Ego Alpha et Omega, primus et novissimus, principium et finis
, said the Lord. which is, and which was, and which is to come, the Almighty.

Mariana-árok, napjainkban ~ Phanuel & Uriel
SUNSETS ON THE EVIL EYE THE HUNT FOR A LITTLE MORE TIME

Phanuel

☩ Reagok :
127
☩ Play by :
Chris Hemsworth

Utolsó Poszt Szomb. Nov. 24, 2018 11:28 pm
Következő oldal

☽ Don't hurt yourself!

- • szószám: - • Credit:

Magam sem hittem el. Pont én, Phanuel, aki oly' sokat töltött emberek között, hogy túl sok érzelem hordozójává lett, én kapom ezt a feladatot. Istennek jó a humora. Esetleg nem is viccel? Csak nekem tanít valamit? Netán a régi vezetőt hozná elő belőlem? Nem tudhatom, de szükségem lesz régi önmagamra, még ha nehéz is lesz..
Karjaimmal átölelem Urielt, amint örömködve nyakamba borul. Bizony, örömteli, hogy a kezemben van a szabadulásunk ,de aggódóm, és ezt ki is fejtem szavakban Urielnek.
- A "béke honol" résszel nem értek egyet... Ha visszamegyünk a Mennybe, akkor a jelen helyzetben nem tudunk mind visszamenni. Ha csak mi, Pártatlanok vonulunk vissza, akkor egy támadás is érheti a Mennyeket. Tudod jól, hogy kevesebben vagyunk, Gabriel eltiporhatna minket, megint kiűzetnénk. Egy lehetőség van ,de akkor magát a pártatlanságunkat kérdőjeleznénk meg. Érted, hogy ez újabb konfliktusokat szül?
Eltávolodok tőle, és aggódó tekintetemet ráhelyezem. Béke helyett ez a tárgy csak szenvedést hoz, de mégis meg kell nyitni azokat a kapukat.  

Uriel

☩ Reagok :
9
☩ Play by :
Margot Robbie

Utolsó Poszt Szomb. Nov. 24, 2018 8:47 pm
Következő oldal

Please say, you won
Phanu&&Uriel Survival  • Credit:
Majdhogynem visszatartom a levegőt, ahogy őt hallgatom. Olyan terepre tévedtünk, ami nekünk, angyaloknak különösen érzékeny. Botor dolog lenne azt állítanom, hogy számomra még érzékenyebb, mégis bűnösen mardossa a szívemet az érzés: én akarok lenni az első, aki ismét a Mennyek földjére léphet...
- Ha ez tényleg igaz... - felcsillannak a szemeim, és nem tudom visszafogni magamat, hogy ne ragadjam meg a szabadon lévő kezét. A lelkesedés, a tenni vágyás mérhetetlen mértéket ölt bennem. - Semmiképpen! Atyánk akarata az enyém is. Ha ő rád bízta mindezt, én is beléd helyezem bizalmamat és te is bízhatsz bennem. Ha kell, a sírba viszem a titkot.
Elszántság csillan meg szemeimben, és megszorítom kezét, mintegy jelezve, készen vagyok. Egy pillanatra meg is remegnek a térdeim, ahogy szép óvatosan lefeslik az álca róla. Könnyek szöknek a szemeimbe, szinte rögtön Phanuel tekintetét keresem. - Ez... Ez megoldás lehet minden problémára! Phanuel, te képes leszel végigvinni Atyánk akaratát, ezzel ismét béke honolhat! - Nem bírom ki, örömömben a nyakába ugrok, és mindössze csak kacagni vagyok képes. Végre egy fénysugár, ami utat mutathat nekünk!

Phanuel

☩ Reagok :
127
☩ Play by :
Chris Hemsworth

Utolsó Poszt Csüt. Nov. 08, 2018 9:41 pm
Következő oldal

☽ Don't hurt yourself!

Lehunyom a szemem, és látom a mennyeket, szinte érzem emlékeimből előbukkanni a Mennyeket. A Gihon partja, az édenkertet, ahol oly sokat időztem és szerettem is ott lenni, majd a saját szobám. Minden földi bevetésemről egy-egy emlék. Majd Atyánk terme. Ahol a legjobban lehetett az ő fényét érezni. Szinte látom, ahogyan a trónusán ül, ott van velünk testközelben, mégsem érintettük meg, az arcát se igen láttam, hiába kerestem tekintetét, ám tudtam, mikor néz felém. Éreztem.
– Igen, utánozhatatlan remekmű – fejezem ki teljes egyetértésem Uriellel, aki egy személyben a társam és felettesem. Az elhangzó kérdésre szinte mosolyog a szemem. – Bizony, lehetséges.
Nagyot sóhajtok, és Uriel szemeibe nézek.
– Megígéred, hogy amit most mutatok, azt akkor se mondod el senkinek, ha kardot szegeznek a szívedhez?
Várom, hogy válaszoljon, és amennyiben titoktartást esküszik, neki, mint felettesemnek és bajtársamnak megmutatom a titkom tárgyát, mely már csupán ideig-óráig titok, míg hasznosítva nem lesz. Levonom róla a varázsomat, hogy láthassa.

Uriel

☩ Reagok :
9
☩ Play by :
Margot Robbie

Utolsó Poszt Kedd Nov. 06, 2018 11:22 am
Következő oldal

Please say, you won
Habár jólesett végre valakivel Atyámról, a Mennyekről beszélni, és legalább kis időre elengedni a háborúskodás gondolatát, kissé furcsálltam, hogy Phanuel hirtelen ezzel állt elő. Valahonnét jönnie kellett ennek, valamihez kapcsolódnia kell a szavainak. Talán ahhoz, amit lent talált volna?
- Igen, ezt soha sem lesz semmi képes utánozni. A lehető legrosszabb dolog volt, ami akkor történhetett.
Lassan rázom meg a fejemet, mintha ez bármit is segíthetne ezen a rémes emléken. Az akkori mélypont, ahova nem egy angyal eljutott a kitaszítottság miatt... Ám Phanuel hamar eltereli a gondolataimat ebből az irányból, és csak hatalmas szemekkel pislogok rá. Képtelen vagyok nem hitetlenkedve fordulni hozzá.
- Lehetséges? Tényleg van rá esélyünk?

Phanuel

☩ Reagok :
127
☩ Play by :
Chris Hemsworth

Utolsó Poszt Pént. Nov. 02, 2018 10:16 pm
Következő oldal

☽ Don't hurt yourself!

Szinte felemelő boldogság volt nekem Uriel hittől csillogó szemeit látni. Annyira kiveszett ez már az emberekből és az angyalokból. Talán emiatt is vele léptem szövetségre. Ez fogott meg benne a legjobban, és éppen ezért is kedveltem olyannyira régebben is. Raguel is nagyon szerette Urielt, és meglehet éppen ezért.
Tartom a barátságos arckifejezésemből szeretet árad a nővérem felé, ahogyan felel kérdésemre. Bizony, hiába szeretem az embereket, hiába szeretek a földön lenni, még így is a háborús időkben, a Menny az igazi otthonunk.
- Hihetetlenül hiányzik a Mennyek országának fénye. Olyan hideg van nélküle, nem? Már huszonhét éve nem voltam otthon – sóhajtom kicsit szomorúan. – Ahogyan Gabriel kidobott minket függetleneket is, borzalmas dolog volt. Kisajátította a Mennyországot, most meg be is záródott.
Rosszallóan megrázta ma fejemet. Bizony, Isten országa nem olyan dolog, mait ki lehet sajátítani, de jelenlegi helyzet az ottani együtt létezést nem hagyja lehetővé.
– Uriel, ha azt mondanám, hogy közel a hazatérés? Ha ügyesen csináljuk végre otthon lehetünk?

Uriel

☩ Reagok :
9
☩ Play by :
Margot Robbie

Utolsó Poszt Csüt. Nov. 01, 2018 3:23 pm
Következő oldal

Please say, you won
- Nem, ő sohasem tenné ezt velünk - felcsillannak a szemeim. Olyan jó érzés végre valaki mástól is áhítatot látni. Olyan rég volt már, hogy igazi testvérek lehettünk volna Atyám szeretete alatt... - Igen, de mindig is sokkal érdekesebb volt így, számunkra is hagyott gondolkodni valót. Hagyta, hogy dönthessünk.
Lehunyom a szememet, elfojtani próbálom a feltörekvő lelkesedést, de az arcomra mégis csak kiül egy kis apró pír. Jobb hírrel nem is érkezhetett volna, és bár nem kellett kételkednie benne, hogy segíteni fogom őt, mégis sokkal lelkesebb vagyok.
- Hát hogyne! - tágra nyílt szemekkel pislogok rá. Szinte érthetetlen már a kérdés maga is számomra. - A Menny az otthonunk, még ha Atyám nincs is már velünk, akkor is az otthonunk marad. Számomra elképzelhetetlen, hogy máshol éljem le az életemet...
Nem sírok, hiába vagyok képes érezni, a könnyeket sohasem tartottam olyannak, amiknek utat kellene engedni. Viszont a szavak mégis kiszakadnak belőlem. A hangszínem mintha megingana, ahogy beszélek, de a végére igyekszem visszafogni magamat. Ez most nem az érzelmek helye.- Neked nem?

Phanuel

☩ Reagok :
127
☩ Play by :
Chris Hemsworth

Utolsó Poszt Szer. Okt. 31, 2018 9:43 pm
Következő oldal

☽ Don't hurt yourself!

A vizes fém tárgy ott vol nálam, a kezemben fogtam. Sose hittem volna, hogy én, egy egyszerű katona ilyen fontosságú feladatot kapok. Mi járhatott Isten fejében, mikor ezt a  feladatot nekem adta? Mitől tarthatott engem jobbnak? Talán semmitől. Lehet, hogy csak rábökött egy angyalra, és megszólította. Azt tudom csak, hogy boldogan, büszke szívvel fogom végbevinni a küldetésem, de nem szabd elfelejtenem, hogy nem vagyok egyedül. Uriel itt van nekem segítségnek.
Mikor nővérem előttem majdnem suttogott maga elé, bólintottam, és nyugodt hangon megjegyeztem a teljesen nyilvánvalót.
- Gondoltam, hogy figyel, nem hagyott volna el minket csak úgy - mosolyogtam szüntelen, örömteli Isten jelenléte ennyi év után. Oly boldog vagyok, hogy újra hallhattam a hangját. - Útmutatást, tanácsot. Mondhatni inkább sugallatot. Tudod jól, sosem volt erőssége a világos fogalmazás. De, ami lent volt, nem lenne szabad mindenkinek mutogatni, és elég egyértelmű, hogy mi a célja.
E
zzel a hosszabb hajamat előre dobtam, és végighúztam a kezemet rajta, kiszorítva belőle a nagyja vizet, majd hátradobtam, és a tarkóm alatt nem sokkal csattant. Meghallva Uriel válaszát hálás pillantást vetettem felé, nem mondva semmit. Tudja, hogy mennyire hálás vagyok neki, hogy mellettem áll.
Egy kis ideig habozok, míg kitalálom, hogy mit is akarok pontosan. Összeszedem a gondolataimat, és sóhajtás után csak kérdezek.
- Uriel, hiányzik a Menny? - vezetem fel neki lassan a témát.

Uriel

☩ Reagok :
9
☩ Play by :
Margot Robbie

Utolsó Poszt Kedd Okt. 30, 2018 1:35 pm
Következő oldal

Please say, you won
Akarva, akaratlanul, ámbár felcsillannak szemeim. A tudat, hogy Atyám még mindig kommunikál velünk, megmelengeti szívemet. S bár nem én voltam a kiválasztott, tudom, hogy a türelem mindig jó útra vezet. Várok, hogy engem is méltónak találjon rá, hogy hangját ismét hallhassam.
- Még mindig figyel minket - elégedettséggel a hangomban sóhajtok fel. - Mit mondott, útmutatást adott?
Hiszen sikerrel járt, a lény is túlélte, tehát ha mást nem, legalább a küldetés ezen szakaszát megsegítette.
- Elhiszem... - egy pillanatra lesütöm szemeimet. Látni akarom, ámbár talán Atyám akarat, hogy csak a végén tudatosulhasson, mi is a tárgya ezen küzdelemnek. - Természetesen! Ez nem is kérdés Phanuel, ha a segítségemre van szükséged, hát itt vagyok. Mondd, mit szeretnél?
Hiszen barátok vagyunk, bizalmasok, testvérek. Tudom, hogy jó célt szolgál a terve, Atyám is kiállt mellé, hát én magam is. Megteszek minden tőlem telhetőt.

Phanuel

☩ Reagok :
127
☩ Play by :
Chris Hemsworth

Utolsó Poszt Hétf. Okt. 29, 2018 9:08 pm
Következő oldal

☽ Don't hurt yourself!

Az agyam a feladatomon, és a lényeken kattogott. Hány ilyen teremtménye lehet még Istennek? Uriel is láthatóan örült az állatok túlélésének, én nem éreztem eltérően. Sok mindent Más fényben látok, mióta Isten tanított nekem valamit. Valamit, amit sokunknak észben kéne tartani.
– Igen, az is vagyok. Segítségem volt – mosolyodok el. A Mindenható nélkül most úgy érezném magam, mint aki lezuhant egy felhőről egyenesen egy hegyes kősziklára. Ő figyel ránk, és gondoskodik is rólunk, még ha nem is ilyen feltűnő formában. Nélküle máshogy állnánk, ennél is rosszabban.
Az arkangyal kérdésére biccentettem. Bár, a teljes feladatom még nem is tudom teljesen, csak körvonalazódik csupán a fejemben.
– El kell rejtenem, egy ideig biztonságba helyezni. Sokan ölnének a birtoklásáért – Mondom neki, a tárgyat még mindig nem megmutatva neki. Nem szokás lobogtatni a tárgyat, ott, ahol megláthatnak. Ha bármi erre jár, megpillanthatja.
– És a segítségedre lesz szükségem, hosszútávú tervekhez.

Uriel

☩ Reagok :
9
☩ Play by :
Margot Robbie

Utolsó Poszt Hétf. Okt. 29, 2018 8:09 pm
Következő oldal

Please say, you won
Kezének ismerős súlya a vállamon megnyugtat, még ha az összes kétely tova nem is száll, egy pillanatra még is örül a szívem. Látom rajta, hogy mennyire fel van töltődve, mintha csak megélt volna valami csodát.
- Hát túlélte... Ezt jó hallani. Mellesleg te is elég üdének tűnsz az előbbiekhez képest.
Nem hagyhatom szó nélkül, szinte már furdalja az oldalamat a kíváncsiság. Talán Atyám ismét kapcsolatba lépett vele?
- Ez csodálatos! És most mi lesz vele? Hová kell vinned?
Talán elárulta számára, szólnia kellett, miként is cselekedjen ezúttal. Hiszen valamit a kezébe adott, valamit, aminek eddig rejtőzni kellett a kíváncsi szemek elől...

Phanuel

☩ Reagok :
127
☩ Play by :
Chris Hemsworth

Utolsó Poszt Szer. Okt. 24, 2018 10:53 pm
Következő oldal

☽ Don't hurt yourself!

Szellemileg feltöltődve, térek ki a vízpartra. Oda, ahonnan indultunk. Biztosra vettem, hogy az arkangyal ott fog megvárni. Szinte egyértelmű volt nekem. Fizikailag picit leharcolva léptem ki, egy-két horzsolásom volt csupán, olcsón megúsztam. Én is, és a szörny is. Mindezen túl, Isten tanított nekem valamit. Nem szabad fejjel a falnak menni.  Igen, ez fontos lecke. Még hasznát fogom venni. Ahogy Uriel meglát egyből figyel engem, nézi a sérüléseim és mentegetőzik. Szelíden mosolygok rá, és a vállára teszem a kezem.
- Ugyan Uriel, nem tehettél mást! Én is meglepődtem, és jobb, hogy elmentél onnan. Még a végén ketten megöljük azt az állatot. Így túlélte. Igaz, van belőle több tucatnyi.
Kis hatásszünet után hozzáteszem.
- És megvan, amiért Atyánk küldött.

Uriel

☩ Reagok :
9
☩ Play by :
Margot Robbie

Utolsó Poszt Szer. Okt. 24, 2018 9:29 pm
Következő oldal

Please say, you won
Percekbe telt, mire feleszméltem. Nevetségesen sokáig tartott, hogy észrevegyem, az előbbi erős karok már rég elengedtek, s csak magamba roskadva térdelek a homokban. Még mindig szaporán vettem a levegőt, szemeim előtt a heves küzdelem képei játszódtak le újra, meg újra. Aggodalomtól kipirult arccal pattanok fel, amint látom, hogy a víz tükre fodrozódni kezd. Tekintetemmel sérülés nyomait keresem, és tudat alatt már hozzá is vezetnek lépteim.
- Annyira sajnálom! Segíteni szerettem volna, és mégis cserben hagytalak...
Végigsimítok az esetleges sérülésein, szemeimben őszinte megbánás tükröződik. S mégis elégedett vagyok. Épségben tért vissza, az a furcsa valami pedig az oldalán biztosan az, amit Atyánk kért tőle. Még ha én el is csesztem az egészet, ő mégis kihozta belőle a maximumot. 

Uriel

☩ Reagok :
9
☩ Play by :
Margot Robbie

Utolsó Poszt Szer. Okt. 24, 2018 8:45 pm
Következő oldal

Utolsó Poszt
Következő oldal

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal