We're gonna rule the world We don't give up
So we'll keep on starting the fires We own the future The story that they sold us

"Jazz és szesz"
SUNSETS ON THE EVIL EYE THE HUNT FOR A LITTLE MORE TIME

Utolsó Poszt Szer. Nov. 22, 2017 1:21 am
Következő oldal

Annyira nevetséges, amikor az emberiség álszentségből megpróbál az árral szemben úszni és erőltetni bizonyos erkölcsöket. Mindeközben nem veszik észre, hogy csöbörből vödörbe: a kevélység bűnébe esnek ezáltal. És ha ez nem lenne elég, az elfojtani kívánt romlottságot is csak még jobban elvadítják. Megkockáztatom, hogy mi, a pokol küldöttei se kellenénk különösebben ahhoz, hogy ez így legyen. De akkor hol lenne számunkra a móka? Most, egy öldöklő háború romjain is megindult az erkölcscsőszök hadjárata, hogy kerékbe törjék az oly' nyilvánvaló fejlődést. Szesztilalom? Egy olyan világban, ahol Roosevelt-ék progresszivizmusa már lecsengett s az csak a leglátványosabb, a jéghegy csúcsát képező trösztöket és kartelleket tudta letörni, valóban pedig az üzleti világ mocskos összefonódások dzsungele és az állam "bölcsen" laisezz-faire módon akarja kezelni mindezt... s a "föld alatt" a szervezett bűnözés világában ez még inkább igaz. Kulturális változások, anyagi felfutás, erre pont az alkoholnak üzennek hadat? Milyen szűk látókör... bele sem gondolnak, hogy az évtized végére már nem egy-két pohár whisky miatt fogják a fejük vakarni, hanem a másnapi kenyér hiányán? Kinézek a pöfögő Ford T modell utas oldali ablakán a város táncoló fényei felé és figyelem az emberek nyüzsgését, ahogy a rendőrök tökéletesen rossz irányba indulnak razziára... mosolyognom kell.
A gépjármű szűk mellékutcába hajt majd ott áll meg, én pedig kiszállok, féloldalasan szemembe húzva a szürke fedora kalapot, mely harmonizál az öltönyömmel színben s melyet a szél vészesen meglibbentett az imént. Honnan tudom, hogy ez lesz a világ sorsa? Egyrészt, nem ma jöttem a hathuszassal ebbe a világba, másrészt pedig, mi pokollények gondoskodunk erről. Ebben például oroszlánrésze van egy olyan démonnak, akihez most is tartok. Könnyedén mászom meg a tűzlépcsőt a megbeszéltek szerint, így érkezve nem figyelt kerülőúton hozzá. Klepoth. Bájos jelenlegi üzlettársam, akinek leginkább a kapzsiság az asztala s ennél fogva a szesz csempészetben van a közös biznisz, miután én az alvilágba épültem be. Jobb neki, ha nem megbízhatatlan halandókkal kell együttműködnie, nekem pedig sosem árt némi plusz kapcsolat. Sötét bőrű porhüvelyem, melyet születettként viselek s nem "bérlőként" nem teszi lehetővé a fehér konzervatív protestáns elitbe tagozódást, nekem máshol teremnek babérok, én azt használom ki, Klepothnak pedig ez válik előnyére. Elérem a kívánt emeletet, majd a nekem nyitva hagyott úton keresztül jutok lakosztályába. - Szép estét hölgyem. - köszöntöm, majd megyek, hogy a kalapemelés után kézcsókot is adjak neki.

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal