Ego Alpha et Omega, primus et novissimus, principium et finis
, said the Lord. which is, and which was, and which is to come, the Almighty.

Mennyország, 27 évvel ezelőtt
SUNSETS ON THE EVIL EYE THE HUNT FOR A LITTLE MORE TIME

☩ Keresett személy :
☩ Reagok :
492
☩ Play by :
Raiden, Cassael, Ophilia

Utolsó Poszt Pént. Júl. 27, 2018 4:30 pm
Következő oldal

Lezárt játék

○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]

☩ Reagok :
159

Utolsó Poszt Pént. Júl. 27, 2018 2:19 pm
Következő oldal

Nem fojtom fivérembe a szót, míg ő az emberek nyelvén hablatyol. Szobor szerűen állok és haragosan figyelem a távolban a halandókat. A jelenetet elnézve, a tekintetem már önmagában alátámasztja Phanuel szavait. Látványom megtestesíti a veszélyt, amelyet említ. Bár haragom sokkal inkább irányul az angyal felé. Egy teljes osztaggal készül megtámadni - legalábbis visszafogni - egy másik szeráfot?
- Mondd fivérem, elfogynak valaha a szavaid? - Kérdem fölényesen, a mondandóját teljesen figyelmen kívül hagyva. Nem mintha nem lenne számomra is nyilvánvaló, hogy az egész csak időhúzás. Kivár, késleltet. Viszont ha magam is tisztában vagyok ezzel, a kérdés, hogy miért hagyom neki. Nos, túl nagy talány nincs mögötte. Azt hiszi, én karóba akarom húzni azt a síró gyereket az anyja keblén? Nem. De meg fogom tenni.
- Menj és ne nézz vissza. - Javaslom hűvös hangon. Nekünk angyaloknak nincs lelkiismeretünk. Legalábbis nem kellene, hogy legyen. De a szigorúnak tűnő figyelmeztetéssel csak Phanuelt védem. Jobb lesz, ha arra, ami itt történik, csak egyikünk fog emlékezni. Ők távoznak, én pedig megindulok a terminálban rekedt halandók felé…

☩ Reagok :
96
☩ Play by :
Chris Hemsworth

Utolsó Poszt Pént. Júl. 27, 2018 1:50 pm
Következő oldal

Egy reptéren landoltunk. Valami emberi nagyváros repterének kifutópályáján, de meghallottam, miként sugdolóznak, rájöttem, hogy Franciaországban lehetünk.
A hangomat mágiával erősítettem fel.
- Allez dans un endroit sûr! Méfiez-vous des anges, c'est dangereux pour vous - valami olyasmit tett ez a nyelvükön, hogy húzódjanak számukra biztonságos helyre, és vigyázzanak az angyalokkal, mert veszélyesek számukra. Figyelmeztettem őket kitárt szárnnyal, miközben a fivéremnek nem fordítottam hátat.
- Tudod, fivérem - folytattam énoki nyelven normál hangerővel, mikor az egyik katonám meg is érkezett - nem akarok harcba keveredni, de nem szabad, hogy te is ilyen módon vétkezz. Ha az Úr visszatér, és ti elpusztítottátok az embereket, ritka dühös lesz. A mennyekben kéne várnunk!
Láttam, ahogyan a penge visszarepült a kezébe. Nem erősebb tőlem, én is hasonló erővel vagyok, mint ő, ő talán csak öregebb. Nagyot sóhajtok, és intek a sorra érkező katonáimnak, hogy hátrább.
És az osztagom teljes létszámban jelen volt már. Myadiel elismerőn nézett rám, mert tudta mire utazok. Az időt húzom. Az osztag a vezetője nélkül nem fog haladni. Ekkor egy felettesem hangját hallottam a fülemben csengeni. Visszahívott. Ezért dorgálást kapok, de azért a szárnyam majd megtarthatom.
- Rassilon, majd birkózz meg a bűntudattal, hogy ártatlanokat ölsz, mindennel szembe fordulva, amit Atyánk meghagyott nekünk!
Mondtam, és az égre tekintettem. Vissza kell térnem, mert baj lesz.
Az osztagomnak biccentettem, a felettesem lefújta, nagy kár, bár visszafoghatnám a bátyámat, mivel kedvelem. Bárcsak meg tudnám győzni, hogy Amit Gabriel csinál az nem helyes, de minden hiába. Harc nélkül távozok onnan az osztagommal együtt.

☩ Reagok :
159

Utolsó Poszt Pént. Júl. 27, 2018 11:58 am
Következő oldal

Egy európai városközpontot vettem célba, de hála a repülésnek nem nevezhető, zuhanás közbeni dulakodásnak, egy közeli repülőtér kifutópályáján érünk földet. Féltérdre érkezem, a beton pedig nagy sugárban mélyed be és reped végig súlyom alatt. Egy közeli terminál üvegfala mögött rémült, döbbent szempárok szegeződnek ránk. Kiegyenesedve felnyújtom karom az ég felé és hagyom, hogy angyalpengém, melyet út közben Phanuelnek sikerült kivernie a kezemből, újra ujjaim közé csússzon. Vállam felett indulatosan, futólag pillantok hátra egy másik újonnan érkezett - és úgy tűnik ellenséges - angyalra, majd vissza öcsémre.
- Nem akarsz velem harcolni. - Sziszegem felé. Nem azért, mert erősebb vagyok, vagy magasabb rangú. Hanem mert azzal, ha most az utamba áll, egy arkangyal parancsát szegi meg. Angyal angyal ellen megy. És nagyon nincs szükségünk belső viszályokra. Utolsó utáni figyelmeztetés. De ha nem kotródik az utamból…

☩ Reagok :
96
☩ Play by :
Chris Hemsworth

Utolsó Poszt Csüt. Júl. 26, 2018 8:51 pm
Következő oldal

A mondókám végére csak egy pofont kapok. Tudhattam volna, hogyha fenéken billentem az alvó oroszlánt, akkor megharap. A pofonokat telibe kaptam, de a fizikai támadások átsiklottak a képemen, és Rassilont hátba rúgtam. ócska kis trükk volt ez, de működött. Fordult a kocka. Telekinetikus erővel a kezére sújtottam, hogy elejtse a pengéjét, de ha nem sikerül, akkor nekiugrok, és lelököm a földre, hová annyira akar menni. De mivel vele gurok, én is arra tartok.
Myadiel, akció! - szólalok meg, ezzel a bizalmasom tudja, hogy már készülni is kell, és jönni hozzám. Pillanatokon belül ez meg is történhet.
Amint földet érek, csak odavágom neki:
- Harcolni akarsz? Vagy megoldjuk anélkül is?
Féltem, hogy a választása a harcra esik. Nem akarok igazából ellene harcolni.

☩ Reagok :
159

Utolsó Poszt Csüt. Júl. 26, 2018 5:19 pm
Következő oldal

Azt hiszi, hogy én nem vagyok feszült amiatt, ami történni fog, mihelyt a lábaim földet érnek odalent? Gabriel parancsot adott és én teljesítem. A pengémet érintő halandókra gyors és kíméletes halál vár. Észre sem veszik majd és már a Mennyországban lesznek. Nem gondolom, hogy mindre halál várna, nem gondolom, hogy senkin nem lehetne könyörülni. De nem az a feladatom, hogy gondolkodjak. Legalábbis ezen a téren nem. Ha Gabriel a végletekig akar menni, a végletekig megyünk.
- Phanuel, kérlek. - Lehelem orrom alatt a monológja során. Afféle utolsó, erőtlen figyelmeztetésként. Hát nem érzékeli a fivérem, hogy a kifakadásával csak bökdösi az alvó oroszlánt? Hogy olajat önt a tűzre? Ismer. Tiszteljük egymást. Fivérek vagyunk, még ha nem is ugyanazt az arkangyalt szolgáljuk. De hamar elfogy a türelmem, különösen ha Gabrielt cáfolja. Utolsó szavainál megelégelem. Nem törheti meg a hierarchiát. A másodperc töredéke alatt forgatom kezembe angyalpengém és annak tompa végével ütöm meg arcát, hogy az erőkifejtéstől hátra sodródjon. Közben pedig fekete szárnyaim is kitárom és újra megütöm, nem hagyva feleszmélni. Majd torkát megragadva magammal rántom és vele együtt csapódok az anyaföldbe.
Egy arkangyal szavát megtagadni eddig is szárny szegéssel járt. És ezután sem lehet csak úgy szemet hunyni felette.

☩ Reagok :
96
☩ Play by :
Chris Hemsworth

Utolsó Poszt Csüt. Júl. 26, 2018 5:01 pm
Következő oldal

Fivérem kérdésére csak bólintok.
- Te is szeráf vagy, akárcsak én. Átlátsz a szitán. Igen, valóban ezt is szeretném. Nem kell a vérontás.
Továbbra is, mint egy kőszikla ott álltam a kapuban. Vártam. A fivérem megjegyzése feldühített. Teljesen nem érti a lényeget.
- Természetesen, legyenek nyugodtak, amíg a családjukat lemészároljátok?! Na ne, ezt ne! Gyermekeket öltök meg az anyjuk szeme láttára, és pusztítotok végtelenségig, míg a földön nem marad ember. Ebbe kezdtetek, hogyan lehetne eközben béke?! Lehet, hogy könnyebb volna nekik, de Atyánk szerette ezeket a lényeket. Nem akarná a pusztulásukat.
Kifakadtam, valóban. Dühített ez az egész. Gabriel csak egy durcás kisgyerek, aki dühöng, mert Atyánk elhagyta a mennyek országát. Akkora nagy marhaság, amit csinál. Nem így kell eljönnie az apokalipszisnek. Nem így van megjósolva. Mikor felszólít a távozásra, csak megfeszülnek az izmaim.
- Ennek nem szabad megtörténni - jelentem ki ismét, és elálltam útját.

☩ Reagok :
159

Utolsó Poszt Kedd Júl. 24, 2018 10:27 am
Következő oldal

- Azt gondolod, ha engem meggyőzöl, visszahívom majd a seregeimet is? - Tény, hogy előkelő helyet foglalok el a hierarchiában, és ennél talán lesz még feljebb is. De ezt ő maga sem gondolhatja komolyan. Más kérdés, hogy ha ennyire irritál öcsém jelenléte és gondolatai, akkor miért vagyok még mindig itt. Miért nem távozom.
- Béke és harmónia. Tudod, megkönnyíthetnétek odalent a halandók elmúlását. Nyugalommal tölthetnétek el őket utolsó perceikben. De te mit csinálsz? - Mosolyodok el epésen, kérdőre vonva a fiatal angyalt. Noha túl savanyú ez a kifejezés az arcomon ahhoz, hogy mosolynak lehessen nevezni. Nem örömből teszem, amit teszek, hanem kötelességből. Felélépek, megpróbálva elsétálni mellette. - Kotródj. - Szisszenem, ha utamba kerül. Nem fordulhat angyal angyal ellen. Mind egyek vagyunk. Kellene lennünk. De talán ez sosem volt így...

☩ Reagok :
96
☩ Play by :
Chris Hemsworth

Utolsó Poszt Hétf. Júl. 23, 2018 11:02 pm
Következő oldal

Az előttem álló bátyám hangja kezd szigorodni, és én továbbra is rezzenéstelen arccal nézek rá. Nem mutatok érzelmet. Nyugodt maradok.
- Az arkangyalom maga a béke és harmónia megtestesítője. Éppen az ő ügyét szolgálom. Ha lementek, akkor háborúzni kezdetek, és minden lesz, csak béke nem - néztem harcostársam szemeibe. - Az emberek védelmére születtünk, a mennyek katonájának, nem pedig az emberek irtására születtünk. Már éppen elég vér folyt odalent.
Fivéremet néztem. Ha elállom az útját, még nekem ugrik. Nem sokkal erősebb tőlem, inkább csak idősebb és tapasztaltabb, bár magam se vagyok zöldfülű. Az Úr szeráfja vagyok immáron egy és fél évezrede, ha jól számolom emberi években. Fiatal vagyok a saját rangomhoz képest, szó se róla. Vannak nálam idősebb egyszerű katonák, de volt pár jó húzásom, és előléptettek.
- Jól tudom, hogy mit csinálok. Le akarlak beszélni, de látom, hogy hajthatatlan vagy. Ez becsülendő.
A jéghideg, kifejezéstelen arcomra halvány pillanatig enyhe ború költözik. Hát mit is kéne most tennem? Nem tudom. Egy biztos, nem mozdulok a kapuból.

☩ Reagok :
159

Utolsó Poszt Vas. Júl. 22, 2018 10:10 pm
Következő oldal

Bevallom, egy részem irigyli Phanuel ártatlanságát. Tisztaságát. S bár itt és most egy félresöprendő féleszűnek gondolom, ez a bizonyos részem fejet hajt azelőtt, ahogy a halandókat próbálja védeni és kitart az Úr szava mellett. Akkor is, ha mindez felesleges.
- Ne lobbizz, Phanuel. Ne akard megnehezíteni egyikünk dolgát se. Miért nem mész vissza az arkangyalhoz, akihez tartozol? - Majd következő szavaira vonásaim egyre csak szigorodnak. Teljes meg nem értéssel tekintek az angyalra. Miért követném el azt, amit Gabriel akar? Miért ne tenném! Így működik a hierarchia. Nincs jogom sem érdekem megkérdőjelezni az arkangyal döntéseit, aki alá az Úr teremtett. Arra, hogy szolgáljam.
- Ugye felfogod, hogy mit csinálsz? - Nem csak elállja egy nála magasabb rangú angyal útját. De ugyanakkor az Úr akaratát is megszegi. Azért teremtett minket, hogy szolgáljunk. Hogy a mennyei fény eszközei legyünk. Eszközök. Az arkangyalok kezében. Nem az a dolgunk, hogy bármit megkérdőjelezzünk. Végül csak sejtelmesen, goromba mód elmosolyodok. - Miért, mit teszel, ha lemegyek? Utánam jössz és megállítasz? - Nem tenné. Darabokra tépnék Gabriel katonái. Sokszázan egy ellen.

☩ Reagok :
96
☩ Play by :
Chris Hemsworth

Utolsó Poszt Vas. Júl. 22, 2018 9:04 pm
Következő oldal

Fivérem hűvösen köszönt, ezt megértem. Merészen a szemébe nézek, és a támadó felállására csak oldalra billentem a fejem. Agresszívan lépett fel ellenem, de mikor kérleltem, megenyhült tekintete. Biccentettem, és válaszoltam.
- A Mennyben kell várnunk az Úr visszatértét! Gabriel hibát követ el. Odavész a béke! - mondtam neki nagy kerek szemekkel. Nos igen, ám a magyarázat, még mindig nem a legjobb. - Ne csatlakozz olyan háborúba, mely Isten ellen való! Kérlek! Tudom, hogy Gabriel a felettesed, de nézz túl a dolgokon! Hát nem látod, hogy mi történhet?
A fejemben eközben egyszerre tíz hang csengett, akik azt kérdezték, hogy hol vagyok, és mit teszek. Nos igen, az osztagom. A létszámunk még több volt, mint tíz, bár eddigre már négy katona dezertált, hogy az embereket irtsa. Ha elérném őket, akkor gondolkodás nélkül bukásra ítélném mindet, bár nem az én feladatom. De, most kinek a feladata ez?
- Kedvellek. Nem szeretném, hogy lemenj. Miért követnéd el azt, amit Gabriel akar?

☩ Reagok :
159

Utolsó Poszt Vas. Júl. 22, 2018 6:33 pm
Következő oldal

Személy szerint engem kevésbé ráztak meg az események, mint illene. Én magam nem látok az arkangyalnál tovább, akit szolgálok. Hisz az Úr ezért teremtett. Hogy szolgáljam Gabrielt. Gabriel pedig szolgálja Őt. Hiszek a hierarchiában és nem az én dolgom, hogy megkérdőjelezzem az Úr tetteit, vagy aggódjak miattuk. Bízom az arkangyalokban. Most még.
A felhőszőnyeg borította teremből, telekinetikusan eligazítottam minden engem követő angyalt és a Földre küldtem őket. Magam is indulni készülök. A Kapukhoz vezető utat gyalog teszem meg. Mintha késleltetni próbálnám az elkerülhetetlent. Ám hamar megállja parancsol az utamat elzáró apró tényező egy másik harcos angyal képében. Tekintetemre haragos gondolatok ülnek ki. Ezt most miért kell?
- Phanuel. - Köszöntöm hűvösen, de nem ellenségesen. Jól ismerem öcsémet, még ha megszámlálhatatlanul sok évvel ifjabb is nálam. Mennyi is lehet emberi években? Tízezer. Ezzel szemben én… Oh. - Parancsot kaptam. Félre! - Köpködöm felé dominánsan a szavakat. Ám kérlelésére megenyhül a tekintetem és tartásomból is lassan de biztosan engedem el a támadó jelleget.
- Nem kellene itt lenned. - Jelentem ki a nyilvánvalót. Ugyanakkor szavaim mögött a kérdés is fellelhető, hogy mit keres itt?

☩ Reagok :
96
☩ Play by :
Chris Hemsworth

Utolsó Poszt Vas. Júl. 22, 2018 5:46 pm
Következő oldal

Atyánk eltűnt. Itt hagyta az univerzumot. Miért tenne ilyet? A történtek borzasztóan megráztak. Gabriel egyből intézkedett, feltörte a pecsétet, és a hozzá hű angyalokkal leindult a földre eltörölni az emberiséget. Az én parancsolóm, Raguel nem mondott semmit. Nem adott parancsot.
Mivel magam a harmónia egy szeráfja voltam, féltem. Féltem attól, hogy bármi okból Mihály Gabriel ellen fordul. Láttam az arkangyalon, hogy nem tetszett neki túlzottan fivére magánakciója. Nem is indult vele le a földre, még a mennyekben volt.
Az egyik kedves fivérem, kivel közeli kapcsolatban álltunk Gabriel katonája volt. Tudtam, hogy ő is megindul kiirtani az Úr legkedvesebb teremtményeit.
A Mennyek kapujához siettem, borzasztó gyorsasággal szálltam felé, majd a kapu előtt elcsíptem Rassilont. Egyenes háttal estem talpra, ahogyan leszálltam. Megálltam a talpamon, és széttártam a szárnyaim, melyek a testméreteim miatt nagyobbak voltak sok testvérünkénél.
- Biah ipzi esiasch! (Állj meg, fivérem!) - szóltam rá hangosan, mennydörgő hangon a mennyek angyalainak nyelvén. Kicsit parancsnak hathatott a számból, na meg a testtartásom és arckifejezésem is erre utalt. Bár az utóbbi kevésbé. Semmi érzelem nem volt kiolvasható róla.
- Ne menj le, kérlek! - szólaltam meg ismét kicsiny hatásszünetet tartva, és leengedtem szárnyaim.

☩ Reagok :
159

Utolsó Poszt Vas. Júl. 22, 2018 12:42 pm
Következő oldal

Sosem bolygatott igazán az Úr eltűnése. Kis hal vagyok én ahhoz, hogy ezen aggódjak. Biztos voltam benne, hogy az arkangyalok fenntartják majd a rendet, amíg vissza nem tér közénk. De Gabriel kiadta a parancsot és a Mennyország a feje tetejére állt. Bár van egy olyan sejtésem, hogy a valódi őrület még csak ez után fog következni.
Órák óta egyedül vagyok. Sokunknak erre van most szüksége, mielőtt mi is a Földre lépünk. A csapatok már megindultak, a teljes likvidálás megkezdődött. Hamarosan az én erőimnek is csatlakoznia kell odalent a harcokhoz. Harc. Harcnak nem nevezném. Fajírtásnak annál inkább. Páncélzatom utolsó darabjait illesztem magamra, amikor különös érzés fog el. A Föld felhői a Mennyországba szivárogva a bokáimat súrolják. A füstszőnyeg felbolydul körülöttem, ahogy a terebélyes ajtó felé fordulok. Úgy érzem, valaki közeledik. Valaki, akinek nem itt van a helye.

☩ Reagok :
159

Utolsó Poszt Vas. Júl. 22, 2018 12:31 pm
Következő oldal

Utolsó Poszt
Következő oldal

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal