
– Köszönöm a segítőkészséged. Egy nővérünkre gondoltam, Ophiliára – mondom, majd hozzáteszem. – Az ő dolga volt az emberiség történelmének feljegyzése, ezredeken keresztül figyelte őket. Ki tudná, hogy hol van ez a hely, ha nem ő? – Mondom, majd testvérem ismét feltesz egy kérdést. Halványan elmosolyodok, és válaszolok. – Raguel is adott nekem küldetést, a démon annak a teljesítéséhez kell. Nyugalom, csak tárgyalni fogok a démonnal – komolyodok el. – Mármint ahogy ők szokták azt.
Nem tudtam nem észrevenni, hogy bátyám méreget engem. Olyan volt, mintha egy kihallgatáson ülnék, vagy mintha pengét nyomnának a torkomhoz.
Elmesélte, hogy mi történt vele, bár szokatlanul röviden, ám mégis elég tartalmas volt. Figyeltem, hogy miket mond, de közben a gondolatom végig atyánk üzenete körül forgott.
Mit kell megtalálnom ott? Biztos valami fontosat, de mit?
Miután bátyám befejezte a beszédet, egy pár pillanatig csendben ültem. Sok ideig kutatta Istent, igazságtalan elhallgatnom előle, hogy Atyánk szólt hozzám, de még nem fogom neki elmondani, majd idővel talán.
– Te se unatkoztál – sóhajtok. – És, hogyan tovább? New York nem biztonságos többé – jelentettem ki a nyilvánvalót, majd valami csaholásfélére lettem figyelmes.
Nem egyszerű kutyának hallatszott, hallottam már ilyet. Egy pokolbéli lények hangja volt, pokolkutyáké, közeledtek.
Talpra pattantam és a kezeimbe vettem két kardot. Úgy vártam, a pokolfajzatok érkezését.
– Társaságunk lesz, testvér – mondtam, és harci állást vettem fel, miután ledobtam a köpenyem.
Nem tudom, hogy a pokolkutyákhoz démon is jár-e, de örülnék neki, el lenne intézve a démon kérdés.
Ez a hely valami bisztró szerű is lehetett, tehát reménykedek benne, hogy található itt só.
– Cassael, megnéznéd, hogy van-e valahol só? – nyugodt hanggal kérem. A só nagyban megkönnyítené a küzdelmet és esetleges csapda felállítását.

Cassael

☩ Faj :
Harcos Angyal
☩ Reagok :
147

Utolsó Poszt Pént. Jan. 05, 2018 5:22 pm

▲Szószám: 270   ▲Zene: Turn into Earth   ▲Credit: Cass
Fivérem rövidre szabott hezitálása nem kerüli el a figyelmemet, ám nem vagyok semmiféle felette álló hatalom, hogy őszinteségre és a válasz megadására kényszeríthetném. S talán még akkor sem tenném, ugyanis tiszteletben tartom a harcos titkait. Amennyiben úgy ítéli, nincsen oka komolyabban elmélyíteni a tudásomat a kérdése mögött rejtező háttér információk megosztásával, akkor nyilvánvalóan nem is zavarnának túl sok vizet. Még manapság sem értem, mi tudná zavarni a vizet…?
Egy pillanatra elgondolkodottan a rothadó, penésztelepekkel gazdagított plafonra vetem a tekintetemet, majd csekély, néma töprengésem után visszasüllyesztem társamra az íriszeimet.
- S ki volna ez a lény? Talán segíthetek meglelni neked, San Franciscoban akadnak ismerőseim, megbízható bajtársak - ajánlkozok fel készségesen, noha a démont illetően már kevésbé tölti el bensőmet a tettvágy és magabiztosság érzete. - Merjem kérdezni, miért van szükséged egy démonra? - billentem oldalra a fejemet, enyhén hunyorítva a szemeimmel, amiként Phanuelt méregetem. Kezdem úgy hinni, mégsem olyan apróság ez a küldetés, amit a hátára vett.
- Velem? - némileg váratlanul ér a kérdés, hiszen nem érdeklődnek gyakran a hogylétem felől, vagy arról, mi minden történt velem. Magányos vándor vagyok, aki már régen elszokott az élményeinek megosztásától, elvégre itt, New Yorkban kinek beszélhetnék? Kire zúdíthatná egy angyal olyasféle problémáit, amelyeket halandó tán fel sem tudhat fogni ésszel? S most, hogy felkínálkozott az alkalom, azon kapom magamat, nehezen akaródznak kiesni a számon a szavak.
- Hosszú ideig Atyánkat próbáltam felkutatni, míg össze nem rúgtam a port az apokalipszis két lovasával. Egy halandó lelke s élete a tét, ám egyelőre megakadtam a küldetésemben - összegzem röviden, arra nem térve ki, hogy nemrégen összefutottam az egyik arkangyallal is, elcsevegve a Mennyország visszafoglalásának lehetőségeiről.

Phanuel

☩ Faj :
Harcos Angyal
☩ Reagok :
28

Utolsó Poszt Csüt. Jan. 04, 2018 6:27 pm

☽The point of no return.

Cassael xXx Phanuel
- • szószám: 228 • Credit:

Fivérem amikor azt mondta, örül, hogy épségben sikerült kijutnom a városból, nem is tudom, milyen érzés vett a hatalmába, de egy biztos, hogy pozitív érzés volt. Mikor mondta, hogy mások nem jártak sikerrel könnyek szöktek a szemembe, hisz emlékeztem egy-két esetre. Emlékszem a megcsonkított hullákra a városkapu felett, s dühített, hogy nem tudtam őket megvédeni. A látvány örökké a szemembe égett, pedig mint harcos angyal, sok szörnyűséget láttam már.
A válaszát figyelemmel hallgattam, majd helyeslően bólintottam, hisz magam is emlékszem, hogy pár századdal ezelőtt is azt hitték, hogy a föld lapos, és hogy le tudnak esni róla. Az volt az egyetlen kérdésem csak, hogy hol is vagyon eme vég, de Cassael tudatta velem, hogy maga se tudja. Amikor kérdezte az igazi okát, hogy mégis miért kérdezem, kicsit hezitáltam.
Az Úrtól kaptam az üzenetem, talán titokban kéne tartanom, de nem kaptam utasítást, hogy titok lenne.
– Egy küldetésemhez szükséges megtalálnom azt a helyet.  -mondom, s Cassaelre nézek. Az Atya adta nékem a küldetést, s ezt én teljesíteni fogom azt, bármi áron. – Cassael, el kell jutnom oda, s csak egy lény tudhatja, hogy hol van ez a hely – szólok komolyan, majd sóhajtok. – San Fransiscoba kell jutnom, és egy démont is fognom kéne. – szemet forgatok, ismét megszólalok. - Annyit beszéltünk már rólam, s a küldetésemről, veled mi a helyzet?
Látszik az arcomon, hogy tényleg érdekel, hogyan is élte meg bátyám az eltelt éveket.  

Cassael

☩ Faj :
Harcos Angyal
☩ Reagok :
147

Utolsó Poszt Vas. Dec. 24, 2017 10:40 pm

▲Szószám: 460   ▲Zene: Turn into Earth   ▲Credit: Cass
Tiszteletben tartván Phanuel kérését, s mert a veszélyes úton amúgy sem volna ildomos a társalgással felhívni magunkra a figyelmet, csöndben követem fivéremet a számára tetsző, biztonságosnak vélt helyszínre a város falain kívül. Az eljutás odáig nem feltétlenül problémamentes, valamiképpen nehézkesebbnek érzik mindennemű angyali képességem bevetése, de fáradhatatlanul haladok utána olyféle módokon, ahogyan azt ő tanácsolja. Amikor pedig megérkezünk, nosztalgikus érzés lesz úrrá rajtam, ugyanis jártam már erre. Alig néhány hónapja keltünk útnak s pihentünk itt meg Drake-el, mikor elhatároztuk, hogy New Yorkon kívül próbálunk szerencsét a benne élősködő démontól való megszabaduláshoz. Pontosan itt álltunk meg a terepjárójával, amihez emberi makacssággal és gőggel ragaszkodott, minimálisra redukálva a rám való támaszkodását, legyen a tét akár az utazással töltött idő szinte semmissé tétele. Haloványan derengő mosolyt csal az ábrázatomra az emlékfoszlány, ám hamarost elillan róla, felidézve azt is, miképpen ért véget a közös utunk.
Kitartó némasággal követem Phanuelt az autóroncsokkal teli parkoló végében nyugvó sötét, kietlen épületbe, ahol testvéremmel ellentétben én nem élek a kényelem bárminemű illúziójával, hanem lassú léptekkel, lopva térképezem fel a helyiséget, s úgy hallgatom az elbeszélését a tapasztalatairól. Csupán akkor állapodok meg, amikor megvallja nekem vétkét. Ábrázatomon együttérzés ölt formát, hiszen a korábbi emlékmegosztásnak köszönhetően jóformán a saját bőrömön érezhettem mindazt, amit ő néhány napja elszenvedett.
- Érthető… Ámde szerencsés, hogy mindezidáig épséget leltél a város falai között, tán még éppen időben, hogy hátrahagyod meggyötört falait. Testvéreink közül sokan jártak kevesebb sikerrel - utalok itt Manakelre, a pártatlan angyalra, akit Wallenberg megkínzott, megölt, majd darabokra vágattatott, hogy testrészeit kitűzethesse New York kapujára, elrettentésül a további próbálkozóknak. Nehéz elképzelnem, hogyan volt képes mindezt átélni és eltűrni Phanuel, nem mintha számon óhajtanám kérni, elvégre a lázadása felért volna a lebukásával és a halálával.
Hirtelen témaváltása továbbra is fenntartja a figyelmemet, így végül felhagyva a helyiség pásztázásával, magam is letelepedek a padlóra, a szeráffal szemközt helyezkedve. Kérésére bólintással felelek, biztatva, folytassa tovább nyugodtan a mondandóját, noha meg kell valljam, a kérdése némileg megilletődésre sarkall.
- Hogy hol ér véget a Föld? Mi okból tanakodsz efféléken? - érdeklődök, hátha többre jutok a kérdés hátterének megismerésével. Ophilia bizonyosan ezernyi felelettel tudna szolgálni a helyemben, a kérdés egészen emberinek tetszik ugyanis, végességben pusztán ők tudnak igazán gondolkozni. Így belegondolva s egészen a tudatom mélyére ásva eszembe ötlik valami néhány évszázaddal ezelőttről, abból a korszakából az emberiségnek, amikor minden logikának ellentmondva, beszűkült tudattal s világnézettel folytatták a földi létet a halandók évezredes kitárulkozást és bölcsességet követőn.
- Nem állíthatnám, hogy meg tudnám felelni e kérdést, elvégre hogyan is érhetne véget valami, aminek nincsen vége? Egykor azonban a halandók úgy hitték, a Föld lapos, véges, a végén pedig egy mély szakadék várja őket. Talán vízesés, nem emlékszem pontosan - magyarázom neki tartózkodva, mert huszonhat évnyi, földi tartózkodás után a memóriám már nem szolgál úgy, mint annak idején.

Phanuel

☩ Faj :
Harcos Angyal
☩ Reagok :
28

Utolsó Poszt Szomb. Dec. 09, 2017 2:28 pm

☽The point of no return.

Cassael xXx Phanuel
- • szószám: 508 • Credit:

Fivérem kérdésére, mellyel azt szerette volna megtudakolni, hogy van e okom menekülni, egyből rávágtam:
– Van, de majd később beszéljünk róla – mondtam, majd visszatértem a testet vizsgálni és az emlékezetüket manipulálni.
Cassael szinte leblokkolt, mikor látta, hogy a két ember él, pedig csalhatatlanul végzetes sebet ejtettem rajtuk. Megértettem meglepődöttségét, hisz bennem is kérdéseket vetett fel ez a jelenség. Valami szinten örültem, hogy nem öltem meg őket fölöslegesen, de éreztem, hogy ez nem jót jelent.
A szeráf szerint korai azt gondolnom, hogy a Mennyek országának kapui bezárultak, de mi másra lehet következtetni? Na jó, van más lehetőség is, az Alvilág.
Csak csendesen vártam, míg testvérem arra az elhatározásra jutott, hogy itt hagyjuk azt a helyet.
A rés nem volt messze a parktól, de ennek ellenére sötét volt, mire oda értünk a falhoz. Jó pár ember járőrözött a város gyenge pontjánál zseblámpával a kezükben.
Nem akartam összetűzésbe keveredni, így a teret meghajlítva elrejtettem magam, s telepatikusan szóltam bátyámnak, hogy ő is tegyen e-képp, így elosonhattunk az őrök mellett.
A páncélom enyhe, fémes zörgését is elrejtettem, így minden fennakadás nélkül kijuthattunk. A barikádok, melyet az emberek építettek, addig míg helyre nem állítják a falat, nem jelentettek nagy kihívást, én könnyedén átreppentem rajtuk.
Amint a faltól biztonságos távolságra értünk abba hagytam az eddigi álca fenntartását, s magabiztosan indultam tovább egy út felett repülve.
Egy idő elteltével leszálltam egy helyen, mely nyugodtnak tűnt, és biztonságosnak. Ez régen egy autós pihenő lehetett, vagy valami ilyesmi.
Kardot ragadtam, s fegyverem markolatát szorítva léptem be a romos állapotban lévő épületbe, mely valami bolt szerűség volt.
Miután meggyőződtem róla, hogy az épületben nincs semmi a veszélyes, fogtam magam, s leültem a földre hátamat a falnak támasztva.
– Már beszélgethetünk, szerintem ez elég nyugodt helynek tűnik. – jelentem ki fivéremnek. Jól esik pihenni, hisz az álca fenntartása és utána egyből repülés egy kicsit kimerített. Nem fáradtam el nagyon, hisz még harcolni is minden gond nélkül tudtam volna, meg repülni is, csak úgy éreztem magam, mint ahogy egy ember érezheti magát egy kilométer futás után.
– Szóval, az egyik kérdésedre visszatérve, igen volt okom elhagyni a várost - mondom fivéremre nézve, és a hangomat a bánat áztatta át. – A katasztrófák kitörése után elmentem sétálni a városban. Hamarosan vízióim lettek a sötét ködtől, mely a világra telepedett, és lett egy kínzó látomásom Myadiellel és az ő gyilkosával. Hamarosan a vidámparkban másnak láttam egy ártatlan fiút, mint aki valóban és ennek következtében megöltem. Ennek az eseménynek egy vadász is szemtanúja volt. Itt jött egy kis harc, mire észre vettük, hogy a fiú feléledt. Ekkor láttam először embert visszatérni a halottak közül. Ezek után nem bírtam a városban maradni. Éppen a várost akartam elhagyni, mikor beléd és a vadászokba botlottam – magyaráztam elég hosszan a fivéremnek ott az épület sötétjében.
Egy szösszenetnyi szünet után új témát dobtam fel.
– Segítségedet szeretném kérni. Te tapasztaltabb vagy nálam és idősebb, kérlek válaszolj erre a kérdésre, ha tudod a választ: Hol ér véget a Föld?
Reménykedek benne, hogy tudja kérdésemre a választ, hisz isten üzenetét csak akkor tudom megérteni és teljesíteni a parancsot, ha megtalálom a helyet, ahol a Föld véget ér.

Vendég

Utolsó Poszt Vas. Júl. 30, 2017 6:07 pm

szabad a játéktér

Cassael

☩ Faj :
Harcos Angyal
☩ Reagok :
147

Utolsó Poszt Vas. Júl. 30, 2017 5:57 pm

Difficult roads often lead to beautiful destinations
Nehéz megfejtenem a pecsét gyöngeségének okán, hogy Wallenberg porhüvelyéből éppen ő maga, vagy a démon szól, de mihelyst összekapaszkodnak pillantásaink, már tudom, hogy Pestis előtörekedésétől egyelőre nem kell tartanom. Amennyiben a körülményeink nem lennének ilyen kedélyrombolóak, talán még pártfogoltam hitetlenkedő vigyorát is képes lennék viszonozni, ám tekintve, hogy a megtévesztés veszélyes terepén egyensúlyozunk, nem érzek különösebb kényszert a halandók arckifejezéseinek gyakorlására.
- Szerinted ez olyan nevetséges? - szól közbe ismét a magasabb rangú démon, akinek bizonyosan meg tudnám mondani a nevét, ha az évmilliók alatt figyelmet fordítottam volna a létsíkok legaljában történő ténykedéseikre. A rangok odalent hamarabb váltakoznak, mint emberi léptékben az évszakok, csupán az képes lépést tartani az ottani történésekkel, akit igaz érdekek fűznek a megfigyeléshez. Ilyen volna Ophilia is közöttünk, noha megeshet, az ő figyelmét is inkább a halandók kötötték le, semmint a szánni való pokolfajzatok.
A lényegen mindez semmit sem változtat, Mammont, és általa Drake épségét veszélyezteti a füstlény. S amíg a démont nem sajnálnám két kézzel odavetni az éhező kutyáknak, addig a kibérelt testét és amannak lelkét mindenáron megóvni kívánom. Ezért is fog el az aggodalom, miként Wallenberg a magabiztosságát és a fölényét kezdi fitogtatni, sőt, közelebb is merészkedik ellenünkhöz.
- Nem kellett küldenie, örömmel foglak elé vetni ajándékul, ha már a lovas társad képtelen volt erre - megvetéstől és gúnytól súlyos szavait karjának alig észrevehető mozdulata kíséri, amint kardjának markolatára simítja ujjait. Kétségeim vannak afelől, valóban képes lenne kárt okozni a trófeaként leszállítandó Pestisben, mindenesetre Drake biztonságát nem tehetem fel holmi megérzésekre. Az sem igazán békíti meg bensőmet, hogy a köröttünk legyeskedő démonok egyre közelebb, s közelebb araszolnak, helyüket pedig sűrűn váltogatják egymással, mintha csak egy előre begyakorolt táncot lejtenének, várva, mikor érkezik a jel az előadás csúcspontjára. Ami engem illet, nem vagyok igazán kíváncsi a végkifejletre.
- Majd ha sereg nélkül is lesz benned elég mersz, akkor keress fel minket - vetem oda a démonnak, mialatt Wallenberg válla után nyúlok újfent. Nem hagyok neki időt az ellenkezésre, vagy arra, kitérhessen mozdulatom elől, egyszerűen megragadom a robbanástól megtépázott felsőjét, és köddé illanok vele a pokol lényeinek szeme elől.

Vendég

Utolsó Poszt Hétf. Júl. 03, 2017 10:59 am

Ha a fekete, füstölgő lényektől kapott első lökés nem is tette volna meg a hatását, hát a másodikat már határozottan megérzem. Sebesen emelkedek el a talajtól, s hamarosan nagy lendülettel érkezem a bal vállamra az érdes aszfalton. Ám az, hogy a második démon levesz a lábaimról, nem egy szimpla öklelésben merül ki. Előbb megemel, majd intenzíven földhöz vág. A robbanás lökéshullámával kiváltott szárnybontogatásomat még tompította Cassael, de ezt a betoncsókolást már határozottan megérzem. Megnyugtató, hogy az angyal elbír a két amorf lénnyel és egyedül is könnyedén pokolra űzi őket, mert velem néhány percig még nem menne sokra. De az átmeneti kábulatom ellenére is igyekszem hamar talpra állni, hisz elég közel vagyok a lángoló roncsokhoz ahhoz, hogy égessen az aszfalt és több füstöt nyeljek az elfogadhatónál. Egyre ápoltabban nézek ki, mondhatom. Izzadtság és korom keveredik az arcomon, és ha még fél percig a tűz mellett maradok, a szagom alapján nem egy démonnal, hanem egy elkóborolt cigánygyerekkel fognak összetéveszteni.
- Ezzel nem tudok ellenkezni. - Fejezem ki egyetértésem az angyalnak, ahogy talpra állok, s felé indulok. Első lépéseim bizonytalanul, kissé bicegve teszem meg, de hamar felveszem a tőlem megszokott testtartást és tempót, amivel végül Cassael mellett állok meg. Jobb közel maradnunk egymáshoz. Ha tetszik, ha nem, ezt el kell ismernie mindkettőnknek. Nekem mindenképp. Egy harcos angyal és egy vadász. Hova sodor a szél. Sok mindenben merőben eltér a véleményünk, de abban bizonyára nem, hogy nincs értelme itt maradni és ki tudja hány démontámadásnak kitenni magunkat. Illetve lenne, ha céltalanul tennék, megvadulva, élvezetből, ahogy a fajtájukra jellemző. Ha ölhetnénk őket, hogy azzal is kevesebben legyenek. De túl csendesek ahhoz, hogy ne tűnjön fel, valaki áll felettük, az pedig mindig rossz ómen.
Magam is készen állok indulni, amikor a tekintetem az angyal megbabonázóan kék szemeiről magához vonzza az előbújó démon. Maradok Cassael mellett, de a hang irányába fordulok, komoran, mégis viszonylag érdeklődően figyelve. De a semmit mondó arckifejezésem hamar megváltozik, mihelyt eljut a tudatomig, hogy épp Mammonnak szólított. A szemöldököm akarva-akaratlanul, ívesen kúszik felfelé a homlokomon, némi meglepettséggel itatott, erőteljes bitchface-t kölcsönözve a megjelenésemnek.
- Nincs? - Kérdezek vissza. Az ismeretlen démon könnyen értelmezheti tónusom úgy, hogy meglep a tény, miszerint Lucifer elégedetlen a lovasi munkáimmal. Ezzel szemben Cassael bizonyára érti, hogy egészen más miatt kérdezek vissza. Kezdve azzal, hogy nem vagyok Mammon. Ez után tekintetem az angyal felé fordítom és... eddig bírtam. Egy igazán szórakozott kifejezés rajzolódik ki vonásaimon, ami már-már egy kisebb vigyorral vetekszik.
- A pokol ura nincs velem megelégedve. - A hangom attól függetlenül is igazán dicsekvő, hogy nem szándékosan ütöm meg ezt a tónust. Mondhatni már kínomban jön. Vannak azok a viccek, amik annyira rosszak, hogy már jók. Hát ezt is ilyesminek mondanám. Bár Cass tekintetét elnézve, ő nem tarthatja annyira poénosnak a helyzetet, mint én. És igen, én is érzem a helyzet vasmacska súlyát. Az én tekintetem is hamar elkomorodik, szinte már sötétté válik, ahogy ismét a förtelemre nézek, az angyal kezét pedig lehessegetem magamról.
- És had találjam ki, téged küldött, hogy learasd a babérokat, hm? - Teszek felé egy fenyegető lépést, miközben ujjaim közt könnyed felsőbbrendűséggel forgatom meg az angyalpengét, amit aztán felé tartok, mintha csak egy villával mutogatnék a családi vacsorán. Mondhatnám, hogy Mammon magabiztosságával állok az ellenfelünk előtt, de az a helyzet, hogy nekem is hasonló kiállásom van, így nem kell túljátszanom magam. Másrészt sejtem, hogy Cassael érzi az aggodalmam, mert hagyom neki, hogy érezze. Gondolom ő sem repes az örömtől annak kapcsán, hogy most már nem csak vadászként vagyok célkeresztben, hanem lovasként is. És addig, amíg egy testen osztozunk, tényleg nem számít, hogy tudják-e, melyikünk vagyok. Az sem feltett célom, hogy megtévesszem a démont, hisz nem érdekel, mit gondol. De a hangom kellően gúnyos volt irányába ahhoz, hogy érezhesse, rossz lóra tett, itt senki nem veszi be, amit előad. Bárki is ez a fazon, valószínűleg ő lenne az utolsó, akit Lucifer egy általa teremtett lovas fejéért küldene. Nem így intézné. Vagyis a fickó feltehetőleg hazudik, mint a vízfolyás és attól remél fentebb lépést, ha karóba húz egy elkóborolt lovast. Legalábbis reméljük, hogy úgy van, ahogy gondolom és Lucifer nem tűzött vérdíjat Mammon fejére, mert akkor nagy bajban vagyunk. Ugyanakkor azt sem tudom, hogy aggodalommal töltsön-e el, vagy némi megnyugvással, amit Mammon kapcsán érzek. Érzem, hogy nem fortyog, legfeljebb azért, mert egy angyallal említik egy lapon, de egészen el van most kényelmesedve. És ami minden közül kitűnik, az a pokol ura iránt érzet ellenszenve.

Cassael

☩ Faj :
Harcos Angyal
☩ Reagok :
147

Utolsó Poszt Hétf. Júl. 03, 2017 12:49 am

A bensőmet az utóbbi időben egyre gyakrabban mardosó kétely ismét megveti lábát a mellkasomban Wallenberg beazonosíthatatlan mosolya láttán. Hozzáértésem a halandók árnyalt arckifejezéseihez igen csak szegényes, annyit mindazonáltal én is képes vagyok megérteni; a jelen helyzet nem igazán hordoz magában indokot a jó kedvre s az örömre. Gyanakvóan figyelem hát lépteit, melyek határozottan segítik előre az irányomba, és voltaképpen nem lep meg agresszív cselekedete, aminek végett egy angyalpengével gazdagodik általam. Ez persze nem azt jelenti, hogy eltűröm a felém tanúsított szemérmetlenségét, csupán nem most szembesítem elvakultságával. Olaj lenne a pokol tüze melengette lelkére, ha meggátolnám a démonok elleni harcában, s mindezek felett szembesíteném a kettőnk között húzódó különbségekkel. Cseppet sem lenne célravezető, és miként egy pokolfajzat fertőzi az elméjét, nem is igazán róhatnám fel neki a hibáit.
Tehát immáron egyetlen pengével a kezemben követem néhány lépéssel lemaradva a megmaradt démonok irányába - amennyiben szükségessé válna a segítségem -, messzire azonban nem jutunk. A lövés eldörrente utáni halk, fémes koppanást egykettőre a terepjáró robbanása követi, s ha az általa keltett hullám nem is öklelne fel, Drake megteszi helyette. A levegőben röppenő teste rajtam landol, miként hátammal és szárnyaimmal néhány méteren végigszántom az aszfaltot. Ujjaim közül hagyom kiesni a pengét, hogy karjaim biztos ölelésével védhessem meg az utóbbi időben számomra legkedvesebbé vált halandómat, viszont szorításomon menten engedek halk nyögése révén a megállapodásunkat követőn.
- Ne mozdulj, meggyógyítalak - közlöm rögvest, csakhogy Wallenberget nem a sérülései nyomasztják vagy késztetik kínlódásból fakadó hangok hallatására. Nyilvánvalóan nem gazdagodott komoly sebekkel, hiszen egykettőre feltápászkodik rólam, hogy lángoló járműve felé vehesse az irányt.
Magam is felkelek, készenlétben a démonok ellen, akik bizony nem tétováznak. Elébb a Mammon porhüvelyéül szolgáló embert öklelik fel, majd felém irányulnak vélhetően hasonló szándékkal. Korábban elejtett pengémet magamhoz veszem hát gondolatom óhaja nyomán, és bár ekképpen képtelen vagyok megölni őket, de távol tarthatom s lelassíthatom őket, míg énoki nyelven visszaűzöm őket a Pokolra.
Kettővel kevesebb, csupán az a kérdés, a többi miért nem támad? A jármű felrobbantása tervezett volt, gyenge próbálkozásaik a leküzdésünkre szintén gyanakvásra adnak okot, s keltik egyúttal a visszatartás látszatát. De vajon miért akarják itt tartani a város közelében Wallenberget? Úgy vélem, nem lenne tanácsos megvárni a választ.
- Drake, jobban tennénk, ha most elmennénk. Valamire készülnek - figyelmeztetem a betonról azóta remélhetőleg feltápászkodott védencemet, persze ha nem jutott odáig, netán segítségre volna szüksége, a rendelkezésére állok. Csakhogy idő közben a környező démonok ismét mocorogni kezdenek. Nem támadnak, nem is közelítenek, inkább nyüzsögnek mint a vihart megérző bogarak.

Nos, percek kérdése és számunkra is világossá válhat, mi borzolta fel a kedélyüket. Az út bal oldaláról az alantas férgek közül egy, az ábrázatán büszkeséget és elégedettséget hordozó alak lépdel elő. Ruházata makulátlan, nem úgy, mint a többinek, s ujjain számos, láthatóan régi gyűrű díszeleg. Kétség sem férhet hozzá, hogy egy magasabb rangúval van dolgunk, kilétét azonban megállapítani képtelen vagyok. Pusztán remélem, nem egy újabb lovas akadt a nyomunkra, kíséretében a seregével.
- Ez igazán szánalmas, Mammon… A Pokol ura nincs megelégedve veled, sem a nagyérdemű galamboddal - szólal meg a démonokra oly’ jellemző lekezeléssel. - És hogy egy szárnyast elviselj magad mellett? Röhejes - legyint, megjátszott nevetéssel tarkítva mondanivalóját. S míg ő beszél, hol rá, hol Wallenbergre vetek pillantást, remélve, az újonnan érkező jelenléte nem lesz katalizátora Pestis előbukkanásának. Kötve hinném, egyszerű érintésemmel a vállán mindezt megakadályozhatnám, ha bekövetkezne, mindenesetre Drake-en tartom a kezemet, finoman szorítva a robbanás következtében megtépázott felsőjét.
- Ti lovasok annyira nagyra vagytok magatokkal, pedig csak parádéztok holmi díszes kancákon a világban. A Pokol nem fogja megsiratni, ha Lucifer megsemmisít téged - önelégült vigyora türelmetlenséget szül bennem. Megeshet, szavai a Wallenbergben nyugvó démonnak címződtek, mégis tudom, hogy kívánalma beteljesítéséhez az általam védett halandót sem fogja megkímélni. Egyelőre nem lépek közbe, ám készen állok arra, hogy bármelyik pillanatban eltűnhessünk a környékről.

Vendég

Utolsó Poszt Csüt. Jún. 08, 2017 2:45 pm

A tekintetem, melyen mindig tükröződik valami, most üres és kifejezéstelen. Így figyelem az angyal akciója után a két füstölgő, élettelen testet a elkopott útra hullani. Követem az esés útját, a tompa puffanások után pedig Cassael kékjeire emelem szemeimet. Az arcomon egy helyen felsejlett a bőr, s a tarkómról a nyakamba folyva is vöröslik némi vér. De ez mind elenyésző, tulajdonképpen nincs bajom, sőt. Miután meghallgatom a szavait, hasonlóan hidegvérű kifejezéssel fordítom fejem a két megmaradt démon felé. Apró mosoly fut át az arcomon, ami akár aggasztó is lehetne az angyal számára, mert a legkevésbé sem lehet megállapítani, hogy amikor a két féregre nézek, ez a saját mosolyom-e, vagy a lovasé. Én talán észre sem veszem a futó kifejezésemet. Pusztán feléjük fordulok és nem engedem őket.
- Jó. - Felelem mély hangon. Jöjjenek csak. Tudom, hogy Cassael igyekszik megóvni az indokolatlan erőszaktól, hogy ne tápláljam a lelkemhez láncolt démont, de abban azt hiszem egyet érthetünk, hogy ha démonokat ölök, az nem számít. Vadász vagyok, a létem egyetlen célja, hogy megvédjem New Yorkot. Ezzel pedig közvetve, vagy közvetlenül, de azt teszem. Nevetséges, de az angyal mellett biztonságban érzem magam... magamtól. Továbbra sem kedvelem őt különösebben, de kiérdemelte a bizalmamat, és tudom, hogy ha kezd velem elszaladni a ló, ő megálljt parancsol majd. Ha kell, erővel. Már ha hagyom magam. Noha továbbra sem értem, hogy miért nem döfi át a mellkasom az angyalpengéjével. Minden Mammon gond megoldódna. Ő mégis meg akarja menteni a lelkemet. És bármily elkötelezett is, az kifejezetten zavar, hogy nekem nagyobb szükségem van rá, mint neki rám.
- Kérem. - Csavarom ki Cassael ujjai közül az egyik pengét, komor hangon szólva hozzá. A hangnemem teljesen elnyomja az udvarias kategóriába eső szavamat. Ennyi erővel azt is mondhattam volna, hogy pusztulj innen. Immár fegyverrel a kezemben indulok meg a két démon felé, akik láthatóan szeretnék menekülőre fogni, de mégsem teszik. Különös, de mintha Mammon jelenléte ideszegelné őket. Érzem, hogy a lovas próbál hatalmába keríteni, elérni, hogy élvezzem az általa kapott hatalmat, de semmilyen hatással nincs rám. Nem kérek belőle. Észnél vagyok. Ettől függetlenül az agresszióm jelen van, határozott léptekkel indulok meg a két halálra ítélt felé. A lövés hangjára megtorpanok. Érezve, hogy nem találtak el, az angyal felé pillantok, majd megbizonyosodva róla, hogy kutya baja, vissza a démonokra. Ám tovább menni már nincs lehetőségem, mert a terepjáróm robban, a lökéshullám pedig visszarepít egészen Cassaelig. Lényegében reptemben letarolom, de ha már könnyebb égési sérüléseim lettek, legalább attól megvéd, hogy a betont is végig szántsam, mert rajta landolok. Ami kellemetlen, de hasznos.
- Ne... - Nyögöm halk kétségbeeséssel néhány másodperc múlva, amikor feleszmélek, majd feltápászkodom az alattam felkvő Cassaelről. Hihetné azt is, hogy súlyos sérülést kaptam és amiatt aggódok így, de nagyon hamar bizonyosságot nyer, hogy nem így van. - Ne... Ne ne ne ne ne. - Itt már lényegében üvöltözök, ahogy először bizonytalan, aztán igazán indulatos lépésekkel haladok a lángoló terepjáróm felé. - Son of a bitch! - Teszem még hozzá mély hangon, nem kevésbé paprikásan. Az a jármű számomra most az emberségemet jelentette, azt, hogy nem vagyok teljesen ráutalva az angyalra. Nem kellett hopponálni, volt hol aludni, ráadásul benne volt minden fegyverem és holmim. De különösebben tajtékzani sem kezdhetek el, mert két lépés közt megjelenik az egyik démon fekete, füstölgő lénye, amely elhagyta a darabokra szakadt, lángoló porhüvelyt. Úgy ront felém, mint egy tank és fel is öklel, a társa pedig beviszi a kegyelem döfést és a forró betonra küld, majd mindketten az angyal felé indulnak meg.

Cassael

☩ Faj :
Harcos Angyal
☩ Reagok :
147

Utolsó Poszt Pént. Jún. 02, 2017 9:03 pm

A démonoknak nem kell különlegesebb atrocitás ahhoz, hogy fejjel rohanjanak az oszlopnak. Vagy falnak? Sosem tudom pontosan megjegyezni a halandók által közkedvelten használt frázisokat, jelen helyzetben azonban nem is lényegesek, ugyanis ez az oszlop vagy fal tulajdonképpen én vagyok. Nem tűnődök sokat a taktikámon, a kezem ügyében hagyott pengét a legközelebb eső démon koponyájába hajítom, ezúttal nem fordítva gondot az általa megszállt testre. Révén, ketten hátramaradnak a jármű közelében, három másikkal kell, ha nem is hasonló módon, de valamiképpen végeznem. Ellenben velük, én nem rohanok sehova, kettőt tehát a telepátia hasznos képességével az út két oldalára száműzök összekapargatni magukat, míg a velem szemközt maradó homlokára tapasztom a kezemet. Koncentrálásom okán felfénylő szemekkel blokkolom tudatának azon alattomos szegmentumait, amelyek a megsemmisítésemre késztetnék elkobzott testének végtagjait, persze ettől nem hal meg és én sem leszek okosabb. Viszont eme néhány másodpercben, ami rendelkezésemre áll az imént félrehajítottak ismételt felbukkanásáig, megkísérlem kiolvasni primitív elméjéből itt létüknek az okát. Tekintve, alacsony rangú démonnal van dolgom, ez nem okoz nehézségeket, a megszerzett tudás pedig meglepődéssel sem igazán bír. Inkább bizonyossággal már korábban felsejlett aggodalmaimat illetően, melyek szerint a Wallenberg által hordozott pecsét meggyengült. A démonok megérzik a szivárgó erőt, és annak mértékét egyaránt.
Amit meg akartam tudni, azt megtudtam, tehát eleresztem immáron agymosott társukat, és ha nem lihegne mindkét oldalamról egy-egy démon a nyakamba, angyalpengét szorongatva a kezeikben, figyelmet fordítanék a végleges kiiktatására is. Így azonban egyelőre elhalasztom a lehetőséget, és elegánsan felszívódva szemük elől, hagyom, hogy egymásba rohanjanak. Addig is kihúzom korábban elhajított fegyveremet a legelsőként pusztulását lelt egyedből, majd lendülnék újfent, hogy folytassam a bolygót mérgező hulladék felszámolását, amennyiben nem zavarná meg mindannyiunkat a bozótos irányából eredő dörrenés.
Tekintetemmel nyomban Drake után kutatok, alakja viszont csak hosszadalmas másodpercekkel később tűnik fel a magasra nőtt fű ölelésében. Számos helyen vér szennyezi, az első bizonytalan lépteiből pedig arra következtetek, hogy megsérült. Nem óhajtom rá hárítani tehát a hátramaradt démonok lerendezését, de én hiába számítok támadásra; olybá tűnik a négy túlélőt jobban leköti Wallenberg furcsa jelensége. Nos, számomra nem elvárás, hogy a fattyak ellen tisztességes módszereket alkalmazzak, így, ameddig figyelmük a védencemen lavíroz, eddigi ellenfeleim mögé kerülök, és az egyikük pengéjét kölcsön véve döföm le mindkettejük egyszerre. Testük füstölögve éri a betont, amint élettelen rogynak össze előttem.
- Mi legyen velük? - bökök a másik kettőre, akik még mindig nem mozdultak a jármű mellől. Kezeimben gyakorlott mozdulatokkal forgatom meg közben a pengéket, és tettre készen a megmaradtak felé fordulok. Nem hinném, hogy túl sok információt kinyerhetnénk belőlük, mindenesetre Drake belátására hagyom a döntést. Egy dolog azonban teljességgel bizonyos.
- A környék hemzseg a démonoktól, vélhetően számíthatunk még társaságra - teszem hozzá, ám, mielőtt még bármiben elhatározhatnánk magunkat, a korábbihoz hasonló dörrenés rázza meg a környéket. Láthatóan sem Wallenberget, sem engem nem ér találat, ellenben egy apró, fémes koppanás csendül fel a másodperc tört része alatt, közvetlen a hangot követőn. Bizton veszem, hogy ezt csupán én hallottam, mindazonáltal összehúzott szemekkel fordítom fejemet a kocsi irányába. Még néhány feszült momentum, és a következő, mire eszmélhetünk, az egy hatalmas robbanás.

Sponsored content

Utolsó Poszt

Országút, Kentucky állam
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next