Omnen dimittite
spem, o vos intrantes!
Staff, és tagok által keresett karakterek

• Külterületi kocsma és környéke •
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
If you live it right, nothing to fear
Belial

Külterületi kocsma és környéke - Page 4 YluN3Za
☩ Történetem :
A fehér lovas
Külterületi kocsma és környéke - Page 4 WEoDcGa
„I looked, and behold, a white horse,
and he who sat on it had a bow;
and a crown was given to him,
and he went out conquering and to conquer” ♞
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
185
☩ Rang :
Az első lovas
☩ Multi :
nincs
☩ Play by :
Justin Theroux
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Vas. Feb. 09, 2020 6:14 pm
Következő oldal Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Angyalka a csapdában
Sophie & Belial
A tekert nyakú kacsa nem aratott valami nagy sikert. A lány reakcióját látva csak erősödött bennünk az, amit már úgyis tudtunk: az emberek hálátlanok. Ez úgy látszik, hogy a félszerzetekre is igaz. Pedig Furcasban nem volt rossz szándék. Tette, amit kértem, igaz a kivitelezésén még van mit csiszolni. De elnézhető ez az apró kis baki, hisz egyáltalán nem jártas a halandófélék étkezési szokásaiban, ritkán fordul meg köztük, és nem követ semmi emberi rutint, beleértve az étkezést sem.  
-Ahhh. Ártatlan kis félreértés, ne reagáld túl. - sóhajtok fel a szemeim forgatva, miközben a kicsike panaszát hallgatom. Hogy lássa, törődöm vele, minden nemű figyelmeztetés nélkül lángra lobbantom a kacsát. Ezzel kívánom áthidalni a nyers hús problémáját.
-Talán majd sülve a kedvére való lesz... - gondolom magamban. Az állattetem körül felcsapó lángocskák némi riadalmat váltanak ki a lányból. Még fel is sikkant a meglepetéstől. És az arca...látnia kellene magát. Összerezzenve kúszik hátra és a szenesedő tollastól felveszi a lehető legnagyobb távolságot, amit alkalmi börtöne enged. Ah, édes Lucifer! Ezekért a pillanatokért érdemes élni. A jelenetet látva levakarhatatlan mosoly telepszik a képemre.
-Csak nem félsz a tűztől? - kérdezem gúnyos vigyorral. Pedig ajánlatos lenne megbarátkoznia vele, ugyanis mi démonok köztudottan elég tüzes helyen lakunk, ő pedig oda kívánkozik.
-Drágám, ne szomoríts el...hát mi lesz így veled a Pokolban? - döntöm oldalra a fejem, az irónia mögött félig azért komolyan szegezve neki a kérdést.
A pillanatnyi sokkból felriadva azonnal hangot ad nemtetszésének, méghozzá elég hangosan. De zajos ez a lány! Megjegyzésére csak gondolatban válaszolok. Na kivel? Most épp veled!
-Járulékos veszteség volna. - rántom meg a vállam közönyösen.
-Miért érdekelne? Nem vagyok természetvédő. - teszem hozzá, majd kinyitom a whiskeys üveget és töltök magamnak egy pohárral.
-Na de! Most komolyan...démonok vagyunk. Mit vártál? Az meg ott...még mindig egy csapda, és nem luxus lakosztály...nem árt ha tudod, hogy történhetnek efféle kis meglepetések... - utalok az előbbi kis tüzes incidensre. Meg még rosszabbak is, de inkább nem riogatom a nefikét. Bármit gondol és bármennyire nem törődöm módon kezeli jelenleg szorult helyzetét, egy kelepcében csücsül minden kényelmetlenségével együtt és addig ott is marad, míg másképp nem döntök.
-Oh, megkóstolnád? - guggolok le a csapdája vonalához. Bal karommal bal combomon támaszkodom, jobb kezemben tartom a poharat, felül, a szájánál fogva és kicsit meglengetem magam előtt. Ha inni akar, kénytelen lesz visszamászni hozzám, ha ez megtörténik és az alkoholért nyúlna, úgy egy pillanatra elrántom előle, hogy incselkedve, galád vigyorral arcomon a figyelmébe ajánljam:
-Csak óvatosan a piálgatással. Megárthat. Ha újra a pohárért nyúlna, úgy hagyom, hogy elvegye tőlem és kedvére iszogathasson.

zene: nincs || szószám:413  || üzenet: nincs ||

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

Don't get too close; it's dark inside.
It's where my demons hide.
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Sophia N. Haynes

Külterületi kocsma és környéke - Page 4 Tumblr_mb699in2Yw1r2368yo1_500
☩ Történetem :
☩ Reagok :
80
☩ Multi :
Adryel
☩ Play by :
Rachel Weisz
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Vas. Feb. 09, 2020 2:08 pm

Steppin’ Trappin’
Belial & Sophia
──────────── ────────────
« taggeld; @valaki • Szószám; passz • Zene; nincs»

Tényleg nem hittem, hogy Mr. Sunyi valóban a segítségemre sietne. Akikről tudtam, hogy megtennék, azok az őrangyalom, plusz a kettős. Kérdéses, hogy vajon az angyalcsapdától függetlenül mentálisan tudnám-e értesíteni őket, hogy nem túl nagyban, de azért slamasztikában csücsültem. Konkrétan vérrel rajzolt csapda kellős közepén, és már halálra untam magam. Tulajdonképp ásíthatnék, aztán el is aludhatnék, jelezve, mennyire nem vagyok érdekelt az ügyben, de a démonka szórakozni akar, miért én rontsam el a játékát? Nekem aztán nem valakim ez a Sunyimuki, hogy annyira aggódjak a tollaiért.
- Így még inkább hidegen hagy, mi lesz a sorsa – vontam vállat, tulajdonképp valamilyen szinten a saját sorsom is hidegen hagy. Nem mindegy, hogy listával, vagy anélkül állítok majd a Pokol valamikor talán kinyitó kapujába?
Hacsak ki nem tűzik a „Teltház” táblát, megvan rá a sansz, amennyi bűnös lélek lézeng.
Azt a tekert nyakú kacsát egyenesen sértésnek vettem, és vehetném is, és az a tökkelütött marha, ha azt hiszi, hogy én ezt megeszem, hát ráfázott.
- Ne menj szakácsnak sehova, ha jót akarsz a renomédnak – csóváltam a fejem, miután kellőképpen elküldtem melegebb éghajlatra a csicskás őseit.
- Mi a kénköve pokol! – sikítottam, amikor az egész lángra kapott, és a csapdának a kacsától legtávolabbi részébe húzódtam, nehogy az én ruháim is így tegyenek. Nem lennék szép látvány grill-nephilimként.
- Na, tudod, kivel szórakozzál! És ha ez az egész dzsumbuj itt lángra kap? Ki van a négy kereketek? – fakadtam ki. Annyira ez már nem volt vicces, a tűz nem játék.
- Ugye ez legalább fogyasztható állapotban van? – fintorogtam, az üvegre mutogatva. Nem kéne mutogatnom, a végén rászokom a lopásra.
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belial

☩ Történetem :
A fehér lovas
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
185
☩ Rang :
Az első lovas
☩ Multi :
nincs
☩ Play by :
Justin Theroux
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szomb. Feb. 08, 2020 2:08 am

Angyalka a csapdában
Sophie & Belial
Látom, hogy kétkedéssel fogadja szavaimat, mint aki nem hiszi, hogy a sunnyogó tollas is kézre kerül. Pedig elkapjuk, méghozzá még ma. A lányt látszólag nem különösebben kavarja fel a tudat, hogy csaliként vesz részt az akcióba. Bár ő nem hiszi, hogy bárki a segítségére sietne. Szerintem téved, de ha nem ő vezeti ide a férfit, majd a csapdába épített megtévesztő rúna megteszi, ami amúgy Sophie-t is kelepcébe csalta.
Amikor Sunyiel elmeállapotáról kérdez, csak megrántom a vállamat. Mégis mit tudhatnék arról, mi zajlik egy tollkupac fejében?
-Lehet normális az, aki hátat fordít a sajátjainak, démonokkal paktál, és azt hiszi, hogy mindezt megúszhatja? - teszek fel egy költői kérdést. Azt hiszem elég egyértelmű a válasz. Tulajdonképpen mi még szívességet is teszünk az arcnak. Jobban jár, ha mi öljük meg, mintha a társai tennék. Nem hinném, hogy kíméletesek lennének a büntivel, ha megtudnák róla, hogy teljes vállszélességgel részt vett egy ark elrablásában. Magyarán áruló.
Közben megjön a vacsi. Most már elégedett lehet..lehetne, de a kicsike bedühödik és hevesen anyázni kezd, amikor a kacsája tollas köntösben pottyan elé. Fenyegetőzik és a démonpajtás halálát akarja. Persze valahol érthető, hogy némileg elégedetlen, másra számított. Mélyet sóhajtok a hisztirohamot hallgatva. Már Furcas halálát kívánja, amit kicsit túlzásnak érzek, de betudom eme kirohanását emberi fele természetének.
-Nyugalom. Nem kell itt senkit megölni. Megoldjuk. - intem le a kislányt hőbörgésében. Csettintek egyet, mire a fehér tollasjószág lángra kap. Egy hosszabb pillanat elég ahhoz, hogy a tollak porrá égjenek és az egész állat félszén ízűvé süljön.
-Hopsz, kicsit elvétettem a hőfokot. - vetek egy futó pillantást a már-már az ehetetlen kategóriát súroló, elszürkült baromfira. Na ezért sem kapnék tőle fél csillagnál többet. Ráadásul a csapda környékét is bejárja az égett tollszag, ami nem igazán kellemes, főleg a halandó orr számára.
-Nézd el nekem, nem vagyok szakács. - tárom szét a karjaimat.
-De van whiskeym. Ha érdekel... - ajánlom fel, ha esetleg nem füllik a fog a széncsirkés menühöz.

zene: nincs || szószám:313  || üzenet: nincs ||

reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Sophia N. Haynes

☩ Történetem :
☩ Reagok :
80
☩ Multi :
Adryel
☩ Play by :
Rachel Weisz
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Pént. Feb. 07, 2020 9:39 pm

to: Belial

Csodásan indult z a nap, és hogy végződik? Egy démon társaságában, egy csapda kellős közepén, miközben kijelentette, hogy csalinak használ egy számomra tökéletesen ismeretlen angyal befogására. Szeretném azt hinni, hogy ez az egész csak egy röhejes álom, de sajnos nem az.
Nem értettem a démon optimizmusát, de hajrá, nem leszek játékrontó. Tőlem úgy pocsékolja a saját vérét és idejét ilyen aprócseprő dolgokra, ahogy akarja, rajtam ez ne múljék. De engem csalinak használni, eléggé ostoba ötletnek tűnt. Hisz nm ismertem Sunyielt, miért sietne a segítségére egy vadidegennek, aki ráadásul félangyal? Nem állt össze ez a logika bennem sehogy sem, de majd elválik, mi lesz ebből. Ahogy mondani szokás, az ördög nem alszik, úgyhogy, ha már itt ragadtam, használjam ki az alkalmat, nem?
Hátha kisül ebből valami érdekes is.
- Mert ez a Sunyiel is legalább annyira nem normális? – húzódott pimasz vigyorra a szám. Aztán magyarázni kezdett nekem a csapdákról, mintha annyira érdekeltek volna, ami rendes körülmények között így lenne, de mivel én teljesen ártatlanul kerültem ebbe a helyzetbe bele, nem túl sok érdekeltséget mutatok iránta. Nem, még csak pánikolni se pánikolok.
- Anyádat, azt! – keltem ki magamból felháborodottan, amikor a véres, tollas izét, kaja címén majdnem hozzám vágta az a baromarcú tag. Ennyit a jól neveltségről…
- Ha kinevetsz, meghalsz, amint innét szabadulok – morogtam. – Mi a bánatot kezdjek egy döglött kacsával?
Ismét egy újabb infó derülhetett ki a számára: eszközök híján aligha lesz ebből az izéből ehető étel, márpedig ha nem tudom legalább megfőzni vagy nyárson megsütni, veszett fejsze nyele a helyzet. Ez így még negyed csillag sincs, kérem szépen!
Most már tényleg szeretném azt hinni, hogy csak álmodom. – Nagyon létfontosságú ez az ökör ott melletted?
Ha nemet mond, első lendülettel kinyírom, vagyis, mondjuk úgy, hogy kinyírattatom inkább valakivel, mert ha én próbálkoznék vele, hamar a pokol csukott kapuja előtt találhatnám magam, ami nem túl fényes jövőkép.
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belial

☩ Történetem :
A fehér lovas
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
185
☩ Rang :
Az első lovas
☩ Multi :
nincs
☩ Play by :
Justin Theroux
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Csüt. Feb. 06, 2020 7:51 pm

Angyalka a csapdában
Sophie & Belial
A félangyal a csapdámba ül és ahelyett, hogy szabadulásán törni csinos kis buksiját inkább az érdekli, hogy közli a magam fajta valakivel romantika nélkül azt, hogy szüksége van rá. Mivel vele is terveim vannak -  ha már így idecsöppent, talán a legszemléletesebb, ha példáján keresztül adom meg kérdésére a választ.
-Sophie... - guggolva a kör szélénél, karjaimat a térdemre rakom és rá figyelek.
-...most csali leszel a kis játékomba... - közlöm vele tényszerűen, hogy kinéztem erre a kis feladatra. Ebben nem volt semmi romantikus és valószínűsítem, hogy átment neki az üzenet.
-Na igen, kinyílhatna. - sóhajtok fel, miközben tudom, hogy erre még várnunk kell egy ideig.
Kijelentésével nem vitatkozom, hisz igaza van. Álmodozni valóban szabad. Ha ő azt a vágyálmot akarja kergetni, hogy a Pokolig megy el egy üveg Luci-féle piáért, ám legyen.
-Ó, dehogyis. Nincsenek illúzióim veletek kapcsolatban. Az ártatlanság pedig az utolsó, ami eszembe jutna... - nevetem el magam. Egyetlen tollassal kapcsolatban sincs. Mindenesetre a kislány szerint el vagyok tájolva. Holott egyedül ő nem került még képbe.  
-El lennék? Nem hiszem.... - rázom meg a fejem. Bár tény, hogy valóban nem tudhatom, kinek tűnne fel, ha az éjjel nem érkezne haza, ahogy azt sem, ki indulna a keresésére, de azt hiszem, hogy ez talán most nem is fontos.
-Tudom, hogy Sunyiel erre szokott járkálni. Mit gondolsz, miért ide állítottam a csapdát? - kérdezek vissza. Nyilván nem véletlenül. Tenyeremet közben megsebzem, mire a nefike nagyokat pislogva megkérdezi, hogy normális vagyok-e?
-Remélem ez egy költőinek szánt kérdés akart lenni? - vigyorgok rá. Ilyet kérdezni egy démontól? Ejnye.
-Szerinted, hogy készült, az amiben most üldögélsz? - bökök a fejemmel az alatta lévő körre. Lehet még nem volt ideje alaposan szemügyre venni, mi is van körülötte. Vérrel...az én véremmel festett vonalak és ábrák. Reakciójából azt szűröm le, hogy nem sokat konyít a csapdákról, kevesebbet, mint azt elsőre gondoltam.
-Erősebb a hatás, ha a saját véremmel csinálom. - vonok vállak, miközben távolabb megzörren a bokor. Valaki közeledik. De nem, nem a tollaspajtás az, csak Furcas tér vissza kezében a zsákmánnyal. Hát mégis sikerrel járt, pedig nem fűztem hozzá nagy reményeket.
-Megjöttem Főnök! - megáll mellettem és felém nyújt egy üveg whiskeyt. Pont jókor, mert már kezdett kiszáradni a torkom. A lánynak pedig ennivalót hozott, amit oda is dob neki, így ha akar, már neki is láthat a vacsorának. Amikor meglátom, hogy Furcas mit szán ételként Sophienak alattomos vigyor kúszik a képemre és nagy levegőt véve fogom vissza kitörni készülő nevetésem. Az a félkegyelmű képes volt egy kitört nyakú kacsát hozni. Mindezt úgy, hogy még eredeti tollas csomagolásában volt, konyhatechnikát pedig még véletlenül sem látott.

zene: nincs || szószám:420 || üzenet: nincs ||

reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Sophia N. Haynes

☩ Történetem :
☩ Reagok :
80
☩ Multi :
Adryel
☩ Play by :
Rachel Weisz
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Csüt. Feb. 06, 2020 12:48 pm

Felsóhajtottam, amolyan lemondóan. Valahogy kezdtem belenyugodni, hogy ebben az életben engem senki se fog komolyan venni, valószínűleg a halandóvér miatt. Bár, ha úgy veszem, ez annyira nem rossz, hiszen azt hiszik, velem nem kell törődni, energiát pocsékolni rám, és ezért általában a legtöbb helyzetből ki tudom vágni magam. Elvégre a felismerőkémnek nincsen olyan sok haszna. Legfeljebb el tudom kerülni az ismeretlen angyalokat, akik nem Zach és a kísérőim.
A többi szerintem gondolkodás nélkül nyírna ki, hacsak nem mutatom meg nekik apámat, de vele visszaélni se fogok tudni sokáig.
- Hogy mondjam el az illetőnek, úgy, hogy vágja, mit akarok? Azt mondod, neked megy romantikázás nélkül is. Hogy csinálod? – Valami hasznom nekem is legyen ebből a napból, ha már beleakadtam egy francos csapdába, csak mert a démonokat és a kis trükkjeiket nem ismerem fel.
- Ne gúnyolódj. Rájöttem már, hogy tök fölöslegesen, mert úgyse fog velem kivételezi, az összes nephet hozzátok fogja irányítani, csak nyíljon ki a Pokol, és kb. költözhetek is – fintorogva téptem ki egy újabb adag fűszálat, és random dobálgattam, unalmamban.
- Miért, egyszer élünk, nem? Álmodozni még csak szabad – duzzogtam. Na, azért ennyire nem kéne engem lebecsülni. – Ti minden tollasról azt hiszitek, hogy olyan szent és szűz, mint Maris?
Nem volt ismeretlen számomra az alkohol, már a feltételezés is merő sértésnek hangzik.
- Nyilván nem. Pont azért akarom megdézsmálni. Nem az egészet, csak annyira, hogy ne tűnjön fel. Amennyi nekem kell egy kellemes, kikapcsolt, öntudatlan állapothoz – ecseteltem. Akkor, ha azt elérem, lemondhat az én szenvedő sikolyaimról. Max. árvíz-állapotokig fogom bőgni a poklot, Lucifer uraság örömére.
- Mi a… - nagyokat pislogva figyeltem, ahogy a vérét pocsékolta egy újabb kör felfirkantására. – Normális vagy?
Erősen kételkedtem ebben. Aztán a kimondatlan kérdésemre hamar választ is kaptam.
- Che! El vagy tájolva, ha azt hiszed, bárki is önként, dalolva sietne segítségemre, pláne itt, San Francisco határában, a semmi közepén – erősen nevethetnékem támadt a gondolatra, hogy Zachen és a kíséretemen kívül bárkik is keresnének. Kérdéses, hogy a csapdától vajon hallanák-e, mi zajlik a fejemben?
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belial

☩ Történetem :
A fehér lovas
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
185
☩ Rang :
Az első lovas
☩ Multi :
nincs
☩ Play by :
Justin Theroux
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Csüt. Feb. 06, 2020 12:11 pm

Angyalka a csapdában
Sophie & Belial
-Nekem semmit...ő amolyan elvarratlan szál. - vonom meg a vállam közönyösen kérdésére. Sunyielre már nincs szükség.
-Minden bizonnyal... - bólintok, bár kérdés, hogy minek? Miért vesződnék, hogy jobban megismerjem őket? Nekem annyi is elég, ha annyira értem meg ezt a halandó népséget, hogy rábírhassam őket, hogy önként és dalolva adják nekem a lelküket.  
-Hogy nem vagyok benne jó...de ha a szükség úgy hozza, azért feltalálom magam... - ezt már nem tudom neki másképp mondani. Aztán arra kér, hogy tanítsam meg rá. Nem igazán értem, mire gondol.
-Pontosan mire is? - kérdezek vissza, bár tény, sok mindent tudnék neki tanítani. Majdnem felröhögök, amikor úgy érzi, hogy meg kell osztania velem, melyik oldalon is áll. Közli, hogy ő teljes mellszélességgel Istent támogatja.  
-Ezt nem gondoltam volna...azt hittem démondrukker vagy. - pimaszul vigyorgok. Nyilván érzi szavaimban az enyhe gúnyt.
-Szerintem nem kell mondanom, hogy én kinek az oldalán állok. - Legalábbis mikor ma reggel felkeltem még biztosan tudtam, hogy a drága Főnci mellett állok.
-Oh, micsoda tervek. - nevetek fel, miközben újra megvágom a kezem. Ilyet sem hallottam még, hogy valaki azért akarjon alászállni a Pokolba, hogy Lucifer piakészletét kifossza.
-Remélem, azért tudod, hogy nem málnalevet tart a pult mögött. - gúnyolódom kicsit, hiszen egyáltalán nem tűnik valami nagy piásnak, nemhogy olyannak aki készleteket fosztogatna. Még azon is elgondolkodom, hogy látott-e valaha alkoholt. Miközben szándékaim felől érdeklődik csapdát állítok a csapda köré. Lassú léptekkel járom köbe és folyatom végig a földön démoni véremet, majd körbeérve jeleket kezdek felrajzolni.
-Talán igen...talán nem...- gyorsan felfirkantom az ábrákat.
-...általában nem célom, hogy bárki is a csapdámba száradjon el...- magyarázom befejezve az "alkotást".
-Ez attól függ, tudsz-e olyat ajánlani, ami kellően értékes ahhoz, hogy visszaadjam a szabadságod... - most a kézfejemre rajzolok. Lényegében ez rajta múlik. Mielőtt rákérdezne mit csinálok épp, megelőzöm és tudatom vele, hogy:
-Ki foglak használni. - jelentem kis szélesedő sunyi vigyorral. Számítok a felháborodására, mindig ezt teszik, de nagyon sok beleszólásuk nincs. Egy dolgot viszont eldönthet, elfogadja ezt a tényt, hogy ellenszolgáltatás nélkül, "önként" segédkezik nekem mint alkalmi csali, vagy hőbörög, hisztizik, káromkodik vagy valami hasonló emberi módon adja tudomásomra, hogy ezért megfizetek és menjek a Pokolba. Választhatja az utóbbit, de sokat nem ér el vele.
-Elkapjunk Sunyielt és te leszel a csalim...- közlöm vele tényszerűen. Egész csinos pofija van, Sunyiel meg angyal, még ha volt egy kis botlása is Raguelnél, azért csak nem sétálna el egy "bajba jutott" tollastárs mellett úgy, hogy ne akarna segíteni rajta.

zene: nincs || szószám:394 || üzenet: nincs ||

reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Sophia N. Haynes

☩ Történetem :
☩ Reagok :
80
☩ Multi :
Adryel
☩ Play by :
Rachel Weisz
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szer. Feb. 05, 2020 10:23 pm

Hát, most már ezt is tudja. Zavartan bámultam a kissé megtépázott fűrengetegre előttem, s elmerengtem, vajon mi a bánatos értékkel tudnék szolgálni egy démonnak, ahhoz, hogy kiengedjen, mert nyilván céllal akarta azt a másikat idecsalni. – Mit vétett az a szerencsétlen leendő áldozatod?
Célozgattam Sunyielre. Szegény, ilyen névvel én rég felkötném magam, szerencsére a nemzőim voltak szívesek megkímélni egy életre való bullyingtól, névválasztás terén. Miért nem hívtam őket az imént szüleimnek? Nos, van különbség aközött, hogy valakik legyártanak, vagy nevelnek is. Persze, atyámat nem hibáztattam, nem tehetett róla, azaz de. Hülyeség lenne hazudni magamnak, hogyne hibáztattam volna. De már nem érdekelt valahol, a lényeg az, hogy tudom, hogy van, és hogy jól van. Az már rajta áll, hogy békeidőben, ha lesz olyan, akar-e majd kapcsolatban maradni velem, mert azért néha jó lenne majd tudni róla.
- Van még mit tanulnotok akkor, gondolom, az emberi szokásokról. – Jó, lehetek elnéző, elvégre pótolta, és most már a nevét is tudom. Ennek még hasznát fogom venni. Ezaz, játsszuk tovább az ártatlant. Bár… kérdéses, hogy ártatlannak nevezhetem-e magam még. Vagy hogy valaha is az voltam-e.
- Mit értesz az alatt, hogy nem az erősséged? – Pechje van, nem fogom ilyen könnyedén elereszteni. – Rendben, akkor taníts meg rá. Mert én meg az érzéseimmel állok eléggé hadilábon. Ahhoz képest, hogy ez emberi dolog.
- Szögezzük le, Isten oldalán állok, elvileg nem nagyon vagytok pertuban – félreértések elkerülése végett. Korábban azt hittem, Michael oldalán állok, de a bácsikámmal, Gabriellel való találkozás egy kicsit megrendített ebben, mert nem találom olyan gonosznak és elviselhetetlennek őt. Sőt, az csoda, hogy egyáltalán ő engem képes volt elviselni.
- Hát én nem sikoltozni terveztem, csak kifosztani Luc bácsi piakészletét – vigyorogtam. Lassan zsibbad az arcom.  Ez az egész szitu olyan abszurd, én se értem, hogy törődhettem ilyen könnyen bele a sorsomba. – Miért, szándékoztál amúgy elengedni?
Nagyon szeretném megtalálni a gyenge pontját, mi az, amire felhúzná magát. Lehet, a fejem bánja, vagy a lelkem, d az már így is, úgyis veszett fejsze nyele.
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belial

☩ Történetem :
A fehér lovas
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
185
☩ Rang :
Az első lovas
☩ Multi :
nincs
☩ Play by :
Justin Theroux
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szer. Feb. 05, 2020 10:33 am

Angyalka a csapdában
Sophie & Belial
Zene: nincs • szószám: 331 • Credit:

-Nem, nem igazán. - felelem kérdésére. Ha őszinte akarnék lenni, nem sok félangyallal találkoztam eddig, és még annál is kevesebb bukott bele a csapdámba.
-Hát én már csak ilyen modortalan démon vagyok. - vonom meg sunyi mosoly mellett vállaimat. Nem igazán érzem szükségét az efféle formalitásoknak. Vagy ismerik az arcom vagy nem, ez a helyzetükön mit sem változtat.
-Én kizárólag csak a saját nevemben beszéltem. - szögezem le, mielőtt azt gondolná, hogy ez valami általános jellemzője a magam fajtának. A buják például mesteri szinten űzik az ilyesmit. Esetemben Lucifer nem tartotta szükségét annak, hogy efféle dolgokhoz is értsek, így teremtésemkor ez az apróság is kimaradt.
-Különben sem azt mondtam, hogy nem lennék rá képes... - hiszen, ha erőt veszek magamon, valószínűleg tudnék valami olyat produkálni, amire ráhúzható, hogy "romantikus". - ...hanem, hogy nem az erősségem. - Az evés, az ivás és az alvás is...tanult szokások. Mind olyan dolog, amire a testemnek alapvetően semmi szüksége, de a halandó rutin része, így ha megköveteli a szitu, akkor alkalmazom. Azt kérdezi, hogy tudom-e, hogy közöljem valakivel, hogy "szemet vetettem" rá?
-Hogyne tudnám... - nevetek fel. - ...romantikázás nélkül is...
-Ellenség? Ejnye, hát annak tekintesz? - ingatom meg a fejem. Pedig még egy ujjal sem értem hozzá, hogy kárt okozzak benne. Az meg, hogy belegyalogolt egy másnak állított csapdába...nos az nem több egy sajnálatos véletlennél.
-Kinyírni? Na...azért ne túlozzunk...- legyintek. Miért vesződnék csapdaállítással, ha a beleakadt első szerencsétlent az első lendületemmel megölném? Ez nekem sem poén.
Nagyon érdekli a pokoli muzsika és a démonok zenehallgatási szokásai, el is kezd találgatni, de csak megmosolygom. 
-Hogy más régiókban mit hallgatnak nem tudom, de én kínlódó lelkek sikolyaira fekszem és kelek. A rémület hangjai a pokoli környezetben, megvan a maga varázsa.
-Igaz..valóban...nem kell nekem adnod a lelked, hogy a Pokolra juss...de ha ki akarsz onnan jutni... - bökök ujjammal a körülötte lévő csapdára. - ...akkor a kellemesnek vélt társaságodnál jobbat kell ajánlanod. Ha nem is adja oda a lelkét, nem baj, de legalább valami olyat mondjon, amit értékelni is tudok. Mégis mit kezdjen az ördög fia egy ilyen felajánlással?

reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Sophia N. Haynes

☩ Történetem :
☩ Reagok :
80
☩ Multi :
Adryel
☩ Play by :
Rachel Weisz
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Kedd Feb. 04, 2020 9:48 pm

Ec, pec, kimehetsz… vagy mégse. Igazándiból tök mindegy. A srác, akivel nem tudom, hányadán állok, valószínűleg rémülten keres, miután hisztizve elszakadtam a csapattól, és hagytam magam csapdába csalni.
- Vendégséggel? Hát, nem tudom, feltűnt-e, hogy a nephilimeket nem igen szívlelik úgy szinte sehol. Épphogy nem nyírt ki, és nem, nem vendégség volt, mert fenyegetni próbált – fintorogtam. Most se értettem túlzottan, hogy mi változott, igaz, nem túlzottan, de az, hogy életben hagyott, annak oka van. A kirohanásából tudom, hogy valami történt, és nem tudom, mit láthatott az elmémben, amitől úgy döntött, szélnek ereszt.
- Az egy dolog, hogy nézed, hogy én itt zen-állapotba kerülök lassan, és elalszom, ha már lelépni nem tudok, de ő mondjuk bemutatkozással kezdte – cukkoltam tovább. Ez tök jó móka. Kéne egy házidémon. Rábeszélem Zachet, ha már nem haragszik majd rám annyira.
- Pedig azt hittem, ti démonok, meg főbűnök, meg ilyesmik, értetek az ilyesmihez. Persze, az alapját én is vágom, de azért csak tudod, hogy szokás valakivel közölni, hogy szemet vetettél rá, nem? – billentettem oldalra a fejem, közben az egyik térdem felhúztam. Kezd kényelmetlen lenni ez a szűkös tér.
- Jó tudni – nevettem el magam. – Te vagy a második ellenségem, aki nem akar első lendületből kinyírni mert neph vagyok. Mi szokott szólni nálatok? Death metal? Rock&Roll?
A megjegyzés jogos, ha valakit el akarunk kapni, nem túl jóindulatú szándékkal, nem az lenne nekem se az első, hogy a kényelméről gondoskodjak.
- Oké, ott a pont, igazad van – ezt el kellett ismernem. – Hogy félreértés ne essék… nem kell a lelkem adnom neked, hogy oda jussak. Mint nephilim, a Mennyei kaputól úgy penderítenének a Pokol irányába, hogy lábam se érné a talajt. Csupán megtisztelnélek, ha már te is megtiszteltél a társaságoddal. Szerintem fair az ajánlatom. Nem nehezítem meg a dolgod, ha normális lakhelyem lesz.
Win-win valahol a szituáció, még úgy is, hogy kissé groteszk.
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belial

☩ Történetem :
A fehér lovas
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
185
☩ Rang :
Az első lovas
☩ Multi :
nincs
☩ Play by :
Justin Theroux
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Kedd Feb. 04, 2020 5:56 pm

Angyalka a csapdában
Sophie & Belial
Zene: nincs • szószám: 442 • Credit:

Elmélyülten figyelem a kislányt és próbálok rájönni, hogy még a csapdába esés sokkhatása alatt van és azért viselkedik így, vagy alapból ilyen? Ugyanis nem egy tipikus bajba jutott reakcióit produkálja. Nem is számolom, hány angyalfogót rajzoltam már fel véremmel. Számtalanszor néztem végig a fogság kínjában vergődő nyomorultakat, de ő? Mintha egy relaxációs szőnyegen üldögélne, és azon kívül, hogy nem tud róla lelépni róla, csupán annyi baja van, hogy nem elég komfortos.
Kérdésemre, hogy volt-e már csapdával dolga, érdekes választ ad.
Elmondja, hogy az egyik bácsikájánál már volt fogságban és azt sem rest a képembe vágni, hogy a bácsi jobban csinálta. Édes Lucifer! Sütöm le a fejem a földnek.
-Nem téveszted össze véletlen a....vendégséggel? - forgatom meg a szemem.
-Különben is, még semmit sem csináltam veled. Pusztán nézem, ahogy a csapdámba üldögélsz. - mondom tényszerűen. Nem tudom, mi volna az összehasonlítási alap?
-Nézd el nekünk Sophie...nem rendelkezünk a fajfelismerés képességével sem. Pedig mennyivel könnyebb dolgunk lenne, ha ránézésre meg tudnánk állapítani, milyen szerzet jár körülöttünk. Bár vannak eszközök, amikkel felismerhető a természetfeletti, de ezek nem teremnek minden bokorban.
-Logikus. - bólintok szavaira. Félig ember, zavaros időkben dúl bennük a túlélő ösztön.
-Én békeidőben sem. Nem erősségem az ilyesmi. - vallom meg. Túl emberi dolog a romantika. Bár mi számít annak? Egy égő épületet a domboldalból nézni, hallgatni az emberek halálsikolyait és végignézni, ahogy eleven testük egy kupac hamuvá ég? Nos, ennek azért megvan a maga varázsa.
-Oh, nem kell különösebb indok ahhoz, hogy a Pokolra kerülj. Bárkit szívesen fogadunk. - legyintek nevetve. - Köztudott, hogy nagyon befogadó közösség vagyunk. Közben elgondolkodom, hogy vajon miért hiszi minden félszerzet, hogy egy boldog családi kirándulás a pokolban lenni? Vagy csak én fogom ki pokoli klímára vágyókat?
Furcast elküldöm valami élelemért, de túl nagy reményeket nem fűznék hozzá, hiszen az evés nem tartozik a szokásai közé. Tulajdonképpen nincs is rá szükségünk, hogy emberi étkeket fogyasszuk. Engem is egy-egy adott helyzet visz rá, hogy efféle halandó szokást felvegyek.
-Még szép, hogy unalmas. Miért akarnám, hogy bárki jól érezze magát a csapdámba? - kérdezem újfent költőien. Nem véletlenül állítottam ezen a félreeső helyen, ahová a madár is csak dögleni jár. Szórakozás és kényelem. Két szó, amire senki sem gondol, ha egy csapdáról van szó.
A kicsike alkudozni akar, ám legyen. Kíváncsian várom, mivel áll elő. Nálam maradna, ha kapna egy normális lakosztályt a Pokolban.
-Hát ilyen ajánlatot sem kaptam még. - nevetek fel. Nem is tudom elsőre tréfának fogjam-e fel, vagy kezeljem kellő komolysággal.
-Csak hogy félreértés ne essen...te most a lelkedet ajánlod egy pokoli luxuslakosztályért? - kérdezek vissza, mert első hallásra eléggé úgy hangzott. De jobb biztosra menni.
-Nem tudom számodra mi számít jónak, de ha a Pokolra kerülsz, majd úgyis megtudod. -  válaszolok közben másik kérdésére is.

reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Sophia N. Haynes

☩ Történetem :
☩ Reagok :
80
☩ Multi :
Adryel
☩ Play by :
Rachel Weisz
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Kedd Feb. 04, 2020 1:02 pm

To: Belial

A személyleírás se segített sokat. Biztos, hogy nem találkoztam még az illetővel, de ha fogok, akkor majd közlöm vele, hogy jön nekem egy szívességgel, amiért én sétáltam bele a neki szánt kelepcébe.
- Egy fokkal jobb lesz, legalább nem egy névtelen akárkivel cseverészek – vontam vállat. Belül jót röhögtem a markomban, mert legalább tudni fogom, kit mártsak be. Nem százas, hogy teljes mértékig jó ötlet egy démonnal kezdeni, de ha már itt vagyok, akkor én is szórakozzam, ne csak ők.
- Ha az életet annak lehet nevezni, akkor estem. Habár… ha meggondolom, hogy egy másik bácsikámnál már jártam fogságban, és lényegesen jobban művelte, mint te, szóval, ja, van még mit tanulnod erről. – Ó, Sophia, te Úrátka, fogd már be a nagy szád! Egyszer a makacsságom fog sírba vinni, de valahogy csak kidumálom magam a helyzetből. Nocsak, mindennek van jó oldala, még utóbb a neveletlen, pofátlan viselkedésem is nyújt némi hasznot.  Gabirel ezért minimum tollpárnát gyárt belőlem, vagy csak simán megsüt vagy grillez. Remélem, jár mellém ezersziget-öntet is.
Ha már lúd, legyen kövér, nem?
Nem adtam soha olcsón a bőrömet, azért egy hangyányi önbecsülésem még maradt, ha már amúgy megtépázta az apokalipszis háborúja, és úgy kb. sehol se vagyok biztonságban. Nem mindegy akkor, hogy mégis hol tartanak bezárva?
- Üdv – biccentettem. Na, így mindjárt más, hogy kicsit elölről kezdjük. – Én pedig Sophia vagyok, és ez szól Mr. Zsenitojásnak is, aki még egy nephilimet is összetévesztene egy angyallal. Hogyhogy még életben tartjátok?
- Úgy általában. Háború idején általában nem romantikára koncentrálok, hanem túlélésre. Te nem? – némileg kellemesebb témák felé kezd terelődni a hangulat, jól van, alakul a mandula.
- Pontosan. Legalább legyen indok, amiért kibérelhetek Luc bácsinál egy helyet, ha sor kerül a halálomra, és már ismerős is lesz ott. Annyira nem is hangzik ez borzalmasan – állapítottam meg, a kelleténél hupsz, talán kicsit hangosabban.
Nem hittem abban, hogy az Úr kivételezne velem bármilyen indokból kifolyólag, és a telivér angyalok is megvetéssel voltak irántam, egyet kivéve. Kettő meg csak a parancs miatt nem kötekedett velem, úgyhogy igazából mit is akartam én a Mennyel? Jó kérdés. Talán mondjuk Zachet követni, de azóta rá kellett döbbennem, hogy sokáig nem kendőzhetem el az igazságot, nem tehetek úgy, mintha nem létezne, és egyelőre csekély biztosíték, hogy kóbor lélek lennék, ha meghalnék, mert ki lettek lakoltatva a drágák mindkét oldalról.
- Kit érdekel, hogy ki hall, és ki nem. Ez így itt a semmi közepén tök unalmas – forgattam a szemem. – Nem zavar, amíg nem csillogtatja meg a „tudását.”
Ujjaimmal prezentálni próbálom az idézőjelet, és csak remélni tudom, hogy tényleg nem fog az az egyelőre anonymus démonpajti megszólalni. Azok a fantasztikus megállapításai rólam… komolyan csodálkozom rajta, hogy még az élők sorában tartózkodik, nem mintha ez rólam nem lenne elmondható.
Amint a tag elhúzott valami ehetőt keresni nekem, remélem, hogy azért ment, hisztis leszek, ha nem kapok huszonnégy órán belül kaját, szóval , amint elment, máris javultak azok a bizonyos körülmények. Talán egy fél csillagot adnék rá.
- Tőlem maradhatok nálad, de akkor a pokolban minimum egy normális lakosztályt kérek – Ez lett volna az alkum. Hogy normális vagyok-e? Állítottam én ilyet magamról bármikor is, hogy az lennék? – Tényleg olyan jó a zene nálatok, mint mondják?
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belial

☩ Történetem :
A fehér lovas
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
185
☩ Rang :
Az első lovas
☩ Multi :
nincs
☩ Play by :
Justin Theroux
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Hétf. Feb. 03, 2020 6:44 pm

Angyalka a csapdában
Sophie & Belial
Zene: nincs • szószám: 422 • Credit:

A név, mint várható volt nem mondott neki semmit, ami valószínűleg csak annyit jelent, hogy Sunyiel apró tollpihe volt a neves tollasok sorában. Kétlem, hogy ez álnév lett volna, de ha igen, amúgy sincs jelentősége.
-Ha személyleírás kell... - Furcas alaposan leírja, hogyan néz ki a férfi, akit keresünk, de szavai alapján minden nyolcadik tollcsomóra rá illene. Szóval nem hiszem, hogy tudni fogja, ki landolt volna helyette a kelepcénkbe. Világossá válik mekkora fogás csücsül a csapdámba, így eszem ágában sincs könnyen elereszteni őt. De láthatóan ez a tény nem igazán zavarja, inkább a körülményeire van panasza. Különös, de úgy érzem ha lenne egy kényelmes ágy a rúnáim között, talán még jól is érezné ott magát.
-Na várj. Ha elárulom a nevem, akkor "javulnak a körülmények"? - kérdezek vissza némileg értetlenül.
-Mondd csak! Estél már te valaha, bármilyen csapdába? - élek a gyanúval, hogy komoly fogva tartásban eddig még nem volt része. Mindenesetre határozottan nem úgy viselkedik, mint az eddigiek. Mintha nem igazán lenne tisztában azzal, milyen kiszolgáltatott és milyen szörnyűségek várhatnának rá.
Egy hosszabb pillanatra elgondolkodom, milyen néven is mutatkozzak be. Elsütném az "én vagyok Lucifer" poént, de az előbb, ha kicsit is figyelt - kérdéseimből levághatta, hogy nem a "bácsikája" vagyok.
-Belial - árulom el a saját nevem, de mást nem fűzök hozzá. Tekintve, hogy nincs tisztában saját családfájával sem, nem tartom valószínűnek, hogy pusztán démoni nevem bármit is elárulna rólam neki, annál, hogy démon vagyok. Lovasként Viszálynak vagy Káosznak neveznek, tetteimet is ehhez a névhez fűzik. Így ha netán valami véletlen folytán hallott is volna az Apokalipszis első lovasáról, úgy nem köti hozzám.
A kislány bevallja, hogy eddig még nem randizott, mire jót mosolygok.
-Úgy általában vagy egy démonnal? - kérdezek vissza, hiszen túlzás nélkül mondhatom ég és föld a különbség.
-Nahát, akkor ez lesz neked az első? Akkor valami igazán különlegeset kell kitalálnom. - tűnődöm el, mivel tehetném neki emlékezetessé. Ám mielőtt szabadjára engedhetném fantáziámat, egyezkedni kíván.
-No fene! - adok hangot enyhe meglepettségemnek, miközben tekintetemet ismét a lányra emelem. Ilyen is ritkán fordul elő, hogy nekem ajánljanak alkut.
-Hallgatlak drága. - izgatottan várom, mivel drukkol el a kicsike. Ám mielőtt kiderülne mit kérne, és mit ajánlana felé érte cserébe, egy helyszíncserét szeretne kiharcolni magának.
-Nem értem mi bajod ezzel.... Senki sem hall minket. - pillantok magam mögé a vállam felett és nézek a távolabb ácsorgó démonpajtásra.
-Ha ő zavar, elküldhetem. - fordulok vissza a félangyalka felé, aki közben sorolni kezdi szociális bajait. Éves, ivás, alvás. Micsoda igények, mennyi probléma...egészen emberiek. Intek Furcasnak, hogy szerezzen valami ehetőt a lánynak. Az nem volna poén ha itt menet közben feldobná a pacskert.

reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Sophia N. Haynes

☩ Történetem :
☩ Reagok :
80
☩ Multi :
Adryel
☩ Play by :
Rachel Weisz
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Hétf. Feb. 03, 2020 2:06 pm

~Csapdába csalva~

Nem tudtam eldönteni, hogy sírjak-e, vagy nevessek. Valahol a kettő közötti állapot lenne optimális, de nem éreztem éhesen, szomjasan annyi affinitást rá. És mondjuk egy normális alvás is rám fért volna, amihez az utóbb időben nem nagyon jutottam hozzá, bánatomra.
- Kár, hogy nem azzal kezditek, hogy néz ki, mert kötve se hiszem, hogy ez az igazi neve – kételkedtem némileg joggal szavaikban. A következő kijelentésénél, hogy pont most nem fog elengedni, én nevettem fel. – Nem is azt mondtam, hogy eressz szélnek, csak azt, hogy javítsunk a körülményeken. Például akár be is mutatkozhatnánk, kezdhetnéd te.
Milyen gáláns és engedékeny vagyok én, kérem szépen. Szívem szerint azonnal véget vetnék ennek a szópingpongnak, de van egy olyan megérzésem, hogy ez a kívánságom se mostanában fog elérni az égi fülekhez.
- Hát, én annyira ezekben nem vagyok jártas, tulajdonképp nem tudhatom, ki számít közeli rokonomnak így, tudod, elég népesnek tűnik a családfa, és nem szeretnék egy potenciális kedvenc rokonnal khm, a többit érted. De ha nem vagyunk azok, tőlem meghívhatsz, amúgy se randiztam még – vallottam be. – Milyen is egy randi?
Ha kiröhög, és kiszabadulok innét, megtépem. Unom már, hogy folyton kiröhögnek, ahelyett, hogy inkább próbálnának segíteni. Szörnyen pocsék lehetek, ha ennyire szórakoztatónak találnak az ellenségeim, hogy élvezni akarják szerény társaságom.
- Micsoda előzékeny lovag valaki – zsörtölődtem. – Akkor jó. Végre egy kis szabadság a rövid póráztól. Figyelj, démonka, van egy alkuajánlatom, de jobb lenne nem itt megbeszélni, mert ez valljuk be, roppantul nem csábít arra, hogy bármit is elkotyogjak neked. Kezdésképpen farkaséhes vagyok, időtlen idők óta nem aludtam egyhuzamban hat órát végig, és szomjas vagyok, szóval, utána beszélhetünk, ha ezt lerendeztük.
Nem is rossz ez az egész annyira. – Akár erről a randizéről is kitaníthatsz, hogy megy ez.
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belial

☩ Történetem :
A fehér lovas
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
185
☩ Rang :
Az első lovas
☩ Multi :
nincs
☩ Play by :
Justin Theroux
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Hétf. Feb. 03, 2020 10:54 am

Angyalka a csapdában
Sophie & Belial
Zene: nincs • szószám: 377 • Credit:

A kislány tudni szeretné, ki helyett sétált a csapdánkba. Nem érzem át, ez miért fontos neki, de ha tudni akarja, ám legyen.
-Ha ez megnyugtat...- fordulok a mögöttem álló démon felé. - ...mi volt a neve annak a tagnank? - kérdezem, mire válaszként a Sunyiel nevet kapom. Jelentéktelen tollkupac. Nem is foglalkoznánk vele, ha nem volna elvarratlan szál. Érdeklődve várom, hogy a kicsike elárulja a titokzatos nagybácsi nevét, akinél beköphet és akitől hátsóm szétrúgását várná, ha nem engedném el.
-Ohh...hogy Lucifer lenne az? - nyúlik el sunyi vigyor a képemen. Hát nem úgy tűnök, mint aki nagyon beijedt a név hallatán. Sajnos újabban nem sok okot találok rá, hogy tiszteljem, vagy féljek tőle. Ugyanakkor elég szokatlan, hogy egy angyal bácsikájaként emlegesse a Pokol urát. Hacsak nem köti vérségi kapcsolat valamelyik főtollashoz. Ezt figyelembe véve pedig...
-Elengedhetnélek, de nem foglak...most tetted magad számomra érdekessé......- közlöm vele a tény, hogy egy ideig még a körben üldögélhet. - Elárultad, hogy egy ark porontya vagy... - még ha nem szó szerint is tette. Az ereiben arkvér csörgedezik, ami elég nagy érték. Mielőtt elmondaná, hogy ő nem angyal, csak félig már tudom, hogy egy nephilimmel van dolgunk.
-Nézd el nekem...a csapda felállításánál nem a kényelem volt a fő szempont. Miért is akarnám,  hogy a préda jól érezze magát odabent.
-Ahhh egek... - mélyet sóhajtok és forgatom a szemeim, miközben ő fűszálakkal zsonglőrködik. Angyal, félig angyal...nem értik a viccet, se a szavak mögötti iróniát. Csak játszom vele. A szőke sem értette, min is csodálkozom?
-Hogy micsoda? Azt gondolod, hogy mi ketten rokonok lehetnénk??? - kacagnom kell ezen a képtelen gondolaton. Bolondság.
-Semmi esetre sem. - ingatom meg a fejemet. Még ha számítana bármit is a rokoni kapcsolat, sem volnánk azok. Ő egy arktól született, engem egy a Pokol urává avanzsált ark teremtett. Már a gondolat is, hogy rokoni kapcsolat fűzzön egy szárnyashoz igen lelombozó.
-Túl emberi ilyet feltételezni, de elnézem neked, elvégre félig az vagy. - Az embereknél számít a vérség, nálunk vajmi keveset jelent. Megesik ugyan, hogy olykor egymást fivéremnek szólítjuk, de nincs mögötte semmi.
-Nem, nem kaptam efféle áldást. - vallom meg az igazat. De ha ilyen adottságokkal rendelkeznék sem biztos, hogy használnám. Sokkal jobb szórakozás, ha fizikai erővel szerzem meg a tudást.
-...és szerintem az angyalok sem. Legalábbis eddig egy sem akart matatni a fejemben. - gondolkodom el egy pillanatra azért.

reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Sophia N. Haynes

☩ Történetem :
☩ Reagok :
80
☩ Multi :
Adryel
☩ Play by :
Rachel Weisz
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Hétf. Feb. 03, 2020 1:21 am

Csapdában

Kellemetlen, de ez van, ezt nem kell szeretni. Csapdába estem, és most nem tudhattam, hogy élve megúszom-e ezt a kis találkát, valószínűsíthető rokonaimmal, amennyiben Lucifer bácsikám lurkóiról van szó. Csodás ez a családfa, nem? Akarom tudni vajon a többi részlett is? Így már annyira nem biztos.
- Ja, tudni fogom, kit küldjek el a búbánatosba, ha találkozom vele – feleltem. Lehet, lesz hozzá néhány nem túl szalonképes, tiszteletteljes megjegyzésem, ha a tagba botlanék. Csak nehogy egy legyen az illető az arkok közül, őket nem szívesen piszkálnám, atyámra való tekintettel. Nehogy a végén feltételezzék róla, hogy nem volt képes megnevelni az utódját.
- Lucifer bácsikáámra gondoltam speciel, de van még egy jó pár… - mosolyogtam amolyan mézesmadzag-stílusban. Vedd be a csalit! Kérlek szépen, jó démonka. Nem szeretnék egész nap ezen a szűk helyen rostokolni.
- Persze, hogy megtehetnéd, és senki se haragudna érte, pláne én nem – bólogattam, ártatlan kölyökkutya tekintetemet bevetve, hátha meghatom, és kegyelmet kapok.
- Mondjuk az, hogy nagyobb csapdát is gyártattál volna – forgattam a szemem. – Muszáj volt ilyen szűkmarkúan bánnod szegény áldozatoddal?
Hm, tényleg nagyszájú voltam, és már megint elfeledkeztem arról, hogy nem ártalmatlan(nak tűnő) emberekkel bájcseverészek.
Aztán feltette a kérdést, ami engem is érdekelne, valószínűleg annak tudható be, hogy az angyali oldalam mellett a halandó részem is adott, és az bizony becsapható.
- Én nem vagyok angyal. – talán korai elárulni az igazságot, de nem árt, ha végre ezt is tisztázzuk. – Csak részben.
Azt már nem kötöm az orrukra, hogy arkvér csörgedezik az ereimben, még a végén nekiállnának vérvételt rendezni a beleegyezésemet se kérve, és elnézve őket, egyikük sem rendelkezhet orvosi diplomával.
- Mondtam én ilyet? – A randi szóra egy random kezembe akadó mini kavicsot szeretnék hozzá vágni, de helyette csak egy marék kitépett füvet igyekszem, aminek fele is visszahullik rám. – Mivel nem tudom, hogy véletlenül nem vagyunk-e rokonok, ezért inkább fogjuk fel egy barátságosabb körülmények közötti megállapodásnak.
Éhes vagyok. Fáradt vagyok. Elegem van az egész hercehurcából, és éhes vagyok, említettem már? És ez az illat, ha tovább terjeng, eszemet vesztem még.
Odáig vagyok a cappuchinóért.
- Tudsz gondolatot olvasni? Az angyalok tuti tudnak, de ti vajon? – Ha van eszük, csak kiveszik, hogy azért hasznos vagyok, már amennyire, elvégre túléltem Gabrielnél tett nem akaratlagos vizitemet is, szóval, érdemes velem leülni a tárgyalóasztalhoz, némi édesség társaságában. Ingyen nem adhatom mégsem a tudásomat, akárkinek meg pláne nem.
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belial

☩ Történetem :
A fehér lovas
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
185
☩ Rang :
Az első lovas
☩ Multi :
nincs
☩ Play by :
Justin Theroux
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Vas. Feb. 02, 2020 9:20 pm

Angyalka a csapdában
Sophie & Belial
Zene: nincs • szószám: 362 • Credit:

A csapdánál egy kisebb meglepetés ér. Amolyan váratlan fogás.
Elég dühös a kicsike, nincs kedvére a korlátozott mozgástér, de a csapdák már csak ilyenek. Nem luxusszállók, hogy a kényelmet szolgálják. Reakciónkból rájöhetett, hogy határozottan nem az ő bájos kis pofijára számítottunk, de ez látszólag minket egyáltalán nem zavar.
-Számít az bármit is? - kérdezek vissza kerülve a válaszadást. Nem mintha tudnám az angyal nevét, ritka szar a névmemóriám. De ha feltűnne a pofa, akkor tudnám kit kell el tenni láb alól. A tollaska fenyegetőzni kezd, amin csak derülni tudok.
-A bácsikádnál? Most meg kéne ijednem? - kérdezek vissza értetlenül nézve rá.Fogalmam sincs ki a bácsikája és nem gondolom, hogy sokat számítana a tollas családfája.
Kérdésem pusztán költői célzatú volt, mire ő bedobja az utolsó dolgot, amit megtennék vele - szabadon engedni őt.
-Igen, nyilván megtehetném... - bólintok kicsit elmerengve. Végül is a lehetőségek között ott van ez is. - ...de mi okom lenne elereszteni téged? - teszek fel egy újabb költőinek szánt kérdést.
-Egy cappucinoval....miii? Ohh....- összerakom a képet. A kis meglepi rúnám a csapda közepén a tejes ital illatával vonzotta be. Azzal, amit a közelében lévő tollaska abban a pillanatban a leginkább kíván. Vagy a rúnám lett ennyire penge, vagy a kislány vágyott rá ennyire egy forró bögre italra, hogy nem vette észre, hogy egyenesen egy csapdába gyalogol. Kis butus.
-Csak úgy kérdezem, mert érdekel....nem volt gyanús, hogy a zöldövezet közepén, ahol még egy rozoga kunyhó sem áll a kedvenc italod illatát érzed? - döntöm oldalra a fejem, majd elvigyorodom, amikor már gondolatban félig a pokolba juttatta magát.  
-Cappucino? Ismerkedés? Hm. Ez randinak hangzik. Oh, talán szeretnéd ha randira hívnálak? - vigyorral az arcomon guggolok le a kör széléhez, karjaimat a térdemre támasztom és hosszasan figyelem őt.
-Talán lehet róla szó....ha elég hasznos leszel a számomra. - válaszolom. Kezdem igen szórakoztatónak találni az angyalkát. Épp csak beszorult egy csapdába, még lényegében semmi sem történt vele, de már félig a Pokolba költözött és egy cukros löttyért cserébe még megbocsátani is hajlandó lenne nekem.
-Kedveském...kicsit előre szaladtál. - jegyzem meg figyelmét felhívva, hogy az odaköltözéssel még kicsit várnia kell...mondjuk a következő Pokolkapu nyitásig. Ugyanis jelenleg zárva van, ha esetleg nem tudná, de feltételezem, hogy ez az aprócska infó nem kerülte el a figyelmét.

reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Sophia N. Haynes

☩ Történetem :
☩ Reagok :
80
☩ Multi :
Adryel
☩ Play by :
Rachel Weisz
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Vas. Feb. 02, 2020 5:51 pm

~It’s a trap!~

Csodálatos… ordítsák ki még jobban, hátha ideszalad Misi bácsi a seregével, és felnyársalnak minket, mint grillcsirkét szokás…
- Még nem elég hangos a diagnosztikád! – járatom azt a nagy számat. Aztán jól kigúnyolták, hogy mi történt. Mintha én nem tudnám, kösz szépen. – Biztos én voltam a célpont?
Nem úgy tűnt, mint akik a jó zsákmányt csípték el, de sevész. Addig nem lehet bajom, amíg rá nem jönnek, hogy mekkora fogás került a markukba. Miért kellett nekem egyedüllétre vágynom? És pláne kedvenc kísértésem, a cappuchino illatát követi.
- Ki az a szerencsétlen, akit ebbe szántatok? – próbálkozom, hátha megtudok ezt-azt, ami segíthet kijutnom innét.
Közben lecsüccsentem a földre, é az ujjammal mintákat rajzoltam a földbe. – Ha nem engedtek el, beköplek a bácsikámnál – fintorogtam. Megvan a tökéletes kiút! Csak el kellene hitetnem velük, hogy kis kedvenc vagyok, és akkor szabad az út. De legalább megismerem a népes famíliát. Istene, hogy irigylem a sima halandókat. Nem gyötrik őket olyanfajta költözési gondok, mint engem. A mit is kezdjenek velem kérdésre szeretnéém elintézni, hogy egy életre ne legyen utódlási esélye.
- Mondjuk elengedhetnél? És ha már amúgy is pokolra jutnék később, akkor meghívhatnál egy cappuchinóra, ha ezzel csábítottál, és ismerkedhetnénk. – Tettem egy gyönyörűséges javaslatot. – Talán még meg is bocsátanék, elvégre sokáig leszünk bizony egy légtérben, ha odaköltözöm.
Ezaz, ügyes kislány, vedd elő az ártatlan pofikádat. Csak sikerül megtanulnom jól hazudni, é remélhetőleg nem gondolatolvasók. Add, Uram, hogy ne legyenek azok!
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Belial

☩ Történetem :
A fehér lovas
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
185
☩ Rang :
Az első lovas
☩ Multi :
nincs
☩ Play by :
Justin Theroux
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Vas. Feb. 02, 2020 5:15 pm

Angyalka a csapdában
Sophie & Belial
Zene: nincs • szószám: 306 • Credit:

A csapda angyalfogásra készen áll, de hogy ott guggoljak órákat a susnásban és lessem mikor gyalogol bele a préda, na azt már nem. Kézfejemre véremmel a csapdához kapcsolódó rúnát festek, miközben a pokoli pajtival visszasétálunk a kocsmába, hogy italozással üssük el az időt. Míg iszogatunk Furcas megosztja velem újabb nagyratörő terveit. Már nem elég kihívás neki, hogy főbűnig tornássza fel magát a ranglétrán. Most már az első ark helye kellene neki. Azért szorult benne annyi szerénység, hogy ne rögtön a trónt akarja magának. Szavait hallva majdnem kiköpöm a piát.
-Ez komoly? - kérdezem nevetve, mikor megsúgja, hogy a drága Maze rangjával szemezget. Azzal nem lehet vádolni a pajtást, hogy híján lenne az ambíciónak és az önbizalomnak, de a főbűn posztig sem ártana előbb eljutni. Persze álmodozni lehet. Tennék is pár megjegyzést a hallottakra, ám kézfejemen felizzik a rúna, ami csak egyet jelenthet:
-Kapás van! - démoni vigyor kúszik az arcomra. Nem számítottam ilyen gyors sikerre, de nem bánom, ha ilyen gyorsan sikerül pontot tenni az ügy végére. Furcas-szal visszatérünk a tisztásra, ahová kelepcénket állítottuk.
-Hm...ez érdekes. - jegyzem meg leginkább magamnak, amikor meglehetősen morcos, vékony, nőies hangot hallok a csapda felől.
A bokroson túl egy fiatal lányt pillantok meg, akit csapdánk tart fogva. Elvigyorodom, mert az új csalogató rúnám jól szerepelt, ám kétségtelen, nem erre az eredményre számítottam.
-Ez nem az az angyal. - teszi meg Furcas is a nagy felfedezést.
-Ez egy lány... - majd toldja meg egy nyilvánvaló megállapítással. A démonkoma szavaiból a lánynak is lejöhet, hogy nem ő volt, akit el akartunk kapni. Sajnálatos tévedés, hogy ő ragadt bent a körben.
-Csúnyán belesétáltál. - lépek közelebb, hogy alaposabban szemügyre vehessem a fogást. Azért mert nem a megfelelő angyal bukott bele a csapdába, még nem jelenti azt, hogy őt csak úgy el kellene eresztenünk. Ki tudja, lehet még hasznunkra lehet valamire.
-Mit is kezdjünk veled? - dobom fel a kérdést költőien.

reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven
Sophia N. Haynes

☩ Történetem :
☩ Reagok :
80
☩ Multi :
Adryel
☩ Play by :
Rachel Weisz
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Vas. Feb. 02, 2020 3:18 pm

~Amikor a bm is kevés ahhoz, hogy leírd, mekkora a pech~

Volt már olyan, hogy úgy tűnt, mintha a macska elvitte volna a nyelved, és nem találod a megfelelő kifejezést a helyzetedre? Egyelőre nagyon is ingert éreztem arra, hogy megállás nélkül legalább fél órán keresztül nyomassam a káromkodást, annak ellenére is, hogy általában ez nem jellemző tulajdonságom.
Mi a helyzet?
Belesétáltam egy démoni csapdába. Cappuchino illatot éreztem, ami tökéletesen rendellenes a semmi, konkrétan egy erdő kellős közepén, és én tökkelütött baromarcú erre mit művelek? Egyenesen belesétálok. Taps-taps magamnak.
A legröhelyesebb nephilim címet hivatalosan is kiérdemeltem, azt hiszem.
- Oké, ez melyik napon megsült idióta agyának szüleménye volt?! – fakadtam ki, gondolván, a tettes(ek) talán még a közelben leledznek, és talán a sanszot is megkapom arra, ha Nagyapus elég kegyes, hogy ott hagyjam a képén- képükön a tenyérlenyomatomat.
Kérem szépen, nem madárka vagyok, hogy befogjanak. Csak reméltem, hogy nem cirkuszi látványosságnak szántak egy pokolbéli mulatsághoz.
Miért mindig engem találnak meg, de komolyan? Még nem akarok találkozni Luc bácsival, segítség!
Ajánlott tartalom
reveal your secrets

Choose Hell, or Heaven

Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
4 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-