We're gonna rule the world We don't give up
So we'll keep on starting the fires We own the future The story that they sold us

Kezdődik a pokoli színjáték
SUNSETS ON THE EVIL EYE THE HUNT FOR A LITTLE MORE TIME

Utolsó Poszt Csüt. Nov. 09, 2017 12:33 am
Következő oldal

Kr. e. 64

Cirkusz és kenyér a népnek... már egy ideje így mennek itt a dolgok, Rómában. Én pedig alaposan kiveszem belőle a részem, ami azt illeti. Könnyedén helyezem hátsó lábamra a testsúlyom, míg elülső, lábszárvédő nélküli lábam nagyjából szabad célpontot nyújt, nagy, kék, szögletes legionarius pajzsom sem takarja. Gladiátor vagyok, méghozzá Myrmillo, alkatomhoz híven nehéz harcos, aki egy lábszár és egy karvédőt, rácsos sisakot, nagy pajzsot és gladius-t hordoz. Ellenfelem pedig egy Tharex, hasonló sisakkal, de kisebb pajzsal és görbébb pengével, valamint két lábszárvédővel. Meg kevesebb ravaszsággal, ami azt illeti, mert nem veszi észre, hogy cselként hagytam meg a védelmemen ezt a rést és rá is mozdul, aminek az az eredménye, hogy jól áthelyezett súlypontom miatt könnyedén fordítom ki elülső lábam hátra, míg a méretes pajzzsal sisakos fejére húzok egy jókorát s ettől ő elkábul, fedetlen hátán pedig végigkaristolok a karddal. A közönség ujjong, az amfiteátrum homokjára pedig vér fröccsen. Nem látjuk egymás arcát, de biztosan vicsorgunk mind a ketten. Adhattam volna komolyabb sebet is, de a nép szórakoztatása a cél, ők pedig nem azonnali halált várnak, hanem látványos viadalt. Így erőt veszek magamon és emberien viselkedek, visszafogom erőm és velejéig romlott természetem inkább abba forgatom, hogy mókás legyen számára a játszadozás nagydarab ellenfelemmel. Ő pedig felém kaszál a pengével, így oldalaznom kell, kitérni, kap időt, hogy kiegyenesedjen és rendezze sorait, hogy aztán pajzsával az enyém lökje, megpróbálja kihasználni a nagy védőeszköz billenését és a görbe pengével alulról kaszáljon felfelé, ami elől passzívban kihajlok ügyesen s felül kardlappal sisakjára kondítok egyet, majd odébb tolom a nagy pajzzsal, a közönség pedig felnevet. A "trák" idegesebb lesz, én pedig érzékelem s kissé lejjebb eresztem a pajzsot, mintha most jobban vigyáznék a lábamra, vagy fáradna a karom. Ő pedig erre van elég forró fejű és bedobja a tipikus mozdulatot: felugrásból akar lefelé a görbe karddal mögé férkőzni és megsebezni. Erre vártam: féltérdre ereszkedem a pajzsot kiemelve, ő felakad, én meg előreszúrok a gladiussal térdei között úgy, hogy egyik ízületének szalagjait elnyessem a pengével. Ez volt a szándékom, ellenfelem pedig térdre rogy a földön. A közönség hangos ovációban tör ki, de a történet még nem állt meg: minden szempár az amfiteatrumban Caius Iulius Caesar-ra szegeződik, aki ennek az évnek az aedilis-e, az éves játékokért is felelős tisztviselő, aki pénzt és fáradtságot nem kímélve szervezte meg a mai napot is. Nem véletlenül, mert ezek a játékok is utat jelentenek a felemelkedéshez, Caesar pedig sokat akar... a mögötte ülő szép szőkeség sokat tudna erről mesélni. Ő a húgom, Olivia... annyi bizonyos, hogy Caesar hátrafordul hozzá, megvitatni vele egy villanásra a kérdést, pedig kockázatos egy lépés ez nyilvánosan és mégis... mind a ketten kéjdémonok vagyunk, de én másban is jeleskedem, szeretek például harcolni és gladiátorként könnyen el tudom adni magam itt Rómában: közel a hatalomhoz és hatalmasokhoz, hiszen ők fizetnek pártfogolnak és szponzorálnak minket, hírességek vagyunk, megjelenünk fontos belsőséges rendezvényeken, mégis kellően árnyékban tudok maradni és mozgatni a szálakat. Például a senatorok feleségein keresztül... most viszont egy élet múlik csupán rajtunk. Az utolsó a mai napon, mert ez volt a végső viadal. Ezután ünnepségek és lakoma következik majd. A sisak rácsain át pillantok Caesar felé, de valójában az én drága, romlott és gyönyörű "testvérkém" nézem. Most rajta a világ szeme és a történések alakulásának befolyásolása.

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal