☽ OH DARLING, EVEN ROME FELL ☾
Légy üdvözölve egy apokaliptikus világban, ahol nem tudod kiben bízz

Egyiptom - Királyok Völgye

Ophilia
WHISPERING AMEN

☩ Faj :
Angel with... a big heart
☩ Reagok :
179

Vas. Júl. 30, 2017 11:04 am írtam neked utoljára Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Királyok Völgye
he kingdom the heaven is within you and whosoever shall know himself shall find it

Hallgatva Abaddon leírását a "kőről" hirtelen eszembe villan valami. Megannyi évezred eltelt már azóta, mégis úgy élem át gondolataimban az akkor történeteket, mintha tegnap lett volna. Mindazonáltal hagyok magamnak pár másodpercnyi időt, mire szólásra nyitnám ajkaimat, hogy pontosan megfogalmazhassam, hogy mi is történt akkor.
- Nem a másvilágból - javítom ki a démont, valamiért frusztrál, hogyha valótlant állítanak. - Narmer, ki az első dinasztia leszármazottja egyesítette egykoron Egyiptomot, cirka ötezer évvel ezelőtt. Atyánk az ő megsegítésére küldött az égből egy aszteroidát, hogy ellenségeit legyőzze. Narmer az istenek ajándékának és támogatásának tudta be, erejét viszont akkor még nem ismerték. Az idő eltemette a kőzetet, melyet csak pár ezer évvel fedeztek fel újra, s immár egyiptomi papok voltak, kik ezt hasznosították, s felfedezték mágikus erejét - tartok egy rövid beszámolót, csak hogy mindketten tisztán lássák mivel is állunk szemben. Aztán csak némaságba burkolódzom, vagyis szeretnék. De annyi ideig sikerül, amíg hallom mind társam, mind a démon okfejtését az emberekről, Luciferről, Gabrielről.
Ajkamat újra szólásra nyitom, ám ezúttal hangot nem adok nézeteimnek. Azokat megtartom magamnak, talán jobb is így. Egyelőre.
- Íbisz - javítom ki nyugodt hangomon a démont újra csak. Fejem enyhén megráznám, de inkább a falakba vésett ábrákra tekintek. - Az emberek sokszor összekeverik a páviánfejet és az íbiszfejet, melyeket az egyiptomiak készítettek. Valójában pávaként egy-két népcsoport ábrázolta, egyszer-kétszer. A többségében íbisz feje volt - pontosítok újra csak. Jobb ha a tévhiteket mielőbb kijavítom. Nem szabadna senkinek sem ezekkel a gondolatokkal léteznie. Félrevezető lehetnek a jövőre nézve és… Na jó, mivel démon talán megvezethetném, de… az nem én lennék.
Szemeimet összeszűkítve figyelem, ahogy Abaddon közelebb lép a sírhoz, s a homokból bányásza elő a hatalmas aszteroidából megmaradt apró köveket. Simára csiszoltak, már amennyire a sötétségből és abból látszik, ahogy nekünk hátat fordítva egy pillanatra megcsillan tenyerébe az apró kő.
Gondolataimba merülve próbálom továbbá feleleveníteni, hogy miket is készítettek a kőzetből. Milyen hatásai voltak. Atyánk egykoron úgy vélte, hogy az emberek ezt majd jóra fogják használni, s lám… oly értékes, hogy még egy démon érdeklődését is magára vonta.
Mire fejemet felemelem, azt látom, hogy mindkét férfi engem néz. Pár másodpercnyi pislogás után jut csak el a tudatomig, hogy az én válaszomat várják. Mennék is maradnék is. Hisz ez a hely…
- Dolgunk bevégeztetett - erősítem meg angyal társamat, hogy itt már nincs több keresni valónk, s amúgy is… egy csapatnyi éhes pokolkutya keres minket, s ki tudja, hogy mikor találnak meg minket?

Cassael
WHISPERING AMEN

☩ Faj :
Harcos Angyal
☩ Reagok :
132

Vas. Júl. 30, 2017 12:50 am írtam neked utoljára Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Egypt is full of dreams, mysteries, memories
Körültekintéssel hallgatom a pokoli lény szavait, és bár annyira balga nem vagyok, rögvest elhiggyem minden gondolatát, amely legördül hazug nyelvéről, valamiképpen úgy érzem, nem lódít feltétlenül. Mindenesetre, ha az általunk keresett láda az említett anyagból készíttetett, feltételezi, hogy maguknak a köveknek is a lélekkel kapcsolatos tulajdonságokkal kell bírniuk. Ha egészen messzire szeretnék szárnyalni felvetéseim hátán, megkockáztatom, a démonnak is a léleknyelő sajátosság miatt kellenek valamiképpen a kavicsok, ám hogy őszinte legyek, eme tény teljesen hidegen hagy. Másért jöttünk ide, igaz, nem egészen szándékosan, de egyéb célból, s nem azért, hogy meggátoljunk egy démont megfejthetetlen ténykedésében. Az pusztán mellékes, még kettőnk erejéből sem telne jelen állapotunkban megharcolni egy effajta rangos pokolfajzattal.
Egyszerű biccentéssel konstatálom kijelentését hát, és egyelőre több kérdésem nem lévén, Lucifer felé terelem beszélgetésünk fonalát. Nem sejtettem, ilyen hosszadalmas okfejtésbe fog bocsátkozni a téma kapcsán, mindenesetre sokat elárul hozzáállásáról a bő lére eresztett monológ.
- Mi nem az emberekért teremtettünk, őelőttük is léteztünk már - javítom ki leheletnyi homlokráncolás közepette, miként a bejárat felé igyekszünk. - A világ rendje már régen felborult. Az egyedüli kiút, ha függetlenek szervezik azt újra, amiképpen Atyánk annak idején megtervezte. Az arkangyalok önkényes háborúikat vívják, szem előtt sem tartva, ami igazán fontos lenne, legyen szó bármelyikükről - osztom meg vele személyes véleményemet, elvégre nem ez lenne az első, hogy démonnal vitatom meg a világunk dolgait, és amazzal sem bántam különbül ismertségünk kezdetén.
Végül besétálok a helyiségbe, és amíg Ophiliával foglalatoskodik a magát Abaddonnak nevező, felkutatom a ládát. Hosszadalmas procedúrát nem igényel meglelni a kifosztott sírkamrában, annál inkább a kavicsokat, amelyekről figyelmeztetést intéz felém angyaltársam. Csak éppen hiába, idő előtt vonom magamra figyelmüket, és nem marad lehetőségem a környező, homokkal bőségesen fedett talaj alapos átkutatására.
- Sírrabló? - összevont szemöldökökkel egyenesedek fel, kezeim között a ládával, mielőtt feléjük fordulnék. - Aligha veszett el bennem ilyesmi, ha valóban egy sírrabló lelkéhez volna közöm, legfeljebb a Mennybe segítéséhez járulhattam volna hozzá. De ha engem kérdezel, effajta foglalkozás mellett inkább a Pokol felé húzna - magyarázom leheletnyi értetlenkedéssel a hasonlat okán, minek előtt a kövekre koncentrálhatnánk. Én magam nem jártam sikerrel a felkutatásukban, a démon azonban viszonylagos könnyedséggel szedegeti össze a darabkákat, persze ő már tudja, mit is keressen pontosan. Miként felénk mutatja tenyerében az apró, feketéllő egyedeket, megkísérlem tüzetesebben szemügyre venni őket, ám révén annak, maga a láda az óénoki nyelv sajátosságait tudja magán, vélhetően a hozzá felhasznált kövek is mennyei eredetűek. Ennél többet, ha akarnék, sem tudnék megállapítani anélkül, hogy a kezeim között tartanám őket, s mivel felesleges harcot nem óhajtok továbbra sem generálni, elbitorolni sem kísérlem meg őket.
- Hasonlóak a szándékaink - jelentem ki, ugyanis kötve hinném, maradt volna még itt bármi használható, aminek előbányászása érdekében szükséges volna az ittlétünk. Persze a végső döntésben Ophiliát is meghallgatom, érdeklődőn fordulok hát felé.

✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖

Grace only exists to be fallen from

Abaddon
WHISPERING AMEN

☩ Faj :
Démon
☩ Reagok :
91

Szomb. Júl. 15, 2017 7:46 pm írtam neked utoljára Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

A Királyok Völgye
Run Boy Run - Music

Az éterben szárnyaló gondolatok melyek a két angyal közt repkednek oda s vissza, teljesen rejtve maradnak előttem. Egyelőre nyeregben érzem magam, az egyik sérült, a másik meg, nos ahogy kiveszem inkább az esze mintsem a fizikai ereje hatásfoka nagyobb. No persze nem méltatom egyiket sem lebecsülni, főként a szőkeséget nem, a tudás hatalom s ki tudja mit rejt az a szőke kobak? De erre csupán később térhetek rá hiszen a magát Cassalenek nevező továbbra is kíváncsiskodik. - Nos ez rád is igaz Angyal. No de hát aki kíváncsi az kérdez nemde? - Vigyorodom el letudva a dolgot, ha valami érdekel kérdezd meg, maximum nem kapsz választ, olyan esetekben máshoz kell folyamodni. Érdeklődve hallgatom a démon foglyul ejtésének rövid történetét. Végül a kíváncsiság nála is célba ér. - Másvilágról származnak, a halandó világban ismeretlen az anyaguk. Az eszköz melyet kerestek, a Lélekfaló, abból készítették. - Azt persze eszemben sincs közölni, hogy a ládikó csupán egy díszes faláda, s én valójában nem arra gondolok. Ha ládát keresnek, hát csak keressék, meg is kapják nemsokára amint beérünk a sírkamrába. Előttem még azért Lucifer neve is felkerül az étlapra. - Épp elegen vannak kik a talpát nyalják. Nekem valahogy sosem feküdt az a tevékenység. - Fejtem ki röviden véleményem, de mélyebben ezúttal sem folyok bele a dologba. Nem én vagyok az egyetlen aki nem szimpatizál vele sajátjai közül sem. Az már más kérdés, hogy én vagyok az egyetlen aki valóban tesz is ellene, amit természetesen eszem ágában sincs a párocska orrára kötni, legalább is egyelőre. Míg nem tudom kifélék mifélék, fel sem merül bennem. - Ha nem általa, hát más által léteznénk, ezzel nem kápráztat el. - Nekem ez az álláspontom, így gondolom, pont. - Meg aztán, a halandók jellemén változtatni nem lehet, bűnösök, miattuk létezünk ahogy Titeket is miatta teremtettek. Már pedig amíg ilyenek és lássuk be változni aligha fognak, addig bizony ez a világ rendje. Mi a mélybe Ti pedig a magasba próbáljátok emelni őket. Így ment ez mindig is, de most... Galbriel véretek eszelős hadjárata. Nem jut el az agyáig, ha kiirtja mindet akkor bizony mindannyiunk léte értelmét veszti és a pusztulásba taszít mindent, erre pedig egyértelmű Lucifer reakciója is, kapva kap az alkalmon, hogy végre a felszínre lépjen, és ez még csak a kezdet. Persze ez csak amolyan meglátás, lábjegyzet. - Vonom meg a vállam s engedem közben előre a férfit, ki be is lépdel a ládikót keresve. Ophilia enyhén hajtja le tekintetét megjegyzésemre. Mit tagadjam, valóban figyelemre méltó a tudása és kedvemre vannak az ilyen teremtmények. Hasznosak, ez sokszor biztosítja a hosszú életüket, már addig amíg ez így is marad ugye. Felé fordulva figyelem szavait. Thot, fut át agyamban a gondolat. - Ha tudták volna, bizonyára nem Páviánként ábrázolnak, Hupsz. - Kapom fel szemöldököm vigyorogva, hihetetlen humorosan, kissé élcelődve, bohókásan, ezzel tán jelét adva, hogy magam sem vagyok teljesen tudatlan. Igaz bár, e név s a helyről származó tudásom is csupán azért van birtokomban mert hajdanán sokat tartózkodtam itt. Közben tekintetem betéved az ügyködő Cassaelre s így nyitom újra ajkaim. - Szóval az írnokok Istennője maga, így már világos. - Raktározom el az információt, sokkal közelebb nem kerültem ugyan, de apró lépésekkel, végtére is nem sietek sehova. Ekkor hirtelen a másik angyal hangja férkőzik közénk. Megtalálta. - Egy sírrabló veszett el benned. - Ismerem el tudását némi kis furkálódással, már szinte elvárt köztünk. Jómagam is belépek és körülnézek, a köveket keresem melyek ha minden igaz a láda mellé lettek temetve így valószínűleg amazok is ott lesznek, vélhetően az egyik temetkezési edényben. Közelebb lépve meg is látom a felborogatott, széttört, különféle teremtmények fejével díszített cserépedényeket. Szinte mindet darabokban látni, a sírrablók csupán a földi létnek értékes holmit vitték. Nagyon helyes, nem kell tudják milyen kincset is hagytak itt valójában. A homokban megpillantok végül egyet, a lámpám fénye megcsillan valamin a cserépdarabok közt. Lehajolva érte nyúlok. Obszidián színű nagyjából ujjnyi kődarab, a belsejében némi halovány vöröses fény pulzál melyet csak közelről szemügyre véve lehet észrevenni. Letekintek mellette s a homokba túrok kicsit, csupán hármat lelek meg közülük. Tenyeremben tartva őket érzem a belőlük áradó furcsa, egyszerre hideget s meleget. Ránézésre egyszerű fekete kőnek tűnik. éppen olyan mint a gyűrűn lévő melyet szokásomhoz híven befelé fordítva hordok így kívülre csupán egyszerű bronzos, rezes színű gyűrűnek tűnik. - Hát ők volnának azok. Égi kőnek nevezték őket. Nem tudni ki vagy mi hozta létre. - Nézegetem miközben beszélek. Majd végül felegyenesedek. Egy kis bőrszütyőt akasztok le az övemről és abba helyezem őket. Ráérősen fordulok meg mialatt összehúzom annak száját. Már persze ha ez alatt nem történik valami egyéb cselekmény. Ha nem akkor szemben állapodok meg a párossal. - Nos, nektek is, nekem is megvan amiért jöttem. Részemről távozóra fogom, nem tudom Ti hogy terveztétek. - Tekintek előbb egyik, majd a másikra s megvárom ugyan mit is reagálnak.

Ophilia
WHISPERING AMEN

☩ Faj :
☩ Reagok :
179

Kedd Júl. 11, 2017 8:09 pm írtam neked utoljára Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Királyok Völgye
he kingdom the heaven is within you and whosoever shall know himself shall find it

Fejemet lehajtom Abbadon apró bókját hallgatva. Valóban sokat tudok, s erre kezd maga is rájönni. Nem tárhatom fel előtte kilétemet, valódiságomat. No nem mintha félnék attól, hogy túlzottan meghatná, hogy végigtekintettem az emberiség történetén. Munkámat ennyire nem tartom lényegesnek, mégis akadnak dolgok, melyeket pontosan tudok.
Azonban visszakanyarodva jelenlegi helyzetünkhöz, már épp kibukkanna ajkaimon az egyszerű köszönöm szó, ha egyrészt nem jutna eszembe, hogy az imént még aljas mód megpróbált megölni - habár elvétve a dobást épp megmentett - s ha nem Cassael hangja csendülne fel elmémbe.
~Rendben.~
Felelem neki egyszerűen. Egyébként sem hinném, hogy sokra mennék azzal, ha balga mód megtámadni óhajtanám a démont. Ismerek démoncsapdákat, láttam már őket, de, hogy jelenlegi erőmmel képes lennék egy felfestéséhez és annak alkalmazására élesben, egy ily hatalmas pokolfajzat ellen?
Érdekes helyzetbe kerültünk mit se mondjak.
A továbbiakban pedig a beszédet átengedem harcos társamnak, ő tán jobban szót ért Donnal, mint én magam.
A köveket meghallva enyhén összevonom szemöldökömet. Lázas kutatásba kezdek agyam eldugott rejtekeibe, hogy mire is gondolhat. Látnom kellett azokat valaha, életem során, tudom. Oh, ha fent lennék az irattáramba, és rendelkezésemre állnának firkálmányaim.
Így viszont csak emlékeim felgöngyölítése marad hátra. Agytekervényeim rögös útjának átkutatása közben épp nincs időm velük is foglalkozni, legfeljebb észre vehetem, hogy miket is ábrázolnak a falfestmények. Látom őket mégsem fogom fel azonnal. El kell telnie kis időnek, s gondolataim mélyét magányosan ott kell hagynom, hogy visszazökkenjek a valóságunkba.
De legalább találtam némi morzsát odalent.
A sírboltba lépve, készségesen megállok a bejárat mellett. Nem óvakodok be a férfiak után, ha esetleg bármiféle harcra kerülne a sor, ne kerülhessek útba. Így amúgy is könnyebben átlátom a teret, egészen addig, míg Don meg nem szólít.
- Az egyiptomiak Thotként tiszteltek - felelem elmésen meg is válaszolva kérdését, és mégsem téve meg azt, fejem mosolyogva, hajtva le, tán kis játékosságot is belevéve tekintetembe.
Rögtönzött beszélgetésünkből azonban társam zökkent ki.
~Ha tudsz, tégy el egy olyan követ. Sejtem, hogy mi lehet az.~ szólítom meg őt újra, a gondolatunk síkján. Ha igazam van és jól emlékszem, akkor még hasznunkra is válhat egy belőle. Az meg tán a démonnak sem fog nagyon hiányozni,

Cassael
WHISPERING AMEN

☩ Faj :
Harcos Angyal
☩ Reagok :
132

Hétf. Júl. 03, 2017 12:49 am írtam neked utoljára Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Ajkaimat egészen vékonyka vonallá formálva hallgatom Ophilia megrökönyödését és leplezetlen rettegését az alávaló démon nevének okán. Nem veszem jó szájízzel, miként szemtanújává válok az angyali büszkeség meghanyatlásának, mégsem tudom, s nem is reszortom vádolni társamat. Frissen érkezett a Mennyekből, hogy miként ildomos bánni a Pokol fertelmeivel, ahhoz érthető mód kevés még a tapasztalata. De talán nem is baj, ha legalább ő kedvére tesz a fekete lelkűnek, hiszen azt még én is kénytelenné vagyok belátni; amennyiben harcra kerülne a sor, meggyengült állapotomban vélhetően megközelíteni sem tudnám, nemhogy legyőzni. S ha igaz mindaz, mit Ophilia állít róla, hát még nagyobb elővigyázatossággal kell kezelnem a kialakult helyzetet.
~Rendben van, igyekszem óvatossággal kezelni a jelenlétét. Magad is tégy ekképpen.~
Gondolatvilágom révén a szőkeségnek intézett szavaim és tanácsom után figyelmemet ismételten Abaddonra koncentrálom. Még hogy kövek… Számat már nyitnám is, újfent emlékeztetve arra, hogy még mindig tartozik nekünk egy beszámolóval, ám szerencsére nincsen szükség minderre.
Szemöldökeimet egymáshoz vonva hallgatom elbeszélését, noha előrébb nem kerülök sokkal. Nyilván nem hétköznapi, űrből pottyant kövekről van szó - amennyiben egy démon érdeklődést mutat irántuk, ott többnek kell lenni. Mágiának minden bizonnyal. Hogy Isten áldásával érintették-e őket vagy alvilági rontással sújtották, voltaképpen lényegtelen, ha nem lenne bennük erő, egyszerű kavicsok maradnának, és senki figyelmét nem élveznék.
- Túl sokat kérdezel - jegyzem meg ismételten, cseppet sem engedve hangom mogorvaságából, azonban emlékeztetni vagyok kénytelen magamat arra, hogy itt most ha tetszik, ha nem, mi vagyunk szorult helyzetben. Apró, jelentéktelen sóhajjal veszem végül rá magamat a válaszadásra. - Egy démont akarunk csapdába ejteni benne. A megölése körülményes volna. Mi olyan érdekes a kövekben? - faggatózom tovább, valamit valamiért alapon.
Közben elérkezünk egy újabb bejárathoz, hol figyelmem mégsem a sötétségben esetlegesen kivehető tárgyakon és sajátosságokon akad meg, hanem Ophilián, révén könyöke szemérmetlenségének. Pillantásom hamar követi az övét a falrészletre, melyen történetesen az általunk kutatott ládikáról leledzik ábrázolás. Legalábbis remélem, nem holmi nagyra becsült, mégis értéktelen és hasznavehetetlen díszért viseltük el a démon társaságát eddig. Apró biccentéssel adom a tudtára, a cél közelségéhez kétség sem férhet, majd beljebb lépdelek Abaddon nyomában, hallgatva kurta válaszait Luciferrel kapcsolatban. Nem várhatom tőle, hogy rögvest kiteregesse lapjait, mindazonáltal remélem, frusztrációjához sikerült vajmit hozzáadnom.
- Nem ítélkezem. Lucifer arkangyalként sem a Mennyekben, sem a Pokolban nem örvendhet nagy tiszteletnek - vonom meg vállaimat. Még szerencse, hogy igazat beszélek, máskülönben nem tudnék effajta módon puhatolódzni a démonnál. Így is érzem, veszélyes terepen lavírozok. - Másképpen gondolod? Nélküle aligha léteznétek - teszem még hozzá, mielőtt elhagynám háta mögét, és őt kikerülve megindulnék a szarkofág irányába. Közben természetest figyelemmel kísérem a hátramaradó párost, s bár nem tetszik, hogy a démon ismét Ophiliát környékezi, egyelőre kihasználom koncentrációjának lankadását vagy éppen más irányba fordulását.
A ládikához hamar elérek. Leguggolva szemlélem meg közelebbről, igaz, megfelelő világítás híján nehéz beazonosítani, hogy valóban az általunk keresettről vagyon-e szó. Kézenfekvő lenne kipróbálni, révén, éppen akad egy lelkünk a kísérlethez, de ha csupán egyet képes tárolni, bajban leszünk. A bejárati ábrázolás persze mást sugall, azonban a halandók meséjére nem alapozhatunk biztossággal. Ki tudja ráadásul, kell-e a működéséhez bármiféle óénoki ige. Egyszerűen túl sok a kockázat, és ha nem járunk sikerrel a próbával, úgy egy igen csak zabos és erőteljes démonnal leszünk kénytelenek szemközt állni.
- Úgy vélem, megtaláltam - szólok közbe, magamra vonva figyelmüket.

Abaddon
WHISPERING AMEN

☩ Faj :
Démon
☩ Reagok :
91

Csüt. Május 25, 2017 8:54 pm írtam neked utoljára Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

A Királyok Völgye
Turn and Run - Music

Rövid szóváltásukat enyhe mosollyal orcámon figyelem még az oszlopot támasztva. A nő végül visszakérdez az építkezéssel kapcsolatban, mire nyugodt arccal fordulok felé. Parányit mozdul ajkam, hogy kicsiny mosolyt formáljon majd elismerően bólintgatok párat.
- Tudásod figyelemre méltó Angyallány.
Jegyzem meg majd figyelem a reakciókat. Nem véletlen eresztettem bő lére neveim regéjét. Vártam mit vált ki a másikakból, egészen pontosan a szőkeségből. A falakon lévő jeleket gond nélkül olvassa, mindenről akadnak meséi, lássuk a nevek hallatán mit lép. És lám, nem rejti véka alá meglepetését. Lássuk be ez mosolyt csal arcomra ahogy ránézek utolsó nevemet kiejtve. Egyelőre elraktározom hiszen társa is szól, már szinte megszokott stílusában.
- Egyenes beszéd mi.
Lépek el mellette és indulok el a járatban s közben folytatólagosan válaszolok neki.
- Csupán köveket keresek. Ha minden igaz épp a láda mellett lesznek.
Nézek be közben egy mellékjáratba s futtatom végig lámpám fényét a falakon. Végül tovább lépek és irány előre szakadatlan. Nyilván kevés lesz neki a szimpla kavics duma, hát folytatom is mielőtt akadékoskodna, hátra sem nézve, előre haladva szólok ismét.
- Égi kövek, másvilágról származnak. Mikor legutóbb itt jártam, a láda mellé helyezték őket, a temetéskor. A halandók ékkőnek hitték, az istenek égi ajándékának hitték.
Magyarázom a falakat is kémlelve, folyamatosan haladva előre.
- Te jössz, Szárnyas, minek nektek Angyalkáknak egy láda mely a "lelket tárolni tudja"?
Lássuk be, őszintén érdekel vajon mire kell nekik? Ők nem rabolják őket és emésztik fel mint mi tesszük. A kíváncsiság tartja életben a párost és ez így nagyon is helyén van. Sosem tudhatom kibe milyen potenciált látok meg. Idő közben egy ajtónyíláshoz érünk. Hajdan cirádás díszek övezték ennek a sírnak a bejáratát. A főpapoknak járó tisztelet. Mostanra megkopott, töredezett már. Odabent csak a sötétség fogad minket. A zseblámpa fényköre hosszú termet tár fel előttünk. Két oldalt sötétlő formák, vélhetően szobrok lehetnek. A terem másik vége még kellően messze.
- Hát itt volnánk.
Világítok fel a kapu feletti jelképekre melyből a szőkeség valóban kiolvashatja az említett nevet. Megjegyzésére Luciferrel kapcsolatban csak fejem enyhén elhúzva lépek el mellette.
- Ha Te mondod.
A pokol aktuális uráról véleményem egyelőre megtartom magamnak, bár mondhatni a jelekből valóban az szűrődik le nem épp a kedvencem.
- Hálásnak, persze.
Hogy irónia, gúny avagy őszinteség cseng a hangom, jó kérdés, inkább előbbi. Nem egyelőre nem folyok bele a témába, minek is tenném? Alig ismerem őket, bár az is tény, hogy teljesen mindegy mennyit mondok s miről, vagy épp mit teszek, hiszen ha nem akarunk nem jutnak ki innen... Nem véletlen viselkedem ilyen nyitottan itt bizton nem lát s nem hall senki. Maximum a holtak, azok meg, többnyire úgy is odalenn vannak. A terem túlsó végében közben meglátni egy szarkofágot, mely körül néhány, a sírrablók által értéktelennek vélt holmi még ott árválkodik. Többek közt egy fa ládikó formája is kibontakozik. Én közben a szőkeséghez szólok.
- Sokat tudsz, Ophilia.
Fordulok felé megnyerő tekintettel.
- S vajon mi minden lehet még abban a figyelemre méltó kobakban?
Miféle angyal vagy Te? Mert, hogy nem harcos fajta abban biztos vagyok.

Mosolyodom el mintha csupán egy kávézóban ücsörögve beszélgetnénk kellemesen kettecskén.

Ophilia
WHISPERING AMEN

☩ Faj :
☩ Reagok :
179

Kedd Május 23, 2017 6:28 pm írtam neked utoljára Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Királyok völgye

Cassael apró megjegyzésére már nyitnám is ajkaimat, hogy újra kijavítsam, de meglátva arckifejezését, azt gyorsan be is csukom, s gyengéden harapok ajkaimba. Más esetben, ha nem lenne közöttünk egy démon szívesen elmondanám neki is, hogy attól, mert más kultúrák, más istenei is ugyanúgy Atyánk nevének dicsőítése volt. Csak épp nem Istennek hívták. De hát ezért is küldte le egyfiát, hogy terjessze az igét. De…
Elkalandozok. Az egységet fenn kell tartani kettőnk között, s amúgy sem oly jelentős dolog ez, hogy hepciáskodjak rajta. Enyhén lehajtom fejemet, értvén hanghordozásában burkolt dorgálását.
A mennyben már egyszer bajt hoztam a fejére, itt nem szeretnék.
Szóval csak csendesen állok s hallgatom a két férfi beszélgetését, tekintetem nyugodtan vándorol hol az egyikre hol a másikra. Megjegyzéseik, szavaik olybá tűnnek, mintha közönyösen hatnának rám, holott minden apró mondatot, mozdulatot elraktározok későbbre. Ki tudja, hogy mikor veszem még ezeknek hasznát?
De aztán csak megakaszt egy megjegyzés.
- Az építésében? De hát, ez több ezer éve épült. Mármint az első részeit, a többivel csak akkor egészítették ki, ha az aktuális fáraó meghalt, vagy még életében elkezdte a sírboltjának kiépí…. – mondatomat nem fejezem be, nem gondolván, hogy a megfelelő alkalom ez lenne arra, hogy kiselőadást tartsak a hely építési metódusairól.
Elfordítva tekintetem a démontól inkább a falat szemlélem, a feliratokat, hátha ki tudok olvasni belőlük valamit, ami számunkra érdekes lehet, s ami iránymutató arra nézvést, hogy merre is induljunk tovább.
Nézelődésemet mégis egy újabb kósza szó akasztja meg. Lassan fordítom vissza orcámat a démonra, s nagyot nyelve, reménykedem, hogy csak rosszul hallottam a szavait.
- Oh ne… - csúszik ki alig halhatóan az ajkaimon, amikor rádöbbennek, hogy pontosan jól hallottam az Apollyont, majd a Halál Angyalát is, de… - Oh-oh… - folytatom tovább halkan, a színtiszta döbbenet ül ki arcomra, tán egy parányi félelemmel átitatva.
A végső nevére csak halkan nyüszítek fel, de rögtön meg is kaparom a torkomat leplezve meghökkenésemet. Fejemet újra csak lehajtom, s végig pörög emlékeimen, hogy merre is találkoztam már ezzel a névvel.
~Legyünk óvatosak… Hallottam már róla, láttam is a Földön, számos háborúban. Ha baj történik félő kevés leszek segítségnek melléd Cassael. Ő nem egy alsórendű démon. Az a hír járja, hogy ereje a lovasokéhoz mérhető.~ hangzik hangom tán kissé kétségbeesettebben, mint amilyennek szánom. Nem az a baj, hogy nem hiszek a harcos erejében a démonnal szemben. Mindössze nem viselkedhetünk meggondolatlanul.
- Már ha nincs itt – teszem hozzá színtelen hangon újra a démonra emelve tekintetemet. Erről azért nem lehetünk biztosak, hisz alig jártunk pár folyosónyit a hatalmas helyen. Ilyen biztos meg csak akkor lehet a démon, hogyha…
Apró megjegyzését elengedem fülem mellett. Tétován fordulok utána, ahogy elhalad mellettünk. Tétován lépek egyet, majd még egyet, visszafordulása elakaszt egy pillanatra. Mélyet sóhajtva indulok aztán el utána, jobbat most amúgy sem tehetünk. Figyelmemet elkerülve olvasom a falakra írt hieroglifákat, s ha netalán olyanba ütköznék, amely érdekes lehet… Oh, hogy…
Óvatosan lököm meg könyökömmel a harcos angyalt, s ha figyelme egy pillanatra felém fordul, akkor az egyik freskóra mutatok, ahol a fáraó épp egy ládát nyit fel. Abból aranyló fény tör fel, s a körülöttük álló emberek száján keresztül a lelkük a dobozba szívódik.
Most már kétség sem férhet hozzá, hogy a megfelelő helyen járunk.

Cassael
WHISPERING AMEN

☩ Faj :
Harcos Angyal
☩ Reagok :
132

Kedd Május 23, 2017 12:06 am írtam neked utoljára Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Ophilia csípős megjegyzésemre rögtönzött helyesbítésére eleinte közönyös ábrázattal felelek, de miként egyre komolyabban belemélyed egy, a démon lekicsinylő meglátásain alapuló, a Mennyeket amazzal párhuzamba vonó elméletébe, annál összébb húzódnak szemöldökeim. Tudása nagy, ehhez kétség sem férhet, minden bizonnyal az emberek kultúrájában is nagyobb jártasággal bír, mint jómagam, nem is ezzel volna a probléma, hanem a kontextussal, amibe mindezen javítását helyezte.
- Amennyiben hamis istennek tekinted Atyánkat, s első gyermekeit nagyravágyó uralkodóknak, Ophilia, úgy helyes a meglátásod - sóhajtok fel csöndesen. Magam sem tudom, hol hagytam a türelmemet, ám minél több ideig szívunk egy levegőt az alávaló démonnal, annál több frusztráció mérgezi bensőmet. Ettől függetlenül egyet kell értenem angyaltársammal, jelen állapotunkban nem igazán vagyunk abban a pozícióban, latolgathassuk a lehetőségeinket. Persze emiatt nem kell a pokolfajzatot kebelbarátommá fogadnom, noha a Lucifert illető, elégedetlen hangja némileg megakaszt sűrű utálkozásomban. Nos, végtére is egy szeszélyes arkangyalt kell szolgálniuk, nem lepne meg túlzottan, ha még a vezetőjüket sem állhatnák.
Hosszú, untató percek múltán lassacskán arra is fény derül, milyen démonnal állunk szemben. A Pusztítás… Neve nem nyűgöz le cseppet sem, fekete a lelke, ahogyan a többinek is, ennél több nem számít az esetükben. Karjaimat egymásba fonva mellkasom előtt, hallgatom további diskurálásukat, feszengő érzeteim révén bölcsebbnek vélve most a kimaradást.
~Ophilia, remélem nem hagyod magad egy démon bája által megvezetni.~ Figyelmeztetem társamat, mikor a pokolkutyákról ejtenek szót. Számomra változatlanul is rejtély, miképpen létezhetnek ezen a síkon, méghozzá ennyi időn át, s ilyen szép számban a vérebek, de mivel korábban sem mentem sokra a probléma és jelenség felvetésével, hát ezúttal nem pazarlom a szót rá.
Csupán akkor mutatok hajlandóságot a társalgásba való visszazökkenésre, amikor végre jutunk is valamerre. Karjaimat visszaengedem magam mellé, majd jobb híján követem a démont. Nem azért, mert teljes mértékben megbízok benne, hanem mert innentől kezdve szemmel kívánom tartani.
- Túl sokat kérdezel. Szép bemutatót kaptunk, de arra nem feleltél, egy magadfajta mit keres itt? Feltételezem a segítséget sem osztogatod ingyen, tehát ha egyenes beszédet akarsz, akkor jobb, ha te is megszólalsz. Érdemben - teszem hozzá, miközben ismét kézügybe helyezem az angyalpengémet, révén, újfent kiszolgáltatottá váltunk a járat titkainak. Egyelőre csöndesnek hat minden, a pokolkutyáknak pedig nyoma sincs, vélhetően Ophilia közbenjárásának köszönhetően. Kihasználom hát a lehetőséget a beszédre, függetlenül attól, válaszolt végül a démon, avagy sem.
- Nem vagy túl jó véleménnyel Luciferről, ha jól hallottam az imént. Pedig hálásnak kellene lennetek, amiért egyáltalán megszülethettetek általa - jegyzem meg elhalkultan, nehogy felkeltsük láthatatlan elleneink figyelmét. Természetesen nem gondolom komolyan a szavaimat, mindössze remélem, sikerül előcsalnom belőle az indulatot, amely folyamán színt is fog vallani.

Abaddon
WHISPERING AMEN

☩ Faj :
Démon
☩ Reagok :
91

Szomb. Május 20, 2017 7:48 pm írtam neked utoljára Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

A Királyok Völgye
Christian Baczyk - Run Or Die  - Music

A rövid kis oda vissza szóváltás hamar zárul hiszen kapu nyílik s mind bölcsnek látjuk mihamarabb átlépni rajta. Jómagam azért némi fenntartással teszem meg azt a bizonyos lépést, persze a szőkeségnek ezt igyekszem nem mutatni. Parányit elnyíló ajkai láttán mosolyom nem lankad s kacsintásom is még nagyobb értéket nyer. Végül átérünk, mind, sikeresen. A terem hűvös, homokszemekkel szórt, sötétlő látképe fogad minket. Felvetéseimre a hölgyemény egész kis monológgal felel. A magát Cassaelnek nevező pedig reflexszerű ellenségeskedésbe kezd. Lucifer nevét hallva én is reflexszerűen húzom el ajkaimat.
- Lucifer, Pfeh...
Csupán ennyi csusszan ki belőlem nem tetszésem kimutatva, persze hogy ebből ők mit érzékelnek az kérdéses, első sorban magamnak szántam, bár lehet kissé hangosabb lett a kelleténél. Jómagam továbbra is háttal állok a párosnak. Orcámon lévő mimikát óvón takarja a helyzet s a kellő sötétség jótékony hatása. Járatom agytekervényeim míg szavaikat hallgatom. Cassael szavaira miszerint én is felelhetnék ezekre komótosan megfordulok és némi mimikával támasztom alá rövid válaszlom.
- Első körben én kérdeztem előbb, nemde?
Aztán a szőkeség végül választ ad, hallok egy nevet is mely ismerősen cseng. De a végső felvetése parányi mosolyt hív ajkam szegletébe. A mellettem lévő oszlopra úsztatom tekintetem s jobbommal végigsimítok a domború, ütött-kopott de még masszívan álló felületen.
- Mondjuk úgy, segítettem az építésben.
Mélázok el egy pillanatra s ezzel világossá válhat, hogy nem épp egy fiatal démon ki a páros előtt ácsorog. Bár ez már vélhetően átfutott az agyukon a benti kis műsornak hála, kevesen képesek akkora rombolásra. Majd monológjukat befejezve visszafordítom tekintetem rájuk. Vállam az oszlopnak vetem s karjaim keresztbe fonom mellkasom előtt.
- Választ adtatok, úgy fair ha én is adok.
Bólintok egészen parányit majd ismét megszólalok.
- Megannyi névvel illettek már az évezredek során. A görögök  például Apollyonként emlegettek, de voltam én a Halál Angyala, A Végtelen mélység Ura
Közben gesztikulálok balommal unott izgalommal.
- A héberek egyszerűen úgy hívtak, Abaddon.
Zárom le végül bemutatkozásom, nem tudhatom mely néven ismernek ezek a szárnyas lények, mert hát gondolom hallottak rólam, de ha nem akkor most ezen is túl vagyunk. Végtére is teljesen mindegy, ha már sokáig nem élnek, csupán a miheztartás végett.
Ophilia felvetése jogos, felé fordulok.
- Gyenge jószágok, hamar pusztulnak mind láthattad. Ha a gazdájuk itt volna már tudnánk róla, ő okozhatna némi gondot. De mivel nincs itt, azért nem árt ha nyitva tartjátok a szemetek mielőtt még vacsorának használnak. Több késem nincs.
Kacsintok a nőre burkoltan adva tudtára, hogy tán legközelebb nem lesz oly szerencséje, hogy okom legyen segítségére sietni. Hogy mit is keresnek, nos arra most térek ki végezetül miután röviden elmélázom, majd döntésre jutok csakhamar, melyből ők vélhetően semmit sem érzékelnek hiszen csupán pár pillanatnyi a gondolatmenet. Felkeltették az érdeklődésem így hát ellököm magam az oszloptól s a tőlünk kissé északra lévő bejárat felé indulok.
- A hely amit kerestek, valóban nincs messze. Néhány teremmel arrébb van.
Egy pillanatra állok csak meg rájuk vetni tekintetem, hogy vajon követnek e avagy sem. Aztán ettől függően tovább is indulok. Közben persze ismét megszólalok.
- S még is, miért kell egy lélekrabló láda két szárnyasnak?
Érdeklődöm mikor éppen óvatosan kinézek a folyosóra. Két irányba fut a sötétségbe torkolló, végtelennek tűnő járat. Úgy rémlik innen jobbra kell haladjunk, hát azt választom miután megbizonyosodtam róla, hogy a levegő tiszta. Kimért tempóban lépkedek közben figyelmem nem lankad, figyelek a neszekre s persze a mögöttem lévőkre is próbálok koncentrálni, felkeltették az érdeklődésemet, egyelőre ez az életük záloga.

Ophilia
WHISPERING AMEN

☩ Faj :
☩ Reagok :
179

Vas. Május 14, 2017 8:25 pm írtam neked utoljára Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Királyok völgye

A férfiak között kialakult furcsa beszélgetési stílusra csak értetlenül fordítom hol az egyikre, hol a másikra a tekintetem. Pislogva próbálom követni a dialógusokat, melyek nem hatnak máshogy, mint az önön maguk farkát kergető kutyák lennének. Acsarkodnak egymásra teljesen felesleges, pont akkor, amikor veszély fenyeget minket.
Halkan sóhajtom el magamat, s magamhoz intem őket. Cassael szó nélkül követ, de a démon hezitál egy pillanatig. Akaratlanul magam is a hangok irányába fordítom a tekintetem, még akkor is, ha tudom, hogy mindezt én idézem.
Kószán mosolygok angyaltársamra, ahogy átmegy a következő teremre. Azonban Don megjegyzése halk köszönésemre meglepettséget vált ki belőlem. Elnyíló ajkakkal nézek fel rá, majd zavartan le, mint aki nem teljesen hisz a fülének.
S ezzel bogarat ültetett el a fülembe.
Szokatlan szótlansággal követem őket.
S itt a két férfi újra kezdi a szokatlan acsarkodást egymásra. Sose tapasztaltam még hasonlót két ilyen egyed között.
- Valójában, az egyiptomi hiedelem világ tökéletesen illik a mennyekre. Rét tekintették istennek, ő az Atyánk. Mindenki más, kit teremtett megfelel egy-egy angyalnak. Osiris az Gabriel, Seth valójában Lucifert jelöli, Írisz nem mást, mint Raguel, Anubis pedig Michael és így tovább – javítom ki Cassaelt, majd rájőve, hogy mily tiszteletlen voltam is vele szemben, lehajtott fejjel szólalok meg újra – Sajnálom – harapok ajkamba.
~Nem hinném, hogy lenne más választásunk. Még ha nem is övék a démonkutyák… Mennyi időbe telhet neki megidézni egy egész falkát? Tapasztaltuk az erejét, és én sajnos nem hinném, hogy tudnék neked segíteni. Te pedig kimerültél.~ válaszolom neki, óvatosan rápillantva a sötétbe. Vagyis a helyére, ahol lehet. A démon mindeközbe folytatja a beszédet, melynek egy részéről azt hiszem, hogy lemaradtam. Próbálok kutakodni elmetekervényeim közül, hogy miről is folyik most a szó.
Oh persze, hogy kik is vagyunk és mit keresünk itt.
Talán mindez nem valami közjáték, csak a harcosok így beszélgetnek egymással? Mindazon által valahol fárasztó az elmémnek. Csak fejemet ingatva sóhajtva tekintek a falakra, megpróbálva leolvasni róluk az írásukat. Közben figyelmesen hallatom mind angyaltársam szavait, mind Don válaszát rá.
Valahogy nem hiszem el…
- Ha sokáig ácsorgunk itt, a pokolkutyák itt is megtalálnak minket – közlöm sóhajtva. – Amit mi keresünk, az Menes sírboltjába kell lennie. Ha igaz hogy ez a déli szárny, akkor valahol erre kell lennie, de… Te honnan tudod, hogy pontosan hol is vagyunk? – teszem fel a kérdést, mely már azóta ott motoszkál a fejembe, amióta kiejtette eme szavakat. Hiába, én felülről néztem az egészet, de még én sem tudnám megmondani, hogy pontosan merre is vagyunk.

Cassael
WHISPERING AMEN

☩ Faj :
Harcos Angyal
☩ Reagok :
132

Vas. Május 14, 2017 7:09 pm írtam neked utoljára Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

A Királyok Völgye
Nehéz lenne elképzelni, megjegyzésemmel a démon elfeketedett lelkébe tiportam volna, így Ophilia rendre intését könnyedén figyelmen kívül hagyom, viszont a pokolfajzat reflektálására már nehezemre esik közönnyel felelni. Feszült sóhajjal forgatom meg szemeimet, ne gondolja egy percig is, hálálkodni fogok valaha egy alantas féregnek.
- Bölcsebben tennéd, amennyiben hallgatnál - kapom szikrákat szóró tekintetemet a füstlényre, de mielőtt komolyan elmélyülhetnék az utálkozásban, angyaltársam kizökkent zsörtölődésemből. Gondolkodás nélkül sétálok oda hozzá, okán annak, magam vetettem fel menekülésünk módját, amelyhez máskülönben elegáns, mégis egyszerű lépést eszelt ki néhai Irattárosunk. A felcsendülő zaj végett is csupán egy pillanat erejéig fordítom íriszeimet a bejárat felé, leképezve Don cselekedetét, igaz, bennem nem generálnak kételyeket a hangok.
Lovagiasságból aligha fogant felvetésére ismét a szemeimet tudnám forgatni, egy lesajnáló puffogáson kívül azonban nem tanúsítok az irányába egyéb megnyilvánulást, ellenben áthaladok az Ophilia által nyitott ajtón. Büszkeségből és dacból nem kockáztatnám épségünket, amiképpen küldetésünket sem, ha ettől lel megnyugvásra a démon, leszek én hát az, ki elsőként lép a sötétségbe burkolózott, terebélyes csarnokba. Bizalomgerjesztőbb, mint az iménti, szűk helyiség, egyelőre még pokolkutyáknak sincsen nyoma. Remélhetőlegesen jó úton járunk, és az ebek valóban olyan kincsek őrzésére lettek hátrahagyva, mint az általunk kutatott láda.
- Mintha csak a démonokról írták volna - bököm ki óhatatlanul, majd Dont követve magam is beljebb sétálok.
~Megvagyok, úgy hiszem. Mit gondolsz, megéri magunk mellett tartani a démont? Informáltnak tűnik, bizalmamat mégsem fektetném belé.~ Szólítom meg Ophiliát is, tekintetemmel nem is keresve alakját, ugyanis szemeimmel már rég a firkálmányok között kutatok említések után a léleknyelőnket illetően. Persze nézelődésemben nem lelhetek zavartalanságra, a démon csak nem képes lakatot helyezni szájára.
- Úgy hiszed, elszámolással vagyunk Lucifer ivadékának? - indulok meg oldalvást, ívben kerülve, vagy éppen kerítve be az elkárhozottat. - Magad is felelhetnél e kérdésekre - húzom össze szemhéjaimat leheletnyire, miközben néhány lépést követőn megállapodok a közelében. Egyáltalán nem tetszik hangneme, vagy éppen az, ahogyan a levegőt szívja, mégis meg kell fontolnom a helyzetünket. Noha valamennyire sikeredett összekaparnom magamat a félresikerült utazásból és a különös jelenségekből, még messze nem vagyok erőm teljében, nem annyira, hogy megküzdhessek egy nyilvánvalóan erős démonnal. Ophiliát sem képezték katonának, képességei kiélezettek, amiként minden angyalnak, csak éppen más módon, mint jelen pillanatban szükségeltetne. Attól tartok, félre kell tennem angyali büszkeségünket.
- Ha nem jutott volna még el füstös elmédig, angyalok vagyunk. S egy ládát keresünk, olyasfélét, mi a lelket tárolni tudja. Bizonyos források alapján feltételezzük, a sírboltban találjuk. Tiéd a szó, démon - biccentek felé, mialatt bemocskolódott kabátom aljában megtörlöm a kutyák vérétől szennyezett pengémet, majd a béke jeléül száműzöm a ruhadarab egyik belső zsebébe.

Zeneboni: Free bird

Abaddon
WHISPERING AMEN

☩ Faj :
Démon
☩ Reagok :
91

Szer. Május 10, 2017 7:52 pm írtam neked utoljára Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

A Királyok Völgye
@ -- Muzsika -- @  

Perdülve hasítja a levegőt az egyszerű acél tőr, megállíthatatlanul száguldva a szökevényjószág bordái felé. Talál. Iszonyatos erővel csapódik bele így a fal adja a másikat neki. Amúgy is gyakorolnom kell a célba dobást, de ez nem ide tartozik. Elégedetten nyugtáznám a dolgot de nincs időm. Rám vetik magukat a mocskok. Vajon melyik barom fészkelte ide be magát?! És én még azt hittem sima út lesz... Démon tervez, Isten... kapja be. Már sokadszor ezen a héten. A következő lépésem reflexszerű. Nem különösebben törődve a szárnyasok épségével rakok pontot az ügy végére. Hatalmas robbanás rázza meg a termet, tűzgolyóként robbantok fel mindent magam körül. A két korcs bizton belepusztuljon. Vesszen amennyi csak lehet. A por lassan ülepszik. Nyüszítés és némi egyéb hang. Néhányat krahácsolva tápászkodom fel én is, akad rajtam törmelékből származó poron át, a robbanásból fakadó szenesedésig és a pokolkutya maradványig minden. Szemeim szűkítve próbálom fürkészni mozog e még valami a teremben. Meg akartam tudni kik ezek, de ha odavesztek hát előfordul nem fogom siratni őket. Végül némi hangot hallok innen onnan melyet nem a kutyafajzatokhoz csatolok. Mozgás. Túlélték. Néhány lépést teszek feléjük miközben Cassael megjegyzésére csupán röviden válaszolok.
- Neked is szívesen.
Tudom le ennyivel az élcelődését mert a szőkeség is közbeszól mire haloványan elvigyorodva fordulok ismét a férfi irányába.
- Rendre int az asszony.
Viccelődöm én is kicsit de Ophilia felvet valamit, lövésem sincs mit akarhat. A következő pillanatban pedig kapu nyílik meg a falon át. Gyanakodva tekintek előbb a nőre majd a fickóra. Végül megvonom a vállam.
- Végül is, egyszer élünk...
Kockáztassunk, már teljesen szokványos a számomra, lehet valami börtönbe vezet a kapu és épp tőrbe csalnak, bár nem hinném, hogy volna rá erejük, persze sosem lehet tudni. De a következő pillanatban hangokat hallok. Masírozó fegyveresek. Követtek volna?! Az képtelenség, ügyeltem rá, hogy ezen a napon senki se legyen a nyomomban. Pillanatra kérdőn tekintek a bejárat felé ahonnét a kutyafattyak és ránk rontottak, mert hát a hangok onnan jönnek. Végül Cassal felé fordulok megnyerő és előzékeny ábrázatommal egy parányi mosollyal.
- Csak utánad!
Mutatok is előre kissé színpadiasan, majd hülye leszek előre menni két angyal által nyitott kapuban. Ha hajlik a szóra akkor követem én is miután alakja eltűnt a kapun át. A szőkeség rám tekint és elmorzsol egy köszönetet mire én kérdőn tekintek rá.
- Ugyan mit? Hiszen mellé ment...
Kacsintok rá majd átlépem a számomra idegen mágia alkotta átjárót. Nincs túl sok választásom, vagy megpróbálom és lesz ami lesz, vagy maradok és a lehetséges katonák a nyakamra zúdulnak.
Hogy mi vár odaát? Egy másik terembe lyukadunk. Széles, hosszú csarnok, melynek mennyezetét 6 vaskos oszlop tartja magasan a fejünk felett. Sötétség és félhomály uralkodik a környezeten, ide már szinte alig szűrődik be fény. Tekintetem körbeviszem és hamar konstatálom, hogy még a sírboltban vagyunk, nem vittek valami számomra idegen helyre. Néhány lépést teszek előre s nekik háttal szólalok meg, miután felismertem néhány jelet az egyik közeli oszlopon.
- A déli nagycsarnok.
Állapítom meg s jelentem ki hangosan, láttam mikor építették s egyes részeit ismerem jómagam is a helynek.
Fejem enyhén lehajtom a talaj irányába elgondolkodón majd megszólalok.
- Nem sokan ismerik Egyiptom ősi nyelvét, még kevesebben értik is. A hamis istenek és a nagyravágyó uralkodók birodalma.
Beszélek, rájuk sem tekintve, hangom vészjósló kimértséggel kúszik a csarnokban. Mozdulatlanul állok csupán hátamat mutatva a sötétség viszonylagos leple alatt. Alakom rajzolódik csak ki ahogy néhány lépésre állapodtam meg a kaputól melyet Ophilia nyitott.
- És Te, Cassael, az Úr angyala. Egy katona és védence egy ősi temetkezési helyen.
Összegzem az eddig számomra látottakat. Féloldalt feléjük fordulok acélos szemem rájuk emelem.
- Még egyszer megkérdem: Kik vagytok, és miért vagytok éppen itt?
Az Úr angyala számomra édes kevés, nem tartom valószínűnek, hogy puszta véletlen keveredtek éppen erre a helyre. Ha a szőkeség ilyen jól ismeri az ősi birodalmat talán ismerheti a fegyvert, tudhat róla. S valóban, fején találtad a szöget, itt az ok a mentő jellegű dobásra. Persze lehet, hogy tévedek és valóban csak a puszta véletlen hozta őket erre a helyre, ez is benne van a pakliban. De ha hasznomra lehetnek akkor nem volna bölcs azonnal végeznem velük...

Ophilia
WHISPERING AMEN

☩ Faj :
☩ Reagok :
179

Hétf. Május 08, 2017 8:19 pm írtam neked utoljára Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Királyok völgye

Csak. Nyüszítem magamba, de hangosan nem adok ki hangokat. Szóval csak pokolkutyák. Így néznek ki ezek a valóságba. Oh Atyám, miért kell nekem ezeket megtapasztalni ilyen közelről? Nem erről volt szó, amikor első körbe lejöttünk. Persze nem zavar, nem azt mondom, de valami biztonságos távolból szívesebben követném nyomon az eseményeket. Talán még jobban bele is tudnék szólni a csatába.
- Igyekszem… - nyögöm ki végül, miután sikerül megkerülnöm az egyik szarkofágot. Érzem, hogy kapkodva veszem a levegőt, a szívem hevesebben ver, mint eddig bármikor. Torkomba eddig sose tapasztalt gombóc keletkezik.
- Egy szóval… - kezdenék bele kifejtve, hogyha ezek itt vannak, akkor valaki más bizony itt van. Persze, első gondolatom Don, kinek erejét valami úton már tapasztalhattam saját bőrömön. Habár nem vagyok benne biztos, hogy az ő volt-e vagy valami más. Vagy ha ő is volt, akkor mit csinált velem. Aggódó tekintettel figyelem a harcoló démont, de sajnos jobb dolgom is van, minthogy megfejtsem: övék e kutyák. Az egyik ugyanis támad.
Sikítva bukok le, ám a fenevad nem ér el hozzám. Tágra nyílt szemekkel figyelem, ahogy belé áll a tőr és a falhoz csapódik. Szinte már vontatottan fordítom tekintetem a démon felé, nagyot nyelve. Ujjaim elfehérednek a sír szélén, szorításom végett. Valahogy… Mintha már… Raguel említett volna hasonlót: felborul a világrend. Az angyalok válnak démonokká, a démonok angyalokká, igaz lenne? Miért… Miért segítene egy.
Oh hogy elmélkedni most nincs időm.
- Vigyázz, jobbra mögötted! – kiáltom neki, ámbár már késő. Elkapják az egyik karját, én pedig feszülten figyelem, hogy mi történik vele.
Ahogy figyelmem próbálom Cassaelre is fordítani. Fejem immár lassan felé fordítom, de képtelen befejezni mondatát. Szemem sarkából látom csak a történéseket. Utolsó pillanatban tudom karom arcom elé tenni keresztbe, de a lökéshullám még így is elér. Szárnyastul csapódok a falnak, s rogyok újra össze. Egyik lábam alámbukik, érzem ahogy sehjajomat nyomja, mégsem tudok vele foglalkozni.
Nem, mert az előbb leszúrt – ám nem meghalt véreb – mellettem vicsorít rám. Újabb apró sikítást hallva elmémmel lököm hátra épp egy leomló kődarab alá. Leomló.
Ohjaj, ennek nem lesz jó vége, ez a hullám…
~Azt hiszem…~ válaszolom Cassaelnek, miközben a falba támaszkodva próbálok felállni. Érzem az épület enyhe remegését, melyet talán ez a robbanás váltott ki.
- Cassael, nem hinném, hogy ez a legmegfelelőbb alkalom egymás szemére vetni vétkeinket – intem gyengéden nyugalomra, arcomból kisöpörve összekócolt, homokkal teli szőke tincseimet. A falba támaszkodva próbálok megállni lábamon. Érzem, hogy valami nincs rendbe vele, enyhe szúró fájdalmat érzek. Arcom tán el is deformálódik egy pillanatra. Azonban tudom, hogy ez nem tart sokáig, elvileg hamar meggyógyul a testünk.
Kósza bólintással felelek Cassaelnek, s egy hirtelen ötlettől vezérelve fordulok meg.
- Gyertek ide – kérem őket továbbra is nyugodt hangomon, ahogy a falból hirtelen egy ajtó nyílik meg egyenesen a szomszéd szobából. Eközben az előtér felől, a lépcsőn, ahol lejöttünk különös neszek hangját lehet hallani. Mintha ezernyi páncélba öltözött katona masírozna le. Tán ez a kettő elegendő lesz. Az egyikkel átjutunk egy tőlük távoli kriptába, a másikkal elterelve figyelmüket időt nyerhetünk – Menjetek… - szólok nekik. Mivel én készítettem, úgy gondolom, hogy magam megyek át utoljára, hogy mögöttem záródhasson be.
Ha nem ellenkeznek és a veszély sújtotta percekben, akkor az elhaladó pokolfajzatra szerényen pillantok fel.
- Köszönöm… - ejtem ki az őszinte, halk szót. Végül is… Ő mentett meg, így az a legillendőbb, ha megfelelő módon megköszönöm neki. Ha angyaltársam is elhalad, felé immár telepatikusan közlöm szavaimat ~Te jól vagy? Minden rendben?~ kérdem aggódva, utalva nem is oly régi különös viselkedésére, mely rám is ragadt egy pillanat töredékig.

100  ♥§§ szószám ~547 §§

Cassael
WHISPERING AMEN

☩ Faj :
Harcos Angyal
☩ Reagok :
132

Vas. Május 07, 2017 9:35 pm írtam neked utoljára Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

A Királyok Völgye
Noha balomon éppen egy pokolkutya csámcsog jóízűen, figyelmemet nem kerüli el Ophilia hangja. Fél szemmel eddig is ügyeltem épségére, ám bízok benne, harci ismeretek híján a reflexei időt nyernek neki, míg a magam vérebét letudom. Márpedig révén annak, karomat elveszíteni nem óhajtom, egyhamar pontot teszek az ügy végére az állat szívének nem túl elegáns, mégis hatásos kitépésével.
- Ezek csak pokolkutyák, Ophilia, legyen hited önmagad iránt - tekintek el felé viszonylagos nyugodalommal, mely teljességének hiányáról nem a förmedvények jelenléte, sokkalta inkább a kábulatban, jóformán önkívületben töltött időszak tehet, aminek okát egyelőre nem tudtam megfejteni. S ha ez nem lenne elég, egy démonnal vagyunk kénytelenek együtt dolgozni… - A Földre idézett lények alapvetőn visszakerülnek, történjen bármi - javítom ki mindkettejüket, összehúzott szemhéjaim mögül tekintve Donra. - Ezért kérdéses hát, mit keresnek itt ennyien - osztom meg velük nézeteimet, ám további diskurzusra nem marad idő, Ophilia bajba kerül. Mielőtt azonban bármit léphetnék az érdekében, a pokolszökevény magára vállalja a megmentő szerepét, amelyet úgy vélem jogosan vélhetek különösnek. Reklamálni mégsem fogok, ahhoz túlzott lelkesedéssel özönlenek hozzánk a vérebek, így visszatulajdonítva a padlóról angyali pengémet, annak segítségével kezdek az állomány megtizedelésébe. Tán angyali energiáimat elszívta a kapuval esett malőr, fizikai erőm viszont még latba vethető, éppúgy gyorsaságom is.
A bejárat közelében foglalom el helyemet, és a kósza betérőket igyekszem azonnali halállal sújtani.
- Ophilia! Keress ma- - míg fegyveremet az egyik kutya koponyájába vájom, szeretném bevonni a harcba angyaltársamat is, nem éppen fizikai erejét és szegényes harci ismereteit kihasználva, ellenben kívülálló szerepét, amellyel kitűnően tudná koordinálni a helyiségben zajló eseményeket. Időm mindazonáltal arra nem marad, ki is ejtsem ajkaimon az utasítást, a szobát méretes robbanás rázza meg, nyomán pedig könnyedén a falnak préselődők. A felkavaródó poron és törmelékeken felül kátrányos anyag csapódik testemre, és amíg le nem ül a zűrzavar, forrását legfeljebb tippelni tudnám.
Az utóbbi percekben kaotikus szimfóniává egyesült morgásokat és acsarkodást nyüszítés és neszezés váltja fel, illetve részemről egy hosszúra nyújtott, erőteljes köhögő-hullám. Olybá tűnik a mai alkalommal nem tarthatom távol tüdőmet a sivatagi homoktól és portól, történjék bármi, ők utat találnak maguknak légzőszervemhez.
~Ophilia? Épségben vagy?~ szólítom meg gondolatvilágom közvetítésével, révén attól tartok, hangom ezúttal cserbenhagyna. Szemeim ehhez képest szerencsére hamarost igazodnak a megváltozott körülményekhez, és amint fátyolosabbá válik a levegőben terjengő porszemek szenvedélyes tánca, az iménti robbanás forrását is képessé válok beazonosítani. A pokolfajzat... Nem jó jel, effajta trükkök bevetéséhez többnek kell lenni, mint egyszerű, rang nélküli démonnak. Egy dologban viszont biztossá válhattunk a jelenet okán, a kutyák nem hozzá tartoznak, s nem is játszotta meg magát annak érdekében, lépre csaljon bennünket.
- Remek megoldás, démon, így most az is ideözönlik, amelyik eddig nyugton volt - húzom a számat ellenszenvesen, félrehelyezve a tényt, éppen az imént mentette meg az Irattárost.
~A valóság manipulálásával kijuthatunk, viszont bennem nincsen most hozzá erő~ szólok ismét a társamhoz, reményében annak, a robbanás nem döntötte le a lábáról teljesen.

Zeneboni: Free bird

Abaddon
WHISPERING AMEN

☩ Faj :
Démon
☩ Reagok :
91

Szomb. Május 06, 2017 10:19 pm írtam neked utoljára Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

A Királyok Völgye

Az események gyors fordulatot vesznek s az eddig értelmetlen végre itt ott értelmet nyer. A furcsa páros, furcsa viselkedése. Szavaik egymáshoz és cselekedeteik melyekre lássuk be bárki értetlen tekintettel bambulna azon gondolkodva, hogy "vajon ki rakott valamit a piámba?!" .
Néhány pokolkutya nem okozhat gondot nekem, de a sok lúd disznót győz elven s kitudja hányan is vannak idelenn? Végezni később is tudok ezzel a két idegennel, egyelőre hasznosnak mondható az úgy nevezett szimbiózis. Casseal, az úr egyik angyala s mellette Ophilia ki magához tér és éppen széttárja fekete szárnyait melyet nehéz nem észrevenni a teremben. A furcsa viselkedése, ruházata, szóval egy angyalka. Majd később elmélkedem az egészről, de most fókuszáljunk az előttünk lévő feladatra. Az egyik kutyát különösebb ellenállás nélkül téptem szét az állkapcsánál, alacsony rangú jószágok lássuk be, a létszámukban rejlik az igazi erejük.
- Szűk helyen nem tudnak sokan támadni.
Osztom meg gyorsan véleményem miközben épp elhajítom a kettétépett maradványát. Nem túl bonyolult a taktikájuk, de azért hatásos: gyorsan lerohanni valakit minél többen és szétmarcangolni. Cassael sem fogja vissza magát és kitépi a rátámadó szívét, elegáns megoldás. Meghallom Ophilia szavait aki éppen egy szarkofág mögül kérdez vélhetően Cassaltől hiszen ő vetett fel valami olyasmit, hogy létezhetnek e ezek gazda nélkül ezen a síkon. A választ egy jól irányzott állkapocstörés után adom meg, ami már energiámat is szabadon engedi. A pofázmányon törlés pillanatában, mikor öklöm a rémnek állkapcsának csapódik és ripityára töri azt, a terem jobb szélső falán repedés fut végig, némi port hullajtva a talajra.
- Nem.
Válaszolom előbb röviden a szőkeség felvetésére. Majd egy kitérés után folytatom.
- Ha a gazda elpusztul mielőtt visszaküldi őket, akkor itt ragadnak.
Hogy a gazda itt van e, nos passzolom, szerintem nem. De inkább a kiirtásukkal foglalatoskodom mint azon filozofáljak hol bóklászik a kedves gazdi. Éppen kiszúrom amint a szőke angyal menekülőre fogja és látom amint felé ugrik az egyik jószág acsargó állkapoccsal. A pillanat tört része alatt fut végig a fejemben a gondolat. Egy reflexszerű mozdulat a csizmámhoz, egy tőr lapul benne - mondtam, hogy egy utazó kalandor látszatát keltem - kirántom és már perdül is a levegőben. A tőr maga hatástalan volna, ha nem elemi erővel hajítanám el. Így, jó esetben oldalról találom telibe a rémséget ugrás közben. Ez által ha sikerül a találat akkor az Ophilia felé ugró cseppet sem kellemes kutyafajzat hirtelen vált irányt és csapódik a falnak nagy nyekkenéssel. El bizonyosan nem pusztul, lévén a tőr egy szimpla halandó eszköz mely sérülést ezeknek bíz nem nagyon képes okozni. Belefúródott, ha talált, nagyjából ennyi. Felmerülhet a kérdés, hogy miért tettem, egyszerű, de majd később fejtem ki, mert a filozofálás nem éppen harci helyzet közbeni tevékenység és éppen hogy befejezem a mozdulatsort és tekintek a nő meg a kutya irányába mikor a kitartott karom, mely a mozdulatot véghezvitte, épp célponttá válik és egy mocsadék pengeéles fogait belevájva száguld rá, hogy marcangolni kezdje. De egy újabb társa robbanva be a terembe már veti is rám magát, hogy a földre vigyenek. Sikerrel billentenek ki az egyensúlyomból. Mélyen vájja fogait húsomba, nem túl kellemes. A második támadót rúgni próbálom, míg a kezemre ugró hasfalához tolom tenyerem és bizony a pusztító szabadon enged egy nem éppen keveset az elementáris erőkből. Hevülni kezdenek ujjaim és néhány pillanat múlva iszonyatos erejű robbanás következik majd... Talán ez megfelelő elterelés lesz.

Sponsored content
WHISPERING AMEN

írtam neked utoljára Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Egyiptom - Királyok Völgye
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next