Choose Hell, or Heaven
If you live it right, nothing to fear
Athlan

Fonthill Castle Tenor
☩ Történetem :
☩ Reagok :
66
☩ Rang :
Rang nélküli
☩ Play by :
☣ Jord Liddell ☣
☩ Korom :
687
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Kedd Okt. 08, 2019 1:59 am
Következő oldal

Zarall & Athlan

"Semmi nem hozza úgy össze az embereket,
Mint a közös káros szenvedély,
És a sötét titkok."
Atyám részéről borzalmas döntés volt engem közösségbe küldeni, hiszen úgy érzem, hogy mióta bezárult a Pokol, azóta állandóan próbára akar tenni, s egy ilyen parancs tőle messze megy azon, mint amit az elmúlt évszázadokban produkáltam. Nem volt szükségem senkire, s ha a halandók közé merészkedtem, azt is csak azért tettem, hogy a saját vágyaimat kielégítsem, ami a tudás, a kíváncsiság, vagy éppen olykor teljesen más, ha enyhén visszahúzódott bennem az undor... Ám ezek az alkalmak órákat, nagyon maximum pár napot öleltek át. Jobb szerettem a magányt, s az elmémbe burkolózni annyira, amennyire csak lehetett. Ki akart mégis mással foglalkozni, mások bajaival s nyűgjeivel? Túl szép volt odalent, s túl kiábrándító idefent... Itt valahogy nem lehet úgy elvonulni, mint a Pokolban. Valami zavaró tényező mindig akad, még ha az az erős napsütés is, vagy éppen az állatok zaja. Így meg, hogy minden ide lett okádva több síkról, még inkább nem találom a helyem. Próbálok úszni az árral, de az sokkal nehezebb, mint hittem. Főleg, ha a komfortzónámból próbálnak kitépni...
Kevés pozitív gondolat érkezik a kastély előtt, s bár magával ragadóak azok a égbe nyúló, különleges tornyok és maga a hely komorsága, mégis valahogy szívesebben lennék egyedül a négy fal között a gondolataimmal, ahelyett, hogy bájologjak ezek között a hitvány halandók között. Nem is értem, hogy gondolhatta Atyám, hogy képes leszek élve elkapni azt a patkányt... Eleve az esetek kilencvenkilenc százalékában nem éli túl egy halandó a velem való találkozást, már nem azért, mert annyira kegyetlen lennék, s minden halálban örömöm lelem, hanem mert vagy a lelkét ígéri nekem, vagy egy kísérletem áldozata, vagy éppenséggel mikor engedek a tombolásnak s az elfojtott ösztönöknek, akkor épp az utamban áll. Ám ezek mind a saját döntéseim. Most azonban el kell viselnem a jelenlétüket, tűrnöm kell a közelségüket, hiszen meg kell tartanom az álcám. Nem tudni, hogy csupán halandók lesznek-e jelen, vagy mások is, de azért maga a tény megmosolyogtat, hogy az apokalipszis sokakat mégis csábít a szórakozás felé. Egy bál ebben a már nem is annyira elhagyatott kastélyban? Beteg az elme, s nem lehet tudni, hogy kit képes elragadni a sötétség csábító suttogása...
Ha rajtam múlott volna, a fekete köpenyben jövök, melynek dereka egy kötéllel van általában rögzítve, ám Atyám a kezembe nyomott egy egészen más öltözéket. Az árnyalat hasonló, hiszen én magam nem kedvelem a színeket, jobb szeretek beleveszni minden téren a feketeségbe. Így most egy kissé hosszabb orrú bőrcipő, egy enyhén testhez simuló nadrág, egy sújtásos ing, melynek felső része pár madzaggal van átfűzve, illetve egy zakó fedi ezt a sötét rúnáktól tarkított testet. A hajam oldalt felnyírva, felül pedig hátrafésülve, s ahogy lépkedek felfelé a lépcsőn, s megpillantom a tükörképem a széles ajtó üvegén, rá kell jönnöm, hogy még kulturált öltözékben sem tűnök éppen biztatónak. Mit kellett volna mégis viselnem, egy rózsaszín, hányás színű kosztümöt? Ugyan, nem a ruha öltöztet...
Az ajtóban meglepődve figyelem a két pestisdoktornak beöltözött alakot, akik némán intenek a bejárat felé, hogy lépjek be bátran. Ohh, azok a kellemes emlékek... Egy pillanatra magával ragadnak azok, ezért lágyan simítok végig az egyik maszkján, ám az meglepő higgadtsággal tűri a mozdulatot, sőt, enyhén megérinti a kézfejem, ahogy elhúzom a kezem tőle. Nahát... Még a végén kellemesen kell csalódnom? Tovább haladok át az ajtón, ahonnan egy terebélyes hallba érkezem. Egyből feltűnik, hogy nem a szokványos értelemben vett bálról lehet szó, hiszen az egész olyan... Komor, szenvedélyes, rideg és magával ragadó. Halk sóhajjal állok meg a terem közepén, s ámulva nézek körbe egy pillanatra zsebre tett kezekkel. Nem vagyok ehhez hozzászokva, ez egyértelmű, de hát időnk mint a tenger, sosem késő elkezdeni az ilyesmit, még ha nem túl sok kedvvel is érkeztem.
Ebben a pillanatban áll meg mellettem egy nálam egy fejjel alacsonyabb, sötétzöld, csipkézett maszkkal fedett figura, aki némán nyújt felém egy tálcát, melyen egy kristálypohár aljában valami vörösség lötyög. Elveszem hát azt, s sejtelmes mosollyal követem őt a tekintetemmel, ahogy eltűnik az egyik oldalsó helyiségbe vezető boltív alatt. Egyelőre még nem kóstolok bele, csupán orromhoz emelem azt, ám az édes illat hamar megérint. Vér, összekeverve valami furcsa anyaggal, mely nem hagyja azt megalvadni. Ohh, micsoda köszöntő! Elég korán vagyok még, s a többi vendég is csak most szállingózik szép lassan, ám érzem, mire elkezdődik az egész, eléggé hangulatban leszek ahhoz, hogy félre tegyem egy estére az undort és a gyűlöletet, s ússzak egy kicsit az árral... Várjunk, miért is jöttem? Ja, igen, elragadni egy patkányt. Ha nem az elején teszem meg, akkor sem leszek elkésve, úgy érzem... Így egyelőre pár pillanatra lehunyom a szemem a hall közepén egy fekete kristállyal díszített csillár alatt, s úgy fogadom be a különös atmoszférát, miközben óvatosan görgetem az ujjaim alatt a pohat. Nem csak a vér mámorító aromája árad felém ugyanakkor, hanem valami egészen más, valami egyedi és különleges, egy alig tapasztalt illat, mely még ha akarna sem tudna elrejtőzni a halandók között. Előlem legalábbis biztosan nem...

Choose Hell, or Heaven
If you live it right, nothing to fear
Athlan

Fonthill Castle Tenor
☩ Történetem :
☩ Reagok :
66
☩ Rang :
Rang nélküli
☩ Play by :
☣ Jord Liddell ☣
☩ Korom :
687
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Kedd Okt. 08, 2019 1:22 am
Következő oldal

Fonthill Castle Images?q=tbn:ANd9GcREAEuVX1UdZPcSFM_ihnQKHxV7tNhRok8eLftgfadhdk6Cj1AS

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal