New York - June & Ophilia

Choose Hell, or Heaven
If you live it right, nothing to fear
Ophilia

New York - June & Ophilia Tumblr_oarii8pvuK1vq1u6ao1_500
☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
676
☩ Play by :
Blake Lively
Hell or Heaven Frpg

- CAELO VEL IN INFERNO -
Utolsó Poszt Szomb. Szept. 14, 2019 2:28 pm
Következő oldal

To June
Sweet is the voice of a sister in the season of sorrow.
Felújítás alatt álló múzeum. Vagyis csak állt alatta. Az elmúlt huszonöt évben a vársonak egyéb nagyobb gondja is volt, mint hogy a múltjának öröksége miatt aggódjon. Halkan fújtatok egyet, miközben elhaladok egy kép mellett. A létra mellett megállva figyelem, az aranylapokkal díszített fesményt.
Klimt egyik híres festménye. Adele Bloch-Bauert ábrázolja igazán érdekes stílusban. Ajkamat elhúzom, miközben végiggondolom eme, egyébként gyönyörű festmény, mily szörnyű sorsot élt meg. Tulajdonosa azt hitte, hogy ebben a múzeumban annyi meghorculás után végre békére lel. Ám most jóval kiszolgáltatotabb, mint egykor volt a nácik kezébe.
Fejemet enyhén megrázom, mégis oly nehezen veszem le róla a tekintetem. Újra és újra lejátszódik lelki szemeim előtt a boldog család, ahogy körbeállták a nappalit. Ahogy boldogok voltak, egészen addig a végzetes napig. Amíg meg nem kapták a sárga csillagot. Onnantól kezdve mindenki számára kínszenvedéssé vált az élet, és mindezt miért?
Mert nem úgy hittek, ahogy mások?
Nem állítom, hogy mindig kétkedve szemléltem, ahogy a vallásra hivatkozva irtották egymást a népek.
- De most már nagyobb értelme van Gabriel cselekedetének - mint bármikor máskor.
Isten zászlaja alatt mennyi embert írtott ki az ember? Persze az nem volt rossz, nem igaz? A történelem elmosta ezeket, nem tartották számon. Nem érdekelte az embereket a múlt, a jelenben ha probléma is volt, a kormányok mindig úgy mozogtak, hogy a közvélemény figyelmét elvonják a valódi problémától.
Népírtás. Miért? Mert másnak több vagyona volt?
Lassan fordulok el a képtől, magassarkú bakancsom most nem koppan a padlón. Gumiből készült példánnyal halkan surranok a néptelennek tetsző folyosón.
Egy sarokba pihen egy próbabán egy angol esküvői ruha, az ezerhétszázas évekből. Mily gyönyörű darab. Lassan sétálok közelebb, finoman fogom meg az anyagot. Gondos kezek varrták egykor. A gyöngyök, az aranyfonalak rajta…
- Csak viselőjének nem okozott oly nagy örömöt… Malum… - ejtem ki az egykori erényangyal nevét. Neki kellett volna közben járnia eme házasságban. Nem járt sikerrel. Itt sem, mint oly sok esetben. Szegénykém olyan esetlen volt, olyannyira próbálkozott. Épp ezért maradhatott ott a végzetes napig. Próbálta, ám nem jött össze neki. De lelkes volt és soha nem adta fel.

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

The prettiest smiles hide
the most pain...
And the kindest heart have
been broken in million pieces

Choose Hell, or Heaven
If you live it right, nothing to fear
Ophilia

New York - June & Ophilia Tumblr_oarii8pvuK1vq1u6ao1_500
☩ Történetem :
☩ Keresett személy :
☩ Reagok :