☽ OH DARLING, EVEN ROME FELL ☾
Légy üdvözölve egy apokaliptikus világban, ahol nem tudod kiben bízz

Deedra
WHISPERING AMEN

☩ Faj :
Ω Szakadár / Vadász / Ember

Csüt. Május 18, 2017 2:17 pm írtam neked utoljára

Jus drein jus daun
Sheina && Deedra
Zene linkje • szószám: Ide • Credit:

Elfogadta a poharat, s fejbiccentéssel köszönte, amit én egy kis mosollyal tetőztem. Szavai jól esnek, talán már csak ő maradt, aki így gondolkodik rólam, és a kánról.
- Tudom, és életem végéig hálás leszek. – Mondom, majd ismét egy mosoly húzódik számra. A szél bele, bele mar a tűz nyaldosó lángjaiba, ami a fáklyán ég. Hiányzik Lincoln, rossz lesz ma nélküle töltenem az estét, de be kell látnom, hogy ez így helyes. Nem sokára visszont elindulunk, hogy felderítsük a terepet, s szét nézzünk biztonságos e, hiszen a 25/6 évnyi béke leáldozóban vann, érezhető a feszültség, a mozgolódás mindenhol. Szavain komolyságot húzok ismét magamra, és igyekszem semlegességet tükrözni, pedig szavai fájnak.
- Tisztában vagyok ezzel. – Suttogom, majd elfordulok, és ismét a víz fele veszem az irányt, megmosom kezemet, és a falat bámulom, hogy ő ne lássa aggodalmat a szemeimben. Nehéz ez nekem. Minden a nyakamba szakadt. Minden más volt, anno. Apám jobb vezető volt, nála nem volt ilyen, pedig igazságos volt. De ezek szerint fel nőtt egy generáció, ami már a vért, és a verejtéket kívánja, s nem az igazságot. Wanheda ezt teszi, az ő klánja olyan amilyen, véres és üldözik a démonokat, angyalokat.
- Hol kezdjem? – Fordulok felé, és kulcsolom össze két karom a mellkasom előtt, kérdő illantásom felé vettem.

✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖

I am Broken..
• JUS DREIN JUS DAUN Ai laik Heda•

Vendég
WHISPERING AMEN

Vas. Május 07, 2017 9:33 pm írtam neked utoljára

Jus drein jus daun
Deedra & Sheina
The Wolf • szószám: xXx • Credit:

A felém kínált poharat egy apró, köznapias biccentéssel fogadom, ám mondanivalómat nem szakítnom meg az ivással. Csupán akkor kortyolok a frissítő vízből, mikor mindent, mit sürgetőnek éreztem közölni Vezérünkkel, a tudtára adtam.
- Nincs mit köszönnöd, Deedra… Felesküdtem, hogy melletted szolgálok, számomra ezek nem pusztán szavak - süllyesztem rá íriszeimet, komolyságot hordozva tekintetemben, noha vonásaim hamar elárulják a másik iránt tanúsított testvéri kötődésemet. Mosolyát ettől független nem viszonzom, amúgy is ritkán engedem ábrázatomra a jó kedvet kiülni, témánk jellege azonban most kiváltképp megkívánja a fegyelmet.
- Edzed meg a szívedet - tanácsolom, majd egy újabb korty víz után félreteszem a poharat az asztalra, melyen a kancsó is nyugszik, és a lány mellé lépdelek. Aggodalmát nehéz lenne szem elől téveszteni, s bár nem vagyok a vigasztalás mestere, közelségemmel igyekszem támogatásomat kifejezni. - Olyan módon, ami nem lesz kedvedre való. Az embereknek vér kell, Deedra, elleneidnek pedig félelem - magyarázom csendesen, súrolva a suttogás határát, révén, sosem lehetünk biztosak abban, ki élezi odakint a füleit ellenünk felhasználható információmorzsákra szomjazottan.
- Tudjanak az emberek arról, nem észrevehetetlen a mesterkedésük. Tudjanak róla, hogy az árulás halállal jár. S legfőképpen adj nekik elfoglaltságot - nem kívánom szó szerint a szájába rágni a megoldásokat, magam sem tudom, miként fogadná drasztikus elgondolásaimat. Hagyom egyelőre tehát, önmagától találja meg a válaszokat.

Deedra
WHISPERING AMEN

☩ Faj :

Csüt. Ápr. 27, 2017 12:01 am írtam neked utoljára

Jus drein jus daun
Sheina && Deedra

Kezdett megrémíteni a lány komorságba burkolózott tekintete. Ha ilyen az arca, biztosan valami nincs rendben.
- Minden rendben? – Vonom össze szemöldökömet, és fejezem be az addigi tevékenységemet.
Mondatára nagy levegőt veszek. Tudtam, Lincoln már kifejezte aggodalmát. Elindulok, hogy egy pohárka vizet öntsek magamhoz, és őt is megkínáljam, miközben beszél. Kiöntöm a vizet, azért nem szeszes italt, mert túl erőset csinálnak itt a férfiak, most tisztának kell lennünk. Nem tudok leülni, ismét idegesség önti el arcomat.
- Nem, ugyan nem. Köszönöm, hogy most is, mint mindig bízhattam benned. – Mondom egy lágy mosollyal. Nem tudok mosoly nélkül válaszolni, én ilyen vezető vagyok, nem vagyok kegyetlen, sem vérengző, ahogyan a többi klán. Én ilyen vagyok, s nem változom, ez hiába mondják nem gyengeség.
Kortyolok egyet, majd ismét a vizes edény mellé sétálok, immár a mosakodóshoz, s megmosom arcom, amin megmutatkozik az aggodalom. Másnak nem hagynám, hogy ezt az oldalam lássa, csak neki és a férfinek, akit szeretek, de talán már előttük sem szabadna ilyen jeleket magamon viselnem. Talán meg kéne tanulnom fékezni magam. A víz jót tesz, majd egy kis ruhadarabbal töröl meg magamat.
- Mit tanácsolsz, mit tegyek? - Kérdezem még a falnak fordulva, majd mondatom végén rá szegezem tekintettem.  Hiába a víz szemeimben ott ül a nyughatatlanság, és szívem zakatol. Félek, hogy Rowena jut a képzeletbeli trónra, akkor csak nyomorúság lenne, és olyanok lennénk, mint Wanheda klánja. Kegyetlenek, keresnénk a veszélyt, a természetfelettit, és talán én akkor máglyán égnék eleve, ha Rowenán múlna.

I am Broken..

Vendég
WHISPERING AMEN

Szer. Ápr. 26, 2017 11:34 pm írtam neked utoljára

Jus drein jus daun
Deedra & Sheina

Deedra közelében óhatatlan veszíteni szoktam kemény tekintetem éléből, hiába minden igyekezetem, elvégre időtlen idők óta bajtársias, ha nem testvéri kapcsolatot ápolunk. Meglehet, rangban alatta állok, de a négyszemközti beszélgetéseink ritkán szoktak kitartani a formalitások mellett. Mindennek ellenére most nem enyhülnek vonásaim, rezzenéstelen figyelem kékes íriszeit, jó előre tudatva vele, jelenlegi látogatásom mögött komoly indokok húzódnak.
Nem is maradok sokáig az ajtó közelében, beszélgetésünk úgy a legjobb, ha senki fülét nem érinti a mijeinken kívül.
- Nem rémisztgetni jöttelek, de kezd szétesni a tábor - közlöm vele, mialatt közelebb lépdelek hozzá, és elengedve kezeimet a hátam mögül, ujjaimmal végigsimítom az egyik medveszőrmét, mely sátrának falát díszíti. - Korábban is hallottunk pletykákat, gondolom a te füleidet sem kerülték el - tekintek vissza rá. - Moirával tehát kelepcét állítottunk, ketten pedig fennakadtak a hálón. Intézkedtem róluk, Elisha és a párja ellened szövetkezőket kerestek - jelentem ki nyugodtan. Okozhatnak fejfájást a zavargások, ám összeszedettségemet nem érintheti meg semmiféle nehézség. Deedrával kapcsolatban már nem venném ezt olyan biztosra, ugyanis hiába faragták keményfából, jellemének megvannak érzékeny oldalai.
- Tudom, hogy sok teher nyomja a vállaidat az utóbbi időben, de példát kell statuálnod. Meg kell erősítened a hatalmadat, különben szét fogják bomlasztani áskálódó elleneid. És én sem vethetek mindenkit tűzre - nem részletezem ugyan mindazt, ami Elishával és társával történt, azonban úgy vélem, eme enyhe ízelítő is eleget beszélt helyettem a kínjaikról.

Deedra
WHISPERING AMEN

☩ Faj :

Szer. Ápr. 26, 2017 9:11 pm írtam neked utoljára

Jus drein jus daun
Sheina && Deedra

Lincoln elment, mai estét nem velem tölti, de a hajnal még együtt ért minket. Az éjszaka, amit vele töltöttem számomra felejthetetlen volt. Sátramat rendbe raktam, hogy semmilyen idegen kezűséget ne lehessen észre venni, s át öltöztem, kardomat élesítettem, valamint az egyik lány éppen most hozott nekem friss vizet a fürdéshez. Tudtam, hogy ma semmi más nem vár rám, csak az alvás, ami nekünk más. Soha nem pihensz soha nem vagy kipihent. Tudtam, hogy holnap vadászatra indulok Lincolnnal, ezért úgy gondoltam korábban pihenek le. Megtanultam, hogy hogyan mérjem fel, mennyi lehet az idő, hiszen ezt minden gyermek ki olvassa már az esti fényekből. Hallottam a gyerekeket, ahogyan anyuk szólítgatja vacsorára, vagy éppen fekvésre, és hallottam Rowena frissen kiképzetteit, akiket most küldenek esti kiképzésre. Minden már a megszokott nyugalomban volt.
Hirtelen megmozdul a rongy, melyet ajtómnak is hívhatnák, és Sheina lép be.
Megfordulok, és meseszép zöld szemeibe nézek, arca tiszta már nem viseli a harci festéket.
- Hallgatlak. – Veszem ki csizmámból a kés, és teszem az asztalra. Sheina mindig is nagy szerepet játszott az életemben. Hiába volt testvérem, ő rá ugyan úgy nővérként tekintettem, és bizalmast láttam benne világ életemben.

I am Broken..

Vendég
WHISPERING AMEN

Szer. Ápr. 26, 2017 7:45 pm írtam neked utoljára

Jus drein jus daun
Deedra & Sheina

A sátramban függő elkopott, homályos tükörben szemlélve immáron festékektől mentes önarcképemet, hallgatom Moira beszámolójának utolsó akkordjait az elmúlt napok történéseiről. Magam nem voltam jelen, hogy tudhassam minden rezzenetét a táborban cincogó, immáron döglött egereknek, Deedrához azonban nem mehetek felkészületlenül. Amint egykori nevelőm elhallgat, egyik kezemet felé nyújtva fordulok szemközt vele. Szólnom sem kell, az idő közben megtisztított kardom markolatát a tenyerembe simítja, honnét néhány rutinos mozdulatot követően már az oldalamon függő hüvelyébe kerül.
- Remek munkát végeztél, most elmehetsz - biccentek felé, majd pillanatokkal később követve példáját, magam is útra kelek az éjszaka sötétje ellen gyújtott fáklyák fényétől vibráló sátrak között. Lábaimmal határozottan szelem a kiszáradt talaj porzó voltát, egészen addig nem is lassítok, amíg el nem érem vezetőnk sátrát. Bejárata előtt két szolgálója ácsorog, néma bólintással adva tudtomra, most már szabad a belépés. Nem késlekedek hát, balommal félrerántom az ajtóként funkcionáló lyuk előtt függő rongyot, majd az előtérhez érkezve, megállapodok. Kezeimet összekulcsolom hátam mögött, derekamat kihúzom, míg államat szokásosan felszegem.
- Deedra, beszélni szándékozok veled - szólalok meg, jól tudva, bárhol tartózkodjék a sátrában, határozott hangom nem fogja elkerülni füleit.

Sponsored content
WHISPERING AMEN

írtam neked utoljára

Előtér
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal