Ego Alpha et Omega, primus et novissimus, principium et finis
, said the Lord. which is, and which was, and which is to come, the Almighty.

"Jazz és szesz"
SUNSETS ON THE EVIL EYE THE HUNT FOR A LITTLE MORE TIME

Utolsó Poszt Szer. Nov. 22, 2017 1:21 am
Következő oldal

Annyira nevetséges, amikor az emberiség álszentségből megpróbál az árral szemben úszni és erőltetni bizonyos erkölcsöket. Mindeközben nem veszik észre, hogy csöbörből vödörbe: a kevélység bűnébe esnek ezáltal. És ha ez nem lenne elég, az elfojtani kívánt romlottságot is csak még jobban elvadítják. Megkockáztatom, hogy mi, a pokol küldöttei se kellenénk különösebben ahhoz, hogy ez így legyen. De akkor hol lenne számunkra a móka? Most, egy öldöklő háború romjain is megindult az erkölcscsőszök hadjárata, hogy kerékbe törjék az oly' nyilvánvaló fejlődést. Szesztilalom? Egy olyan világban, ahol Roosevelt-ék progresszivizmusa már lecsengett s az csak a leglátványosabb, a jéghegy csúcsát képező trösztöket és kartelleket tudta letörni, valóban pedig az üzleti világ mocskos összefonódások dzsungele és az állam "bölcsen" laisezz-faire módon akarja kezelni mindezt... s a "föld alatt" a szervezett bűnözés világában ez még inkább igaz. Kulturális változások, anyagi felfutás, erre pont az alkoholnak üzennek hadat? Milyen szűk látókör... bele sem gondolnak, hogy az évtized végére már nem egy-két pohár whisky miatt fogják a fejük vakarni, hanem a másnapi kenyér hiányán? Kinézek a pöfögő Ford T modell utas oldali ablakán a város táncoló fényei felé és figyelem az emberek nyüzsgését, ahogy a rendőrök tökéletesen rossz irányba indulnak razziára... mosolyognom kell.
A gépjármű szűk mellékutcába hajt majd ott áll meg, én pedig kiszállok, féloldalasan szemembe húzva a szürke fedora kalapot, mely harmonizál az öltönyömmel színben s melyet a szél vészesen meglibbentett az imént. Honnan tudom, hogy ez lesz a világ sorsa? Egyrészt, nem ma jöttem a hathuszassal ebbe a világba, másrészt pedig, mi pokollények gondoskodunk erről. Ebben például oroszlánrésze van egy olyan démonnak, akihez most is tartok. Könnyedén mászom meg a tűzlépcsőt a megbeszéltek szerint, így érkezve nem figyelt kerülőúton hozzá. Klepoth. Bájos jelenlegi üzlettársam, akinek leginkább a kapzsiság az asztala s ennél fogva a szesz csempészetben van a közös biznisz, miután én az alvilágba épültem be. Jobb neki, ha nem megbízhatatlan halandókkal kell együttműködnie, nekem pedig sosem árt némi plusz kapcsolat. Sötét bőrű porhüvelyem, melyet születettként viselek s nem "bérlőként" nem teszi lehetővé a fehér konzervatív protestáns elitbe tagozódást, nekem máshol teremnek babérok, én azt használom ki, Klepothnak pedig ez válik előnyére. Elérem a kívánt emeletet, majd a nekem nyitva hagyott úton keresztül jutok lakosztályába. - Szép estét hölgyem. - köszöntöm, majd megyek, hogy a kalapemelés után kézcsókot is adjak neki.

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal